Final Cut - Dámy a pánové

(festivalový název)
  • Maďarsko Final Cut: Hölgyeim és uraim (více)
Experimentální / Drama / Romantický / Komedie
Maďarsko, 2012, 84 min

Režie:

György Pálfi

Brigitte Bardot (a.z.), Alain Delon (a.z.), Bruno Ganz (a.z.), Greta Garbo (a.z.), Rita Hayworth (a.z.), András Kozák (a.z.), Tony Chiu-wai Leung (a.z.) (více)

Opravdový zamilovaný film vypráví příběh „opravdového" muže a „opravdové" ženy. A jaký je opravdový muž? Šarmantní jako Marcello Mastroianni v Dolce Vita, ale i svalnatý jako Brad Pitt v Klubu rváčů. Chlapecký jako Leonardo di Caprio v Titanicu... nebo spíš jako Alain Delon V Roccovi a jeho bratřích, jen trochu vyšší – spíš jako Belmondo. Ohromující jako Clark Gable, rozhodný jako Sean Connery... A jaká je opravdová žena? Určitě nevyzpytatelná a živočišná jako Lollobrigida, přitom křehká jako Audrey Hepburn. Dívčí jako Aurdey Tautou, přitom však odtažitá jako Greta Garbo. Bláznivá jako Julia Roberts, ale s úsměvem Avy Gardner. Ví, co chce, jako Sharone Stone.... Páni, co když se ti dva potkají? Film sestříhaný ze 450 děl světové kinematografie. (Současná filmová tvorba – Střední Evropa)

Tarix

Filmová symfonie. Důmyslně seskládaná mozaika opakujících se archetypálních situací a pocitů. Jednota v rozmanitosti působivá natolik, že co chvíli zapomenete, že se díváte na "pouhý sestřih". Mimo efektivně vybrané hudby (někdo tu rád Badalamentiho) potěší střízlivý a "široký" středoevropský pohled, který není (americky) zkreslený a (přinejmenším z našeho pohledu) sebestředně zaslepený. Také zde z "našich" režisérů vedle Formana figuruje i Menzl. Škoda jen, že chybí Vláčil. A Tommy Wiseau... Každopádně definitive edition všemožných filmových kompilací. Skvělý nápad i provedení. ()

nikhaj

Neda sa preskakovat lebo van ned nieco ujde. Utok na city a emocie je to co vznika na zrakovom nerve a dalej sustavou. Ak mate radi puzzle 1000+ kuskov tak si pridete na svoje. ()

Bragi66

Z mého pohledu bezobsažná střihačská slátanina. Kdyby šlo o nějaké posunuté propojení střihu různých filmů povýšených k novému významu, tak to by šlo, ale tohle je kompost, který spojuje to, jak se v několika filmech jinak vstává nebo snídá a tomu podobně. Pokud to mělo nějaký hlubší smysl, než střihové ukázky podle televizního vzoru "filmové úsměvy", tak já ho neobjevil. ()

mullerad

Rozsiahla koláž scén a záberov z klasických filmov, známych i menej známych, kde máme šancu vidieť hercov a herečky z čias, keď ešte neboli taký slávni. Apropos, niekoľkokrát je možné vidieť našu Emíliu Vášaryovú. ()

futislav

Dokonalá ukázka toho, že nezáleží na době, herci či autorovi. Příběhy, situace i gesta jsou si velmi podobné. Tři hvězdy za to, jak se podařilo vytvořit z desítek filmů jeden příběh. Musela to být neskutečná dřina. Pravda je, že sledování filmu s někým nakonec sklouzne do polohy "tohle bylo z toho a tohle z toho" a člověk má radost, kolik filmů poznal. Autorovi se podařilo i několik vtipných návazností, bez kterých by to byla nakonec nuda. Není to však něco, co bych chtěl vidět znova. ()

Yony

V prvních minutách filmu jsem si řekla, že to možná bude ten nejhezčí film o lásce, co jsem viděla. Nakonec asi nebyl, ale rozhodně to byl výtvor na který má cenu se podívat a poddat se. Umění. To mě napadá. Krásně umělecky ztvárněná láska a její podoby, obraty, zlomy. Jen mi přišlo že film chvilkama ztrácel grády. Z počátku mě zaplavil a pak ta síla chvilkama opadala. Ale přesto, zážitek za který musím dát 5 hvězdiček. To pro ten humor v pozadí toho všeho. Spoustu momentů, kde by člověk řekl..klobouk dolů :) Pocit který mě nejvíc připoutal k tomuhle originálnímu snímku? To jak se člověk od začátku ve své jednotlivosti cítí tak nějak zahrnutý do toho všeho. Během pár minut Vás to strhne do toho světa, kde se to týká prostě všech. Krásný, Koukněte. ()

Megahead

Zaujímavo zostrihaný dej z veľkého množstva známych filmov s rôznymi známymi hercami a herečkami. Rôzne prestrihy vytvárajú dej spoznania a zaľúbenia "určitého" páru, aj s následnými radosťami a starosťami. Pripomenulo mi to, že niektoré filmy si musím opäť pozrieť. Nápad je to zaujímavý, ale hodnotím to skôr ako experiment než samostatný film, keďže originálne (celé) prevedenia filmov ma bavili predsa viac. ()

Jan00

Kompilace střihů z různých filmů, bláznivý projekt... Nijak mne to nenadchlo. Po 10 minutách jsem ztratil zájem. ()