Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

kaylin

Takový hezký vánoční film, který si o sobě myslí, jak je moc chytrý už ve scénáři, i když ty postavy jsou ve skutečnosti karikaturami, s kterými si tvůrci hrají, jak potřebují, takže vlastně klasický vánoční film, na který je napasovaná romantika a prostředí českého Globusu. Krajča nemám rád, ale herec to je dobrý, na Vicu se ale kouká lépe. ()

slunicko2

Lehce potrapnělý český pokus o duchovní přesah. 1) Spoiler. Do sebe zahledění "hrdinové" ignorují duchovní aspekty zázraku, ba dokonce ignorují i zázrak sám. Žijí ve své omezenosti, z níž jen mátoživě a víc instinktivně než s úmyslem hledají cestu. 2) 39leté Karin Babinské (scénář a režie) patří uznání za pokus o zduchovnělejší dílo, než je v kraji zvykem. Bohužel však zůstalo jen u pokusu. 36letý muž mnoha profesí Richard Krajčo (hlavní postava Tomáš) je mi jako vždy sympatický, stejně tak i 30letý Jakub Prachař (neúspěšný herec a zajíc), kterému ovšem jeho hranou nevinnost moc nevěřím. 32letá Vice Kerekesová působí snad nejautentičtěji ze všech. 3) Jak mám ve zvyku, přečetl jsem si nejdříve pětihvězdičkové a pak odpadové a jednohvězdičkové komenty. Zpravidla mně tento postup stačí k tomu, abych si udělal obrázek o tom, jak dílo působí na veřejnost. Tentokrát jsem však zjistil, že vůbec netuším, o čem komentátoři píší, co snímku vytýkají a v čem ho chválí. A tak to zůstalo i po podrobnějším prostudování jejich názorů. ()

stration

Očekávání nebyla moc vysoká, takže jsem vcelku příjemně překvapený. Největším kladem filmu je krásná, předvánočně-zimní atmosféra a hudba, která dokonce místy odsouvá film do pozadí. Herci jsou velice přijatelní a Vica Kerekes zaujme, i když není nahá, což považuju taky za malý zázrak. Možností využití daru, který má Krajčo bylo víc a dalo se s nimi fakt pěkně pohrát, tady se mi to zdálo hodně ošizené a vlastně téměř k ničemu. Celkově je to sice plochá historka okresního formátu, ale natočená pěkně, s dobrou atmosférou a hudbou, takže u mě převládá rozhodně spokojenost. ()

PogoJoe

Z nových českých filmů určitě nadprůměr, celkově mírně nad. Nápad i jeho zpracování mi přišly zajímavé, herecké obsazení ucházející, i když pan Krajčo u mě nemá moc velké charisma, dámy to ale zřejmě budou cítit jinak, že? Také první polovina mě bavila víc než zbytek filmu. Celkový dojem je ovšem pozitivní. ()

salalala

Pro mě osobně jde o poměrně slušný pokus o tak trochu jinak pojatý český film, jenže doplácí na děsivou nevyrovnanost. Nálady se tu střídají dost rychle a bez jakékoli přípravy, takže melancholie je ostrým střihem vystřídána scénou jak z lidové komedie a to je hrozná škoda, protože film moc nefunguje. Je tu pár opravdu hodně dobrých momentů a ve chvílích, kdy má být přítomná nostalgická až lehce depresivní atmosféra, si není nač stěžovat, jenže zbytek je hodně zvláštní. Ani příběh nepřichází s ničím objevným a vyvrcholení některých osudů jsou dost laciná (očekávaná proměna postavy Krajča), takže tady není moc čeho se chytit. Některé naznačené motivy jsou navíc nedořešené a zhola zbytečné (proč tedy Krajčo disponuje jakousi superschopností, když s ní dál nepracuje a vše, co se dál děje, by se takřka jistě dělo i bez toho?) Takových otázek mě v průběhu sledování napadalo spoustu a to nikdy nevěstí nic dobrého. Obsazení je fajn a všichni hrají velmi dobře, jenže tu zkrátka není žádná nadstavba, nebo něco, co by si divák více zapamatoval. Pochválit ale musím příjemnou a krásnou hudbu, která se k filmu úplně hodí. Možná si Babinská ukousla trošku větší sousto a dost možná se do vlastního námětu lehce zamotala. Pro mě malinko zklamání. 50% ()

