Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

castor

Fajn rodinka, řekne si divák. Jenže pak si velmi rychle uvědomí, že Luc Besson už dávno není v té formě, když seděl za kamerou Leona nebo Brutální Nikity. Navíc mě tenhle žánr nikdy moc nebral, zvlášť když tvůrce moc netuší, koho chce oslovit. Na vině je scénář, který je jednoduše odbytý. Představení hlavních postav potěší, následně ale snímek zbytečně zvážní. Nedokáže skloubit humor s akcí, zkouší od každého něco a nepotěší ani akčním dramatem, ani odlehčenou zábavou. Závěrečná konfrontace s gangsterskou minulostí je tak stejně mdlá jako předchozí děj, některé solidně naštve. Holt Besson už dávno není velmi schopný filmař, nýbrž velmi zručný obchodník. A v tom je sakra rozdíl. Máme se smát, protože tu hlavní postava zmlátí instalatéra, máme se zasnít, protože si producent Martin Scorsese do filmu nacpe odkaz na své kultovní Mafiány. Jenže my bychom raději nějakou konzistentnější látku, která by donutila si alespoň nějaké sekvence za čas pustit znovu. V téhle podobě to půjde hodně těžko. ()

D.Moore

Na poměry posledních filmů Luca Bessona i Roberta De Niro jsou Mafiánovi rozhodně nadprůměrná zábava se stylovým černým humorem a svižným tempem. Ovšem opravdu dobrou komedii z nich dělá fakt, že příběh zdaleka nestojí jen na De Nirovi a zajímavé jsou také ostatní postavy - členové jeho rodiny i agenti FBI. ()

kulyk

Běsoni, ty pako, vidíš že to jde, když se chce. Vynikající herci, tak trošku jiný mafoš film, pocta Scorsesemu a několik momentů, které stojí za zapamatování. Kupříkladu výraz v Robertovo očích, když na plátně naběhl původně neočekávaný film. Samotný námět stojí za rozpracování do seriálu. ()

Spooner

Tak strašně roztříštěné a nevyrovnané, že ani vlastně nevím, zda se mi to líbilo, nebo ne. Je jasné, že se zde Luc Besson snaží o mafiánskou poctu s pekelně černým humorem. Jenže k čemu to je, když postavy jsou tak amorální, až jsou divákovi úplně u řitě a po většinu stopáže se vlastně vůbec nic důležitého nestane. A když už to ke konci spěje k hezkému akčnímu završení, tak i ten dokáže Besson dosti promrhat. Na druhou stranu se zde několik opravdu vtipných momentů rozhodně najde (scénka v kině nemá chybu) a De Niro a spol. si to i přes plochost a nesympatičnost postav hodně užívají. A navíc za akční polohu cute Dianny Agron s bouchačkami v ruce zkrátka tu třetí hvězdu přihodit musím ;) ()

Wacoslav1

De Niro je držák. Film stojí hlavně na něm. I když Tommy Lee Jones si taky odehrál svoje. Na filmu je hlavně sympatický, že to není taková ta typicky infantilní émerická komedie let posledních který se točí jak na běžícím páse, ale má to opravdu styl a upřímně to pobaví. Besson prostě není žádnej sráč a jeho rukopis je z toho znát. Ano pravda není to nic z čeho bych omdléval smíchy, to zase ne, ale takovej příjemnej jednoduchej vyloženě odpočinkovej film. Takže když to vezmu kolem a kolem tak na mojí straně vesměs spokojenost.60% ()

gogo76

DeNiro sa už niekoľkokrát vyjadril, že ho mafiánske filmy už nelákajú a možno aj preto lieta v prúseroch a vydarí sa mu 1 film z 10. Pravdepodobne si to užíva a na kvalite a úspešnosti filmu u divákov mu až tak nezáleží. Mafiánovi majú dobrý základ, na ktorom sa dalo stavať, ale tá komediálna rovina príbehu skôr na atraktivite uberá. Najviac potešili scény z mafiánskej minulosti, kde si DeNiro zahral to, čo mu išlo vždy najlepšie. Scéna z kina, kde práve dávajú Scorseseho Mafiánov j skvelá, aspoň z pohľadu fanúšikov filmu. Zbytok filmu sa nesie v duchu bezradnosti, kde DeNirova pekná dcérečka napoke chlapom zadok a vystrieľa polovicu mafiánskych tlustoprdov. Na pozretie fajn, ale naplno to nefunguje ani ako mafiánsky film ani ako komédia. Zo všetkého trochu a dokopy nič. 60%. ()

