Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

joehot

Dobrý, imho jedna z nejlepších USA kriminálek za poslední léta. Škoda těch několika konců v závěru, mělo se zakončovat mezi náhrobními kameny a byla by to lebeda. "Otevřel jste ty pytle?" "Ne, já... myslel jsem, že jsou to jen zkažený odpadky, co tu děcka nechaly z minulé noci." "Viděl jste policajty naproti přes ulici?" "Jo, ale nemluvil jsem s nimi, dokud nepřišel Vince, další správce." "Rád bych s ním mluvil." "Odešel. On ty pytle otevřel." ()

ConanVJ

Hodně temný, né akční, krimi film, ve kterém jde spíš o atmosféru, než o akční tempo. Liam opět nezklamal, i když mám radši jeho akčnější hrdiny. Tady je jako bývalý policista, který je teď jako detektiv bez licence a role mu opět sedla. Ostatní postavy jsou taky v poho a zvlášť hlavní záporáci dodávají filmu na věrohodnosti. Celý filmek má pomalejší tempo, ale vůbec nenudí. Mě se to líbilo hodně, i když je to trošku slabší než předchozí Liamovky. Za mě 85% :) ()

DEXTER099

Tak je tu pro mě v krátké době druhé nenaplněné očekávání jako v případě Chraň nás od zlého,i když je pravda,že zde má očekávání nebyla tak velká.Hlavní pozitivum filmu je podlé mého asi jen klidná síla v podobě Liam Neesona,ale pokud někdo z vás čeká nějakou akci alespoň se přibližující jeho v poslední době nejvýraznější rolí ve filmu 96 hodin tak budete zklamání na plné čáře.Snímek se spíš snaží být na vážné vlně a chce nám ukázat hlavního hrdinu jak se vypořádá s tím co je správné a s tím co mu říká jeho já.Délka mohla být taky kratší a některé pasáže bych asi vynechal úplně.Co se týče ještě příběhu tak bych čekal větší tajemno a aby film udržel v napětí a ne tak jednoduché vysvětlení o co vlastně těm záporákům jde.Takže celkově kdo má rád Liama tak bude spíše spokojen,ale nějak ho to neoslní tak jako mě a pro ty ostatní je to naprosto průměrný thriller ,který s jiným hercem v hlavní roli by byl vhodný spíš jako TV film.Za mě tedy 65% a tři hvězdy.Po rozložení v hlavě zvyšuji na 70 % a čtyři hvězdy. ()

Astaroth12

Hneď od začiatku to je kurva dynamické a takéto tempo si drží po celú dobu.Je to veľmi kvalitne prepracovaná detektívka z brilantnými hereckými výkonmi.Film má silu v príbehu,v emocionálnej hĺbke,v charaktere postáv a veľmi odvážnej surovosti.Atmosféra stále silnejúca i napätie tu bolo v silných dávkach.Film ma držal po celú dobu v napätí ako to celé vystrelí a či to skončí Happyendom. Nemá to taký drive ako 96 hodín ale aj tak veľká spokojnosť. ()

Marsik

Vymodlené 4 hvězdičky, uvažuji i o třech, protože to bylo takové nahoru dolu. Nebýt Liama tak o třech ani na minutu nepochybuji. Bylo to sice poctivé krimi, kde však divák čekal marně na svižnější tempo. Těsných 70%. ()

schizmo

Solidnní temný trhiller s dramatickým nádechem, atmosférou i tématicky ne nepodobný třeba 8mm a vsadil bych se, že Neesonovy vyšetřovací metody leckomu připomenou i akční top highlight Taken. Oproti Taken je film samozřejmě na úplně jiné vlně a to především spádem, který je zde nahrazen spíše konverzačním dramatem, při kterém poznáváte policistovy osobní démony, které při vyšetřování únosů žen sadistikou dvojkou odhalujete. Na druhou stranu, nejedná o žádnou vyhrocenou akční divočinu nebo gore záležitost, spíše čekejte stylový kriminální thriller s tradičně skvelým Liamem. ()

agentmiky

Tento film dá vzpomenout na zlaté devadesátky, neboť dokáže nabídnout perfektní noirovou atmosféru, která vás usadí do židle. Scott Frank pro mě byl doposud spíše jméno, které jsem si spojoval s kvalitním scénářem. Ale zde si troufl i na režisérskou židli a výsledek stál za to. Kromě počáteční akční sekvence, která byla ale výživná, film nenabídne moc momentů napěchovaných akcí, na druhou stranu se zde ale podařilo vykreslit charaktery a hlavně zde panuje parádní atmosféra. Liam Neeson se pro takové typy rolí doopravdy narodil, zde hraje postaršího detektiva, který vezme do rukou případ, jenž fakticky nepůsobí moc příjemně. Hlavní dvojice záporáků odhalili možná příliš brzy, s tím bych docela s většinou sohlasil, tam si to chtělo více vyhrát s jejich neznámou identitou a pak divákovi přichystat zajímavé překvapení. Z tohoto pohledu se to dá považovat za minus. Ale zamlouvala se mi kamera, dále pak scénář bez nějakých větších příběhových děr. A konec stál za to, pěkně vyhrocený, kdo čekal bitku jeden na jednoho, tak se dočkal. Kvalitní detektivka. Za mě dávám 76 % ()

