poster

Transcendence

 • USA

  Transcendence

 • Velká Británie

  Transcendence

 • Slovensko

  Transcendencia

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Čína / Velká Británie, 2014, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • playboxguest
  **

  Her, Lucy, Transcendence - co to je teď za trend schazovat umělou i lidskou inteligenci takovejma blábolama? Těžko říct, který film z uvedeného tria je nejpřiblblejší, tento je každopádně nejutahanější. A rozpixelovanej Depp je ještě unylejší jak uzívaná Scarlettka... Ještě že jsem nestihla kino, nejspíš by mi v něm šecky buňky odumřely. 30%(8.8.2014)

 • Marigold
  **

  Podle mého jde o kritický obraz nízké sociální inteligence vědců, kteří, i když dostanou neomezené prostředky na realizaci svých vizí, ztroskotávají na mizerném PR. Ale možná jsem to špatně pochopil. Každopádně už mi dlouho nedalo v kině tolik práce netranscendovat do světa spících. Wally, nedělej z nás voly. [40%](17.4.2014)

 • gogo76
  ***

  Lákavému obsadeniu som neodolal, hoci mi to trvalo. Hoci som nečakal žiadne mega umelecké dielo a dostal som iba pozerateľné sci-fi, nemôžem tvorcom uprieť snahu. Film možno podáva informácie zbytočne komplikovane, pretože vo svojej jednoduchosti ide len o ďalšiu variantu na príbeh o tom, ako sa ľuďom môžu vymknúť stroje spod kontroly. Zahrávanie si s postavou J. Deppa bolo dobrým ťahom , divák netuší či stojí na strane dobra či zla, ale inak ma film veľmi neprekvapil. Priemerné spracovanie s kvalitným hereckým obsadením, to tu mávame dosť často a začínam si na to zvykať. Deppova filmová partnerka R. Hall mi často pripomínala Scarlett Johansson. 60%.(9.5.2015)

 • Foox
  **

  Strašně ambiciózní snaha o posazení diváka na prdel je bohužel pouze k pláči. Nejenže postavy šustí papírem na míle daleko, ale příběh ve kterém každý nudí musí být snad špatným vtipem. Přičemž ještě první třetina naznačuje, že možná nepůjde o žádnou prošlou instantní nudu, což se velmi brzy ukáže být pouhým klamem. 30%(8.4.2015)

 • viperblade
  **

  Tenhle film je jasným důkazem, že být skvělým kameramanem nutně neznamená být skvělým režisérem. Pfisterovi dám plus za to, že ten film vypadá pěkně, ale jinak za vše ostatní má bohužel mínus. Začněme námětem - trailer vypadal parádně, stejně jako námět tohohle filmu, jenže film se vydal hodně špatným směrem. Pak tady máme mizerné vedení herců - už několikrát jsem prohlásil, že nechápu, proč je Depp tak obdivovaný a má takové masy fanoušků, nicméně jako herce ho respektuju, protože umí. V tomhle snímku ale vypadal, jako by mu někdo před každou scénou vyhrožoval, že mu zavraždí celou rodinu, pokud nebude v tomhle filmu a on se jim "pomstil" tím, že si sice odehrál to svoje, ale tak nějak nudně. Když nemůžete hlavní postavě fandit a přijde vám, že se samotný herec nudí nebo že tam nechce být, je něco špatně. Je mi líto Paula Bettany, protože on (společně s Rebeccou Hall) podal alespoň nějaký výkon, ale zatímco Rebecca má na kontě úspěšné filmy, on se pořád snaží v Hollywoodu prorazit a tohle měla být ta role, která ho posune dál, díky které by ho lidi znali jako herce, ne jako hlas Jarvise z filmů o Iron Manovi a vypadá to, že se snad nikdy nedočká. A tohle je problém celého filmu, je takový… nijaký. Já se přistihl, že jsem začal zívat už půl hodiny po začátku. Jak říkám, zklamání to bylo veliké, tohle měla být pecka a jeden z top filmů roku 2014. Takhle je to jeden masivní (jak kriticky, tak finanční) průser, na který by hlavně Wally Pfister určitě chtěl zapomenout. Jsem zvědavý, jaký (a jestli vůbec nějaký) film bude Wally režírovat příště. 40 %.(16.11.2014)

 • - Evelyn (Rebecca Hall) príde do hotela, kde jej Will zarezervoval izbu a povie recepčnej, že má rezerváciu na meno "Turing". Je to jasná referencia na britského matematika Alana Turinga. Ten stojí za vytvorením slávneho Turingovho testu, ktorý sa považuje za doteraz najlepší spôsob, ako zistiť (ne)prítomnosť inteligencie v stroji. (Hexicek)

 • - Do hlavní role tvůrci žvažovali obsazení Noomi Rapace či Kate Winslet, která tuto nabídku odmítla. (Besor)

 • - Lze vysledovat několik souvislostí se staršími rolemi herců. Rebecca Hall nehraje vědkyni, která se s neblahými následky pokoušela zlepšit svět, poprvé, podobnou roli si "střihla" už ve snímku Iron-Man 3 (2013), kde Paul Bettany daboval umělou inteligenci JARVISe. (M.u.t.t.t.y)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace