Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

srolyma

Popravdě, už jsem viděl i lepší neesonovky. Poslední dobou asi tak všechny. Ale úplná pitomost to není. Liam je bývalý polda, který kdysi v opilosti tak úplně nezkrotil směr svých kulek a tak se teď živí, jak se dá, hlavně jako soukromé očko. A už nepije. Možná proto ten film nemá takové grády. Momentálně se motá okolo únosů, které jsou specifické tím, že únosci oběť po zaplacení výkupného spořádaně vrátí. Zabalenou v desítkách úhledných balíčků. Nebýt těch keců anonymních alkoholiků v závěru, tak by to nejspíš nebylo až tak špatný. Ale i díky tomu to vidím jen jako průměr. ()

Vasyl

Lájem se prostě jako životem zklamanej vlk samotář narodil. Nebo nevim proč mu to tak jde. Tady mu ještě sekundujou parádní úchyláci. Jejich scéna s červenou karkulkou je úžasná! ()

blondboss

Akčná temná jednohubka, ktorú nemožno zaradiť medzi klasické "neesonovky". Nebola totiž tak priamočiara, tak akčná, tak nadupaná a tak svižná. Naopak ale temná so zaujímavým scenárom a zaujímavými hereckými výkonmi. Príbeh okolo černošského chlapca mi prišiel ako úplne zbytočná "vata" okolo celkového deja. Priemerný film, na ktorý po jednej projekcii jednoducho zabudnete. 50 % ()

CrazymanM

Slušný film,sice ne příliš akční,ale nějaká ta atmosféra tam určitě je,Neeson měl určitě lepší,ale i horší filmy,takže mi vychází dobý průměr! ()

Lucbric

Napínavý akční thriller se skvělým Liamem Neesonem v hlavní roli. Pokaždé mě odzbrojí tou svou chladnou rozvážností a klidem, jak je vždycky nad věcí, i když čelí tváří v tvář smrti. Jasně, je to jenom jako, točili to několikrát, kdo by nebyl nad věcí.. :D ale Liam předvedl opět skvělý herecký výkon a ráda jsem ho pozorovala, jak dochází postupně k rozluštění celého případu :) ()

lobo87

Potešilo ma, že toto nie je tradičná neesonovka. Je viac atmosferická, prakticky s nulovou akciou. Ale filmu to prospieva. Neeson je sympaťák, Ólfasson si na minimálnom priestore získal pozornosť a film ako celok ma bavil, i keď finále ma nenadchlo... 75% ()

Stanmi

Bývalý policista a vyléčený alkoholik Matt Scuddder (Liam Neeson) nyní pracuje jako soukromý detektiv a shodou okolností se dostane k případu drogového překupníka Kennyho (Dan Stevens), kterému unesli a zavraždili jeho ženu. Scudder se sice zdráhá, ale nakonec přijímá zakázku a pouští se do pátrání s cílem dopadnout tajemné únosce… Inu byly doby, kdy Liam Neeson nebyl synonymem pro drsného chlápka, který se nebojí pořádné akce, ale vše se změnilo v roce 2008 snímkem 96 hodin, kde Liam jasně ukázal, že akčním borcem nemusí nutně být jenom svalovec typu Arnieho nebo Slye. Ovšem, aby nedošlo k mýlce, snímek Mezi náhrobními kameny není úplně typickou neesonovkou posledních let, ale pochmurným detektivním thrillerem, kde se na nic nespěchá a pomalu se odhalují okolnosti celého případu. Režisér Scott Frank zadaptoval stejnojmennou knihu Lawrence Blocka a v jeho podání tak město New York není zrovna příjemné místo k životu a svět soukromých detektivů, drogových dealerů a masových vrahů je ponurý, špinavý a… deštivý. Příběh po většinu času šlape jak má, akorát zbytečně brzo dojde k odhalení pachatelů, takže následně už nás žádné překvapivé a pořádně vygradované finále nečeká a závěr snímku se nese spíše v tradičním, lehce béčkovém duchu (a ty prostřihy na setkání anonymních alkoholiků tomu taky moc nepomáhají), což je škoda, protože film tím přišel o něco ze svého kouzla. Samotný Liam sice tentokrát nepředvádí žádné akční kousky (vyjma úvodu a závěru), ale role osamělého detektiva mu prostě sedí (a opět si střihne jeden nekompromisní telefonický rozhovor). Kromě Liama tady máme nastupující herecké hvězdy Dana Stevense a Boyda Holbrooka, spolehlivého Davida Harboura a zaujal mě také mladý Brian „Astro“ Bradley v roli Mattova „parťáka“ (ne, že bych nechtěl pochválit i nějakou herečku, ale prim v tomto filmu hrají především chlapy). Snímek Mezi náhrobními kameny tak sice není ve svém žánru nijak převratný počin, ale je to poctivě natočený thriller, který nabízí slušný krimi příběh, působivou atmosféru a Liama Neesona v osvědčené, avšak stále velmi dobře zahrané roli vykonavatele spravedlnosti. ()