pepo

Krčím plecami. Nejako to ubehlo, nenudilo, bolo tam pár fajn scén ale zajtra si nebudem pamätať že som to vôbec videl. Obyčajný priemer a smutné pokračovanie Bessonovej kariéry ()

Xmilden

Luc Besson již pravděpodobně nenatočí dalšího Leona, ale jeho režisérské umění stejně jen tak zapomenout nejde. Důkazem jsou Mafiánovi, kteří nám představují De Nira po dlouhé době opět ve formě v jaké jsem si ho už delší čas přál vidět. Potěší rovněž krásná Pfeiffer. Škoda že se konec do filmu moc nehodí. Do té doby to byla velká zábava. 70% ()

A_FISH

Dost hroznej název, přesto fajn oddechovka, nepochybně lepší než všelijaký ty přebersi a fotřilotři. Na štyry to možná není, ale kurva, sere pes. Za úsměv Nira v kině na Goodfellas to stojí. Příjezd mafiánů pak Bessona nezapře. Kurva. ()

juta

Tvrdá rodinka má rozhodně obrovský potenciál, který bohužel není využitý, proto jde o dost průměrný film, který jakoby ztratil duši. Nebylo to prostě ono. Dianna opět zářila, jen škoda, že celý film nezářil tak jako ona. ()

Fiftis

Od filmu od Luca Bessona s Robertom De Nirom v hlavnej úlohe človek čaká veľa. Toto bol ale omyl desaťročia. Už ten nápad o rodinke mafiánov, v ktorom sú puberťáci v hlavnej úlohe je šialený. Iste, originálny názov filmu je The Family (rodina) a nič o mafií, ale vo filme sa skutočne jedná o aspoň jedného člena rodiny, ktorý je viac menej mafián. Tento film si ani nemal brať do huby skvelých Goodfellas. Jediné pozitívum filmu bol Tommy Lee Jones, ktorého postava bola však úplne zbytočná a akoby ani nedopísaná. Ešte jedno malé pozitívum bolo, že tam mnoho puberťákov dostalo na hubu, pomerne drsným spôsobom. Inak je to odpad ako vyšitý. Veľké sklamanie. ()

Shakers

Pokial vám sadne herecké obsadenie a humor Luca Bessona, tak vám ku šťastiu chýba len na klíne sediaca Dianna Agron. Bavil ma príbeh, bavil ma De Niro, ktorému to fakt sadlo a vlastne každá s postáv ma niečo do seba aby ste sa nudili. Štýlová komédia, ktorú produkoval Martin Scorsese. 80% - 4* ()

Pepinec

Mám rád všechno, co se snaží odlišit. Mimochodem, tohle jsem se musel naučit, abych dokázal žít sám se sebou. Ale i s rodinkou Mafiánových se mi ty necelé dvě hodinky žilo náramně! Jako celek možná nepůsobí dojmem našlapaného hrudníku Pauly Patton, ale když jsem posbíral všechny maličkosti, dalo mi to na pořádnou náruč zábavy. Robin už sice pomaličku šlape vodu, jenže má kolem sebe spoustu spoluhráčů, kteří to vynahradí. Třeba taková Dianka kdyby mě pozvala na tenis, zavolal bych asi nejdřív Djokovičovi, jestli by mě nenaučil obranu... ()

