Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

kishi_SO

mile, farebne a s minimom vtipu. Dobre sa na tom pozera, ale pocit, ze za dazdivych vecerov na to znovu siahnete a pozriete si to s usmevom to vo Vas nevyvola. ()

kantyna2

Fajn odreagovačka, hodně vtipných scén, dobře animovaný film pro celou rodinu. Výborně zvolený Jim Parsons, soundtrack taky super. Na Pixarovku to ale bohužel nemá. 55% ()

Kalda69

Peknej pribeh a hlavne ubercool song pri zaverecny bitve "Drop that", kterej bych nikdy do detskyho animace netipoval. A tem co vadi infantilni zapletka a podobne drobnosti, jen vzkazu: Lidi je to pohadka pro male deti s ratingem PG, coz je vicemene pro vsechny s doprovodem rodicu. Takze zavrete ty svoje intelektualni kusny a najdete si film pro svoji skupinu a nechtejte treba po 8letym capartovi reseni osudu lidstva v prubehu invaze cizaku (viz. treba ORIN). ()

kolly13

Vhodné a zcela zaměřené na dětí nižšího věku. Mě bavil hlavně konec - doják (který prostě amíci umí). Jinak průměr. ()

ProsteDub

S dojmem, že jde vyloženě o výplach Dreamworksu, jsem viděl vcelku originální animák. Byl jsem příjemně překvapen. ()

kreidlp

Film je to opravdu výchovný, ale lidi na to berou malé děti, které z toho nic nemají. Víc než v kině jsem si připadal, jako na disco Rihanny. Nemluvě o tom že v OC Zličín hrají tento snímek jen v češtině! Moje dívka se ale bavila a dala by čtyři hvězdičky. ()

Majrek

"Tatí, já chci toho fialovýho ufona!", ozvalo se z úst mé čtyřleté dcerky, když jsme míjeli jednu z prodejen fastfoodového řetězce. Povzdychl jsem si a vysypal z kapsy nehoráznou sumu za meníčko, ke kterému se zdarma rozdávala fialová figurka ufouna. O jídlo projevilo dítě pramalý zájem, zato figurku hned pracně rvalo z obalu... Zanedlouho jsme míjeli další reklamní poutač, opět s fialovým stvořením a já si v tu chvíli pomyslel, že bude nejlepší, když rovnou vyrazíme do kina, aby byla neklidná dětská dušička patřičně saturována. Po pár dnech už jsme seděli v křeslech, sledovali obvykle zběsilý rej barevných postaviček, které se obvyklým způsobem pitvořily a předváděly, pubertální snědá holčička se chovala obvykle americky jako rozmazlený fracek, hlavní fialový hrdina jako obvykle vybočoval ze svých mimozemských řad snad úplně ve všem, jako obvykle se na scéně objevili zloduši a jako obvykle muselo dojít k dojemnému shledání a šťastnému konci - i když, musím uznat, že pointa byla přece jen docela originální... Vystoupili jsme ze dveří biografu do vlahého oparu jarního večera a vydali se k baráku. Dcera spokojená do doby než Dreamworks vydá další animák. Překračuje práh domu, se zrakem znaveným, mohl jsem s úlevou konstatovat: "Konečně doma"! ()

katherine7

Boží! No prostě boží! Po dlouhé době konečně povedený animák, který má charakteristické nové postavy, a který chytí za srdce. Za mě 5*. Myslím si, že není, co dodat. Pro děti nejlepší a pro dospělé na odpočinek dobré. Vřele tento animovaný počin doporučuji! ()

Da_reba

Home alebo Sheldon Cooper ide na dlhý výlet s ešte otravnejšou a škaredšou Penny, teda vlastne Rihanou. Jimov hlas tomu síce pomohol k lepšej zábave ale aj sa nemôžem zbaviť pocitu že som videl animovanú Big Bang Theory. 65% ()

Esszed

Naprosto otřesný animák. Postrádá logiku snad ve všech směrech a nepřestane to člověka vytáčet až dokonce. Ani hvězdný dabing a pěkná animace nedokáže zachránit ty chyby ve scénáři, kdy se lidé bez jakéhokoliv odporu nechali zavřít naprosto hloupou rasou někde do klecí v Austrálii a místo toho aby vedli jadernou válku proti kolonizující vesmírné rase jen blbé čumí. Asi se inspirovali Evropskou unii a jejím přístupu k uprchlíkům, aby se neřeklo, ke konci filmu lidé převezmou iniciativu a uspořádají protest proti Bůvům, který je stejně k ničemu pač jsou zrovna na odchodu. Bůové byli naprosto nesympatický až protivní a naprosto debilní. Navíc vztah mezi O a Rihannou působil naprosto uměle. Trochu mě zaráží dnešní hodnocení 71%, tahle skutečnost ve mě vyvolává chtíč vzít do ruky m134 a lehce pomoct přirozenému výběru střelbou do davů. ()

PotatoCZ

Strašně mě bavil dabing Jima Parsona. Pořád jsem v O. slyšel Sheldona. Na filmu jdou vidět peníze. Vše je dotáženo do posledního detailu. Na animované filmy jsem se možná dobré 3 roky nedíval, ale tenhle film se mi relativně líbil. Dal bych tak 70%. ()

Tereza3

Dívejte se v originálním znění! Jim Parsons má velkou zásluhu na zábavnosti a jedinečnosti filmu :) "Au pain!" ()

Nemezzis

Animák, který si mě získal díky soundtracku(Jennifer Lopez - Feel The Light+Rihanna - Towards The Sun) a originalitě postav. ()

klaranapoli

Vtipný a bezvadný animák. Koukala jsem se s titulkama, a mohu jen doporučit, protože "Sheldona Coopera" jsem poznala po hlase okamžitě a je to pro tento film neskonalý zážitek, protože ho namluvil naprosto exkluzivně. Moc pěknej animák, pobaví, rozesmutní, prostě vše... ()

Zlajdaa

Mně se to líbilo, i hlavní hrdinové byli sympatičtí tím, že nikdo z nich nebyl bezchybný :-) Akorát mě docela šokovalo, že se mísí téma pro prďolky i se scénami, které jsem měla sama problém rozdýchat (ke konci) :D ()