Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

biergof odpad!

Myslíte že Vašek Klaus je expert přes tuneling financí? Ha, to jste ještě nezažili toto veledílo od Marca Webba! Kam se ten multimega rozpočet poděl? Naprosto nudný, bezchutný vyprávění! Proč spiderman brečí víc než v jedničce? Proč se film jmenuje spiderman, když je ve filmu asi jen 15 minut? Proč se tohle vůbec stalo, natočilo, je pár filmů, kde něco někomu nesedne a mohlo se udělat jinak, ale ne tohle! Tohle se nemělo stát, točit, produkovat, stahovat a koukat na to...UŽ NIKDY! ()

Bezda22

Ha ha háááá!!! Pecka vážení, naprostá. Ale předbíhám událostem. Takže, příběhově je to asi trošku slabší než jednička, akcí je to zase nechutně narvaný, čímž se kompenzuje ten trošku utahanej děj. Strašně mě baví vztah mezi Peterem a Gwen, to je krása. Už v prvnim filmu se mi to líbilo. Každopádně závěr filmu tady je silnej, oproti jedničce. Jednička vyvolává pro mě pocit vítězství. Naskočej titulky a já si říkám, jo ty vole...tohle je vono. Dvojka samozřejmě, klasika. Takový to lehký dojetí s trochou radosti. Nechci házet spoiler pro lidi co neviděli a fanděj tomudle filmu. Je to hezkej konec, ale do budoucna je pro mě zklamáním. Ale je to dobrej základ na čem stavět trojku, který těch pět hvězd dám, tomu věřím. Tak snad nezklame. Tady se rozhoduju. Jednička za 4 hvězdy a nebylo moc co řešit. Tady je to těžší, prozatím 4, ale je to na rozmezí s pěti. Možná s odstupem času a dalších shlédnutích hodnocení změním. 75% ()

Zombiepod

Pokračovanie reštartovaného Spider-Mana je s predošlým dielom pomerne identické. Webb sa tu však našiel a je rýdzim režisérskym talentom, to sa musí nechať. Osudy hlavných postáv sú opäť pekne rozvetvené, no samotný spider-manovský príbeh je tuctový, a neprináša žánru žiadnu inováciu. Ako komiksový blockbuster však obstojí - kamera je výborná a efekty sú príkladom dokonalej animátorskej práce, navyše záverečná polhodina je vrcholom spider-manovskej akcie, akú doteraz žiaden z filmov neukázal. Škoda, že vyše dvojhodinová stopáž zahltená tak strašne gýčovou romantickou linkou pôsobí trochu prázdno, čo ľahko zapríčiní, že na túto dvojku sa možno zabudne. Na tú Raimiho sa nezabudne nikdy. ()

Bezmenny

Citová stránka filmu bola nuda prekladaná s nudou. Po akčnej stránke toho bolo viacero a aj vidno, že to stálo požehnane. Len ten dej bol nejak pomalý...niečo tomu proste chýbalo. Ak by sa neboli oživovali Spidermanovi nepriatelia z komiksu, tak neviem neviem. Mimochodom, samotného Spidermana by som asi 30x prefackal- drzý sopliak jeden namyslený. ()

Knor

Tu přehnanou romantiku si pravda mohli odpustit a pár scén vůbec nemuselo být, ale jinak mě druhý Spider-man ala Marc Webb hodně bavil. První díl mě bavil o trochu víc, ale nemám s tímto pokračováním žádný větší problém. Spidy předvádí delikátní kousky a záporáci jsou jak jinak než úžasný. Efekty jsou vymakaný jak sviňa a doufám, že i další Spider - Mani se budou dařit a Andy Garfield je sympaťák, kterej se na Spidyho hodí. ()

will.i.am

Velmi pekne graficky spracovane a tie elektricke vlny siriace sa vzduchom boli velmi pekne naanimovane a farebne. Aj ked mam spidermana rad cele to bolo take prvoplanove boss-fighty rychle, kratke, jednorazove. Cely cas som bol v tom ze tomu dam 3* a 60% no ten koniec ma dostal. Neprezradzam, ale palec hore 20% a 1* naviac. Konecne hodnotenie 80% ()

papadoce

Oproti ostatným Marvelovkám dopláca Amazing Spider -Man hneď na niekoľko vecí. No možno najväčšou chybou sú dialógové scény plné precítenia hrdinov a nehrdinov, ktorých je priveľa a sú pridlhé. To výrazne berie filmu energiu a spád. Keby bolo comicsoviek menej patril by Spider medzi Top filmy, lenže bohužiaľ pre neho, prichádza v čase kedy je comicsovkám dopriaty z môjho pohľadu zaslúžený úspech. V časoch vydarených pokračovaní ako sú Thor Temný svet či Captain America Zimný vojak, v čase Muža z oceli, Iron Mana alebo dokonca prvých Avengers vyznie proste Spider Man tak trochu detinsky a nudne a to mu na úspech vo svojej kategórii proste stačiť nebude. No a keďže už teraz som mu riadne naložil, tak si povedzme aj hlavné pozitíva dvojky, ktoré sú oproti prvému dielu na prvý pohľad viditeľné. V prvom rade sú to záporáci. Jamie Foxx patrí pre mňa do Top 5 záporákov v comicsovkách. DeHaana ako herca natoľko neznášam, že už len pomyslenie na to, že v tom hraje ma neskonale serie. Fuj. A aj Paul Giamatti ako malý ruský hajzlík bol omnoho lepší než čokoľvek záporné čo vystupovalo v predchádzajúcich Amazing Spider manoch alebo akýchkoľvek Spider manoch. Taktiež akcie sú ďaleko pútavejšie než v predchodcoch. O tom, že Peter Parker a jeho Gwen sú o dve triedy sympatickejší a krajší než Tobey a Kirsten ani nevravím. Celkovo ide o zlepšenie a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. Smutný koniec päťku iba podčiarkol. ()

Nelishka91

Dvojka byla velmi slabá oproti jedničce. Nevím proč, ale udělalo mi strašnou radost, že Gwen zemřela. Nemám ji ráda ani ve filmu ani v komiksu. Efekty ale na mě udělali dojem, jenom mě mrzí, že záporňák ve filmu dostal málo prostoru a konečný boj mezi Spideym a Electrem byl poněkud krátky než je obvyklé. ()

Marty7CZ

Komediálně podělaná fraška. Tahle serie zdechla, je prostě konec a šmitec. Sony je už ůplně mimo (ostatně jako ve spoustě dalších věcech...). Vrcholem ůděsu jsou neuvěřitelně trapný komediální hlášky hlavního hrdiny!!!! 20% ()

DaweForeman

Tak první díl byl rozhodně napínavější než tenhle. Efekty pěkný, ale všechno ostatní je příšerně nedodělaný. Autoři si vzali až příliš velký oříšek na zkousknutí, aby z toho vzniklo něco dobrýho - je tu příliš příběhů, které je potřeba povyprávět a tak z toho vznikl nízkokvalitní eintopf (Gwen, nosorožec, Goblin, Elektro, vyšetřování aj.). Od všeho řeknou kousek a tak to člověka neuspokojí. Vše je tak rychle zakončeno, aby všechny ty odlišné informace dostaly prostor a proto si člověk nemůže užít žádné příběhové napětí. Jedním slovem prostě odbyté. ()

JustFine

Je to Spiderman, je to aj pre malé publikum. To znamená, že musíme akceptovať jednak predlohu, jednak státie polovice mesta pri zábranách, keď všade okolo strieľa robot. Štýl podania príbehu, kamera, hudba, atď.. ostal všetko po starom. Čo je ale v tomto prípade lepšie, pretože do skoro rovnakého timingu sú nacpaní traja zloduchovia. Dej je plnší, nudil som sa menej. Keďže Gwen bola pre Petra vykúpením, opäť riešime ich vzťah a je to dobre, keďže sa na konci stane, čo sa stane. Páčia sa mi príchody viacerých postáv známych z predlohy. Ale pre zhrnutie, verím, že tento prológ už skončil a od tretej časti sa pustíme na veľké veci. Možno... ()

