Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

chelseaman22

Prvotřídní sračka, jež je kouzelná snad jen v tom, jak otravný alien může být. Afro lady boy disponujeme slovutnými projevy o tom, kterak se správný přítel má chovati, což je pro dětičky jistě velice poučné, avšak já si raději chtěl pletací jehlicí probodnout slezinu, abych advent prožil na JIPce, než poslouchat TOTO. 22% ()

Mrkvič

Slušná pohádka s figurkama, které měly děsně moc potenciálu. A on se dokonce celkem podařil vytěžit. Prostřední cestovatelská a poznávací pasáž mě sice uspala, ale závěr už měl zase grády. Óbrovským problémem filmu a jistě i jedním z důvodů mnohých negativních hodnocení je hudba. Mix disca a holčičích pubertálních sraček mi dávala teda hodně moc zabrat. Kdo ale tohle nevnímá nebo dokonce vyhledává, může bez obav další hvězdičky přidat. ()

Ryuuhei

Tohle mi nepřišlo výjimečné ani příběhem, ani nějakou skrytou myšlenkou, emocemi, humorem, či čímkoliv dalším. Průměrný animák, který je sice založen na knize, ale působí dojmem, jako by lidem pomalu docházely nápady a tím pádem mohlo i vzniknout něco, jako tohle. Neříkám, že je to přímo odpad, to vůbec ne, ale v žánru animáků ničím nevybočující klišé, jehož hlavní myšlenka je „být odlišným“ a navíc i „statečným“, vše zabaleno v až příliš infantilním kabátku. Nic víc, nic míň. Možná překvapil závěr, který leccos vyžehlil po stránce jinak většinu času nedobře prezentovaných úhlavních nepřátel, ale jinak zůstávám u toho, že jde o ztřeštěnou jednorázovku. ()

Qitek

Průměrný animák s naprosto iritujícím hlavním hrdinou. Repektive všichni Buvové jsou otravně špatné postavy. Pro děti asi fajn. ()

Lachtaan

Perfektní oddychovka na večer. Je to sice průměrný animák, zaměřený především na menší publikum, nad standard ho ale nekompromisně vynáší úžasná animace a roztomilost hlavního hrdiny. ()

Playman

Původní kraťas Almost Home byl poměrně vydařený a několikrát jsem se u něj zasmál. Jeho celovečerní verze působí spíš jako jeho pravý opak a je pro mě velikým zklamáním. Je v ní všechno naprosto špatně. Těžko říct, kde se to pokazilo. Nebudu hodnotit kladně a mírně, jen proto, že je to pohádka pro děti. Z poslední doby se najdou určitě mnohem lepší kousky, třeba například Píseň moře nebo Ovečka Shaun, ve kterých vás neirituje téměr vše, co hlavní postavy dělají nebo říkají a mají trochu smysluplný děj. 1* je maximum, co pohádce Konečně doma můžu dát. Potěšil jen Jim Parsons, který dabuje hlavního hrdinu O, který občas docela vtipně připomíná svým chováním právě Sheldona z Big Bang Theory. PS: Hudební podkres některých scén v traileru byl skvělý, ve filmu ovšem nacpali do 90% filmu písně od Rihanny (nic proti Rihanně), které absolutně nesedí rytmicky nebo náladově do scén ve kterých jsou použity. A opravdu mě iritovaly. ()

elanius

(90/2015) / Ale tak dobre, pár krát som sa zasmial :). Dej je schválne velmi jednoduchý, animák je cielený na nižšie ročníky ale nejaké infantilné to zase nebolo. Ak je niekto v animákovej kríze tak to berte. (5/10) ()

venison

Když vezmete Mimoně a dáte jim lepší komunikační schopnosti, tak Vám vzniknou Buvové v čele s králem "Jelimánem".. Ale jinak je to švanda nabitá akcí a přiměřeně silným příběhem :-) Velmi se mi líbila hlavní hrdinka jiného etnika ;-) Sympatický relax, u kterého jsem se zasmála, ale asi se mi za pár dní vykouří z hlavy :-) Ps: Bacha Vaše děti to budou zbožňovat a vyžadovat pouštění do zblbnutí :-D ()

uiu

Jelikož v originále nadabovala malou Tip Rihanna, celý film na mě působil jako product placement Rihanny. Písničky v pozadí mají asi prodávat její alba a výběr songů ani nekoresponduje s tím, co se na obrazovce děje, prostě tam plácli nějakou vypalovačku Rihanny a často je píseň hlasitější než samotný dabing a to dost ruší. Jinak se jedná o naprostý průměr pro děti max do 7 let, kde dospěláka zaujme jen poučení na konci, kdy si "hlavní hrdina" uvědomí, že je záporák. ()

