Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

vitac.

"Co se tu děje? Dává játra, paninko." Jako film Smysl života příliš pohromadě nedrží, ale všechny scénky byly (samosebou více či méně) vtipné a nenudil jsem se ani chvilku. Tři a půl. ()

Scorp11

Britský humor mi sedí. Monty Pythoni zvládli i tento film na výbornou. Někdy si opravdu neberou servítky a tak je humor pěkně ostrý. A smysl života? "Můj tým na tom pracoval celých šest týdnů. Naše poznatky lze shrnout do dvou bodů. Za prvé: Lidé nenosí dost klobouků. Za druhé: Podstatou je energie." ()

Bendiys

Originalita se tvurcum uprit neda. Nadherne ztvarnena tabu, vecich absurdnich i nemoznych jako soucast bezneho zivota. Vizualne pekna podivana s obcasnym humorem a jakymsi zamyslenim. Jako kratke povidky proc ne, ale tohle je na celovederak prilis dlouhe a celkove nudne... ()

Asdas

Pythoni povyšujú humor ešte o triedu vyššie a to po Bryanovom živote slúži ku cti ..áno dokážu zo seba vytrieskať ďalšiu kopu nápadov ale nie každému to bude po chuti. ()

AlexUnited

Tak toto bol krutý zápas: vtipné scénky verzus trápne scénky. Tie vtipné žiaľ utŕžili poriadny debakel. Scéna so zákopom a zvracaním boli vydarené, ostatné išli mimo mňa. Asi som na tento štýl humoru ešte nedospel. ()

Ernie_13

No môj prvý Phyton...niektoré časti boli zábavné (Death, Fighting Each Other...) a niektoré naopak katastrofálne nudné (The Crimson Permanent Assurance...). Takže u mňa slabší priemer. ()

Mick

První Monťákovina kterou jsem viděl a také počátek mé silné MP-filie :). Film je serii občas naprosto šílených a občas až nechutných skečů z nichž ten se slavným mátovým lístečkem jistě vede... Jo a song "Every Sperm Is Sacred" je momentalne mým zvoněním na telefonu :). Prostě Smysl života je extrakt typicky monťakovských blbin zkoncentrovaný do 107 minut naprosto perfektního nářezu... ()

anyonecek

Zatím nejlepší ze serie Pythonů co jsem viděl, ale i tak to bylo dost mizerné. Opět pár povedenějších vtipů se tu sešlo, ale ty písničky a některé momenty to bylo vyloženě trapné. Celkově jsem nepřišel na kloub těmhle Pythonským komediím. Možná je to protože nejsem z Británie a nebo protože ty vtipy dávaly určitě větší smysl před 30. lety než dnes, ale taky je možnost, že je to stupidní hovadina a ty vtipy byly, jsou a budou slabé vždy, no kdo ví, já si zde cestu nenašel. ()

Matte27

Tento výstřelek Monty Pythonů mě nejen pohoršil, ale i znechutil a já za to této skupině geniálních komiků děkuju - to se ještě žádnému jinému filmu nepovedlo! Nikdy jsem netušil, že lze vytvořit oslavnou ódu na svatost spermií. Bavil jsem se královsky, ale abych řekl pravdu, Život Briana byl o dost lepší :) ()

kubilov

Chronologicky poslední a dle mého názoru i nejslabší Monty Pythonský celovečerák, avšak i pro něj jen těžko hledám negativní přívlastky. Po geniálních středověkých a starověkých dobrodružstvích se tentokrát děj filmu, lépe řečeno jednotlivých epizod, odehrává především v současnosti a už první epizoda určuje ráz celého filmu. Absurditou se opět nešetří, originalitou také ne, jen vtipem možná občas ano, i když stále je zde spousta dokonalých scének, které dokáží pořádně polechtat bránici, jako například: Sexuální výchova, osmaosmdesát dětí, definice protestanství, blití a minipořady "The Middle of the Film" a "The End of the Film". ()

kaktusacek13

Bohužel zde vtipných věcí bylo opravdu málo. Humor Monty Pythonů mám ráda (Život Briana, Svatý Grál,...), ale tohle jsem asi nepochopila... Přišlo mi to pouze zmatené a trapné, smysl života už nikdy více!!! ()

PeterJon

Trochu za hranicami humoru pre mňa. Vypol som v polovici. Prvá časť s Permanent Insurance vyslovene trápna. O katolíkoch skvelé :) ()

Boudyy

Zpočátku to měly být silné čtyři a bolelo mě u srdce tam nedat pátou, ale pak jsem si uvědomil, jak komplexní ten film i přes svou roztříštěnost byl, napařil jsem tam pátou a.... aaaaaach, to je úleva! Mé druhé setkání s celovečerními Pythony, sice jiné než u Briana, přesto tak stejné. Chytrý pythonovský humor, vypointované gagy (zde dělají MP to, co umí nejlépe, vypracované skeče) a několik geniálních zářezů (Eric Iddle a jeho písně jsou fakt skvost). Každý si sám musí vybrat, jak uvažovat o smyslu života a pythonovská záměrná nedidaktičnost byla vymyšlena dobře. Také pokusy o čistě komediální efekt baví (úvodní epizodka z porodního sálu, zvracení). Co z toho všeho plyne? Nechte si vzít játra, stejně jste oproti vesmíru bezcenní. A každá spermie je užitečná! ()

SAINTS

Film sa nedrži jednotnej dejovej linie a čerpa z vyrovnavania si učtov so všetkymi filmovymi i myšlienkovymi kliše.Film neštri ani katolicku cirkev s jej postojom k otazke antokoncepcie.Film sa nevyhyba ani žiadnym nechutnostiam.Okuzlujuco slobodomyselne dielo s epizodickou a fragmentarnou štrukturou rozpravania dokonale vystihuje zošmiešnovanu povrchnost,hlupost,pychu a namyslenost ludi,čo sa domnievaju,že rozumeju svetu a zmyslu života. ()

Nathaniell

Tady mi to došlo. Tak hele: To že mají ty blbci pár gagů, ze kterých se dá dostat čtvrt hodiny kvality nebo hodina a půl sraček, je jedna věc. To že každej ne nijak vtipnej šit natahovali tak, že jim pětkrát prasknul, je druhá věc. To že jediná věc kterou nepřehnali a to jen tak tak byl ten porod na začátku, je třetí věc... Ale čtvrtá a hlavní věc je to, že další šanci už Pythomcům nedám. Jejich humor buď nechápu správně a nebo jsem ho pochopil víc než sami autoři. Na to kolik jich to psalo, se to velkým filmům nerovná ani odhadem. 6 lidí napíše tenhle kus hovna??? Děláte si srandu??? Oukej. Tak s pravdou ven. Kdo je ten génius a kdo je těch pět debilů, co mu to kazej? A proč si to ten génius nechá líbit? Pamatuju si, že mi tohle doporučovalo pár lidí... No, strčte si to do prdele. Není to dobrý jako komedie, jako parodie a jako satira je to jen nechutnej kus hovna - je mi jasný, že tvůrci by souhlasili. I ty mrtví.. Nebudu dál komentovat. 1* za porod. ()

Stejšn

Bizarní? Ano, Absurdní? Jistě. Vtipné? Moc ne. Zábavné? Nikoliv. Sorry. Přitom Život Briana je TAK skvělý... ()

iz67

Dnes (2019) to vidim po nekolikate. Kdyz clovek vi, jak tahle vec vznikala, tak je to vlastne velice celistve a homogenni dilo. Uzasny. Vivat Keith Moon. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005