Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

RAFT

Takový menší katastrofický film i když s jiným režisérem ,jenom škoda že film nenatočil Roland Emmerich ,bylo by to asi bud lepší nebo asi na té stajné vlně ale neva.Rockovi takhle role sedla i když takovéto filmy vůbec nemusím .Carla Cugino tož pěkná děvucha zraje jako víno čím starší tím lepší.Jedno shlédnut bohatě stačí .Za mě 60% ()

vozralec

Vepřový zátylek zachraňuje svou rodinu za použití helikoptéry, letadla a člunu. Velkolepé scény střídají kýčovité a klišoidní kecy. ()

mimozakon

No, samozrejme, že zemetrasenie končí momentom resuscitácie Blake.. ako ináč. Podpriemerný film na novu v sobotu večer. Je aj lepšia zábava. Som zvedavý, o čom bude San Andreas Quake ....?! ()

Nelishka91

Jediný co mě lákalo se podívat na film nebyl nikdo jiný něž můj miláček The Rock. Ale může mi sakra někdo říct, kde má ten film pointu? Ne jenom, že tam byla jedna akční část za druhou, ale sakra kdy si má divák odpočinout? ()

Bube1

Katastrofické filmy většinou hodnotím průměrnými třemi hvězdami. Snoubí se v nich totiž vždy perfektní audio-vizuál se schématickým scénářem, a tak to na víc není. San Andreas není ve své podstatě vyjímkou, ale má pár aspektů, které tento snímek zvedají do vod nadprůměru. Prvním je bezpochyby perfektní casting. The Rock je sympaťák (jako vždy), Carla Gugino snad nikdy nezestárne a Alexandra Daddario strhává veškerou pozornost na svůj hrudník. No a druhou devízou je strhující tempo. Od začátku to jede, na nic se nečeká a stopáž tak uteče jako voda. Takže ode mně získává Brad Peyton bezproblémové 4 hvězdy. ()

Ravenus

jak hodnotit film, který je sice vizuálně takový, jaký dostal rozpočet, ale jinak bezduchý a prázdný. a i to vizuálno mi nestačilo k tomu, abych se bavil. příběh a herecké výkony jsou k smíchu. ()

TommyDiamond

Velká reklamní kampaň a ani to, že snímek celkově spolyká hodně peněz z něho ještě nedělá blockbuster, jak si tu mnozí myslí. Blockbuster musí uspět hlavně u diváků a to se San Andreas podle ohlasů z mnoha stran nepovedlo.... Podle mě má San Andreas hodně ubohý a tupý scénář, který má prakticky jen jednoho opravdové hrdinu. Dwayne Johnson se tak na pozadí obrovské přírodní katastrofy snaží zachránit jen své rodinné příslušníky a to je málo. Plavný scénář nám má vynahradit akce a giganstické scény, kde zemětřesení doslova roluje celé západní pobřeží. Brad Payton si však měl uvědomit, že katastrofický film není žádná cesta na tajuplnýho ostrov, protože některé scény ve filmy absolutně postrádali ,,zdravou,, logiku, což pohřbilo i to jediné co mohlo udržet snímek nad vodou.... Pro mě bylo San Andreas ztrátou času a víc než jednu hvězdu nedám. ()

Shanen29

Po dlouhé době kvalitnější trikový zážitek,spousta klišé,ke konci přijde i rodinné melodrama,ale to v amerických filmech musí být začleněno.Jinak jsem se bavil a dvě hodinky rychle utekly.Velké plus je taky v katastrofických scénách,které opravdu trvají skoro celý film a hlavně nenudí.Opravdu příjemné překvapení. ()

papadoce

Carla je pekná štyridsiatnička, Saška, vlastne neviem či je Saška pekná lebo som došiel iba po prsia a efekty to boli pekné. A o čom bol vlastne film? .........aha už si spomínam Carla je pekná štyridsiatnička, Saška............. ()

