Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

mls

Statnejšiu haluz som ešte nevidel. Čo nevidel, ja si ju ani neviem predstaviť. Rozhodne by som nikdy nepovedal, že mi takáto "blbosť" prijde ftipná, ale ono je to vážne geniálne. ()

Kochanski

Asi nejlabší z filmů od Pythona, ale stále velmi dobrý. Některé scény už jsou trochu za hranicí vkusu ( pan Creosot a jeho zvratky, sexuální výuka, transplantace orgánu(. Bavila jsem se ale i u těchto scén. a píseň O spermiii je totálně dokonalá!!!(Hlavně Michael Palin jako otec, který pošle své početné děti na vědecké pokusy)!!! ()

Gumby

Možná lehoulince slabší než ostatní jejich filmy, ale přesto pořád geniální: Předfilm, Every sperm, ukouslá noha, stroj co dělá Ping!, závěr...a vůbec vlastně všechno :) ()

gombarix

... proč mají tolik dětí? - Protože kdykoli mají pohlavní styk, musí mít dítě. - Ale to je stejné jako u nás. - Jak to myslíš? - No, máme dvě děti a dělali jsme to dvakrát. - O to nejde! MOHLI jsme to dělat kdy jsme chtěli... Ale nas*ali mě s tím "The Middle", něco takového mě napadlo dávno předtím než jsem tohle viděl :P ... a 69 %, nedrží to v celku, písně jsou spíš otravné a zasloužilo by to prostříhat. ()

bery71

Kdo čekal od Smyslu života, že mu něco o smyslu života prozradí, byl dost naivní. Též i já. Ale to mi nijak neupírá možnost, se tímto již několikátým díle Pythnů hezky pobavit. Některé scénky jsou geniální, jiné méně a některé jsou i skoro nevtipné. Ale víte proč? Protože je vidíte v kontextu Pythnů. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale co... ´´Every sperm is sacred, every sperm is usefull´´! ()

Akana

Monty Pythonovic humor nemá mantinely a Smysl života je toho důkazem. Za to je bezmezně obdivuju a čerpám z jejich pohledu na život tuny energie. Filmové, tedy výpravnější zpracování (oproti televizním skečům) dává těm nespoutaným skopičinám ještě větší šmrnc a z takové "Every Sperm Is Sacred" dělá nezapomenutelné číslo. A dál se to valí bez ohledů na předsudky, vkus (což je vlastně jiné označení téhož) nebo žaludek diváka. Bez milosti. Ti chlapi se budou smažit ve všech peklech, které si je možné představit a já doufám, že se tam s nimi potkám. ()

Faila

Originalita a spousta bizardního humoru, co jiného by se taky dalo čekat. Nesjednocenost jednotlivých skečů dělá tenhle snímek trochu odlišnější od jeho předchůdců, nikoliv však horší. Ovšem některé části mají tendence nebýt zas tak oslnivě vtipné jako jiné, což se v předchozích filmech kvůli držení se jedné vypravěčské linie zas až tak nestávalo. Přesto je to nezapomenutelný poklad. ()

Ukubumbahoo

Až se vás dítě zeptá: Mami/Tati odkud se berou děti? Až se vás zeptá: Co je to válka? Až se vás zeptá: Co je to utrpení? Až se vás zeptá: Proč jsou lidé nemocní? Až se vás zeptá: Proč jsou lidé staří? ***** INTERMISSION *****Až se vás zeptá: Co je to smysl života? Proč jsme tady? Jaký je smysl naší existence? Tak jim pusťte tento film, ve kterém se všechny tyto otázky zodpoví, pravdou je, že váš potomek už bude muset mít nějaká léta prožitá aby pochopil vše, ale až pochopí, určitě se i pobaví! ()

Drink4Fun

Geniální a hlavně šílený film plný skvělého britského humoru, kterého si tu člověk užije až až :-D . Nejlepší ze všeho byla písnička "Every sperm is sacred" u které jsem už fakt nemoh :-D. ()

Caiiiczech

Překonal všechna má očekávání... Odvážné, nechutné, přesahující dobu svého vzniku. I v roce 2011 je tento film z roku 1983 neskutečně současný. Přesto v naší přítomnosti pravděpodobně nenatočitelný. Kolik by asi padlo žalob např. za scénu, kde osmi až desetileté děti zpívající o spermatu? Vrchol tvorby pánů MontyPythonů... ()

Luk Skywalker

Tak nevím, jestli se někdo po shlédnutí smyslu života dobral (nepočítal závěr, kdy mám v dvou větách smysl života prozradí). Film má nosnou linku rozdělenou na životní kapitoly, které spolu více či méně souvisí. Vtipné scénky střídají bohužel naprosto nevtipné až nudné písničky nebo scénky. Seriál znám, ale tehle film je můj první ze série Monthy Python. ()

GOREGASM

Po již několikátém zkouknutí musím opětovně vychválit do nebe geniální koncepci Smyslu Života, která se na rozdíl od předešlých Python filmů nese ve skečovitém duchu. Provázanost jednotlivých skečů je pak přehlídkou nevyčerpatelné kreativity těchto bláznivě ulítlých komiků. Přestože je úvod kapánek slabší, postupně se humor a nápaditost Pythonů rozjede na plné obrátky, a když k tomu všemu přidáte jednoznačně nejlepší režii v rámci jejich filmografie, jde o řádně vypečenou a lahodně provokativní rozlučku této geniální skupiny komiků s jejich oddanými fanoušky, kteří mají diagnostikovánu natrženou bránici již dlouhá léta. 90% ()

Adm.Nelson

Pre mňa najlepší pythonovský film. ak by som mal vymenovať svoje najobľúbenejšie skeče, tak sú to - úvod v nemocnici, časť s pesničkou, ktorá sa naváža do katolíkov, sexuálna výchova, vojna so Zulmi, tiger, no a vracanie v reštaurácii. Tie sú za jednotku s troma hviezdičkami, ostatné za jednotku s dvoma. Nejakú nevyváženosť gagov som si nevšimol, podľa mňa je to nabité geniálnym humorom od začiatku do konca. 10/10 ()

char_t

Jakoby Pythoni chtěli po letech natočit ještě jeden díl Cirkusu... Ale na celou řadu bylo materiálu málo, tak vzali pár skvělých skečů, domysleli pár blbých na poslední chvíli, splácali to do jednoho celku a vydali jako film. Na původním Cirku bylo ale krásné právě to, že do krátké stopáže dílu vždycky našli dostatek kvalitního a rozmanitého materiálu, a i když se sem tam skeč nepovedl, stejně za minutku končil... Tady jsou skeče zbytečně dlouhé, často nepovedené, občas vyloženě nechutné. Tohle pro mě nejsou Pythoni. Tenhle filmu dle mého neměl nikdy vzniknout. ()

rybicka11 odpad!

Holy Grail nebo Life of Brian. To byly tak neskutečně luxusní komedie. Ale tohle? To mě opravdu zklamalo. Úplný opak zmíněných filmů. Nezasmál jsem se ničemu, nic mi tam nepřipadalo vtipný. Všechno to byl takový zmatek. ()

Rathalos

Ani treti Monty Python neprekroci hranice priemeru,boli sice vtipne chvile,ale na druhej strane aj nudne a trapne,cize tato komedialna seria ma neohurila a nikdy ani neohuri...:-) ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005