Fantomas se zlobí

• Francie Fantômas se déchaîne (více)
Z natáčení  - Mylène Demongeot

Gig

Co si vybavit, když vám někdo řekne Fantomas, co se zlobi? No určitě Funes tedy inspektor Juve s třemi rukami, ples na něm Monte Christo (tedy Jean Marais na plese, když potkal po letech Metcedes - asiciace stejného herce, převkek a ples), na plese Mylady de Winter a hudba nápadně podobná z Angeliky (stejný autor a použitý podobný hudební romantický motiv na plese - a nemyslím ústřední motiv Angeliky). Jinak samozřejmě dalši báječná bláznivá dobrodrižství, které sice s předlohou má společné jen jména, určité momenty, ale jinak si jde vlastní cestou. ()

paniColombova

Komisař Juve, Bertran, Fandor a Helena. Perfektní čtveřice + Fantomas, která baví celý svět v každém století a doufám, že nadále bude. Miluju scény ve vlaku. To je zážitek. ()

rigby

Oproti prvnímu filmu zde dostal největší prostor Funes, takže původně akční krimi s trochou humoru se změnila na komickou exhibici, ve které je Fantomas jen podružnou postavou. Naštěstí to celé věci jen prospělo. ()

Scaevola

Několik nezapomenutelných scén (inspektorovy vynálezy, vlak s převleky, honička na konferenci s množením profesorů, vysvětlování v blázinci...) zachraňuje zbytek poslepovaný dohromady podivným pojítkem kriminálky a komedie. Více než v předchozím dílu mi také vadila silně zanedbaná a frázovitá postava samotného Fantomase, který pouze posouvá děj kupředu, aniž by do něj významotvorněji zasahoval - ale počkat, vždyť o to vlastně jde! ()

Delmondo

Modrá hlava volume 2. Řekl bych dokonce že větší sranda než jednička. Funés zase řádí jak smyslů zbavenej a jeho vychytávky jako třeba třetí ruka, nebo pirátskej kostým byly fakt skvělý. ()

unclejack

V rámci série Fantomas je druhý diel takým nepodareným bartríčkom diela prvého - prvý diel pôsobivý a svižný, druhý mierne ujetý a už nie tak originálny. Cestujeme z miesta na miesto, zrazu však Fantomas už nepôsobí ako prízrak, ktorý sa zajví v ten nejmenej očakávaný okamžik, tu už ho hlavný hrdinovia, priznajme si až príliš vodia za nos. Efektné využitie treťej ruky alebo Fantomasovo hrkútanie s Helenou, to sú momenty hodné zapamätania. ()

Desmi

Opět skvělý kousek francouzské komedie. Sice dvojku považuji za nejslabší z trilogie, ale i tak jsem se u ní výborně bavil. Kéž by existovalo více podobných filmů. Připadá mi, že těch skutečně dobrých komedií poslední dobou moc nepřibývá a ty starší ztrácí lesk. ()

ZetDaElO

Pozor spoiler: Fantomas opäť zdrhne! Tentokrát na vytuningovanom Citroene a.k.a prvý prototyp Aeromobilu. Predchádza tomu obligátna naháňačka na autách, lepšie zvládnutá ako v prvom diely. Celkovo je v dvojke viac situačných gagov, prevlekov a naplno využitého Funesovho potenciálu (nehovoriac o jeho famóznych bondovských gadgetoch). Fantomas tu navyše pôsobí ikonickejším dojmom. 7/10 ()

Kontryhelka

Komedie mého dětství. Prakticky první setkání s malým cholerickým,ale vtipným mužíkem. Jeho filmy jsou plné vtipu, převleků a překvapivých situací a zvratů. Moc se mi líbilo dobrodružství v Římě, charismatický Fandor a krásná Helena. Policejní packalové v čele se ztřeštěným Funesem. ()

PanPyzamo

Fantomas se zlobí je perfektní pokračování. Po vynikajícím předešlém filmu jsme dostali další a tentokrát dle mého názoru ještě lepší. Více méně se opakuje, co u předešlého filmu, akorát je to tu ještě lepší. Ať už příběh, akce nebo řekněme celková zápletka. Tohle je vynikající film, který rozhodně doporučuji. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

JesterKruger

Fantomas se zlobí, je právě ten typ filmu, který je vaší nostalgií vašeho mládí, a máte chuť si ho pouštět o sto šest. Ano. Je to dobrý film. Dobří herci, Funnes opět jako vždycky zazářil svým výkonem, ale něco bych tady vytknul. První dvě třetiny filmů byli strašně fajné, a měli takové to dobré tempo. Ale ta třetí třetina mi přišla jaksi natahovaná, ale to se asi dalo čekat, když chcete chytnout Fantomase, a on vám furt utíká před nosem..... ()

PeteBuck

Fantomas sa hnevá. A právom. Komisár Juve si myslí, že ho zahnal a Fandor mu automaticky hádže za vinu únos istého vedca. Rozhodne sa preto vrátiť úder ako isté impérium v jednej preďalekej galaxii a začne pracovať na ovládnutí ľudstva. K tomu potrebuje istého vedca - prof. Lefebvra.. Medzitým urobí z komisára Juva blba, a tak sa rozhodne urobiť Juve a Fandor z prof. Lefebvra návnadu a použiť Fantomasove zbrane. Treba povedať, že dvojka sa neskutočne vydarila, je to dôstojné pokračovanie, začína to trochu pripomínať bondovky, Juve používa zbrane, ako by mu to pripravil Q, Fandor sa maskuje ako Fantomas a stane sa z toho celkom slušná hra na mačku a myš. Všetko to zasa poserie Juve, ktorý sa do úlohy mačky vžije tak strašne, že na konci pripomína skôr kojota z rozprávky o Road Runnerovi. Čo sa mňa týka, tak má to kvality jednotky, stále je to zábavná jazda. Nemám čo vytknúť. ()

Stifmeister

///   Vynikající pokračování toho, co první díl udělal dobře. Louis de Funès stále úžasný s nezapomenutelnými momenty, které vás vždy rozesmějí. Zajímavá nová zápletka a nové lokace (Řím) dodávají filmu svěžest, přestože Fantomas zůstává stále stejně zlomyslný. I když je to stále dobré pokračování, něco mi tam bohužel chybí. Slabší příběh nebo ne příliš provedené změny oproti prvnímu dílu mohou být důvody. Možná se po zhlédnutí posledního, třetího dílu, retrospektivně podívám na první dva a změním názor. I tak je to stále dobrých a solidních |7.5/10|. ()

PTuranyi

Filmová klasika je opäť výborná komédia s dobrodružnými prvkami. Produkcia je stále dobrá no triky sú stále biedne, takže záverečný fantomasov odlet je skôr animovaná rozprávka. Aj herci sú stále vynikajúci. Jean Marais je stále šarmantný elegán a Louis de Funès je vo výbornej forme a má podporu celého policajného oddelenia, Situačný humor podporený Funèsovou komikou, rôznymi vychytávkami a prevlekmi sa postará o slušnú porciu zábavy. 90% ()