FunnyXis

Strašně se to ve mě pere. Jelikož po efektové stránce to bylo parádní, ale ta trochu realistická složka nikde. Film se tváří jako adaptace filmu 2012. Nevím, děj nulový, snaha trochu nám něco říct o postavách vzdali autoři někdy po první pul hodině. Nemluvě o nadpřirozených schopnostech Dwayna nebo bych měl říct Chucka Norrise 21. století. Ještě, že to na konci trochu srovnal Alex nadutý dekolt. Dávám po velkých rozpacích 4*. Zabavilo, ale nic co bych chtěl vídět vícekrát. ()

DaweForeman

No sice to nemůžu nazvat zrovna úplně áčkovým katastrofickým filmem, ale je vidět, že snad v budoucnu bychom se mohli snad dočkat i nějakého toho zajímavého kousku. Tentokrát se autoři zaměřili na ničivé zemětřesení a s tím spojené problematiky. Je tu spousta zajímavých efektů, celkem se jim i povedla atmosféra a člověk takměř sledoval od určité chvíle se zadrženým dechem. Jenže samozřejmě je to tu zprzněno několika prvky, kterým se prostě tyhle filmy hemží a to: snahou o strašně cool hlášky, romantikou a zázračným spravováním mezilidských vztahů a nesmí samozřejmě chybět americká vlajka a tvrzení, že to se nic neděje, vše se spraví. ()

syphoon

Jak by řekl Josef ze Slunce seno......: "Ty vole průůůůůser!" Co to jako bylo? Od první scény jsem věděl, že to bude smrdět. Dwayne si od začátku rozjel vlastní záchranou akci ve vrtulníku, a že kolem umíralo spousty lidí a on mezi padajícími mrakodrapy zachraňoval postupně celou svojí rodinu, bylo v tu chvíli asi všem jedno. Mě teda ne! Předvídatelné a bez nápadu. Další katastrofický film, který jen tak spláchnete do záchodu! Jediné co bylo koukatelné, tak to byla prsa Alexandry Daddario!:) 45% ()

DaveSmith

Opravdu skoro všechny katastrofický filmy si jedou podle zažitýho a naprosto stejnýho scénáře. Asi proto jsem je nikdy moc nemusel. Překvapivě mě San Andreas ani moc nesr.lo a to už něco znamená. Efekty bejt s tímhle rozpočtem ani špatný nemohly, příběh snad radši ani komentovat nebudu. Celkem potěšilo obsazení: sympaťák ovarová hlava Dvejn, slušně zachovalá mamina Gugino, nijak zvláš talentovaná (ale dobře rostlá) Alexandra Daddario a sobeckej hajzlík Hornblauer Gruffudd. Bylo na co koukat. ()

Maniik88

Akoby to robili dva tímy grafikov. Jeden bol naprosto super a zvládol perfektne samotné zemetrasenie, padanie budov, Golden gatu (zase raz), najmä ako šla vlna zemetrasenia, úplne super. No a potom ten druhý, čo robil úvodnú scénu pádu auta a celkovo pohyby áut a lodí, tak to bolo príšerné. No a potom tu máme žiadny príbeh, takže ma zabavili akurát perfektné časti so zemetrasením a s tsunami. Aj keď to ako sa to správalo a ako prešli cez vlnu..nuž. Chvíľu som chcel dať 3*, no potom posledná polminúta s usa vlajkou a tým drízdom, čo vypustil The Rock, no skoro som vygrcal včerajšie raňajky. Vo full HD na veľkej TV s poriadnymi bedničkami to môže byť, aj keď budete mať chuť pretáčať. ()

kyLuke

Ano, žádné velké věci jsem od San Andreas nečekal, ani vy je nečekejte, ale pokud budete mít z filmu alespoň takový pocit, jako já, je vše v pořádku. Samozřejmě, příběh neohromí, a jde o klasický blockbuster, kde se problémy střídají s dalšími, a myslím ,že kdyby se počet komplikací snížil na polovic, mohl bych udělit i vyšší hodnocení, každopádně jsem se u akčních scén velice dobře bavil, což je velice dobré zjištění, a celkový dojem z filmu je tedy nakonec docela dobrý! Pěkných 65%. ()

Looka

80% špatní herci dobré triky. Vše se hroutí, vybuchuje. Scénář psal nejspíš 8letý producentův syn. Chce snad od takového filmu někdo něco jiného? ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)