FilmFan24

Přiznám se, že hlavním důvodem se podívat na DVD s českým filmem "Křídla Vánoc" byla ústřední píseň Cesta, nazpívaná Richardem Krajčem a Tomášem Klusem, která ani po stém slyšení se mě nezprotivila. Film samotný je velice příjemnou směsicí lidských osudů odehrávající se během vánočních svátků v nákupním centru. Nejvíc v popředí je příběh samolibého optika Tomáše, který zamíchá osudy svých přátel. Na moha místech film v dobrém smyslu slova připomene britské komedie o mladých outsiderech... ()

gegina31

Film který mě překvapil. Říkala jsem si, o čem to může být, co to zas vymysleli za ptákovinu. Pořád tam jen sněží a odehrává se to v obchoďáku. Ale byl to moc zajímavý příběh. Opravdu se mi to líbilo. ()

kajas

Krajčo na svých koncertech celé léto lákal fanoušky na tenhle film, takže jsem pochopitelně nemohla odolat (ústřední píseň "Cesta" je navíc podle mého názoru jedním z nejlepších českých hudebních počinů posledních let). Nenechte se zviklat recenzemi pseudokritiků, jestli chcete vidět zajímavý a dojemný český film, běžte do kina. Krásné to bylo. ()

Dont

Křídla Vánoc mě mile překvapila nenuceností během první hodiny a následným finišem v závěrečné půlhodince. Jedná se o pomalu plynoucí snímek o čtyřech kamarádech s o to razantnějším finále, které je romantické i dramatické zároveň. K emocím vybízí oboje, já se ale bez mučení přiznám, že hlavně kvůli tmavým očím Vicy Kerekes pro mě hrála prim romantická stránka filmu. Vica Kerekes mě nadchla uvolněným a přirozeným ztvárněním „nešťastně“ zamilované Niny. K herectví Richarda Krajča jsem měl odjakživa kladný postoj, v dobrém světle se předvedl i David Novotný, sedí mu jak tyhle napůl komediální role, tak i ty vážné (viz Zabíjení soudruha). ()

Vědma

Krásná průvodní píseň, tu mám opravdu moc ráda, ale jinak průměrný film, který mohl víc vytěžit z prostředí nákupního centra a Vánoční atmosféry. Komedie to nebyla v žádném případě. To by mě zajímalo čemu se tam kdo zasmál. Ten, kdo měl být komikem filmu - Jakub Prachař byl jen a jen trapný. Ale v podstatě příběh mě celkem bavil a to nadpřirozené bych tam ani mít nemusela, i když Richardovi ty brýle celkem slušely, ale mu sluší všechno, jenom je dost pozér. ()

Bonaparte.

Slabší čtyři. Naprosto boží soundtrack, vynikající herecké obsazení, ale jeden velký kýč. Magnus opus R. Krajča! David Novotný exceluje (už jen kvůli němu se vyplatí Křídla vánoc zhlédnout). ()

jezurka42

Je to, jak to je. A přesto to ani jedna z těch postaviček našeho příběhu nechce přijmout. Trápí se, sil už nemají a boj se sebou samým prohrávají. Život vzdávají a přežívají. A pak přiletí anděl, dotkne se svými roztřepenými křídly duše jednoho absurdisty a sobce, jednoduše člověka vnitřně ošklivého, a dá jim všem možnost vybrat si. Vybrat si přání jedno ze sta, vybrat si život nebo smrt, začátek nebo konec, vybrat si cestu. A oni skrze pár slov rozhodnou o svém osudu. Osudové, soudné rozhodnutí. Ale to ne anděl, ale oni sami ho pošlou do světa. ()

