Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

Helmbrecht

No, je pravda, že o stabilitě děje by se daly vést rozhovory, ale co je to platné, když jsem se u tohohle nádherně bláznivého a dokonale šíleného filmu smál skoro celých 91 minut. Pokud má někdo nějaké námitky, poslechnu si je až dotyčný porazí nejvyšší strom v lese slanečkem. ()

Zikfryd

Jestli máte rádi Monty Pythony, určitě si nenechte ujít. Zábava a překvapující skeče od začátku do konce. A specifické herectví i grafika. ()

Vestor

Jako celek to není tak vtipné jako třeba Život Briana, nicméně je tu samozřejmě spousta nesmrtelných scének, třeba souboj s temných rytířem, který na useknutou ruku odpovídá "to je jen škrábnutí". ()

Janie83

Miluju britský humor a Monty Python jsou v tomto oboru mistři. Sice je Život Briana o chlup lepší, ale tady jsou pro změnu nezapomenutelné scény s Knights of Ni, nebo Černým rytířem ("It's just a scratch!"). Tenhle film oceňuji ještě víc poté, co jsem viděla divadelní představení Spamalot, které milovníkům Monty Python vřele doporučuji :) ()

Hornet.CZ

92% / Monty Python jsou u mého nejlepšího přítele považováni za legendy a dlouho jsem se zdráhal na ně podívat, jenže to byla velká chyba! "Monty Python a Svatý Grál" je totiž dílo, které převyšuje o několik pater všechny Bláznivé střely na polích kvality i humoru, a to i když jde o starší film. Celkově nemám co vytknout, film byl excelentní, jenom náhlé ukončení policií dává pocit prázdnoty a toho, že to ještě mohlo pokračovat. Rozhodně doporučuji, nikde jinde jsem se takto kvalitně nenasmál. ()

opatstviolov

Jednotlivé scény jsou vtipné a zábavné. Ale celkově mi to k sobě až tolik nesedí. Přišlo mi, že se děj trochu táhne. Ale i tak jsem si to moc užil. 8/10 ()

Verbudrak odpad!

Monty Pythony miluju, ale tady musím uznat, že toto je hodně slabé. Pár světlejších chvilek se tu najde (dialog krále se strážemi!), ale dohromady by tu té zábavy bylo tak na pět minut. Jo, kdyby všechno ostatní bylo na zívačku, tak to i těch pět minut nakonec zachrání, jenže všechno ostatní je bohužel trapné a posouvá to někam do minusu. Trvalo mi tři zhlédnutí, než jsem si to byl ochotný přiznat. :o( Čtvrté zhlédnutí už nebude. ()

megacik odpad!

Opakované a nechutné že vraj "vtipy" + občasný fekálno-primitívny že vraj "humor" = hodnotenie 84% . Som rád, že takto málo stačí ľuďom ku šťastiu. Keď si odmyslíte primitívny humor, tak zostane pár minút inteligentného humoru, ktorý aj tak nemáte šancu pochopiť, pokiaľ neviete niečo o histórii Anglicka a Francúzska, niečo o Artušovi a samozrejme, pokiaľ si to nepozriete v origináli, pretože aj ten dabing zabil väčšinu z toho mála povestného anglického humoru. Skrátka a dobre...toto je čistá katastrofa, návšteva v márnici človeka pobaví viac ako tento smutný film.  Keby si aspoň nerobili srandu zo smrti, dal by som možno aj 10%, pretože tuším raz som sa zasmial. ()

Melber

Skupina "Monty Python" se nakonec dostala i k filmům a tento jejich počin se jim dozajista povedl, uznávám že tento způsob humoru nemusí dovést k pláči každého ale jistojistě každý pochopí účel vtipu. Film se svým způsobem vypráví jakými si scénami které přeskakují dlouhou cestu za svatým grálem a proto je o zbytečné věci postaráno a rovnou se přechází k humoru, a je mi jasné že tento anarchistický, absurdní a surrealistický humor je cílem navazovat na britské tradice proto se na film dívám jiným pohledem a ocěnuji ho, dnes by to takhle dobře natočit už asi nikoho nenapadlo, a oblíbenec John Cleese to zvládl na výbornou. ()

Ardno.Lamalz odpad!

A za to se jako platit? Občas se kdesi šustlo, že Monty Python a něco s ním, a vždy prý kopec legrace... no když něco po tolika letech dávaj zase v kině, musí to bý pecka... a ono nic... nuda, a humor jak z toho nejhoršího dílu tele tele řízlý teletubins, protože to ho*no museli vždy několikrát opakovat... je to opravdu odpad všech odpadů, prosím už nikdy víc ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005