Monty Pythonův smysl života

Monty Python's The Meaning of Life

• slovenský

Monty Python: Zmysel života

Komedie / Muzikál

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Úplně stejný problém jako s Létajícím cirkusem. Nesmírná nevyváženost scének. Například operaci jater nebo vrcholně nechutného pana Creosoteovi bylo věnováno zbytečně moc prostoru. Na druhou stranu Prostředek filmu mi utkvěl v tom positivním slova smyslu. Tudíž opět - vykuchat, trapárny vyházet, zkrátit tím podstatně délku. Pak se můžeme bavit o lepším hodnocení... 60%(15.6.2012)

Krásně úchylně ujetá zábava. Inteligentní britský humor mám moc rád a toto patří ke špičce! Vpodstatě se tu jedná o obyčejné věci, které jsou neobyčejně podané! Rozhodně bych nerozzařoval Pythony na lepší a horší...každý díl je jedinečný a v 80% vtipný...a jako všude se ti najde i nějaký ten trapas, ale to neva...Dávám 85%(30.8.2006)

Pred každým filmom Montyovcov čakám, že teraz to konečne príde, teraz ma už musia svojim humorom dostať, keď mi to všetci tak vrele odporúčajú. A zase nič. Zopár vydarených fórov, zopár priemerných a zopár slabších. Najkultovejšia je scéna zvracania. Mne pripadala priemerná a trochu prvoplánová. To myslím vyjadruje najlepšie môj vzťah k spoločnej mp tvorbe. Samostatne sa mi páčia viac.(5.6.2012)

Tak jak jsem se tady u filmu Život Briana rouhal genialitou, tak to slovo bych se zde bál i vyslovit. Veškerá pointa nebo myšlenka byla vytracena a zůstala z toho pouze čistokrovná komedie, i když nutno říct, že tento smysl humoru mi rozhodně není cizí. Film byl tentokrát rozkouskován do skečů z nejrůznějších fází života. Moc zde nerozumím jedincům, kteří hodnotí film slovy. typu: ,,Film byl naprosto ubohý, až na ty scénky s (a tady vám vyjmenují asi 90% scének)." A div, že tomu odpad nedají. Já to hodnotím jako film, u kterého jsem se několikrát od srdce zasmál, ale nepotlačím v sobě tendenci srovnávat s Životem Briana, který pro mě měl i nějaké to sdělení a hlavně, a to je to nejdůležitější, byl o moc vtipnější. Tím tenhle film však nechci snižovat. Nicméně ani slibované fotky pinďourů na konci nebyly, což pro mě bylo obrovské zklamání. Lepší * * *. Možná, že časem čtvrtou přihodím.(5.9.2011)

První půlka (včetně úžasné pirátské fikce v "předfilmu") je hypergeniální a stavím ji (o dost) výše než Život Briana (stále nejsem schopen se rozhodnout, zda je lepší porovnání katolické a protestantské rodiny, názorná výuka sexu nebo nedobrovolní dárci orgánů), Od prostředka (doslova) si ale myšlenkový základ sice stále udržuje stejnou hloubku, ale na grafické prezentaci na společném slajdu padá na stejnou úroveň i tempo a míra vtipu. A tak by to asi nemělo být.(22.9.2010)

• - Zvratky, zo scény v reštaurácii, boli vytvorené zmiešaním zemiakov, vody a posekanej surovej zeleniny. (HelenOfTroy)

• - Film se měl původně jmenovat: "Monty Python's Fish Film". (Kulmon)

• - V Irsku byl film do 18 let zakázán, později byla hranice snížena na 15. V USA získal rating R18. (Terva)