Monty Pythonův smysl života

Monty Python's The Meaning of Life

• slovenský

Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Proč vůbec žijem, k čemu to je? Je Bůh opravdu, nebo ne? Ať je to tak nebo tak, dneska zjistíme jak..... . Mám radši šílenější nápady. Ty historický mi připadají víc ujetější. Jsou zde samozřejmě výborný věci (třeba klip na téma spermie), ale je toho nějak míň. A jestli se dozvíte něco o smyslu života? Slíbili to!(31.3.2007)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $14,929,552Tržby Celosvetovo $23,500,000(4.12.2009)

Něco tak ulítlého se jen tak nevidí. :D(1.6.2010)

Úžasný filmový organismus bez páteře. Naprosto originální forma coby odraz roztříštěnosti vnímání. Cyklické vrstvení skečů ve víru těch nejbazálnějších otázek lidského bytí. Crazy filosofie.(15.1.2012)

Opet vynikajici pythoni, a ten predfilm...(29.1.2005)

• Eric Idle

• - Graham Chapman je první, kdo ve filmu mluví se Smrtí. Chapman je první, který z Pythonů zemřel. (Kulmon)

• - Až na pár vyjímek byly všechny ženské postavy ztvárněny muži. (Listeroman)

• - Graham Chapman, který byl homosexuál, hrál ve filmu boha. Chtěl ho hrát zejména proto, že mu nebylo dovoleno vzít si v kostele svého přítele Davida Sherlocka. (Kulmon)