Final Cut - Dámy a pánové

(festivalový název)
  • Maďarsko Final Cut: Hölgyeim és uraim (více)
Experimentální / Drama / Romantický / Komedie
Maďarsko, 2012, 84 min

Režie:

György Pálfi

Brigitte Bardot (a.z.), Alain Delon (a.z.), Bruno Ganz (a.z.), Greta Garbo (a.z.), Rita Hayworth (a.z.), András Kozák (a.z.), Tony Chiu-wai Leung (a.z.) (více)

Opravdový zamilovaný film vypráví příběh „opravdového" muže a „opravdové" ženy. A jaký je opravdový muž? Šarmantní jako Marcello Mastroianni v Dolce Vita, ale i svalnatý jako Brad Pitt v Klubu rváčů. Chlapecký jako Leonardo di Caprio v Titanicu... nebo spíš jako Alain Delon V Roccovi a jeho bratřích, jen trochu vyšší – spíš jako Belmondo. Ohromující jako Clark Gable, rozhodný jako Sean Connery... A jaká je opravdová žena? Určitě nevyzpytatelná a živočišná jako Lollobrigida, přitom křehká jako Audrey Hepburn. Dívčí jako Aurdey Tautou, přitom však odtažitá jako Greta Garbo. Bláznivá jako Julia Roberts, ale s úsměvem Avy Gardner. Ví, co chce, jako Sharone Stone.... Páni, co když se ti dva potkají? Film sestříhaný ze 450 děl světové kinematografie. (Současná filmová tvorba – Střední Evropa)

ZG2013

Docela povedená směsice filmových útržků. Hvězdu strhávám za příliš ordinérní zápletku a za druhou polovinu filmu, která je slabší a dokonce se zde opakují již uvedené záběry. ()

Desmi

Už jen za tu neskutečnou porci práce, která byla na tenhle film potřeba vynaložit, si to zaslouží 5*. Neskutečný kolotoč nejlepších skvěle do sebe zapadajících scén těch nejvýznamnějších filmů napříč historií. Najdete tam například i tak od sebe vzdálené filmy jako Avatar a Kid nebo Postřižiny a Pán Prstenů. Opravdu neuvěřitelná směsice filmů. Příběh je díky tisícům tváří dost těžký vůbec rozpoznat, což je možná i tím, že vám u filmu několikrát odláká pozornost scéna z vašeho oblíbeného filmu, která problikne jen na vtřinku či dvě, ale vy si jí vychutnáváte ještě dlouho potom. Myslím, že tenhle film si zaslouží víc než jedno shlédnutí, ale to jedno je prostě povinností..! ()

kolly13

Nápad sestavit film s úryvků jiných filmů je originální a finálně i zábavný. Je příjemné vidět filmy známé a připomenout si, kolik možno dobrých filmů ještě má člověk před sebou. ()

serdehelan

Neveril by som, že niečo také sa dá realizovať, pokým som nevidel. Cinefilská žranica. Potešilo, že Pálfi je zjavne aj fanúšik Proyasovho Dark City, nad ktorým kde kto ohŕňa nos a hlavne komba Lynch-Badalamenti. No a samozrejme stovky ďalších klasík. Užil som si. ()

hony23

Skutečná lahůdka pro filmové nadšence. Film vznikl sestříháním 500 filmů a vzniklá koláž vás bude bavit tím více, čím víc původních filmů poznáte. Za nápad i za provedení tvůrci zaslouží maximální hodnocení. ()

kaukola78

Sestřih neznámějších ústřižků z filmů do jednoho příběhu.Tak přesně lze charakterizovat tento bohulibý film.Každý si tam najde "to své".Povinost shlédnout pro lidi pro které film znamená skoro všechno.Ostatně náš život je jeden veliký film a záleží na každém jak s ním naloží. ()

Aquila odpad!

Školní střihové cvičení, zajímavé jako kuriozita a filmový rychlokvíz, ale jako film to nefunguje. Nanejvýš jako zrychlený videostop. Prvních 10 minut bavilo, ale postupně mě to rozčilovalo čím dál víc. Pouhá forma s naprosto nulovým obsahem. Celek působí jako degradace filmu, téměř znásilnění. ()

Emperor1

Jako pocta světové kinematografii budiž, nostalgie může na mnohé silně zapůsobit, nápad sestavit z fragmentů mnoha filmů jeden příběh je rovněž zajímavý, sestříhané je to mistrně. A současně to poslouží jako kvíz filmových znalostí. Ale že by mě to nějak zvlášť bavilo, to bohužel říct nemůžu. ()

Grimaldi

Láska je silné téma. Minimálně ve filmu se láska v nějaké podobě objevuje od počátku kinematografie. Ale tak, jak je využita v tomto experimentu, to je něco zcela nevídaného. Měl jsem obavu, že mě bude výsledek iritovat, bude mému oku nepříjemný, ale pan režisér to dokázal. Vytvořil film s jasným dějem o vývoji lásky podle základního hollywoodského receptu. Možná by někomu takové klišé mohlo vadit, ale tady, díky skutečně unikátní formě pojetí se jedná o důkaz vypovídající nejen o genialitě tvůrce, ale hlavně jeho lásce k filmu, filmovému řemeslu a samozřejmě milostným příběhům. ()

ReactLotus

No nie je to úžasné mať možnosť pretvoriť príbeh z pera na niečo viac ako len divadelnú hru pre pár ľudí? Nesníva každý umelec v niečo viac? Čo tak zábavu (alebo uznanie) pre niekoľko miliónov ľudí a nie v jednom meste, jednej krajine, ale na celom svete? Vytvorenie prístroju, ktorý dokáže zachytiť pohyblivý obraz a zvuk viažuci sa naň, potom musí patriť medzi najvýznamnejšie vynálezy ľudstva. Zbohom divadlá (btw proti divadlám nič nemám), vitaj svet!     “Experimentálne” dielo, ktoré ukazuje, že stačí aj minúta vašeho drahocenného života a viete, že sa jedná o 10/5 zážitok. A síce Maďarov veľmi v láske nemám, musím ten pomyselný klobúk zložiť dole. Všetci by sme sa určite zhodli, že by bolo 450násobne jednoduchšie natočiť film od začiatku, od základov ako spojiť určité vystrihnuté scény z rôznych filmov. Dokonca príbeh by obstál aj sám osebe, no precíznosť a určitá nežnosť, s ktorou vzdáva režisér poctu tým stovkám skvelých filmov, dáva hádam každému pocit šťastia a nadšenia.    Možno to je aj tým, aké filmy sú splietané. Od smutného príbehu lásky medzi dvoma mladými ľuďmi v centre diania tragického potopenia Titanicu alebo príbeh Casablanky, Moulin Rouge, American Beauty, alebo “hororovky” ako The Crow, Beetlejuice, prípadne Sleepy Hollow. A možno aj tým, že každý sa vidí v niekom inom ako len v Jaredovi Letovi, Jimovi Carreymu Nicole Kidman, Al Pacinovi,... Scarlett Johansson, Audrey Hepburn,...    Smutný fakt, ktorý musím zmieniť je, že ak nemáte radi drámy, romantické filmy a komédie (rozmanitosť a krásy/naivita života samotného), táto *Finálna verzia* nie je pre vás. Fun fact: aj Avatar, LOTR a Star Wars sú použité v snímku. ()

MJI

Milé překvapení. Mimo jiné inspirace ke shlednutí nekolika dulezitych snímků k doplnění filmového vzdělaní. Prave zhlednuto na FEBIO festu 2013. ()

tuberatanka

Generický filmový príbeh vzniknutý zostrihaním krátkych fragmentov z obrovského množstva iných filmov. Efektívna prehliadka tých najotrepanejších filmových klišé a najotrepanejších filmových postupov, v obrovskej koncentrácií na krátkej časovej ploche. Zábery z úplne odlišných filmov na seba nadväzujú vskutku plynule, avšak skôr než na prekvapivosť či iróniu (ktoré preblesknú iba občas) je tu dôraz hlavne na vzájomnú podobnosť záberov, čo dokopy dáva krásne panoptikum všetkých otrepaných filmových klišé, archetypov a stereotypov, navyše pravdepodobne na rovnakej časovej ploche obsažnejšie a pútavejšie než väčšina filmov, z ktorých to bolo zostrihané. ()

Nýdnol

Příběh lásky v pečlivě vybrané filmové koláži klasických snímků. Tady více než kde jinde platí, že čím větší filmový znalec jste, tím více si to užijete. ()

GuruVlk

Urcite zajimave, urcite to dalo praci, ale nejak mi to neprislo zabavny. Na 10min YT video by to bylo super ale dele ne :( ()

katakomb

Film z filmů, skvělá střihačská práce, skvělej nápad, skvělej výsledek. Je mi akorát trochu stydno, protože ten film ukazuje, jaký jsou chlapi kokoti a jak na to ženský doplácí - nebylo to asi záměrem na tohle upozornit, asi v tom vidím víc, než tvůrci chtěli, ale za tuhle genderově stereotypní stránku filmu dávám tu čtvrtou hvězdu (tu pátou bych dal v případě, že bych to chtěl vidět znovu, ale jednou to stačí, asi každému). ()