Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

P.J.2

Je dost smutny kdyz si o dost starsi Ethan Hunt Bonda tezce namaze. Davam dve a to jeste z ucty k Bondove francize. Jinak tohle je suverene nejblbejsi dil. Zaporaci jsou nevyrazni. Tupi. Vlastne to i vypada ze se chteji nechat zneskodnit. Akce je prakticky nulova a kdyz uz tak nudna a nezazivna. A az jsem se divil jak spatny je Craiguv herecky vykon. I jeho to evidentne nebralo. Jestli tu mely byt nejake emoce tak jsem je nezaregistroval. Tvurci se snazili uzavrit sestavu od casino royale ale ve vysledku to nedava smysl. Bohuzel. Snad priste. ()

holistix

Lea Seydoux působí nechtěně jako falešná agentka, ale je nositelkou prázdného tajemství, za které se stydí. Poloha femme fatale, která vytváří rám pro celou zápletku, se tu nekoná, protože Lea není nositelkou ničeho. (Možná to vystřihli..?) Její výkon je proto velice rozpačitý, opakuje se pocit, že to víc předstírá, než že by to skutečně byla. Například ve scéně s pistolí, kdy nás má překvapit, že ji nedrží poprvé. V tu chvíli Lea jednoznačně lže a nic se na tom nezmění. Působí to, jako by se styděla před kánonem Jamese Bonda, což lze vyložit i falicky. Malé dítě nachytaném otcem během samohany. Daniel Craig a jeho stará ruka na ruce dítěte, které se stydí, ale chce mu být nablízku. Odchází v těžkém kabátu, musí podle iracionálního diktátu (scénáře) odejít, samo neví proč, ale cítí, že musí, aby se z ní v závěrečné pasáži stala fetiš, pro kterou starý agent ještě naposledy napne svoje žíly. On je jí náhradou za otce, kterému se tak dlouho vyhýbala. (Ale z jejich společných scén leze kamarádství, které tam nemá co dělat - ve světě toho příběhu, ve vyprávění o vyprávění nám prozrazuje detaily o vztahu lidí za postavami.) Je to vlastně ženská verze Oidipa, kdy Léa musí být oslepena, protože její oči vyjadřují něco jiného, než jak její postava prožívá svoje bytí. Podvratné oči. Prozradí skutečné city francouzské divy. ()

agassi68

No sme dopadli..Q je zástupca 4% menšiny, M je mŕtva, Bondovo dievča nič moc a samotný 007 mi čoraz viac pripomína nášho obľúbeného hranolovitého premiéra. Christoph má na záchranu celého filmu zase veľmi málo času. Ďalší z radu priemerných dielov, kde síce nič nechýba, ale ani neprevyšuje priemer.. ()

GOREGASM

Úchvatná úvodní scéna, která přejde z jednoho dlouhého záběru do bombasticky destrukční a ve výsledku elegantní scény je věřte, nevěřte, snad jediným opravdovým pozitivem Spectre. Film defacto po celou stopáž nestrhne, nemá tempo a bohužel absolutně kolabuje v příběhové rovině, která působí ploše a nevzrušivě, přestože se snaží vrstvit motivy Bondovy postavy a prokreslovat její hloubku. Tak jak jsem kvitoval dokonalý casting, kterým disponoval Skyfall, tady je tomu přesně naopak. Léa Seydoux se na Bond girl nehodí, Dave Bautista je herecky tupý bijec a největší zklamání, Christopher Waltz, má tak málo prostoru, ale hlavně tak špatně napsanou postavu, že dokáže být nevýrazný. A nevýrazný je bohužel celý Spectre a je pro mne skutečně nepochopitelné, proč z hardcore dramatického pojetí Sam Mendez přeřadil do módu, který by se dal nazvat na vybudované základy rezignujícím autopilotem za 245 miliónů dolarů. Zklamání roku 2015 :-( ()

strikeman

Po parádním entrée přichází nevýrazná titulní píseň. Ralphu Fiennesovi chybí na roli "M" špetka charismatu a není taková autorita, jakou byla jeho předchůdkyně. Tím ale výčet nedokonalostí končí. Waltz si štrejchl typově podobného parchanta jako v Panchartech a to mu jde, éterická Léa je coby bondgirl OK, Dave Bautista jako hlavní Waltzův bouchač také není k zahození... Takže nakonec spokojenost:-) 80% ()