Yoshimitsu

Ideální animák pro malé děti. Mně se líbili buvové, jak měnily barvy jinak byli natvrdlý a nic zajimavého nepřinesli. Dávám 50% ()

Master19

Jsme ve zlatém věku animovaných filmů. Už to není jen anime, kde lze najít pěkné a silné příběhy. Tady o příběh nejde. Tedy víceméně o něj jde až pro prozrazení pointy. Ale to ostatní je ujetá jízda na pomezí Mad Maxe, Kusturici a kdoví čeho ještě. Jen to tam musíte chtít vidět. Pak budete sledovat jeden z nejoriginálnějších animáků roku. Bez toho jen barevnou banalitu s popovým soundtrackem... ()

VanTom

Těžko jsem si zvykal na vzedmutou cunami dětinského "mimoňského" humoru (tzn. neustálé padání, narážení, bouchání, křičení) loztomilých tupých mimozemšťánků i na ulítle divný příběh, nad jehož logikou se nedalo přemýšlet. Ovšem animák opravdu nádherně vypadal a byl výborně zrežírován, takže poté, co ona vlna mírně opadla, jsem jej již sledoval se zájmem. ()

Jaro.Krafcik

Keď už je dnes ten deň detí, prečo si nepozrieť nejaký animák? Vybral som si mimozemštanov, náhodne som mal postavičku z tohto filmu v izbe tak som proste musel. Je to skôr ale pre menšie publikum a nejedno dieťa sa poteší a rozveselia ho najmä farby mimozemštanov a skvelé animácie, mne sa zase páčili pesničky od Rihanny ktoré tu nezaškodili. Celé sa to dalo pozrieť a za mierne dojimavý koniec si to zaslúži hviezdičku, samozrejme nechýba happy ending takže dosť pekný a pozitivný animovaný film na jedno poboludnie 4* ()

Hollohlaway

Příliš dětinské a nudné, scénář opravdu neobsahuje NIC, to se jen tak nevidí. Žádné protivenství, nebezpečí, zvraty, jen cukrkandlové hopsání a šišlání bez špetky legrace. Animák bez gagů? Co to je? Jedná trochu zajímavá věc je originální znění, kdy Rihanna zní opravdu příjemně a Jim Parsons ulítle. To je vše. ()

Lottr

Dlouho se mi už nestalo, aby mi nějaký animák tak nesednul, jako tenhle. Všechny mimozemské postavy krajně nesympatické, stejně jako hlavní hrdina. Hudební doprovod od Rihanny mi vůbec neseděl, pointa mi připadala dost jednoduchá i na animovaný film a celkově mi to přišlo hloupé, otravné a emocionálně umělé. Kreslený film má buď rozesmát, dojmout, nebo nejlépe oboje. Tady se mi bohužel nedostalo ani jednoho. 2* za těch pár nápadů, co za něco stálo. ()

tommmy89

Práve prišiel ten deň, keď ma prvý krát sklamal Dreamworks. Čakal som oveľa viac od tak zaujímavého traileru, ale tak .... Má to aj svoje pozitíva - nešiel som na to do kina a dobre som urobil ! Človek by povedal, že spojením malého dieťaťa a mimozemšťana môže dostať prekvapivo dobrý príbeh, ale HOVNO (viď Wall-E) ... Možno tak pre malé deti, ale DW vskutku už zabúda, že animáky sledujú aj dospelý ľudia, obzvlášť tak špičkové štúdio, ktoré ponúka kvalitu za kvalitou. Toto bola spletenina kresleného príbehu pre deti so šťastným koncom, nič viac - škoda. ()

kenkaku

Bylo to debilní. Co na to říct. Jediné co nelze filmu upřít je snaha o originální myšlenku (nemyslím jako celek, ale v detailech). Postavičky Buvů jsou neskutečně otravné a zasluhují vyhlazení. Film má pár (dva) světlé momenty (které mimochodem můžete vidět v traileru). No a že bych se potrhal smíchy, to taky ne. Párkrát jsem se i celkem vytočil nad hloupostí toho co vidím (no jo, je to pro děti) a hlavně nad chvílí kdy na asi 20 sekund "zabijí" hlavního hrdinu... proč podobné kraviny cpou do pohádek pro děti? ()

Firebug

Doufal jsem v další zakutálenou perlu, jež by mě dokázala zaujmout podobně jako The Croods - marně. Home je filmek pro děcka (a návštěva 3D kina pro ně musí být skvělým zážitkem), ale odrostlejšího diváka nemá šanci strhnout (odhadnutelným) příběhem, (příliš vyhrocenými) emocemi, ani (skromně se vyskytujícími) vtípky. I přes barevnou přebujelost se z Home vyklubal šedý průměr mezi 2-3*. Nahoru zaokrouhluji vědom si faktu, že nejsem cílovka. ()