Monty Python a Svatý Grál

• Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

anyonecek

Monty Python prostě není můj styl. Najde se tu pár skvělých scének, ale naproti tomu taky spousta scének, které mi prostě nelezou do hlavy a vůbec nevím co si o ních mám myslet. Prolínání několika dějových rovin mi akorát popletlo celý film a vůbec nechápu proč to tam bylo a jestli to mělo být vtipné, tak u mě to nezabralo. Na tenhle styl humoru je prostě někdo stavěný a někdo ne, já se řadím mezi ty co ho asi nechápou. ()

kubilov

"Ni!" Nikdy bych neřekl, že se mi Monty Pythoni budou až tak líbit, svérázný britský humor spojený s parodií všeho od své vlastní historie, přes politiku až k dlouholetému anglicko - francouzskému hecování. Spousta skvělých hlášek, úžasně vtipných scén v chtěně laciném provedení, které tomu všemu dává takovou míru absurdnosti, že už po chvíli člověku nepřijde ani divný konec filmu, vlastně je vzhledem k průběhu jediný možný. A pokud tento druh humoru zrovna někomu nesedne, tak snad nedopadne jako animátor filmu. U mě jednoznačně nejlepší celovečerní film z dílny Monty Pythonů. ()

RigorMortis

Takto som sa už dlho nenasmial. Uletený pythoňácky humor, konská dávka vtipu a pamätné hlášky tvoria zmes, ktorá za tých 91 minút zbehne prekvapivo rýchlo. ()

Guran odpad!

Nenašel jsem na tomhle filmu nic pozitivního, nevím co by mě zde mělo bavit, zřejmě ty trapnosti, které se jen vysmívají králi Artušovi. Na to, že to točili dva režiséři, (z toho Gilliama uznávám) tak snímek je hodně trapný a hodně debilní. Sračka. ()

adamix

Život Briana bol lepší s lepšími piesňami a s lepším humorom. Toto už také nebolo a pekne to Montyho Pythona skazilo. I keď sa tu našlo zopár vtipných scén, musím dať 70%. Niektoré scény sa vydarili, ale musím dať 3*. Na Život Briana to nemá. ()

AgnesDee

Britský humor sice není moje kafe a při filmu jsem se nezasmála ani jednou, ale respektuju, že na tu dobu je to opravdu komediální klenot. ()

iz67

2019: klasické dílo MP. Pamatuju si, jak mě před 20 lety iritovaly ty jejich koně, což dnes nechápu. Skvělý. ()

ostravak30

Donedávna jsem absolutně netušil kdo nebo co je Monty Python. Pak jsem shlédl pár epizod, už nevím na které stanici a letos jejich film. Projevuje se zde typický britský suchý a černý humor. Myslím, že v tehdejší době musel film a celá skupina dosahovat obrovských úspěchů. Ale já si nemůžu pomoct. Pár fórkům jsem se zasmál, několik parodií jsem považoval za povedené, ale jiné byly dle mého naopak trapné a dost zbytečné. Možná se tvůrci snažili až moc. Někdy zkrátka bylo takzvaně převtipováno. Nicméně dost jsem se zasmál třeba při scéně, kdy král vysvětluje strážným, že mají jeho syna hlídat. Rozhodně byla lepší druhá polovina. Věřím ale, že jejich fanoušci, nebo možná ta skalní část určitě, byla nadšená. ()

JosefTomas

První a rozhodně ne poslední zkušenost s Monty Pythonem. Absolutně jsem nečekal tuhle ujetou blbost, která ale neztrácí humor, tempo a ani nápady. Všechno tady zkrátka funguje na výbornou a film hází jednu hlášku za druhou, že je až nemožné se nesmát. Za mě palec nahoru. ()

helrohir

O niečo horší film než "Život Briana", hlavne teda z dôvodu, že tá kadencia humorných situácií nie je vždy stopercentná, respektíve niektoré vtipy a skeče proste sitom času neprešli bez ujmy. Rovnako tak príbeh ako celok ma až tak nenadchol. Rozhodne to však stojí za pozretie a niektoré scény sú proste kult! 60%. ()

johnny01

Tak absurdní humor, až je to vlastně dost dobré. Vražedný stráže jeskyně, skvělé kladení otázek u mostu a nepředvídatelný závěr. A do toho všeho neježdění na koni. ()

Chladek

Čekal jsem od toho daleko, ale daleko víc. Úvodní scéna jak Artuš přijel na svém "koni" mě odradila a pouštěl jsem si to až za dva dny. Celkově je film ale až tak zparodizovaný, až je to blbé, a to blbé je až skvělé. Určitě to má dohromady něco do sebe. ()

Phex

Je to jako celek dosti nevyrovnané a perly je nutno vysbírávat v plevách trapných gegů a skečů. Jinak dvě scény mi utkvěli v paměti : černý rytíř - strážce mostu a kouzelník Tim před jeskyní, kterou hlídí hrozná nestvůra v podobě bílého králíčka... ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005