Kinpr

Škoda nevyužitého potenciálu Electra, protože pokud by měl více prostoru a mohl se pořádně rozjet, dal bych s určitostí o hvězdičku více... ()

JohnZ87

Možná o fous lepší než první díl, který degradoval hlavně podivný střih a násilně vyrvané scény, které ve filmu evidentně chyběly. Nicméně i zde jsem našel asi dvě nebo tři místa, kde se střihač úplně netrefil a film v rámci scény působí, jakoby něco přeskočil. Andrew Garfield podal znovu velmi přesvědčivý výkon a navíc ještě trochu dozrál. Jeho Spider-Man je zkrátka hláškující šoumen, který i akci zvládá s lehkostí, důvtipem a smyslem pro humor. Stejně jako v prvním díle je i nadále velmi lidský (opět scéna s mobilním telefonem :D). Emma Stone je jako Gwen Stacy zkrátka boží a scény s ní patří k tomu nejlepšímu, co lze ve filmu vidět. O to víc mě mrzí rozhodnutí scénáristů, držet se komiksové předlohy a nechat Gwen zemřít, navíc ještě takto z filmařského hlediska podivným způsobem (i když scéna samotná s plačícím Peterem je velmi emotivní). Myslím, že původně naznačený záměr uklidit jí do Británie by bylo mnohem kulatnější řešení. Budoucí představitelka Mary Jane to holt bude mít s takto vysoko nasazenou laťkou těžké. Jamie Foxx zvládl roli záporáka Electra bravurně, i když jsem ho moc jako záporáka nebral, spíše jako zlomeného a přehlíženého chudáka. Jeho origin mohl být možná o něco více detailnější (resp. období před samotným originem), ale pro potřeby filmu to víceméně stačilo. Druhý záporák Green Goblin v podání Harryho Osbornea dostal ještě méně prostoru, ale myslím, že se ho tvůrcům podařilo po vizuální stránce vylíčit poměrně věrohodně. Ačkoli jsem kdysi restartu této pavoučí série moc nevěřil, jedná se po dvou dílech o slušně nakopnutou sérii s poměrně slibnou budoucností. Jen té Gwen je opravdu škoda. 80% ()

Gromit

Lepší než první díl. A to hned z několika důvodů. 1. Tvůrci už tolik nekopírují původní trilogii Sama Raimiho a vydávají se svou vlastní cestou. Snad vůbec poprvé se dozvídáme něco bližšího o rodičích Petera Parkera. Zcela odlišné jsou okolnosti, za nichž se z Harryho Osborna stává Green Goblin. A z Gwen se vyklube skutečná femme fatale. 2. Výrazně vzrostla kvalita hereckých výkonů. Andrew Garfield už nepůsobí tak nesympaticky jako v jedničce, Jamie Foxx v roli Electra byl sázkou na jistotu a Emma Stoneová je jedním slovem skvělá. 3. Vydařenější jsou také triky a hudební doprovod (neselhávající Hans Zimmer). A nedostatky? Délka. Ty bezmála dvě a půl hodiny je přeci jen trochu moc, a tak dojde i na několik hluchých míst. Ale ani ta mi nezabrání v tom, abych se těšil na třetí - a věřím, že ještě lepší - díl. // Raimiho Spider-Mana mám ovšem pořád raději. ()

viky13

Páni, kdo by čekal, že Gwen umře ? Dramatické...Hodně na mě zapůsobila Harryho linka a jistota že se bude řešit v dalším díle...Dobrý filmek s dobrými akčními i vtipnými scénkamy. Andrew Garfield tam zapadá jako poslední dílek puzzlí. Jen, a co je pravda, Electra stvořila zlá povaha lidí a fakt že co neznáme a nerozumíme tomu, tak na to střílíme. ()

departed odpad!

