Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

mira007

Apokalyptické sci-fi o kontrolované společnosti rozdělené mezi kasty podle testů osobnosti, proti čemuž se vymezí hlavní hrdinka. Námět zajímavý, ikdyž ne originální, má to relativně dost známých tváří jako prvoligový film, ale prostě chyběla tomu šťáva a ta délka nebyla úplně optimální. Mne navíc iritovalo, že to je spíš formou div ne rodinný film. ()

powell odpad!

Pokud vám není -náct, tak bez flašky vína před filmem a nebo přímo v kině nedoporučuji. Ve srovnání s Hunger Games, tento film to projel na celé čáře. ()

Neonka007

Za sebe mohu jen napsat, že jsem se na uvedení filmu v ČR velice těšila. Jsem fanoušek Hunger games a už od začátku bylo jasné, z čeho film bral inspiraci, maličko mi to fušovalo ještě do Hostitele. Samozřejmě je jasné, že na trhu funguje určitá segmentace a film je primárně natočen pro teen publikum, proto si myslím, že by si to lidé nepatřící do této skupiny měli uvědomit a zohlednit to v hodnocení. Nápad pěti frakcí (sečtělí, odevzdaní, neohrožení, mírumilovní a upřímní) mi velice imponoval, přišlo mi to zase trošku něco nového. Divergenti, kteří se odlišovali od těchto frakcí byli zajímavým zpestřením, protože na začátku filmu si člověk musel domýšlet, co to vlastně pořádně je a postupem času film odkrýval víc a víc informací, takže s tempem filmu jsem byla spokojena. Samozřejmě ve filmu nechyběla patřičná dávka romantiky (láska učitele a jeho studentky -> trochu mi to připomíná Vampire academy). Film obohatila svým hereckých výkonem Kate Winslet, kterou mám velice ráda. Film byl průměrný, ale jelikož jsem fanoušek těchto sci-fíček, tak za mě dávám 4*. ()

Mr.curry

Podobná síť obepíná i dno Macochy. Z tuzemských frakcí Zoufalých a Neopatrných však dělá pyré. Škroby ničí mírovou společnost tím, že kradou jídlo. Podobné zjednodušování v komentářích nemám v oblibě, jenže tady někdo podobně zjednodušil film i předlohu. Tedy zlá erudovaná je chce potrestat, ale nepovede se jí to, protože jí plány překazí divergentní duo. Zhroutí se snad opevněné město pod tíhou prospěchářství? Oficiální text distributora druhého dílu. ()

Novom

Další ze zážitků sledování filmu na Festivalu fantazie, to je vždy lepší zážitek a komentáře téměř u každé lepší scény. Film se vcelku dobře rozjel, rozdělení do kast je na jednu stranu úsměvné, na druhou vede člověka k zamyšlení, zda to není takhle dnes již i u nás, jen ne tak viditelné. Postupem času se z filmu začala stávat docela dobrá komedie. V závěru se smáli již téměř všichni a nahlas. Člověk si říká, kdo tohle mohl asi tak vymýšlet. Vlak pouze pro obránce, který jinak asi jezdí městem úplně prázdný, ačkoliv většina lidí nemá pořádně co jíst, "tajný" vchod do úkrytu strážců, ačkoliv k východu jezdí vlaky a na ty není třeba nikde skákat, přehnaná sebejistota obránců hraničící až inteligencí sebevražedných lumíků, umělost postav a to vše končící vcelku nesmyslným závěrem, kdy je hlavní záporák ponechán naživu a nic se neřeší, jen aby mohlo být pokračování... Zábava to byla, ale vážně film brát nelze. ()

pytrisss

Docela hodně špatný, souboje a akční scény jsou jak z filmu co měl jít přimo na VHSku z TV produkce a herci jsou taky gumový až hrůza. Ambiciozním dívčinám to samozřejmě zahraje na tu správnou strunu a přidá trochu cukrbliků takže pětkují až se jim zardí tváře. Nás filmové cyniky to nechává chladnými. ()

toi-toi

Akčný film pre pussys, avšak výborne fungujúci, čo sa týka akčných scén či hereckých výkonov. Hunger Games majú dôstojného nástupcu. ()

Erik7595

Koncentrát viacerých sfilmovaných bestsellerov poslednej doby (Hunger Games, Twilight, The Host...) s prídavkom nápadov a inšpirácií z viacerých ďalších filmov, a kupodivu som sa tešil na zaujímavo spracovaný nápad, ktorý je rozhodne zaujímavý a pokladá viaceré myšlienky, ktoré stoja za to. Divergencia je avšak, aspoň v tejto filmovej podobe, zúfalo krotká a bojí sa ísť viac na dreň a ťažiť so svojho zaujímavého námetu. Vo výsledku film pôsobí značne obmedzene, neponúka nejaké silnejšie emočne alebo napínavejšie scény, ktoré by mňa osobne strhli. Film zlyhal pre mňa hlavne v budovaní väzby medzi mnou a postavami, ktoré som si popravde ani príliš nevybudoval. Dokonca aj s hlavnou postavou Beatrice/Tris, napriek talentu hlavnej predstaviteľky, som si neutvoril veľké sympatie. Sklamalo ma trochu zobrazenie toho systému s piatimi frakciami - na jednej strane síce zaujímavý nápad, avšak s jeho reálnym fungovaním mám takpovediac problém. No a nejaké pozitíva - zaujal ma vizuál schátraného Chicaga a dosť zaujímavé a pútavé boli halucinogénne scény, kde postavy čelili svojemu najväčšiemu strachu. Finálny dojem je fakt nevýrazný a slabý. PS: som úplne nedotknutý knižnou predlohou ()

