Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

Paity

Tohle mne až tak nebavilo, ale samozřejmě pořád tomu dávám 69 %, i když jen prostřednictvím tří hvězdiček. Celkově ale zápletka i scénář působili na mě trochu méně zábavně. Možná je to něčím jiným, nevím. ()

Radim

Funese moc nemusím, ale tento film mi moc sedí, hlavně scéna s tancem v židovské čtvrti je úžasná. Až na český dabing s Krampolem, který je naprosto příšerný, moc dobrý film. ()

Xavi6

Další pořádná porce humoru od Funése, který má sice nespočet dobrých komedií, ale tato silně vyniká v jeho filmografii. ()

Mikino00

Velmi dobrý film, který se překvapivě zaobírá tématem rasové a náboženské snášenlivost a přitom je výbornou komedií. ()

Garch

Sedmdesátá léta, zlatá doba francouzských bláznivých komedií. Rabín Jákob má i přidanou hodnotu v dobrém scénáři. .."A co na trojnásobek?". "Řekne Ti Ne." ()

bobstock

Pro všechny milovníky šabatích trhlých tanců a zvyků, které vás naučí, co dělat a nedělat každý den v týdnu, kdybyste náhodou neměli co dělat. Funés stále ve formě a řádně překonvertovaný antisemita, bohužel však s hlasem Jiřího Krampola, který se se zpodobněním nebožtíka Filipovského jen těžce pere. Souhlasím s názorem, že František přidal více jak 50% slávy tomuto maličkému kaskadérovi v československých hájích a já této vysokorozpočtové naháněčce dávám krásných 70% ()

crozet

Nesporný pohybový a zvláště taneční talent si herec prověřil už v Piti Piti Pa, dalším z hitů, které jsme jako děcka vídali v 80. letech v kinech jako "aktuální" trháky doby. Jinak shlédnout Dobrodružství rabína Jákoba v originále zážitek v žádném případě neumenší - Funès se bez Filipovského samozřejmě obejde. ()

arcticsky

Škoda, že český dabing a zvuk vůbec je u tohoto filmu špatný. A není tu jen Krampol (ostatně, kdo by mohl konkurovat Filipovskému?), ale ani Stašová nepodala zrovna zvláštní výkon. Dostal jsem se ke své ostudě k Rabínovi až teď - v 53 letech. A je pohodové opět vidět staré známé z Fantomase i z Četníků - byť v malých rolích. Panebože - ten židovský tanec, to jsem opravdu padal na hubu! Řekl bych - jeden z nejlepších filmů L. de Funése. Skvělá satira! 80%. ()

Vesecký

Ztřeštěná komedie o záměnách Jákoba za podnikatele Datla, záměna pučistů za policajty, záměna už nevím koho za koho, až musel dávat člověk dobrý pozor, kdo je kdo. Začalo to originálně koupelí ve žvýkací lázni, pak ale už to běželo nezadržitelně, aniž se co dělo, Datlovi pospíchali na svatbu, pak Datla vzal revolucionář na letiště jako rukojmí, konečně se tam připletli policisté, ale nevěděl jsem, jak se tam vzali... Atakdále...pořád dokolečka, až to přestalo být komediální. Tak to jsou bezprostřední dojmy. Louis de Funés jako vždy výborný, akorát škoda, že jsme nestačili nadabovat všechny jeho filmy Filipovským. Nakonec - film měl jistě i své poslání: nelze hledět na to, kterou víru člověk vyznává, ale jaký je člověk... ()

LuccinyFilmy

Film, který si bral na paškál rasismus dřív, než to začalo být cool. Také skvělá funesovská komedie s honičkami a rvačkami s dnes poněkud vtipnou choreografií 70. let. Navíc nepochopitelně, ale zábavně dlouhá scéna s Funesem v kádi se žvýkačkou ... jen ten dabing prostě není ono. ()

ddf76

Velmi povedena komedie. Skoda, ze tento film nedaboval Filipovsky, byl by urcite zazitek s filmu vetsi. Ale i tak je to velmi povedena francouzka blazniva komedie s mym oblibenym hercem Luis De Funesem. ()

Jeremiah

Tenhle film s L.de Funesem je neprávem dosti opomíjen, ačkoliv se jedná, dle mého názoru, o jeden z jeho nejpovedenějších. Typický humor, založený na rtuťovitém projevu, solidní příběh. Prostě za 4. ()

cyphercz

3. hvezda za rasisticky a nabozensky humor, to se malokdy vidi (tenkrat se s tim jeste tak nesr*li, jako dneska), jinak jsem cekal rozhodne vic, vzhledem k hodnoceni... slaby pribeh, Funes az moc blaznivej, vedlejsi postavy nezajimavy a az prehnane vykresleny charaktery jejich... ()

Helldo

"Ne, ne já už všechno zapomněl, ani už si nepamatuji, jak se jmenujete...pane Farezi." Kupice hlášek, gagů a mimických výplodů mistra Funèse a to já moc rád... 4½ ()

vito_corle

Komedie s francouzským komikem Luis de Funés miluji. Po četnících Rabín Jákob patří mezi mé oblíbené filmy. je zábavný a člověk se fakt baví. Nemusím se na to ani dívat, stačí jen poslouchat a člověk se už směje. Nejvtipnější scéna ve filmu je tanec. Tam de Funés ukázal, že není jen skvělí herec. to co předvedl ,,v kole", to byl výkon profíka.Úžasné! ()

pipapa

Za fabriku na žvýkačky hvězda. Úděsný, chrochtavý, neposlouchatelný Krampol. Po opětovném zkouknutí přidávám jednu hvězdu za židovský tanec a další i za slovenský dabing (Ľubo Gregor), který je místy velmi originální a povedený. ()

SkyCaptain

Neuvěřitelná jízda a největší Funésův kasovní trhák. Společně s Pošetilostí mocných je to podle mě vrchol Funésovy filmové tvorby. Rabín je v zásadě klasickým Ouryho filmovým schématem ve, kterém hrdinové neustále putují napříč Francií (jako ve Smolařovi, Velkém flámu, Útěku apod...) ovšem zde je snad nejvíce vtipných scének. Film především staví na konfrontaci Funése (bílého katolíka) s židy a dělá to vtipným a ohledupným způsobem jak by se to nikomu jinému nepodařilo natočit. K tomu má film politický přesah o usmíření mezi národy. Jediná škoda je ten dabing, ale i s ním se na to dá dobře dívat. ()