Pierre Richard jako postrach reklamní agentury... Pan Guiton je ředitelem reklamní agentury Jerico, paní Glycia jeho milenkou. Pierre Malaquet je synem paní Glycie. Pierre nemá štěstí ani v lásce, ani v zaměstnání. Jediné, co mu nechybí, je jeho přesvědčení o vlastním talentu, který může nejlépe uplatnit právě v reklamní agentuře. Protože pan Guiton nemůže odolat přání své přítelkyně Glycie, přijme tohoto talentovaného muže do své agentury. Netuší, co rozpoutal a jak blízko má jeho kvetoucí podnik ke krachu. Pierre Malaquet není zlý, je jen trochu… Roztržitý. (Česká televize)

Han22

Tenhle film mi v první půlce připadal jako naprostá debilita. Richard se nechová jako roztržitý, ale jako absolutní hulvát a idiot a většina vtipných scének mě přinutila jen kroutit hlavou. Druhá půlka, která se trefuje do reklamních kampaní má pár výborných nápadů (vajíčková kampaň je skvělá, reakce lidí na kampaň s upírem také), ale celkově je ten film hovadina, kterou vytahují jen ostatní herci. Mít to v režii někdo jiný tak by to možná bylo lepší. ()

Billie777

Tu reklamu na cigarety bych chtěla vidět v našich televizích! Je prostě skvělá. Není to můj nejoblíbenější film od Pierra, ale rozhodně patří k výborným francouzským komediím, ke kterým se ráda vracím. ()

Ripley

Před dvaceti lety(bylo mi 15) se mi to líbilo.Respektive smál jsem se šaškárnám Pierra Richarda.Teď jsem se zasmál jen reklamě na cigarety(ta byla nadčasová),jinak jsem se nudil u filmu,který nemá prakticky děj. ()

Bohemák

Pro mě nejlepší komedie svého druhu. Richard ve vrcholné formě a opravdu vynikající scénář zvláště v první třetině filmu. ()

Paity

Totálně neschopný Pierre Richard nastoupil do reklamky, co by revanš za randění šéfa s jeho matkou. Jak tohle asi může dopadnout. :) ()

laepus

Klasická richardovina, možná nejrichardovatější richardovina ze všechn richardovin. Jeho reklamní nápady jsou k popukání a když je ještě předvede právě on - prostě Distrait. Titulní melodii nejde zapomenout - la la lá. ()

Vesecký

Zlatý věk francouzské komedie 60. a 70. let přinesl komedie Funesovy, Hulotovy, Sedmé roty - a také P. Richarda... Přiznám se, že jeho humor mi příliš nesedí, ale přitom Richard balancuje mezi primitivnostmi některých gagů a myšlenkami, které mají určitý hlubší podtext. Tady dělá trochu satiru na PR, tedy na reklamu - a upřímně řečeno, na první pohled člověk neví, zda přímo útočí na reklamu jako takovou nebo jen na její určitý typ. Já jsem vůči reklamám imunní a nenávidím ji, a tak jsem se rozhodoval pro dvě hvězdičky, ale když nakonec hledal v letadle toalety na schůdcích do letadla, hvězdičku jsem přidal... ()

fNdEsIECLE

Roztržitý mi silně asocioval Buňuelův Nenápadný půvab, a to ze dvou důvodů: děláním ty, ty, ty na měšťáčky a absurdním až surrealistickým humorem (stůl prohýbající se při psaní do podoby písmene u; místo tělesných radovánek ustřižení vlasů…). Zvláštní, vždy jsem považoval Richarda za neškodný biedermeier. Abych si protiřečil, Richardův humor je z největší postaven na sebeparodii, což se každému zamlouvat nemusí. Možná zvláště těm, kteří si dělají srandu z jiných, a vystřelit si ze sebe neumí. Nedej bože, že by si střelil někdo do nich. Pifpaf čtenáři. Richard není roztržitý, Pierre je roztomilý. A proto ho jako ženy milujeme. ()

SkyCaptain

Určitě nejlepší film Pierre Richarda. Je to asi tím že se jedná o jeho prvotinu takže je oproti pozdějším filmům velmi originální. Především se ale úplně nejedná o lehkou komerční komedii, ale o satiru na svět reklamy. Film je nekončící kanonáda geniálních dialogů, scének a skvělých hereckých výkonů s morálním přesahem. Škoda že většina dalších Richardových filmů už nedosahuje těchto kvalit, tím ovšem zdaleka nechci říct že jsou špatné, jenom už nejou tak geniální. NA ŽRÁDLO OD KAZIMÍRA I MANŽELKA ZÍRÁ! ()

crha

Já si nemůžu pomoct, mě tady Pierre Richard strašně sere. Podle mě je to fakt trapák. Když mi někdo řekne, že nesnáší uřvanýho Louis de Funèse, tak se nehádám a vzpomenu si na tohohle blázna. Rád bych řek: "Kokot a ne komik!", ale nechci se nikoho dotknout. Třeba jednou názor změním. Kdysy jsem viděl Nalevo od výtahu a myslím že mě to vcelku bavilo, takže doufám, že to ještě někdy přehodnotím. Nechci filozofovat, ale například můj oblíbenec pshimi se nad ním rozplývá a asi to tak je i v životě, že vždycky se najde někdo, koho budete srát ať jste jacíkoliv. ()

René

Po shlédnutí filmu jsem si chtěl řict: "To je ale kravina." Ale v komice Pierra Richarda je cosi sympatického, roztomile ztřeštěného, co mi pod 3 hvězdičky jít nedovolí. ()

Rathalos

Pierre Richard patri k spicke medzi komikmi a potrvdzoval to aj vo svojich komediach po cely zivot,uz na pohlad sa hodil na vtipne role,nedam na neho dopustit...:-) ()

Ygnor

Po tomto snímku mohl vykrádat Pierre jen sám sebe. Vysoká nadčasovost o vlivu reklamy. Smějeme se tomu jako diví, ale nejsme to náhodou my, kdo je tak krásně zmanipulovatelý ? Francouzký "švejk" na bedně s číslem jedna. ()

Joeey

Připadalo mi to na Richarda příliš ztřeštěné. Jako směs gagů spojených v jeden film to ale opět funguje. Prostě ukázková oddychovka - mimo jiné se znamenitou hudbou Vladimira Cosmy. Musím však souhlasit, že Richardovy nejlepší filmy přišly až později... ()

papaguy

V tomto případě se můj vkus s většinovým hodnocením jaksi míjí. Roztržitý? Spíš duševně narušený! - Komedie (no... spíš groteska) o týpkovi, který by v reálu nejspíš trávil víc času hospitalizací na psychiatrii, než škoděním v reklamní agentuře. Prvoplánovost fórků je na můj vkus hluboce pod úrovní vtipnosti ba i roztržité roztomilosti. Tedy alespoň pro mě. Filmu nemůžu upřít určitou eleganci a dobré nápady. Ale komedie mě musí především bavit a tu nudu odpustit nemůžu. ()

JimiH

Richard ve filmu připomíná klasické komiky němé éry a gagům podřizuje vše. Příběh a ostatní postavy jsou jen doplňkem, na kterém jsou navěšeny absurdní situace spojené s roztržitostí Pierra. Prostě skvělá komedie pro fanoušky grotesek i francouzského filmu. ()