Aniki

Jak jinak ohodnotit takovouhle nepříjemnou filmovou atmosféru než plnými pěti? Ač už nejsem dávno fanouškem Liama Neesona, tak tady se mi zas po dlouhé době opravdu zalíbil...měl zde to něco, co v počátcích své kariéry. Kvituju, že se nejedná o přiblblej akčňák, ale o poctivou "strašidlárnu", kdy se tvůrcům zkrátka daří vzbuzovat strach a obavy. Velmi nadprůměrně hodnotím třeba střechařské vystoupení do prázdna, které předvedl podivínský holubář nebo zajímavě vedené telefonní rozhovory mezi vyděrači a Neesonem. Je to již delší doba, kdy jsem snímek viděl poprvé, ale ani teď napodruhé neztratil ze své atmošky vůbec nic. ()

fafejt001

Zase dva psychopati co týrají a ubližují ženám drogových dealerům . Jednou to stačilo . Liam se asi našel v těchto rolích . Mohl by zahrát něco normálního . Určitě se dočkáme . Občas zbytečně drsné . A mladý černoch ,, tam ani nemusel být . Nějak tam byl navíc v té roli . Možná to mělo hlubší ponor . Já se neponořil . Mně se to ,, nějak zvlášt ,, nelíbilo . Není to můj šálek ani hrnek . OVŠEM po druhém shlédnutí ,, to mělo něco do sebe , leč ten chlapec tam byl opravdu navíc . Jinak celkem dobré . ()

Saxos

Škrtám akční a mysteriózní. Toto je pravý krimi thriller. Lepší jsem v poslední době neviděl. Nejsou tu žádné nesmyslné přestřelky typu sám vystřílím ruský gang prodejců drog, ani neuvidíte honičku aut se zničením minimálně půlky města. Film je skutečně atmosfericky napínavý i když zůstane spousta nevysvětleno a můžete domýšlet. Stejně, jak pracoval Scudder, tak se dělá policejní práce. Chodí se, ptá se, jezdí se, ptá se a něco z toho vyplyne. Hudba se hodila. Jeden z producentů Danny DeVito. ()

v.indruchova

Není to špatné je to spíš násilná detektivka. Vyšetřování, málo akce a tím myslím minimum bitek. Čekala jsem, že nám Liam ukáže, jak se dokáže prát, no o tom ten film fakt není. Nevím proč, filmy tohoto roku musí být tak násilný, plný krve, začíná se mi líbit stará kamera, kde jste si mohli i domyslet co se stalo, ano má díru v hrudníku ale necpěte mi tam tolik toho kečupu. Pro slabší povahy, prosím nejeste u toho, jako to napadlo mě:) Vyvstává tu jedna otázka proč zase Liam hraje alkoholika, že by vlastní zkušenost? Celý film zahlen do temného hávu, zeleného filtru, který mění lidské rty na pěkně fialové. Prosím, amerikáni ty vaše řečičky z bible, nekažte tím zážitek. Jen se ptám, proč člověk skládá testy, když je tu tolik komentářů, který nemluví ani o filmu, ale hlavně o vlastní zlobě ke světu, ke všemu. Rozbijte hubu politikům, nebo těm co vás pruděj, ale sem to netahejte. Díky. ()

hony23

Docela průměrná kriminálka, která nenadchne ani neurazí. Liam Neeson odvádí svůj standartní výkon, takže perverzní únosci žen a dívek musí zákonitě skončit v ratolišti krve. ()

halberdier

Celkem povedená kriminálka s místy slušnou atmosférou a po delší době umírněným Liamem Neesonem. V rámci tohoto žánru ale bohužel nepřináší nic nového a ani ničím nepřekvapí. Neesona chci raději zase vidět v roli pořádného drsňáka. ()

bezprezdivky

Rozhodně vydařená noir detektivka, Neeson v hlavní roli skvělý, atmosféra řádně hustá až neprostupná. Mínus dávám za postavu negro boy - neodhalil jsem žádnou jinou funkci v příběhu, než naplnění rasové kvóty. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele