Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

upson

Na filmu je ocenitelný především jeho vizuál. Po stránce příběhu je to již slabší a forma tak převládá nad obsahem, který postrádá i silnější emoce mezi hlavními protagonisty filmu. 55% ()

skinny

Jediné, co vyzdvihnu, je vizuální stránka a kostýmy. Ta výprava je dokonalá, nicméně je tohle další ukázka toho, že CGI efekty totální selhání nezachrání. Herecké výkony toporné, dialogy naprosto nesmyslné, zpracování nudné. Ve filmu jsou hluchá místa, která tvůrci nakousli, a jaksi zapomněli dokončit, či nevěděli jak a nechali to tak. Celý děj tak nějak nezajímavě plyne, takže divákovi je konec vlastně úplně ukradený, mimochodem ten byl úplně mimo SPOILER proč princ bude orat pole a místo na zámku budou žít někde v rozpadlé chajdě? To jsem nepochopila. A nemůžu si pomoct, ale scéna na jezeře mi nepřišla vůbec romantická, spíše trošku zoofilní. Vlastně ten Simba se choval celý film nadrženě :D Lea ani Vincent se nesnažili o nějaké city nebo emoce, chemie mezi nimi vůbec nefungovala. Postavy se chovají zmateně, nelogicky, a v některých částech jsem nepochopila, proč to či ono vlastně dělají. Řekněte mi moment, kdy se Bell zamilovala do Simby? Tady nic nefungovalo. PS: Pánové, chcete-li si získat srdce dámy, roztrhejte a sežerte divočáka, padne vám k nohám :D Jo a nezapomeňte se u toho chovat, jako namyšlený, sebestředný snob :D ()

HiddenDragon

Velmi vkusne udelana pohadka. Vzdycky se bojim francouzskych filmu, protoze jsou casto jaksi mimozni a ujete, ale tohle bylo vazne akorat. Nekdo psal v "zajimavostech", ze se tvurci inspirovali Miyazakim a opravdu mi to tak prislo. Bozi zamek, cely zarostly florou vseho druhu, jakoby vyskocil z filmu "Laputa" (1986), obrovsky strom s ruzemi a prulezem pod nim zas pripomnel "Totora" (1988) a lesni buh "Princeznu Mononoke" (1997). Vizuelne opravdu povedene...skvele scenerie at uz ve meste nebo u hradu (skoro jak tapety do windows :). Misty jemne hororove a vzapeti zase hyrici barvami a detaily. Samozrejme ze z pohledu dospelaka mi vadilo napr. jak mohl obyvatel zamku vedet, co ma kupec koupit (co ma na papire), nebo treba prehnane reakce a chovani Bellinych sourozencu. Ale proste je to pohadka a ty by mely mit hlavne jakesi kouzlo, mystiku, potrestani zla a vetsinou i romanticky konec. A to vsechno tu je. [update: podobna profi recenze, s kterou jsem zajedno http://www.fdb.cz/magazin/2014031401-recenze-kraska-a-zvire.html ] ()

DavidS.

Prostě celý Gans...Nevadí zcela pohádkové ladění, protože ničím jiným tento příběh původně nebyl, ale přepálená výprava, kostýmy i stylizace...A také Vincent jako lvíče/sexuální predátor, protože Ti do skutečných pohádek nepatří...Ale možná by tam nemusela být ani ta gremlis/štěňata :) ()

Seti

Ne, Kráska a zvíře mě prostě nebaví a nic na tom nezměnil ani Christophe Gans se svým opulentním vizuálem. Už u české Panny a netvora jsem nabyl přesvědčení, že tahle pohádka je svým obsahem na celovečerní zpracování prostě moc slabá Ganz ji ještě natáhne do dvou úmorných hodin. Je mi jasný, že Christophe chtěl někde ukázat všechny ty prachy, co na to dostal, ale po chvíli se i ty studiové CGI barvičky začnou zajídat (jsem přesvědčen, že záběry natočené venku by se daly spočítat na prstech jedné ruky). Přesto je audiovizuální stránka tím nejlepším, co Kráska a zvíře nabízí, a asi jedinou věcí, kvůli které ji stojí za to shlédnout. Velký problém mám ale se samotným příběhem, jelikož je to prostě nuda, jež navíc nedává vůbec smysl (kdy se kurva Bell mohla zamilovat do Zvířete, to ať mi někdo vysvětlí, když se princ ve své zakleté podobě choval jako úlisnej kretén a ve snových flashbacích jako totální kokot, a ať mi nikdo netvrdí, že takovou lásku způsobil jeden hříšný tanec). Vůbec chemie mezi ústřední dvojicí byla nulová a tím pádem uvěřitelnost celé pohádky taky. Kráska a zvíře je zkrátka takové načančané nic. ()

iXtr3m3

Úžasné, viac dospelé, menej rozprávkové, viac fantasy, menej detské, viac temné, menej pôvodné. Skvelo spracované, skvelo prednesený ústredný motív-pointa a fantastický Cassel. Toto môžem. ()

beba789

Režisér, který mi dokázal, že umí svým Silent Hillem se po dlouhé době vrací s filmem, který mě v dětství bavil svojí animovanou verzí od Disneyho. Kráska a Zvíře není vůbec špatným filmem, jak tu někteří píší. Naopak, je to velmi vydařená pohádka s velmi pěkným vizuálem a Kráskou, u které se nikdo nebude divit, že jí říkají "Kráska". Bohužel, ale u mě vede stále verze od Juraje Herze a proto dávám 4*. 75%. ()

ti88na

Vyslovene som sa pri tom nenudila, ale malo to dosť zásadné chyby krásy. Začnem tým, že pochválim krásnu hudbu a kostýmy. Čo sa vizuálu týka, ten bol miestami výborný a miestami zase príšerný. Už z traileru som bola pripravenú na levieho kráľa, čoby zviera a nakoniec to nebolo až také neznesiteľné, ale tá laň a obživlý Mount Rushmore ma nechcene pobavili. Vôbec som však nepochopila obsadenie francúzskeho hereckého klenotu Vincenta Cassela. Zrejme len potrebovali nalákať na známe meno, ale takto hanebne zahodiť jeho potenciál. A to ešte nehovorím, že sa do úlohy princa absolútne nehodil. Neodpustiteľný je fakt, že v rozprávke chýbalo to najdôležitejšie a to láska. Viem, že to znie gýčovo, ale kto uvidí pochopí. Ja som tiež tejto výhrade, ktorá sa v komentároch často objavovala nerozumela, ale už mi je to viac ako jasné, skrátka žiadna láska, alebo teda jej zrod a priebeh tam neboli. Takže žiadny francúzska rozprávková revolúcia sa nekoná, len ďalšia rozprávková adaptácia, ktorá časom skončí v nespočetných reprízach na komerčných televíziách. ()

danielosbourne

Kráska a zvíře na mě udělali dojem jak vizuálně, tak příběhem. Bohužel mi to trochu kazí ta nesmyslnost. Netvorova historie je hezky vykreslená, ale řekněte mi, kdy se Belle do zvířete zamilovala ? Neodehrála se žádná romantická scéna a přes to se tak stalo. Za takovéhle nesrozumitelnosti musím dát průměrné hodnocení, což mě mrzí. Ale s filmem jako takovým jsem spokojen. ()

HArna

Nejprve bych chtěl ocenit hudbu, naopak naprosto nechápu vyprávění "Druhý den na to šla Bell prozkoumat zámek, chtěla odhalit netvorovo tajemství. Ztratila se ve změti zchátralých chodeb a mostů, přičemž jako obvykle cítila, že jí netvor sleduje". Kecy dobrý, ale já bych se bez toho obešel, protože každý tohle ví. Jasně je to pohádka, ale s časem by se dalo naložit lépe i za cenu naprostého ticha ve zmiňovaných scénách. Trochu jsem očekával větší tajemnost "zvířete" nebo aspoň to, že se ukáže dýl. Efekty jsou na výbornou, teď nevím jestli k dobru nebo jestli je to na škodu, protože to zvíře vypadá úchvatně, ale hlavně hezky. Kde kdo by to vyměnil za svůj vzhled. Jinak v tom filmu jsou věci, které mě oslnili a v zápětí naprosto vykolejili. Například tanec, kdy zvíře tančí s tou Bellou a pak zvíře pronese otázku: Budeš mě milovat. V tu chvíli se Bella nasere a pokárá zvíře a do obličej mu řekne něco v tom smyslu, že k němu bude cítit vždy jen odpor a pak následuje přiblblá několikaminutová scéna. Podobných věcí je ve filmu víc a někdy si říkáte, že je scénář postaven na hlavu a radši byste to napsali vy lépe. Ten závěr ani komentovat nebudu, ŠKODA. ()