honajz2

EDICE VÁNOČNÍCH FILMŮ, FILM 1/7. Začátek se mi líbil docela hodně, postavy v úvodu působí dostatečně zajímavě a když se v tom začne rozjíždět ta lehce fantasy zápletka, těšil jsem se, kam se to celé posune dál. Asi tak třetinu filmu to ještě nadějně pořád vypadalo, ale pak se z toho pomaličku začal stávat takový ten nejklasičtější vánoční film plný klišé, ve kterém si i zamilovaná dvojice na koni po sněhu zaběhá... Jako je mi jasné, u těch vánočních filmů nějaký ten sentiment bude většinou vždycky a asi ani tady by mi moc nevadil, kdyby to v sobě nemělo zbytečný (a zároveň přehnaný) počet dějových linií, které tu zajímavou zápletku hrozně rozmělňují a ve finále se na ni už úplně kašle, protože je přeci jasné, že se všem ta přání vyplní. Nepopírám, něco do sebe to má, určitá atmosféra v tom taky je, natočené je to ve většině záběrů celkem solidně, ale snaží se to toho rozjet až příliš, přičemž to nejzajímavější odsouvá hodně do pozadí a tak by se tu dalo uplatit zlaté pravidlo, že málo je někdy hodně - ony vůbec ty dějové linie jsou takové jednoduše vedené, moc se s nimi nepracuje. Navíc to taky nemuselo nutně trvat skoro dvě hodiny, že? Lepší 2* ()

M.i.k.e

od českých filmů si normálně moc neslibuji,abych pak unesl to finální zklamání,které se dostavuje víc než často.Křídla vánoc ovšem byly od první chvíle vyjímkou,na kteou jsem se těšil a nemálo čekal...teď těsně po shlédnutí,ačkoliv nejsou vánoce musím uznat,že nejsem zklamán ani trochu.Takhle dobrou,příjemnou a veskrze pozitivní pohádku pro dospělé,která disponuje takovou atmosférou a sympatickým obsazením jsem v českých končinách už dlouho neviděl (pokud vůbec).Karin Babinská u mě tímhle kouskem hodně stoupla a i když chyby se najdou vždy,s klidem Křídlům napálím plnou palbu a půjdu si koupit soundtrack...85% ()

Aljak

Dosť vydarené, aj keď potenciál bol ďaleko vyšší, takže bola celkom škoda, že napokon nebol až tak plnohodnotne využitý ako by sa dalo. Ale treba uznať, že námet a aj zápletka celého príbehu bol vynikajúci. Celá tá "kliatba" s anjelským proroctvom bola výborná, len škoda, že potom to prišlo akoby do slepej uličky a až na konci filmu sa opäť proroctvá dostávajú k slovu. Nebyť toho slabšieho stredu, tak by to bolo naozaj hodné 5*. Takto to je "len" na 4*, ale milo ma to prekvapilo. Hlavne som rád, že to nebola žatva klišé, ale malo to v sebe aj tú tragikomickosť života. ()

rakovnik

Jak tak koukám, je zdejší hodnocení dosti rozporuplné. Stejně tak moje pocity po zhlédnutí filmu. Nezdálo se mi, že by se tam staly až takové události, které by braly dech. Pohádka, zázraky? Budiž, nicméně mě film příliš neoslovil a nedomnívám se, že by se jendalo o filmařský zázrak. Písnička na konec je nejpovedenější zážitek z celého filmu. ()

Martin741

Teda smer, akym sa vydala nasa ponovembrova kinematografia je fakt tragicky /smer zumpa, aby bolo jasne - so vsetkymi Bastardmi, Babovredmi, Kamenakmi a podobnymi planobami/, no a Kridla Vanoc sa nelisia. Nic sa tam dohromady nedeje, miestami to dokonca vyzera, akokeby to tocil Hrebejk, pripadne Magnusek. Vyca Kerekes je krasna baba, ale sama to neutiahne, Jakub Prachar je otrasny herec a zas vadi. Celkovo len dalsia domaca planoba a vyrazny podpriemer : 25 % ()

Rocky88

Mišmaš. Babinská ani pořádně nevěděla, co točí, a tak z toho vznikl Krajčův / Klusův nejdražší videoklip jejich mrzké kariéry. Který navíc tvrdí, že máme věřit v anděly z Globusu. ()

necisty

Smutně krásné... Ty voe, já čekal nějaké koledy či co a ono na mě vyskočí tohle:). Jenže se mi to fakt líbilo. Podle mě to chtělo i odvahu natočit film s takovou tématikou. Není to meisterstuck, ale že v životě něco někdy nedopadne tak jak si každý představujeme a kvůli tomu to neznamená, že je to film špatný. Ke všemu chválím v podstatě nulové náboženské žvásty, kterých by v podobném filmu od někoho jiného bylo spousta. A poslední hvězdička za hudbu, což u českých moc není zvykem. ... To máš dlouho? Ožral jsem se a pak to začalo. ... LFŠ 2014 ()