Illy

Sci-fi pro teen diváky s nezbytnou milostnou linkou, jehož hlavní zápletka mi nedávala moc smysl. Ale vydržel jsem kvůli manželce a ani moc netrpěl (což se třeba o Smívání nedá říct). ()

Mattij

První půlhodina mě neskutečně brala, rozdělení do kast, poznávání hrdinů, atd. Poté jsem je bohužel až příliš prokoukl - a kdyby jenom je, bohužel i celý příběh, a tak se mi nechtěně stávalo v průběhu filmu, že jsem si budoucí scénu řekl sám dopředu a v podstatě nikdy se nemýlil. Nepřesnosti jsem se snažil přehlížet a snad i proto se na to dalo i v pohodě dívat, ale lepší uchopení scénáře/knížky (čti nepředvídatelnější) by mě možná donutilo si jej klidně i pustit znovu. Takhle jen možná a za dlouho. [70%] ()

Thomm

Nejsem divergentní :( Když jsem se v patnácti rozhodoval, do jaký frakce chci patřit, rozhodl jsem se cáknout svojí krev na horký švestky (nebo co to v tom hrnci bylo) a odevzdat se frakci Candor, která si nejvíc cení svojí upřímnosti. Můžu tedy upřímně říct, že Divergent je sračka a absolutně mě nebavil. Oproti tomuhle výtvoru jsou Hunger Games masterpiece a ve srovnání s hlavní hrdinkou je Jennifer Lawrence sexbomba z obálky Maximu. ()

Blue.Shark

Já prostě nevím. Jako odpočinkový film Divergent určitě obstojí, ale cokoliv jiného mu odmítám přiznat. Hlavní výtka poputuje k hercům, kterým jsem vůbec nevěřil jejich role...s čestnou výjimkou J. Courtneyho. Naprosto debilně na mě působil všechen ten romantický balast, který dle mého názoru ještě ruku v ruce s dějem srazil film na kolena. Všechno se totiž děje hrozně rychle a například drsný trénink Neohrožených působí vyloženě směšně i s tím jejich bojovým postojem (kdo někdy alespoň zakopnul o bojové umění, musí se prostě skepticky uculit). Na to, že politická situace tamního "státu" hraje vcelku velkou roli, je jí věnováno všeho všudy asi tak 15 minut. Vizuál je přitažlivý a zároveň nejspíš nejlepší složka filmu. Divergent beru jako takový pokus o trochu jiné Hunger Games, přičemž Hunger Games si narozdíl od tohoto kousku dokázaly vybudovat slušnou atmosféru, umožnily pochopit a vcítit se do hlavní hrdinky a neměly tak okatě polovičatý příběh. ()

Hepy13

Jakej smysl má rozdělení do nějakých přiblblých frakcí??? Vzdyť přece na světě to funguje právě proto, že kazdý umí, a děla něco jiného. Kdyby chtěly být všichni např. sportovci, tak kdo by dělal ty ostatní věci?? Neuveřitelné jakými blbostmi je dnešní mládež krmena, především ta americká. To když si vzpomenu s jakými filmy jsem se ja tenkrát setkával když jsem byl malý, a začínal objevovat filmový svět (Forrest Gump, Tanec s Vlky, Návrat do Budoucnosti, Shawshank, Sedm) a další a další filmové skvosty. Sám vidím na vlastní oči jak američani nakupují DVD s filmy v obchodech. Stačí když na DVD obal od kdejaké ptákoviny nakreslí 5 hvězdiček, napíšou tam ''Spectacullar'' , dají to do samostatného stojanu, tak aby to nikdo nepřehlédl. Ejhle, hned to každý hází do košíku jak šílenec, a jde to na dračku bez ohledu na skutečnou kvalitu. Amíci jsou až neskutečne lehce zmanipulovatelní. ()

hell_boy

Nemastný neslaný dvojník Hunger Games. Několik dobrých nápadů a povedených scén je proloženo hluchými nesmyslnými pasážemi s debilními dialogy, ale ve výsledku to jde dokoukat i přes poměrně dlouhou stopáž. 60% ()

Steel32

Ze začátku to mělo fakt našlápnuto, ale pak přesně přišlo to, čeho sem se nejvíc bála. Zhruba tak v poslední hodině se z toho stal typický film podle knížky, jako kdyby to mělo od něčeho kousek - Dárce, Hunger Games i Stmívání a nakonec to skončilo jako docela ničím výjimečná matlárna. Natočený je to pěkně, Shailene se mi v hlavní roli fakt líbila, Kate ještě víc. Obávám se, že další díl bude ještě větší matlárna. ()

M1k9

První polovina skvěle. Svižné seznámení s myšlenkou, s herci a interakcemi mezi nimi. Po celou dobu je dbáno na detaily. Herci jsou přesvědčiví. Obzvláště Theo James. Závěr bohužel ztratil jiskru a nedokázal něco sdělit. (Určeno spíše teenagerům pod 18.) 7.5/10 ()

Flopik

Wow , tak pre mňa milé prekvapenie.Hunger Games boli pre mňa maximálne sklamanie tak sa mi do tohto ani veľmi nechcelo.Nakoniec musím povedať že to bola skvelá jazda.Ak by som to mal porovnať s vyššie spomínaním filmom , tak toto bolo o 3 triedy zábavnejšie , akčnejšie ani chvíľu to nenudilo.Shailene je strašne sexy , Theo sympaťák.Hudba podaná skvelo.Neskutočne mi sadol tento film a som z neho nadšený...Na ďalšie časti sa strašne teším.Pravdu povediac nudné chvíle tu ani nenájdete.Úprimne ja som z tohto filmu úplne hotový.Vo svojom žánri jeden z naj filmov.Videné 6 krát. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)