Transcendencia

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Čína / Velká Británie, 2014, 119 min

• Gimli

Slibný start, ale co měl být ten zbytek? Vždyť to postrádalo jakoukoli logiku, Naprosto nesoudržná a nečekaně hodně naivní velkohubá slátanina, kde se samozvaná parta ajťáckých partyzánů a několika vojáčků pokouší zachraňovat svět před nebezbečím, které si vycucali z prstu. To nejhorší je drzost, s jakou tvůrci tohoto filmu, zejména scénárista, pokládají diváka za úplného pitomce. Druhá možnost je, že jsou tak pitomí samotní autoři.(16.12.2016)

• DaViD´82

Technologie jsou dobrý sluha, ale špatný pán kradoucí duše, áno? Působí to dojmem, že Pfister je senilním starcem (přitom je to takový mladík), který by „všechny ty internety zakázal!“. A tento svůj světonázor se rozhodl světu sdělit skrze rádoby uvědomělý „techno“-thriller, kde o každodenních technologiích vládne představa, jakou by si vytvořil váš prapraprapředek, kdybyste se vrátili časem a snažili se mu vysvětlit, co že to vlastně je ten internet, cloudové úložiště, nahrávání/stahování apod. To vše je sice nechtěně směšné málokdy vídaným způsobem, ale jde paradoxně o ten vůbec nejmenší problém, kterým Transcendence trpí. Mnohem horší je, že Pfister v druhé polovině chytí poučovací slinu a tak navíc začne kázat i ohledně stavu společnosti, světa, obsahu vaší ledničky, všehomíra… Prostě všeho co mu zrovna během natáčení přišlo na mysl či přelétlo přes nos. Akorát je echt tupý v tom co říká i jak to říká. Když do tohoto „kvazimalickovského“ konceptu navíc naroubujete scény à la vyskakování po zuby ozbrojených ajťáků ve službách FBI z tunelů uprostřed pouště, aby udělali nějaké to ratatata směrem k nanozombíkům a deklamovali přitom moudra ve stylu "nepřibližuj se k němu nebo tě nakazí virem a uploaduje vědomí do svého cloudu" (to vše samozřejmě smrtelně vážně), tak nezbývá než si hlavu nevěřícně ukroutit a o stůl omlátit či se škodolibě pobavit na účet tvůrců. A to je ostatně jediná rovina, ve které Pfisterova prvotina funguje na výtečnou.(28.8.2014)

Pokud chce kdokoli nezištně pomoci lidstvu, tak se vždy najde dobrák, který tomu dokáže zabránit. Asi to tak má být, ale přece jen mám takový pocit, že kdybych měl na zahradě čistou vodu, vzduch i půdu, tak by tím kvalita mého života nijak zvlášť neutrpěla. Na tomto snímku mne však nejvíc bavilo to, že dlouho nebylo jasné, kdo je hodný, kdo je zlý a kdo je zmatený. A jelikož jsem si to tápání užil, tak také udělám něco pro lidstvo - přestanu vypuštěním agresivních plynů z mého řitního otvoru zvětšovat ozonovou díru.(6.1.2015)

• PinokKio

Ona naruby. Vypreparování krásně tajemné a sexu loudící Scarlett Johansson do podoby nezáživného a ukecaného Johnny Deppa, který šedou kůru mozkovou vyměnil za pořádně velké úložiště dat a v něm rodící se kupu záludností. Abychom se v příběhu neochomýtali jen kolem těch jedniček a nul tak jsou tu i postavy z masa a kostí, ale většinou se jen zmateně pohybují ve vlastním nevědomí na jaké straně barikády že bojovat. Už kdysi lidé věděli, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán .. tady se obdobně tápe, co že to po nás ta virtuální realita chce a kdy je potřeba ji pochcat, aby nenapáchala větší škody ..(18.4.2014)

• Wacoslav1

To prostě nevymyslíš. Takovej sranec opravdu ne. Za sebe musím dodat, že s projekcí tohoto filmu mám spojený jeden nový a nečekaný zážitek a sice odešel jsem předčasně z kina. Ano je tomu tak někdy v 75 minutě jsem to vzdal. To se fakt nedalo, pár odpadů jsem už letos udělil, ale žádný z nich na tolik neaspiroval na mrdku roku jako tokok. Dokonce mě každý z těch snímků tak zdravě nasral, že jsem ho okamžitě dehonestoval v komentáři, ale tady nemám sílu a chuť ani na tohle a to už je opravdu co říct...0%(19.4.2014)

• - Ponuku zahrať si vo filme dostali aj James McAvoy, Tobey Maguire, Jude LawChristoph Waltz a Noomi Rapace. (Madsbender)

• - Ve scéně přibližně v 96. minutě, kdy přijede Evelyn (Rebecca Hall) ke sluneční elektrárně, jsou patrné stíny, které vrhají solární panely. Lze však také vidět, že slunce svítí z druhé strany, než by mělo, a v dalším záběru dokonce stíny chybí úplně. (Terva)

• - Evelyn (Rebecca Hall) príde do hotela, kde jej Will zarezervoval izbu a povie recepčnej, že má rezerváciu na meno "Turing". Je to jasná referencia na britského matematika Alana Turinga. Ten stojí za vytvorením slávneho Turingovho testu, ktorý sa považuje za doteraz najlepší spôsob, ako zistiť (ne)prítomnosť inteligencie v stroji. (Hexicek)