Jako já tak nějak čekal, že to bude kokotina, ale že až takováhle? Nevím, za co jsem se trestal, ale už po hodině jsem věděl, že se to nijak výrazně nezlepší a přesto jsem měl potřebu to dokoukat až do konce. Asi naivní představa, že to ke konci snad nabere grády či co. Nicméně je tu vše špatně. Přes casting - Garfield stále stejně prkenný jako v jedničce, castingový fail n.1 Foxx, přehrávající emo DeHaan, po nudný a nezáživně podaný děj a naprosto trapný too-much-CGI finále, ze kterýho se mi zvedal tak akorát žaludek, nikoliv pele, že bych z toho měl být snad i vystříkanej nebo co. Už z trailerů to smrdělo, takže nechápu, proč jsem musel být natolik debilní, že jsem měl i tak potřebu zahodit necelý dvě a půl hodiny do piče. ()

BrianMorello

Pravděpodobně nejhorší comicsový film od dob Green Lanterna a celkově jeden z top10 všech dob. Naprosto všechno špatně!! Stupidní příběh se stupidním chováním všech lidí okolo. Ošklivý vizuál. Příšerné herecké obsazení (alespoň ústřední dvojice je jakž takž snesitelná). Směšný záporák (opět chudinka, na kterého byli v minulosti oškliví, a tak chce teď všechny zničit - proč někdo už konečně nemůže být svině prostě jen tak :)) Naprosto selhávající pokusy o vtip. Naprosto selhávající pokusy o drama. Dementní a často nehodící se hudba (Tohle vážně sesmolil Hans Zimmer??). Toto opravdu bolelo a postava Spidermana je tak stále více otravná. Nevím co by se muselo stát abych se někdy těšil na další díl, natož na nějaký spin-off z tohoto trapného univerza (Sinister Six, Venom). Možná samotný Marvel by dokázal provést podobnou resuscitaci jako před lety s Hulkem, ale jinak Fuck You Spidey!! ()

AjfelCZE

Spiderman začal mít koule. Po zmateném prvním filmu jsem od druhého nic neočekával. Ale jednoznačně mě překvapil a myslím si, že samotný film překonává předchozí trilogii Spidermana co se týče akce. A ten závěr, super. I hlavní postava , kterou ztvárnil Andrew Garfield, mi nepřišla tak nesympatická jako v prvním díle. Já se dobře bavil. A Elektro? Konečně pořádný záporák. A v poslední řadě nám Emička také vyrostla do krásy, jen jí to moc dlouho nevydrželo. ()

Mr.Baboon

Můj nejoblíbenější superhrdina byl vždycky Spidey, a je tomu tak i pořád. Tento film z celkových pěti se mi zdá zatím tím nejlepším. Politování hodný Jamie Foxx zahrál svou roli parádně, i když většinu filmu jen modře problikává a když ho jen trochu naserete, udělá z vás škvarek. Perfektní epická scéna na Times Square (snad si nepletu místo) neměla chybu. Hudba Hanse Zimmerse udělá z každé akční scény perfektní zážitek. Akční komiksové 'slow motion' scény byly rozhodně na místě a byla to prostě paráda vidět každý detail jednotlivých nepatrných maličkostí. Ale je tu i pár věcí, které mě zklamali - 1. Ze skromného a charismatického Petea se stal namyšlený šampónek, kvůli čemuž si většinu fanoušků prvního dílu asi určitě zprotivý, 2. Všude se sere Gwen, a za 3. Čekal jsem zajímavější konec. Ryhlé smetení Electra ze scény mě trochu zklamalo. I tak ale musím dát 4*, protože Spidey je prostě Spidey. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)