Big Bear

,,Neříkat kurva? To je tak dobrý slovo, že je někdy kurva dobrý... '' --- Abych plynule navázal na větu De Nira z filmu, kde se ohrazuje proti Tommyho připomínce proč tak často používá slovo kurva. Bohužel já říkám, nebylo to kurva dobrý. A přitom mohlo být. De Niro je takovým archeotypem mafiána díky jeho dřívějším slavným rolím, Tommy je zase klasickým agentem nějaké tajné služby. Dát tyhle dva dohromady k tomu Michelle mi znělo velmi slibně. Navíc příběh o neustále prchajícím mafiánovi, kterej mluvil díky čemuž je zařazen do programu ochrany svědků protože jde po něm celej mafošskej klan... Jenže když ani tato herecká esa nemají co hrát, je to těžké. Při sledování filmu jsem se zasmál opravdu jen jednou a to při oznámení ve filmovém klubu, že ohlašovaný film nedorazil, ale bude se promítat něco jiného ale také z USA.. :-). Film je dobrou oddechovkou, proteče vám před očima jak voda po jarním deštíku a nezbyde nic... Nejzábavnější film sezóny jak píše cervenak? Ani náhodou. Příjemné, ale průměr. A na závěr dodávám, kurva - že jsem se nestal profesorem matematiky! :-) Tři sklenky hnědé vody. * * * ()

Madsbender

Nemožné sa stalo skutočnosťou - Luc Besson sa po pekných pár rokoch akoby zázrakom spamätal a vrátil sa s plnou pompou. Malavita je tak zábavný, brutálny, šialený a vo svojej jednoduchosti geniálny počin, že som mu už s okamžitou platnosťou odpustil všetky zločiny proti ľudstvu a prírode. Adept na guilty pleasure roka. Kurva. 70% ()

Rosaviva

Pro mě docela silné překvapení, čekala jsem nudnou šeď s dobrým obsazením, ale docela slušně jsem se u toho pobavila. Film rychle utíkal a vůbec mi nepřišlo, že by měl skoro dvě hodiny, navíc Dianna Agron s tenisovou raketou, k nezaplacení :D 4* ()

S.Quentin QUALE

Hm, chvíli mi trvalo rozmyslet se mezi třema a čtyřma, ale nakonec se přece jen přikláním ke čtverce pro Bessona.Jedná se o áčkově obsazenou (černou) gansta komedii s až stupidně jednoduchým příběhem. De Niro je mafiánskej boss, kterej je čerstvě uklizenej americkou ochranou svědků do Francie, aby si zde žil nový, spořádaný život. Vše se točí okolo lásky Frantíků k Amíkům a kontrování bývalých amerických mafošů, kteří se samozřejmě s nikým moc neserou. Další částí příběhu je potom i stopování famílije nájemnými vrahy , kteří jim mají samozřejmě ustřelit prdel, takže se dá počítat i s nějakou tou akcí. Ostatně to by ani nebyl Besson. Ten film není rozhodně žádný zázrak, ale když nebudete mít přehnaná očekávání, tak se u něj bez problémů pobavit dá. 70% ()

Foox

De Niro sice ještě žije, ale už slušně kope do své mrtvoly a částečně i do Scorseseho, alespoň Besson mu k tomu sehnal poměrně dobré boty. Doby Casina a Mafiánů jsou pravděpodobně minulostí, takže proč si z nich trošku neudělat prdel? Ovšem na nějakou poctu Besson kašle, stačí vzít slušné obsazení, trochu černého humoru a něco z toho přeci vyleze. Protentokrát z toho vylezla trošku nadprůměrnější oddychovka s několika světlejšími chvilkami. ()

misterz

Celkom slušná zábava. Spôsob, akým Mafiánovci riešili svoje problémy s okolím bol síce netradičný, ale o to viac účinnejší. Niektorí ľudia by si také jednanie zaslúžili aj v reále, určite by bol väčší poriadok a aj tí najväčší krikľúni by hneď zaliezli :). To bolo asi na filme to najzaujímavejšie, ale tiahlo sa to snáď celým filmom, takže humorných scénok je naozaj dosť. Keď k tomu prirátame hláškujúceho De Nira tak nie je čo riešiť. U mňa spokojnosť. Film ako stvorený na relax, pohodu a pobavenie. 75/100 ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)