Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

Jorge-Z

Myslím, že nic se nevyrovná Brianovi. Výborné vtipy (králík zabiják) a skeče střídají nudná, hluchá místa. Navíc tak debilní konec jsem už dlouho neviděl. ()

Nethar

Párkrát jsem se zasmál, byly tam velmi povedené gagy, za to si zaslouží moje získané hvězdičkové ocenění. Většinu času to však pro mě byl vzorový "odpad", proto to hodnocení není nikterak vysoké. Znal jsem Život Briana, což se mi velmi líbilo a zdálo plné skvělých nápadů, tohle bylo povětšinou naopak velmi velmi trapné. ()

laepus

Nejlepší studie středověku = instruktážní video do škol - až po tomhle každý pochopí, co to byl středověk. Je vidět, že jsou tady ještě všichni plni elánu a rádi, že se po pár letech dali zase dohromady a mohli si zablbnout. Co na tomhle filmu mám nejraději jsou ta záměrná "vystoupení" z filmu a dost možná nejbláznivější konec, jaký jsem kdy viděl. ()

Garch

Tak kolik vlaštovek unese kokos z tropů až do Anglie, pokud ho ponesou na provazu z vlasů drženém pod hřbetními navigačními brky? ()

Ollie235

Není to vůbec špatné, ale v porovnání s Life of Brian se jedná o dost slabý odvar. Přitom jsem si myslel, že ve středověku se Monty Pythoni budou opravdu činit. Kromě souboje s rytířem a závěrečných otázek u mostu mě to ale vůbec nenadchlo. Některé pasáže byly navíc takřka úplně bez vtipu. Celkově proto průměrné 3*. ()

Jimmy15

Film jsem si pouštěl s vírou, že to bude dobrá pecka k tomu tolik procent, ale byl jsem spíše zklamán. Některé části filmu byly legrační a dost jsem se nasmál, ale naopak taky se našly scény, u kterých jsem se nudil a moc mě nebavily. Ale film jsem dokoukal a nevypnul ho v půlce což bych úspěch po začátku. Ale i tak aspoň si to průměr zaslouží. ()

Marys

Možno to bude momentálnym mentálnym rozpoložením, prípadne únavou, no až tak veľmi som sa nebavil, ako by som čakal. Veľa vecí zaujímavo rozbehnutých, no nedotiahnutých. Koniec, meh. Miš-maš skrátka pre mňa. Nehovorím, že som sa vôbec nesmial, ale čakal som niečo s pevnejšou myšlienkou asi. ()

Oralfabet

Mohl bych sice remcat nad absencí jakéhokoli příběhu či nad hodně zvláštním závěrem, ale já si radši užiju tu tunu nápadů a hlášek, kvůli kterým Grál tak zbožňuji. "Na Kamelot nepůjdeme, je to blbé místo." ()

Chulimanga

Pár vtipných scének jsem tu určitě našel, ale téměř po celou dobu jsem se výrazně nudil, takže z toho vyšlo velice nejisté 3*....Se Životem Briana se to nedá vůbec srovnávat, hodně mě tento snímek zklamal!!! ()

thunnus

Místy velmi vtipné, místy ale zase trapné. Na monty pythony spíš podprůměr. Abych nezapomněl závěr se mi nelíbil stejně jako absence komplikovanějšího děje. ()

Pawlisman

Vzpomínky jsem měl na film nadějné a tak jsem doufal, jak silně mě filmpo několika letech nerozseká. Chyba lávky a hrubé zklamání. Absurdní černý pythonvský humor u mně bohužel až na holé vyjímky skutečně nenalézá pochopení a ač úžasná originalita, tak zmateně složené nápady všeho druhu a posléze celek vydávat jako umělecký kousek. Ne e. Bohužel. 6/10 ()

tlkounev

Tak u tohohle filmu "jsem se tak bál, že jsem si ušpinil brnění", zbavil se rodinného mazlíčka v podobě králíka, upálil pár čarodějnic, která vážila stejně jako kachny(-Co děláte s čarodějnicema? -Pálíme! -Co ještě pálíte? -Dřevo! -A proč čarodějnice hoří? -Protože jsou ze dřeva! -A jak poznáte, že je ze dřeva?- Postavíme z ní most? -Ne!!!Ten můžete postavit i z kamene! -Potopí se dřevo ve vodě? -Ne!!!Utopíme jí v Jezeře!!! -Ne!!Co dalšího plave ve vodě? -Chleba!!! Japka!! Hodně malý šutry!!Vomáčka!!Třešně!!Sud!!Tříska!!Noha!!! -Kachna! -Přesně!Logicky tedy musí vážit stejně jako kachna!) a odnaučil jsem se říkat IT. Klasika je klasika. A stejně je Sir Robin ten nejodvážlivější ze všech odvážných, ať si kdo chce říká, co třeba chce. ()

sedlo03

Nějak mě to nedostalo. chápu, že některé tento druh humoru může přivádět k orgasmu, ale na mě to bylo moc málo ujety, nebo hodně od normálu. Tvůrci si měly vytyčit co přesně chtějí, protože do toho zakomponovali mnoho prvků, což tomuhle filmu škodí. Samozřejmě, že některé scény mě rozesmály, ale jinak nic moc - 60% ()

Greg25

Moje první setkání s Monty Pythonem a hned se mi dostalo důkazu, že pár brilantních scén ještě nedělá dobrý film. 60% ()

Al Mustafa

Kam se hrabou naše pohádky s triviálními úkoly, jako donést živou vodu nebo tři zlaté vlasy, na úkol pokácet strom slanečkem. A to nemluvím o amerických velkofilmech s předraženými počítačovými monstry, když stejný efekt jde udělat s obyčejným králíkem. A už vůbec nechápu proč v historických filmech utrácejí zbytečně peníze za koně.. ()

bufanda8

Mé velké očekávání mě předešlo. Čekala jsem opravdu skvělou komedii ale smála jsem se opravdu jen při pár scénách. Nevím jestli je to tím, že znám vtipy z dnešních komedií, ale tohle mi opravdu přišlo jako průměrný britský film. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005