kolemjdouc

Po dvaceti minutách slibného začátku pro mě absolutní propadák! Špička u mě stále je zpracování Hrubína z roku 1971 s Janou Šulcovou a Jiřím Klemem a hudbou pana Fišera.Kdo má v paměti film s Jeanem Maraisem má také nelehké rozhodování.S Vincentem Casselem to zkrátka zdigitalizovali a je to Hlavně ti hodní "začarovaní" bíglové to bylo něco.Na druhou stranu se musí uznat že třeba kostýmy byly určitě náročně zpracované - ty jediné byly asi opravdové.V polovině filmu jsem si začala říkat ještě tomu chybí nějaká honička dobrých se zlými ani ta nechyběla.Korunu tomu nasadily reklamy kdy z ponurého potemnělého děje na vás vylítla a to doslova reklama (už nevím na co) která byla přesvícená.Jedna hvězda za kostýmy jednu bych přidala za exteriéry ale tam bylo moc přerůžováno.A jinak :krásky vypadají jako Jana Šulcová a ne Seydoux.To neměli hezčí herečku?Volba Cassela taky nebyla moc šťastná toho ani nemuseli maskovat.Ale nápad vyčarovat z ošklivého zase ošklivého?Na to přijdou jenom Němci! Ti zkrátka pohádky neumějí.Tenhle paskvil bude mít úspěch možná v Americe ()

vander19

Toto je jeden z tých prípadov, kedy lákavý trailer je postavený presne tak, aby z Vás vytiahol peniaze. 112 minút počas, ktorých sa absolútne nič neudeje. Po prvý krát v živote som chcel odísť z kina. Film vhodný pre ženy pred menopauzov (usudzujem z toho ako sa to tým štyrom dámam za mnou lúbilo) a detičkám. Moje prvé sklamanie z filmu s Vicentom Casselom. ()

peetriss

Nejnovější adaptace notoricky známého pohádkového příběhu působí zpočátku velmi dobrým dojmem. Má kouzlo, příjemnou temně barevnou atmosféru, tak trochu v burtonovském stylu. Postupem času však začíná tento dojem poněkud uvadat až se v závěru trochu zvrhne v béčkové fantasy. Také bych vytknul zanedbaný přerod strachu a nenávisti Belly ke Zvířeti v lásku. Kráska a zvíře tak zůstala někde na půli cesty, přesto neurazí. Chválím výbornou hudbu a příjemný casting - Léu Seydoux považuji za jednu z nejkrásnějších francouzských hereček současnosti, tudíž určitě skvělá volba, která se potvrdila. ()

PetkaW.

Nevím, co od tohoto pohádkového příběhu všichni čekali, ale já dostala víceméně to, co jsem požadovala - skvělou vizuální stránku, příjemnou dokreslující hudbu, přijatelné herecké výkony a krásně pohádkovou atmosféru, která se sice nevyrovná našemu českému, lehce hororovému, pojetí, ale ani výrazně nezklame. Francouzi holt příběh pojali ve stylu jim vlastním, a to jim přece nejde mít za zlé. Jediné, co mi vadilo, byla jakási snaha o propojení s americkou animovanou verzí, která se vůbec nedařila skloubit s hraným filmem a roztomilí psíci mi tak přišli, i přes svou komičnost, lehce navíc. V každém případě - na nějaké to oddechové sledování film bohatě postačí a já se k němu ráda ještě někdy vrátím. ()

lucijelucije

Zajímavé je, že filmů a pohádek na téma Kráska a zvíře bylo natočeno tolik, ale nikdy se to nerovnalo tomu, co jsem od toho čekala. Až tohle francouzsko-německé fantasy mi připadalo, jako z knihy, kterou jsem měla jako malá holka. Kdybych měla hodnotit tento příběh, tak pouze žánrem pohádky. A ta byla půvabná. Celkový dojem byl někde v pohádkové říši, ani postavy pro mě tady nebyly důležité..Viděla jsem jen zvíře a krásku. Samozřejmě má tato adaptace chyby, a někdy až přespříliš přehrávané, a pocity z naplněné lásky hlavních postav byly lehce useklé, takže kdybych chtěla hodnotit čísly, byl by to lepší průměr..5,5 /10 ()

Prochy38

Příběh se drží té původní, alespoň mě známé, linky. To mu hodně přidává, žádná velká překvapení, jen krásný romantický příběh. L. Seydoux je nádherná a v těchto historických kostýmech jí to strašně slušelo. Byť si V. Cassela moc neužijeme, tedy spíše jeho tváře, má i přes ty všechny chlupy obrovské charisma . Efekty na vysoké úrovni, je to akční, napínavé, ale fakt krásné. Mně se to líbilo opravdu hodně. Evropa v tomto fakt neztrácí. Dnes je moderní zpracovávat podobně klasické pohádky, tak jen tak dál, je jich pořád dost... :) ()

filipvrbik

I přesto, že je příběh notoricky znám dokázala tato francouzská verze udržet napětí a zájem až do konce. Což je co říct, ale je to na úkor logiky trochu- ti obři mi tam nějak neseděli.....80% ()

Jayem

Okrem prehliadky rôznych CGI trikov či už lepších alebo horších ( Cassel ako zviera je fakt odfláknutý ) tu nieje na čo pozerať. Akosi sa stratila pointa pôvodného príbehu. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)