SaNcHeZ_cz

Další Neesonovka a přesto jiná. To ovšem vůbec nevadí. Liam Neeson totiž naprosto perfektně padne do této atmosferické a surové detektivky jak ze staré školy. Akci zde nenajedete, přesto se Mezi náhrobními kameny je příjemná téměř dvouhodinka ve společnosti zajímavých postav, mrazivého příběhu a parádní audovizuální stránky. Pokud je tohle váš šálek kávy, tak směle do toho, zklamáni nebudete. [75%] ()

MartinezZ

Postavím-li vedle sebe tenhle film a takové Takeny, Non-Stopy a další podobné nedávné Liamoviny, tak tohle je z nich rozhodně nejlepší Neesonův film a role. Temná ošklivá detektivka v hnusném prostředí hnusných lidí dělajících hnusné věci.. hnusně. Spíš po většinu času konverzačka s postavou dvoumetrového expijana s vnitřním vroubkem na duši, než akční řežba z rukou expoldy, nyní makajícího ve jménu spravedlnosti pro ty, na které je spravedlnost sama krátká. Ten film, postavy, děj i nápad jsou podle mě hodně dobré, zajímavé a koukatelné, ale bohužel na můj vkus je to celé trochu příliš úchylné a morbidní, ačkoliv vlastně morbidity povětšinou neuvidíte a jen sledujete tváře a hlasy trýznitelů a trýzněných během trýznění, což se, jak je vidno, dá hutně udělat i bez nadbytečné explicitní krve, násilí, mozků a střev (ačkoliv ke konci by se i zde dalo ubrat a nabídnout spíše naznačení než akci). A vůbec nic by se nestalo, kdyby vzniklo i podobně atmosférické pokračování s jiným příběhem, ale stejnou ústřední dvojicí. Takovou Liamovinu bych si nechal líbit. ~ A proč ne tedy rovnou více hvězd? Je to jen žánrová jednohubka, sic dobrá, ale sypaná tak depresivně hnusným úchylným odvráceným a zvráceným světem, že mi to jednou stačilo. trochu víc krimi a méně úchylné zvrácenosti a budu spokojenější. ()

javak810i

Nejen další povedená "Neesenovka", ale především solidní drama ztvárňující jeden zapeklitý případ soukromého očka - bývalého policajta a alkoholika, kterého pronásleduje jeho minulost. Surové, napínavé a samozřejmě se skvělým Neesenem v hlavní roli. Slabší 4* ()

Praxis

Komorní kriminální drama s neskutečně dokonalým Liamem. On je prostě pořád tak strašně skvělej drsoň, ze všech drsoňů nejdrsnější. Stačí jeden pohled do jeho modrých očí, a sežrali byste mu všechno. Scott Frank rozehrál téměř dvouhodinovou napínavou podívanou, kde neodletují tuny kulek ze zásobníků, ani tam není kdovíjaké akční scény. Ta jediná trošku akčnější je na začátku, a přímo s dějem až tolik nesouvisí. Výtečné kamerové nájezdy, milé vedlejší postavy, a postupně docházíte i k děsivému finále. Za mě teda jako jo. 80% ()

Ellmariachi

Někdy v půlce mi došlo, že se v týhle špinavé a mokré detektivce nedočkám žádné akce. Vše vám ale vynahradí svět, ve kterém Liam funguje. Vše zde funguje tak, jak si představuju, že by fungovat mohlo. Atmosféra je místy opravdu depresivní až ubíjející. Psychopati a jejich činy jsou vykresleny tak, že se zamyslíte nad tím co se může stát, když potkáte dodávku. Vše okolo funguje, jen se musíte oprostit od toho, že zde Liam používá mozek a ruce má jen na držení bouchačky, kterou téměř nepoužije. 80 procent. ()

Baronne

Sice teď vyšly v jedný době ( asi během dvou měsíců ) vpodstatě tři strašně podobný filmy (Wick, Equalizer), ale musim říct, že tenhle z toho vyšel asi nejlíp. Psychopat v podání Harboura je bomba, nevěřil sem svejm očím, to samý můžu říct u Stevense, kterýho sem viděl poprvý zahrát přesvědčivě. ()

zipper111

Je to takové rozpačité. Liam je už v těchto rolích rutinér, takže mu toho detektiva uvěříte naprosto bezproblému, ale to vystavení příběhu je už horší. První polovina je fakt super, tajemná dvojice únosců je... tajemná, nikdo neví kdo jsou a kde zase budou, zatímco jim jde Scudder po krku. Druhá půlka, kdy se dvojice ukáže už ale ztratí šmrnc, tajemno zmizí a místo toho už je to jen rutina podle šablony, kde závěr filmu nemohl snad ani skončit jinak. Na druhou stranu několik detailů dost překvapí, hlavně smrt určitých postav, a mladej TJ... ten snad radši aby zůstal v tý knihovně. Film je dost temný, odehrává se v devadesátkách a snaží se navodit podobnou atmosféru jako Payback, v několika příbadech se mu to i daří, celkově ale tento film zapadne, ukousl si relativně malé sousto, přestože hubu měl na pořádnej bochník. Škoda. Slabší 4* ()

erased

Krimi-thriller ze staré školy s Neesonovým dobráckým samotářským strýčkem ze staré školy a v neposlední řadě i střídmou akcí ze staré školy. Není se tedy čemu divit, že při titulcích převládá pocit, jako bych tento film už někde viděl. Jedním z mála, co z této zajeté řady vybočuje jsou totiž jen povedení záporáci, a to včetně "you're a weirdo" Ólafssona. Proto rychle přejde počáteční zklamání z jejich uspěchaného odhalení a představení, a celý film vedle hlavní postavy beroucí si to nejlepší z noirových klasik táhnou právě oni. Ani to ale spolu se slušnou atmosférou nestačí na moc víc, než vytažení Náhrobních kamenů do úrovně nijak zvlášť působivého a poměrně zaměnitelného nadprůměru. ()

kaylin

Liam Neeson je současný akční hrdina a co si budeme povídat, ta role mu sedne- Věkově by si jeden myslel, že už je trochu za zenitem, ale ani omylem. Pořád dokazuje, že si dráhu akčního hrdiny zvolil přesně v prvou chvíli. Snímek je napínavý, má celkem zajímavé zvraty, rozhodně nadprůměr, ale nikoli akční elita. ()

harfuska

Liam Liam, ty sa nezdáš.. Pomaly jednou nohou v hrobe, ale stále si dokáže dupnúť. A tie jeho telefonáty nemajú chybu. Kiež by mi tak raz zavolal.. Opitý a zarastený, či s kvérom u hlavy a krvou na rukách.. toto chcem a chcem to viac! Kriminálka s ním vždy stojí zato! ()

movieband

Náhodou jsem si pustil trailer a vcelku mě to zaujalo. Liama Neesona mám jako herce rád, je to charismatický herec a sympaťák a role drsných vyšetřovatelů mu jdou, tak proč se na to nepodívat. Z traileru by člověk mohl čekat akční jízdu, kde bude přestřelka střídat přestřelku, ale opak je pravdou. Film se pomalu táhne a staví tíživou atmosféru na mrtvolách mladých žen. Atmosféře taky dodává počasí ve filmu (věčně zatažené, déšť), které není taky není zrovna ideálním podzimním počasím, které by každý chtěl. Detektivní příběh funguje, jak má a člověka to upoutá na celou délku filmu. I když je to dost drsná detektivka s existencionalistickým nádechem, tak se jí kvality upřít nedají. Přestřelek a soubojů ve filmu moc není, ale když na ně dojde, tak to stojí zato. Střet na hřbitově byl perfektní. Dějovou linku vcelku dobře taky doplňuje děj s mladým černochem, který pomáhá při vyšetřování. Neeson rozhodně nepatří do důchodu. 75% ()

Rakosnicek77

Možná jsem ovlivněný tím, že Neeson je můj oblíbený herec, nicméně pro mne skvělá kriminálka, plná zvratů, napětí, kdy jsem se fakt nenudil a to vůbec! ()

Kaluž

Tak tohle se mi slušně trefilo do vkusu. Plnotučným noirem promazaná krimi nálož ze současného New Yorku s bad-ass protagonistou, kterému osud nasral pod nohy a on se v tom prošel se vztyčenou hlavou. Takže když pak zvedne telefon a do sluchátka řekne „Listen to me, motherfucker...“, je vám jasný, že volající má problém nemalého formátu. Více Liama Neesona v roli Matthewa Scuddera, prosím! ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele