Sériový vrah žen řádí v pařížských ulicích. V uličkách pařížské židovské čtvrti Marais řádí vrah. V noci přepadává ženy, roztrhá jim šaty a pak ji zabije. Poslední případ se udál blízko místního řeznictví. Velmi snadno se nabízí první podezřelý – řezník, kterého k výslechu vytáhnou přímo z postele. Maigret záhy zjišťuje, že tenhle člověk nebude ten pravý. Maigret nastraží riskantní past. Do nočních ulic vypustí pár „volavek", které mají zabijáka nalákat. Všichni jsou v pohotovosti, a přesto vrah znovu udeří. (Česká televize)

zigy

Trhá mi to srdce, ale výš než na tři hvězdy nepůjdu, protože scénář už zastaral velmi, velmi....pomalé tempo vyprávění je někdy neúnosné. Napětí to u mě nevyvolalo, ale příjemně se u toho usíná, protože podmanivý a uklidňující hlas Zlatomíra Vacka je prostě jedinečný. Taky Jiří Tomek jako jeho poskok mě bavil hodně. Škoda že detektivní zápletka už daleko méně. Prostě Maigret klade a klade, a já usínám.... ()

PTuranyi

Klasická detektívka v klasickom francúzskom háve 50-tych rokov. Produkcia je slušná a dokáže pritlačiť na atmosféru, keď chce. Problém je, že väčšinu času nechce a celá nálada visí na hercoch a dialógoch. Jean Gabin spolu s ostatnými hercami robí čo sa dá, ale zjavne to nestačí. Hlavne keď mu podráža nohy ešte aj príbeh, kde nitky nie sú len spletené ale aj popretŕhané. Celé pátranie je založené na podozrení úplne vycucaného z prsta na základe podozrenia ženy z nevery. Možno mi niečo v tej spleti uniklo, ale nedávalo mi to jednoducho zmysel. Mihne sa tu Lino Ventura a máme tu možnosť vidieť Annie Girardot v jednej zo svojich prvých rolí, ktorá však veru nepatrí medzi tie najľahšie. Viem si predstaviť, že Hitchcock by tohto námetu vykresal celkom slušný thriller no Jean Delannoy z toho urobil priemernú detektívku. 70% ()

Dr.dogous

Matka i snacha lhaly samy sobě, spiklenci, nebo spojenci? Ve filmu najdem zvrhlíka (vrah) i geniálního, stárnoucího detektiva (Jean Gabin). 75% ()

gizi

Gabin jako Maigret nesporně sedí. Film ale nedokáže zachytit pero Simenona, prostě v knize je to jiné. Začátek dost mizerný, závěr to napravuje. Povedené zobrazení pařížských uliček a prostředí. 65%, 2.8.2015. ()

Bragi66

Jean Gabin tady sice hraje postavu komisaře Maigreta jako nikdo, ale ten zbytek filmového zpracování je plně přijatelný asi jen pro skalní příznivce kriminálek let padesátých. Podle mne tento film nesnese srovnání s čs tvorbou těch let - např. Král Šumavy (1959) nebo Větrná hora (1955), které mají sice dobové nedostatky, ale přetékají napětím. Tohle pojetí Maigreta sází hodně na sympatie diváků, kteří prominou naivní vyobrazení policejní práce, ale hlavně ty příšerné divadelní kulisy. ()

evangelik

Asi nejsem ten správný sledovač detektivek. Celou dobu jsem si lámal hlavu, z jakého důvodu si v tom sroceném davu vybral jako podezřelou "náhodně" postávající ženu - ausgerechnet vrahovu manželku? ()

honza.g

Každý chválí atmosféru a herecké výkony. Jsou bezchybné a to i u menších rolí, ale co ten film staví mimo běžné výborné detektivky, je scénář. Nejenže neublížil předloze, ale vyhnul se tzv. nutným zkratkám pro "běžného" diváka: pokud totiž spatříme něco, co detektiv nevidí, nedá nám to před ním žádný náskok. Můžeme (vlastně musíme, pokud si to chceme vychutnat) skládat střípky poznatků jako on. A jak je ve francouzských detektivkách obvyklé, k rozuzlení záhady nedojde jasnozřivosí génia vyšetřovatele ani překvapivým objevem v závěru filmu, ale prostou sbírkou indicií. Sledovaní mladinké Annie Girardot je bonbonek navíc. ()

StaryMech

Maigret klade past takřka od začátku filmu, ten mě ale upoutal až ve scéně výslechu. Nemít nedůvěru k obecnému mínění, že co se týče Paříže, nelze než propadnout jejímu kouzlu, pochválil bych i malebné dějiště. ()

omega_SK

V case vzniku to mohlo mat "svoje kuzlo" ale pre novodobeho divaka velmi-VELMi nudne s kopou priserne prehravajucich hercov a absurdne nelogickych az trapnych scen. ()

Tomgunses

Viděl jsem až v roce 2023,ale neskutečně krásná detektivka, ty neobyčejně krásné herecké výkony, parádní příběh. Mladá Annie, co více si přát. Děkuji 85 % ()