Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

P. J. D. odpad!

Snímek prakticky o ničem. Scénář by napsal lépe zřejmě i snad průměrný pisálek. O režii nemluvě. Všechno spíchnuté horkou jehlou a 106 minut ztracených v nedohlednu. Popravdě ani nevím, co pozitivního tady hodnotit. Snad jen tak kamera stojí za to, ale to už se raději podívám na nějaký dokument o Fjordech, kde se to výtečnými záběry jenom hemží. Snímek si nezaslouží ani tu hvězdičku. ()

AxelWers odpad!

Bohužiaľ nedá sa. 100x prerozprávaný vtip už nie je vtip, navyše, keď nie je prirodzený a silou mocou sa snaží rozosmiať. U mňa to nefunguje a Dedičstvo 2 je jedno z najhorších pokračovaní aké som kedy videl. Nehorázne rozťahaný a nudný dej, ani raz som sa nezasmial, to je myslím pri komédii dosť podstatný detail. Navyše, kto nepozná detaily prvého filmu (ak niekto taký vôbec existuje) pár udalostiam z toho filmu nemusí rozumieť, čo zráža ďalšie body dole. Proste nehorázna NUDA(!!!), nevládal som to ani dopozerať, čo sa mi stáva len málokedy. ()

ludva10

Po mém moc oblíbeném prvním dílu je tento totální průse.. Bolek musel scénář psát totálně pod parou a režisér včetně herců při natáčení asi taky pěkně oslavovali. Jinak si nedovedu představit tak nudnou komedii bez vtipu, zoufalé herecké výkony a scénář bez jakéhokoliv děje ( pokus neberu ožrat se, ožrat se, opít se .... ). Fakt nechápu. Chtěl jsem dát i odpad, ale asi 3 vtipy ve filmu jsou ( když např. chytá Bolek vnuka běžícího po stole ), tak milosrdně dávám 1*. A vůbec ještě nechápu naše celebrity ze šoubyznysu, proč do takového to filmu vůbec šli. Prostě zmar, nuda a trapnost. ()

cerbygerby

Spousta známých herců z prvního dílu, ale jak už to tak bývá, tyto komedie jsou jen jedny... Pokračování je zbytečné, vše je podobné, ale horší a zápletka úplně o ničem... Takže zde to drží fakt jen skvělý Polívka a jeho hlášky, jinak tedy nic moc. 2* a 35% ()

Lucas87

NEviděl jsem Irenku! Byla schovaná a neukzala se nám! Pěkné na tom filmu byly hlavně ty letecké záběry. Z té Havlové matrace mi bylo na zvracení, ale Bohuš měl pěknou dceru a ten konec s tím právníkem byl zajímavý konec. ()

Plechpetr

Tak já nevím. Mohl tenhle film být ještě horší? Asi jo. Určitě by to ještě šlo. Stalo to za ho*no. Vařit ze staré vody je prostě o ničem. Vtipu by jsme mohli pohledat a stejně by jsme nenašli. Bohuš nemá co nabídnout. Tak utahaný a nudný film jsem dlouho neviděl. Ale víte za co dam jednu? Za tu krásnou herečku. Slečnu Jitku. ()

barabura odpad!

Já vydržim hodně. Festival otrlého diváka návštěvuju již od prvního ročníku. Odpadem dost šetřim, ale tady to prostě jinak nejde. To je jako nejhorší vývar ze seriálů Sousedi a Čechovi. Nejvostřejší byla scéna s Gottem, ten dialog u toho portrétu je naprosto nezapomenutelnej... ()

Patrik200s

Teda nič moc, vedel som ešte než som sa usadil do kina že legenda jednotky je nedosiahnutelná ale toto je naozaj sklamanie. Úsilie udržať vo filme čo najviac pôvodných postáv bol krok dobrý ale tragicky málo využitý. Napríklad Miroslav Donutil s jeho postavou doktora ostal až nehanebne nevyužitý. Síce sa Bolek snažil aj nadviazať na svoje legendárne hefty lenže opakovaním rovnakých prípadne minimálne pozmeneých fráz už nikoho po toľkých rokoch nenadchne. Pýtalo si to niečo nové a zároveň nadväzné . Bohužiaľ nedočkal som sa. ()