KNTRFKT

Tak nám toho Bondovic kluka dojebávaj čím dál tím víc a smutnou realitou se zde stává fakt, že jsem při jeho sledování několikrát přemýšlel nad tím, jestli by nebylo zábavnější si proříznout krkavici a aspoň se tak dočkat něčeho, co by bylo aspoň trochu akční a nepředvídatelné. Jako naprosté selhání pak považuji to, že v půlce mi přišlo zajímavější odejít a sledovat scénu z Ordinace, kde se Babeta cpala chlebíčky, sice jsem si tu scénu upravil o to, že ji později přejel kamion plný Ruské zmrzliny, ale co. Obrnový ksicht Krejg zas řádil a tentokrát mu zdatně sekundoval hlavní autista-Dave Autista. Ještě, že si nechal tak pěkně narůst nehtíky, rázem by mohl jít na konkurz Saxány. Ale já mu rozumím, když si totiž nechám záměrně přerůst nehty na palcích a ještě ráno zjistim, že došlo mlíko a musím si dát kafe se smetánkou, jsem natolik vynasrán, že jsem pak schopen v sámošce vydloubnout nejedný ukrajinský pizdě bulvy. Jak tomu bylo v Heistu, i tady vypadá chudák Dejv jak ze špatné komedie a tudíž si myslím, že by si měl zabalit svých pět párů fuseklí a vrátit se zpět do ringu, kde ze sebe aspoň nedělal úplnýho kašpara. Vrcholem je pak ta o generaci mladší potratová tvář bez obočí, do které se náš Dawn zaláskuje a v tu chvíli je člověku jasné, že bondovky už jsou definitivně v dámském přirození na čtyři. ()

Heroine odpad!

Seriózně se beroucí směšný panák, sukničkář, vrah z povolání, a k tomu arogantní a šeredný chlap - James Bond je takové shrnutí všeho, co na lidech nesnáším. Už si asi nikdy žádného nepustím. ()

Person

Působí to na mě jako lehce kýčovitá (ale vkusně) mozaika skvělých bondovských scén, které však jako celek nefungují zrovna na 100%. Příběh vypadal nadějně, ale nakonec je poměrně tuctový. Film se přesto líbí a pro většinu fanoušků Jamese Bonda to je vlastně pěkná bondovka v trochu retro stylu. Úvodní scéna v Mexiku je navíc dost možná vůbec nejlepší ze všech bondovek. Jednoduchá, naivní, leč velmi líbivá dvojitá nula s příjemnou atmosférou. To je Spectre. Není to nikterak extra povedený film, ale baví opravdu hodně. ()

PDcz

Z celé série s Craigem nejslabší. Jak bych to.. no, všechny ostatní si vybavím hodně scén, tady po týdnu mám problém aspoň jednu až dvě. ()

BOURQUE

Efektívny úvod s veľmi dobrým maskotom pre 007 je sľubným začiatkom. Ale v podstate to je asi ozaj impozantný moment v zatiaľ najdlhšom filme najznámejšieho „tajného“ agenta všetkých čias. V problém je asi v tom, že celé je to dosť predvídateľné. Potom je tu cítiť aj to, že hra D. Craiga je „umelo potlačená“ a potenciál zloducha (Ch. Waltz) je nevyužitý. Pozitívne však hodnotím prepojenie predchádzajúcich dielov, ale zase záver je príliš jednoducho „uzatvorený“. Takže celkovo pre mňa jeden z najviac priemernejších Bond filmov posledných čias. Napriek všetkým si dúfam, že D. Craig svoje plány mení a predsa len ešte raz si vezme na sebe oblek. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Toka

Vysoká očekávání oproti Skyfall byla zadupána do země. Delší stopáž by nebyla vůbec problém, kdyby příběh nějakým způsobem gradoval, vytvářel atmoséfu a nebyl tak neskutečně lineární a repetitivní oproti svým předchůdcům. Oceňuji ale propletenost s Craigovými bondovkami. Při dialogu ohledně bondcar mi bylo úplně jasný, že při první příležitosti pošle to auto do věčných lovišť. Už to není ani vtipný. Akční scény jsou spíše nudnou výplní s pár autentickýma výjimkama. Celkově jsem zklamán, a mé zklamání začalo už při otřesný úvodní znělce, která Adele nesaha ani na špičku palce. ()

hEROic

rozhodně dobrá bondovka, ale ne tak dobrá jako ty tři před tím, což je stále víc než většina zbylých... :) kdo by býval řekl, že záporák, kterého bude hrát skvělý Christoph Waltz, bude zároveň jedních z nejslabších článků filmu - ta postava je prostě slabá... zápletka taky není žádné terno, ale budiž.... jinak ale fajn, holkám to sluší, akce líbivá, koukat je rozhodně na co... slušných 70% ()

zelda82

Jeste horsi nez Quantum of Solace a po Skyfallu je to jak rana pesti. A navic je dost smutne, kdyz to nejzabavnejsi je v prvnich cca 15 minutach filmu a pak uz se jen nudne keca a jezdi z mista na misto. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům