Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

raneczech

Humor Monty Pythonů je pro mě něčím téměř posvátným a o to víc mě mrzí, že jsem tenhle film zhlédnul. Zasmát se je u tohohle problému celkem problém, snaha o určité politické sdělení je podle mě až příliš zjevná. Navíc něco takového do humoru vůbec nepatří. Z filmu navíc až příliš čisí antipatie jednotlivých členů, kteří se k tomuto filmu dávno po rozpadu skupiny sešli víceméně z donucení. Kdyby tenhle film nevznikl, možná by to pro jejich renomé bylo jedině dobře. ()

driver005

Prozatím takto. Rozdělením do povídek je výsledek dost nejednoznačný. U některých scének jsem se třískal smíchy (zákop, restaurace, porodní sál), některé jsem odzíval nebo nepochopil jejich pointu (dárce orgánů, smrťák). Muzikální vložky byly k mému překvapení v Pythonovském podání nejlepší, co jsem kdy měl možnost vidět (resp. slyšet). Jsem antifanoušek jakýchkoliv hudebně-kulturních meziher, ale tohle bylo skvělé a zábavné... ()

Slapi15

Tento kultovní snímek by měl vidět každý, kdo pátrá po smyslu života. Pánové z Monthy Pythonů o něm mají naprosto jasno. Nebo že by to byla jen legrace? ()

raiN[ratm]

Od Pajtonovcov som videl aj zábavnejšie kúsky, ale zmysel života je predsa vážna vec!! Takže srandičky bokom and "... that's the end of the film. Now, here's the meaning of life ... Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations." ()

biergof

Film spíše ukazuje, co smysl života není, je to parodie na naší společnost. A že to není vtipné? Já se teda chlámal jak prase a přitom sem kejval na každou myšlenku i narážku. A ta atmosféra jak z filmu Brazil, pro mě nej Pythonka! ()

Rodin

Hned po Brianovi je tohle to nejlepší, co se v celovečerní tvorbě na bázi Pythonů podařilo. Gilliamova obraznost je naprosto neskutečná a on je asi jediná bytost, která je schopná ze skečů té skvostné partičky vytvořit cokoli celistvého. Opět jsme si to dali s manželkou po večeři jako dezert a řvali jsme smíchy, jako malé a blbé děti. 95%. ()

stiewe

Bráno, brý jitro, bránko, brý jitro... :D No můžeš existovat něco lepšího než je britský humor? Moc podobně originálně pojatých komedií se jen tak nevidí. Každá scéná je příběhem sama o sobě a každá scéna je svým způsobem dokonalá. Obvzlášt sexuální výchova a scéna v zákopu mě naprosto dostali. ()

Adrai

Anglický styl humoru není rozhodně to co bych vyledával, ale řekl jsem si že dám MP šanci a na začátek jsem si vybral tento kousek. A hned je to ten nejulítlejší film co jsem kdy viděl. Nejdřív jsem skoro nedokoukal "předfilm" a pak jsem z některých scének téměr brečel ... smíchy. ()

Schneefee

Pro mě nejlepší pythonovský počin. Nezapomenutelné jsou zejména scénky v restauraci a hodina sexuální výchovy. Krásně ulítlý film, který stojí za shlédnutí, vždyť je jako hostie.:) ()

PB2

Jediné, co je na tom filmu pěkné, jsou ty holky na konci. Jinak je to sbírka absurdních scének, které ke všemu nejsou většinou vtipné. Čekal jsem od Pythonu o dost víc. A ty fotky pinďourů na konci taky nebyly! ()

Tormentor665

Mám pocit, že nikoli ucelený příběh, ale právě epizodní forma sluší humoru Monty Pythonů nejlépe. Různé formy s různými druhy humoru. To znamená daleko víc prostoru pro ty nejabsurdnější situace. A to mám rád! ()

kyLuke

Hodně jsem čekal , ale tím jak jsem moc čekal , tak jsem si před zhlédnutím snímku řekl , že to asi nebude tak dokonalé , jak si myslím . Mýlil jsem se . Pythoni mě opět nezklamali a natočili opět vyjimečně vtipnou podívanou , tentokrát sice bez děje , ale stále geniální . Rozhodně si nemyslím , že některé scény jsou průměrné a některé geniální , bude to možná tím , že jsem velký Pythonovic fanda , ale pro mě jsou všechny geniální , akorát některé prostě ještě lepší , než dokonalé . Mé nejoblíbenější skeče z tohoto filmu jsou tedy - "Zvracení" - které je asi i tou nejvtipnější scénou ze všech Pythonovic filmů a asi i včetně seriálu a další můj oblíbenec , je "armáda" ( neboli - jak už tu zmínil Cival zákop , ale mě se líbí celá epizoda o armádě) - která má naprosto nádherně a svobodně napsaný scénář a skvělé dodatky . Takže stručně a jednoduše - já jsem rozhodně nečekal , že nám Pythoni ukážou , co je "Smyslem života" , čekal jsem jen zábavu na vysoké úrovni a proto jsem překvapen , že ta úroveň byla tak vysoká a že je to opět jedna z mé TOP 10 komedií a jeden z nejpříjemnějších a skoro i nejlepších filmů , jaké jsem viděl . P.S. - Zápletky s rybami jsou super , vždycky mě to rozesměje , když hluboký hlas řekne část tohoto filmu a do toho se objeví ryby ! ()

J.e.r.e.c

Přestože je to nejmíň film ze všech tří celovečeráků, mám ho z nich nejradši. Jednotlivé scénky a skeče možná nedrží tolik pohromadě, ale jsou natolik geniální, že překonávají téměř vše, co Pythoni napsali a sehráli kdy předtím. A navrch ty fantastické songy ! Nápad na předfilm, který se v půlce vysílání pokusí zákeřně infiltrovat hlavní pořad, je pro mě esencí pythonovské představivosti a schopnosti bořit hranice (a kromě toho je to skvělý snímek sám o sobě !) 100 % ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Asi 10 různých, né moc vtipných, scének. Natahovat a opakovat pointu vtipu, je ve finále trapné. "Zasmál" jsem se 5x...a to je málo. ()

Sir Ludvig

Zmysel zivota sa urcite nedozviete, ale bavit sa budete minimalne tak, ako keby ste si nacurali do nohavic a isli tak do kina na Titanic! ()

Kenneth odpad!

To není jen tak nějaký odpad, to je radioaktivní odpad. Po tomto filmu jsem měl chuť vzít provaz a jít k lesu. Pokud by se udělovala cena Psí čumák, tak by ji určitě obdrželi právě Monti pitomci. Vtípky typu "Přístroj, který dělá 'ping!'" mě fakt nemohou rozesmát a v podání této svérázné skupiny už vůbec ne. Jediné, co se mi líbilo, byla scéna s hodinami, ale ani ta nemůže napravit můj otřesný dojem z tohoto 'filmu'. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005