Eso es

• Francie L'As des as (více)
Ukázka z filmu

mikhail

Pre mňa jedna z najlepších Belmondovských komédií. Skeče s hovoriacimi zubami "Heil Hitler", fuhrerovou sestrou a jeho nadriadeným z vojny, sú jednoducho nezabudnuteľné. Mann...VERBOTEN, Zola...VERBOTEN, Hitler...VERBOTEN...NEIN NICHT VERBOTEN DAS IST MEIN KAMPF! :-D :-D :-D ()

MaxForValue

Najlepšia satira na predvojnové Nemecko i samotného Hitlera. Trefné, zábavné, primerane akčné. Rola šitá Belmondovi na telo. Typická crazy-komédia z druhej polovice 20. storočia. ()

Pitryx

Svěží dílko, skoro bez hluchoty s dosti vtipnými momenty. Rodinná pohodička s pomocí tohoto filmu dosažena. Není tam nic hlubokomyslného, je třeba se jen a jen bavit. Hodnocení snižuji za postavu Simona, a za poněkud slabší začátek. ()

subic

Jirka Krampoul už to nechtěl dabovat nebo chtěl moc peněz nebo mu to nenabídli? Proč se k nám tento film nedostal už za komoušů? Dabink Davida Novotného je takový zvláštní až nudný. Jedna slušná automobilová honička se starým Mercedesem kabrioletem a 4 motorkami BMW s motory boxer. A co dál? Tohle na 4 frčky rozhodně není. 55% ()

cinema_cz

Rozpustilé hrátky s palčivými tématy jsou leckdy na hraně, nicméně stále ještě zábavně svěží. (Ondřej Novák, Ci 11/2008) ()

ostravak30

Osvědčená dvojice Gérard Oury a Danièle Thompson mají na svém kontě již výborné komedie Pošetilost mocných či Velký šéf. Eso es je film ještě navíc ozvláštněn péčí Belmonda o chlapce a následně o židovskou rodinu. Na prahu padesátky Belmondo stále ve skvělé kondici řádí jak za mlada. Jenže film na své vyvrcholení čeká až do chvíle, kdy se ocitne Cavalier, rodina a Hitler na jednom místě. Pak jsem se opravdu chechtal. Eso es je film o kterém jsem v životě neslyšel, ale o to více mě překvapil a pobavil. ()

honzic

Dobrá komedie, možná místa až přehnaná a střeštěná, trochu mi to připomíná francouzský Velký flám, jen místo Funese s Belmondem, ale to jen vzdáleně. No Belmondo nezklamal, jeho pitomý ksicht prostě zabírá a i když mne nepřivede do smíchu, pěkná podívaná je na místě. Hodnocení: 75 % ()

rafix

Zábavný a vtipný jako vždy - to je prosím Jean-Paul Belmondo. Nejvíce mě dostalo Hitlerova sestra Angela, že byla podobná svému bratrovi podobná. To bylo fakt boží. Jinak film byl celý fajnový. ()

tonton78

Alles verboten, ja ja...moc pěkně Ádovi umyli prdel. EDIT: jako zvykl jsem si, že Nova a Prima předabovávají obstojné filmy, díky čemuž se z těchto snímků stávají nekoukatelné a neposlouchatelné hromady hoven, ale že tohle předvede i Česká televize, to jsem teda zůstal čumět s otevřenou hubou. Neuvěřitelné diletantství, moc by mě zajímalo jaký že k tomu byl důvod.. Vyměnit bezkonkurenční Krampoulův dabing za tohle přiteplený kvákání, to mohl udělat jen krafskej kreten. Zkurvili jste mě film, špíny z ČT. ()

Gig

Stejný režisér, co stvořil Velký flám s Funesem. Opět téma druhé světové války, opět komedie. Ale to, co jsem psal u Velkého flámu, tady neplatí. Když jsem psal, že Velky flám je decentní a přitom čistá komedie ala Funes. Tu je to malinko přiťapnuto - až moc do oči bijící vtipy a jako třešinka sestra Hitlera. Ale pořát je to fajn i když na můj vkus přestřelená komedie a tentokrát s Belmondem. ()

JHappy

Nevím proč, ale přestože mám Belmonda v oblibě tento film mě nepotěšil. Není vysloveně špatný jen jsem se u něj ani moc nebavil ()

`barocco

Nepamatam si ze by tento film s Belmondom presiel v dobe svojho vzniku filmovou distribuciou vo vtedajsom Ceskoslovensku (vcelku mlady (a Krampol uz naopak starsi) a aj odflaknutejsi dabing by mi mal davat za pravdu) a tak som cakal nejaku poslabsiu Belmondovku do poctu. Prekvapenie v podobe velmi stylovej pohodovky ktora ma navyse velmi sympaticke stvarnenie dobovych realii predvojnoveho fasistickeho Nemecka bolo viac nez prijemne. Hakliva tema vtedajsieho pogromu na zidovsku cast obyvatelstva vtedajsej Rise je podana s francuzskym sarmom a nonsalantnostou, presne tak ako to vedia len Francuzi. Belmondo v najlepsej forme (kedy snat nebol?.) Reziser Gérard Oury spolu s Belmondom v doprovode podmanivej hudby Vladimira Cosmu nam naservirovali nadcasovu zabavu ktora bude trhat branice aj o par dalsich rokov. Andersenovska tema naheho cisara ma totiz nadcasovy rozmer... ()

Peči

4 hvězdy tomuto filmu sluší... Za bezchybnýho méďu dám tu pátou. A pro Wachtower a další: Je potřeba si sehnat starší dabing (např. na uložtu), protože jen tak si to člověk může vychutnat. Ty s Novotným nesleduju. ()

zigy

Gerad Oury se pokusil navázat na Velký flám, ale něco tomu chybí, možná Funes, anebo lepší scénář. Ale v jednom je Gerard mistr, a to v dělání idiotů z Němců, např. scéna v knihovně: "Kant? Verboten! Mann? Verboten! Zola? Verboten! Hitler? Verboten!......NEIN!" Anebo kukačkové hodiny s hajlující kukačkou:) Takže pár super vtipů film obsahuje, ale jako celek tomu k dokonalosti něco chybí. Film je mixem komedie a dobrodružství, takže škoda, že nebylo více vtipu, protože dobrodružství to bylo pěkné. ()

rytir1

,, Je ten párek košér ? Nein, das is verboten ! :-D Asi nikdo neumí lépe si z války dělat srandu než Belmondo. K tomu krásná titulní skladba po celý film. ()