R&omize

Tohle je snad první český film od dob školních docházek, na který jsem se rozhodl sám jít / jít sám... ale přesto jsem od něj víc než nic / nic než víc neočekával... jó, tohle je nejlepší způsob, jak přežít tuhle dobu... :) Nic nečekat a hledět si svýho (od sebe ovšem očekávat a dávat tomu vždy maximum). Kdyby se scénáře chopil nějaký profík, bylo by to lepší (možná), ale více uniformní (určitě)... Bolek nám skutečně zmoudřel a i když si mele stále svou, dokáže reflektovat i vnější svět, díky čemuž už už už "druhé" dědictví za těch pár desítek let rozfofrovat nestihl... a je to dobře, bez peněz a bez práce by mu v dnešních dnech tolik hej jako tenkrát rozhodně nebylo... Bohuš se nám s dědictvím sžil a stal se od něj neoddělitelným, a tím i trnem v oku některým toliko štěstím neobdařených... Líbilo se mi na tom to čekání, kdy přijde další z té Trošky (pardon... trošky) neotřelých bolkohlášek... obsazený stůl... a život si užívajících vlastních mouder... posloucháme (jako) koně... Jediný skutečně povedený PP je let helikoptérou, na to chuť rozhodně dostanete... PP s dveřmi? Bezpečnější (se) zazdít... třeba cihlama od Bohuša z jedničky... ;) Je to fakt asi obraz dnešní doby těch, co na ni mají... proto se to zrovna moc líbit nebude, ale já zklamán nezůstal... nemám totiž v podstatě s čím českého za deset let srovnávat... haha... :D To se mám... >:) ()

peteriko

60% ... Taká sympatická bodka za bohatou kariérou jedného klauna. Príbeh Bohouša je vlastne príbehom Bolka a zobrazuje všetko čo mal na tomto živote rád. Určite by som toto pokračovanie nepovažoval za zbytočné pretože sa jedná o veľmi krásny a predovšetkým ľudský snímok. Takýto epilóg si Bolek zaslúžil. ()

Akaja

Co říct k filmu, který se nikdy neměl natočit. Snad jen, že když už jsem čekala, že mě nemůže víc překvapit a nemůže to být horší, objevil se tamhle jeden vtip, tuhle jedna dobrá hláška, ale tak moc se to do zoufalství celého díla nehodilo, že z toho nejde mít jiný konstantní vjem, než že to byla sračka. ()

skkizo

Vcelku příjemné překvapení pro mě. Jak již se začíná stávat zvykem, vždy když si přečtu před shlédnutím filmu pár komentářů zde tak mě film o to více baví. Někteří lidé zde jsou až moc negativní a neschopni se bavit. Sedláček možná není ten správný člověk a režisér ale Polívka je pro mě skvělý bavič. Ničím nenucená, vtipná komedie, mě bavila po celou dobu filmu. Možná prvních 20 minut mohlo být zkráceno jen na pět. Právě po půl hodině filmu se rozjíždí ta správná zábava. Film ničím sice nepřekvapí a nevnese toho moc nového ale prvky, které využívá tak zpracovává skvěle. Za mě tedy 3/5. ()

Psycho.R

Klidně mě suďte, ale mě se to líbilo, sice to nebylo tak napěchovaný jako jednička, ale Bolek mě posledních pár let přesvědčuje, že je skutečný pan herec, což jsem si dřív nemyslel. ()

Matt007 odpad!

Naprosto zbytečný, nezajímavý a děravý. Sice jsem nečekal, že by se to mohlo nějakým stylem přiblížit k prvnímu dílu, čekal jsem spíš takový slabší průměr. Tohle není ani to. ()