Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

Martin29

Tenhle animák mě nechytl je sice pěkné, že tam odehrajou skoro celé album Rihanny (nutno podotknout, že dobré písně ne ty srance co vydává poslední dobou například Slegehammer) , ale nějak jsem čekal více. Příběh a celkově i děj je spíše orientován na malé děti, které pobaví, že někdo spadne pak spadne bouchne se ještě několikrát dokola. Postava jejich kapitána je navíc úplně tupá (ale ne v dobrém, ale ve špatném tady to už zavání trapností). Čekal jsem , že to zachrání aspoň ta kočka bohužel ani to se nestalo. ()

Blind307

...síce celkovo nemám rád sci-fi scénu...je to však pre deti a príbeh je v mnohých ohľadoch v poriadku - no až na tú fyziku 😁... ()

Elanornegra

Taká oddychovka určená skôr fakt pre deti, má síce hlbšiu myšlienku, ale oveľa silnejšie sa tu pracuje s vizualom a hudbou. Fakt skvele Rihannine soundtracky tomu dávajú dobrý feeling. Chémia medzi postavami fajn, ale jednoducho je to take jednoduchšie....70% ()

horskejvlk

Skvělý animák mé děti se smáli a to jsou malí pulci ve školce. Bavil jsem se i já, tradičně kvalitní dabing,  takový by měl být srandart ale chápu že by to stálo fůru peněz, tak alespoň pro děti se oplatí. Příběh je super, vtipný dal bych si hovězí mražený výměšek ()

MarekTulen

Opravdu si nepamatuji jak jsem na tohle přišel, a to jsou to 2 dny, asi mi to vymazalo paměť. Extrémně dobrý animák s dobrodružným příběhem, skvělými postavami a komediálními snímky. Tim Johnson, prosím víc! Dabing a výbornou hudbu vybrali perfektně. Buvové proti Gorgům nebo buvova výprava s kočkou a Tipy je pro mě nezapomenutelná. U kapitána Smeka jsem se též pobavil a škoda že mi to v roku 2015 uteklo. Já prostě musím říct, tohle se povedlo, doporučuji. <3 ()

leafroller

Krásná podívaná a spousta úžasných, a hlavně originálních nápadů. Nasazení děvčete jako hlavní hrdinky naklání film spíše k holčičím příznivcům, ale já se rozhodně bavil. A možná se z toho dá vymáčknout i nějaké to poučení. Co si přát víc? 90% ()