Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

janek85

Tady tu této Funesovky jsem byl trochu zklamán. Byl jsem zklamán z toho, že jsem to viděl ve slovenském dabingu, ale to by nevadilo tak moc, ale vadilo mi to, že Funese mluvil jinší dabér, na to já jsem háklivý. Bez Franty Filipovského je Funes trošku slabší v herectví než s Frantou. Samozřejmě je to nejlepší komik, a s Frantou je to ještě lepší komik, ale Funes opět rozprodal svou kvalitu herectví. Zase z něj sršilo vynikající charisma. Tento film na části stejný, od začátku do konce stejný děj, možná scéna ve žvýkačkové továrně byla nejlepší. Tento film byl jednim z nejhorších s Louisem de Funesem. 4* jsem dal Zelňačce, 3* Četníkovi a mimozemšťanům, jinak dávám vždy 5*, ale teď 4*. 76% ()

easaque

mě to přišlo stejný jako ostatní bláznivé komedie s Funesem. Navíc hodně překombinované hlavně těmi moralitkami na téma xenofobie. To už jsou pro mě zábavnější ty hloupější filmy o četníkách. Krampolův dabing komentovat raděj nebudu. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

cariada

Další skvělá komedie s L.De Funesem sice jen mluveného J.Krampolem ,ale to nevadí. Ze začátku je to docela rasistické ,ale pak už je to jen slet záměn a gegů ,spousta židů,rabínů,a arabů a francouzů. ()

tomtomtoma

Taková jednoduše příjemná zábava, která útočí proti rasismu. A to tím, že nikdy nevíš, kdo ti pomůže. Victor Pivert neboli Žluna (opět poskakující Louis de Funés) je hodně xenofobní a nábožensky nepříliš tolerantní. Ale po nehodě se dostává do velmi nebezpečné situace, kdy se musí spojit a Arabem Mohamedem Larbi Slimanem (Claude Giraud), kterého chtějí zabít jeho krajené, aby nemohl ve své vlasti stanout v čele povstání. V čele zabijáků stojí chladnokrevný Farés (Renzo Montagnani), navíc je policisty považován za zabijáka. A tak Žluna se Slimanem nachází útočiště v přestrojení za rabíny v pařížské židovské komunitě, zvláště u Žlunova řidiče Salomona (Henri Guybet). Samozřejmě dochází k řadě nedorozumění, protože komunita očekává příjezd Rabbiho Jacoba (Marcel Dalio) z New Yorku a za nějž je Žluna považován. ()

MarekT

Další zdařilá funésovka, tentokrát se zajímavým námětem. Máme tu jako vždy výborné scénky, jako je například ta v továrně na žvýkačky či při telefonování Viktora s jeho manželkou. Ovšem má tento film má jinak jednu vadu. Bohužel tento film již nemohl být nadabován panem Filipovským a ještě k tomu jeho náhradník nese jméno Jiří Krampol. V jeho případě mám za to, že zabil i nějaký ten dobrý vtip. Vše korunuje neschopnost distributora dát na DVD původní znění. Ale i tak jsem se dokázal bavit, bohužel, ne tolik jako u jiných filmů s Louisem. Odráží se to naneštěstí na mém hodnocení. Jen za tři. ()

gabin(a)

Rabi Žakoba miluju! Perfektní fóry, výborná myšlenka a hlavně když rabi Žakob tančiláááá! Občas si ten taneček pustím na youtube. Krásný příklad jak natočit prokouknutí jednoho rasisty a antisemity (a šéfa-pošuka navrch) bez mentorování a se spoustou kvalitní srandy! ()

pakobylka

Jedna z těch komedií, které žijí v dokonalé symbióze se svým hrdinou. Její drobné i větší gagy jsou nenásilné, neotřelé, správně vygradované, plynule na sebe navazují - a vesměs mají nadstandardní úroveň. P.S.: Zvedám hodnocení na 4* ... naprosto netuším, jaké trapné nedopatření stojí za původně prezentovanými ubohými třemi hvězdami. ()

Juto

Toto je vynikajúci film. Herectvo, dej, dialóg a gagy sú fantastické.  Film má svieži švih a rýchlo uteká. Vôbec sa nebudete nudiť skôr naopak je to veľká zábava. 8/10 ()

otík

Lepší s titulkama než s tragicky parodujícím Krampolem. Jinak ale podařená komedie, hlavně scény z továrny na žvýkačky jsou přímo geniální, zbytek je už taková ta klasika s Funesem. Příběh staví na záměně rabínů, na Funesově šklebení a dobré chemii mezi Funesem a Giraudem. Zaujme jistě i taneční židovská kreace a povedený hudební motiv. Z nostalgie po Funesovi čtyři hvězdy, jinak spíše průměr. ()

Mylouch

Neobehranost prvnímu setkání s cholerickým rabínem výrazně pomáhá, stejně jako Funesova drobná rozšíření výrazových prostředků. Výrazné hvězdičkové zaokrouhlení nahoru pak patří prostoduché odvaze čt uvést film v době další z válek kolem Gazy v letech zjitřených radikálními kroky všech stran, odvaze snad větší, než nápad původního fr. distributora poslat film do kin ve dnech jomkipurské války. ()

dr.fish

Tak tady se pan režisér nemá za co stydět. Bláznivá komedie jak má být. Funes odvádí kvalitní práci a dabing Jiřího Krampola neruší. Příjemná zábava. 80% ()

vesper001

Dvěstěprocentní rasista, xenofob a despota s ptačím jménem (v češtině Žluna nebo Datel, v originále Strakapoud, no prostě „krááá...tututu....kchch“), fanatický odpůrce všech čmoudů, pohanů a cizinců, razící heslo „kdo není jako já, je proti mně“, musí projít svým malým peklem na zemi, než je mu rozsvítí v kebuli. Dobře mu tak, katolíkovi. ;-)) ()

fantoci

No nic moc, dabing na nic, scény za nic tedy kromě jedné když začnou tancovat na židovské melodie. Jediné co je opčas k smíchu jsou grymasi ale jinak nic !!! ()

filmmovier

Klasický Funésův film, u kterého jsem se jako vždy parádně bavil. Funes je zde prostě opět excelentní, hlavně ve scénách v továrně na žvýkačky. Opět je tu několik nezapomenutelných výroků: " Jak se jmenujete?" " Žluva, jako ten pták". V tomto filmu me úplně nejvíc extra vadil dabing s Krampolem. Není to Filipovský a není to ani pravý zástupce. JInak pocity z filmu mám dobré, Louis prostě v kondici... 100%. ()

jedna_vrana

Newyorský taxikár: “Hej, toto je taxík, nie synagóga!“ Bláznivý Luis de Funes vo svojej typickej úlohe – veľa mimiky, ešte viac kriku, absurdných scén. Nezabudnuteľný tanec pri bar mitzvah, prestrelka v továrni na žuvačky. Zábavné, ale trochu infantilné. Pointa? Náboženské predsudky. ()

farmnf

Angažovaná komedie plná výborného komediantství LdF. Gag s výfukem na svatbě černošky je super. Jinak humor hodně prostý. Problém s filmem mám jako všichni. Krampol se poslouchat nedá. Představím si je ho držku v Nikdo není dokonalý a scénka vyjde do prázdna. Sehnal jsem si to tedy s titulkama ve FR. Vůbec na to ale nejsem zvyklý. Jsem zvyklý na Filipovského. Pěkně s námi vykejval, umřít měl o 20 let déle. ()