molotov

Vynikající film s náročnějším dějem, prolínajícími se časovými rovinami, o činech a jejich důsledcích, vynikajícími hereckými výkony a úžasnou výpravou. ()

LihO

Čím viac ten film pozerám, tým viac sa mi páči. Výborné obsadenie, skvelý scenár a Brad Pitt v úlohe magora, to bolo fakt dobré. Občas to má dosť psycho atmosféru, ale stojí to za to :) ()

berg.12

Po mnoha letech musím poopravit svůj původní divácký úsudek. Tohle opravdu není žádné postkatastrofické béčko, o cestování časem tu ani tolik nejde a Terry Gilliam je skutečně osobitý filmař. ()

Kaka

Především precizní scénář je zárukou kvalitní podívané. Troufám si tvrdit, že na poprvé je tento snímek jen těžko pochopitelný a proniknout do všech zákoutí a spletitostí scénáře se divákovi povede minimálně na podruhé/ třetí. Dá se říci, že po celou dobu trvání snímku nevíme na čem jsme. Spousta klamných odkazů, vedlejších postav. To celé zabalené v typicky Gilliamovském vizuálním hávu s nezaměnitelným rukopisem. Netroufám si tvrdit, jestli jsem tento skvost pochopil skutečně na sto procent. S jistotou však mohu říci, že filmů tohoto typu, s tak velkou dávkou originality a režijní invence je na světě skutečně málo. A když se k tomu připočítá ještě výtečný Willis a Madeleine Stowe, výsledek je skutečně nic jiného, nežli pecková záležitost. ()

Spiker01

Totální mindfuck :) Parádní snímek a opět jeden z mnoha legendárních devadesátkových klasik. Zejména musím ocenit Bruce Willise, který dokázal přesvědčivě zahrát totálního psychopata a snad ještě víc Brada Pitta...který je...jednoduše bezkonkurenční magor, posuďte sami a jistě mi dáte za pravdu. Možná jeho nejlepší výkon kariéry a to počítám i Finchera...90% ()

sud

Špičkové sci-fi s výtečným scénářem, režií...prostě vším. Hned na začátku na vás padne temná a pochmurná atmosféra, která se drží až do konce. Příběh je dosti spletitý a složitý a když se budete plně soustředit, dostaví se vám dokonalý zážitek. Svět sci-fi podle Terryho Gilliama není přepočítačovaný svět s množstvím robotů a techniky. Je to temná, ponurá a depresivní vize s minimem efektů a věcí budoucnosti, které navíc působí zašle a odpudivě a ne nablýskaně jako v jiných sci-fi. Bruce Willis dal své roli vše a byl bez diskusí výborný. Chladná kráska Madeleine Stoweová působí v té ponurosti jako sladký a v dobrém smyslu rušivý element. No a Brad Pitt v roli vyšinutého blázna podal možná svůj nejlepší herecký výkon. A nad tou vší výtečností ještě o něco více ční konec, který je jeden z nejpřekvapivějších jaké jsem viděl. Po celý film jsem netušil co znamenají ty flashbacky s tím klukem a když jsem to nakonec zjistil, síla. Jeden z nejlepších filmů žánru sci-fi. 95%. ()

Eddard

Dvanáct opic - to je pro mě překrásná Madeline Stowe, nejlepší dramatické výkony Brada Pitta a Bruce Willise a samozřejmě nezaměnitelná atmosféra a vůbec celý vizuál, který tomuhle filmu vdechl "jeden z nejkreativnějších hollywoodských režisérů":-) Terry Gilliam. Příběhů zabývající se fenoménem cestování v čase bylo ve filmech zpracováno hodně, musím říct, že 12 Opic patří rozhodně k těm lepším - už jenom proto, že o žádné cestování v čase možná vůbec nejde. A tahle mystifikace jde Gilliamovi výborně, stejně jako přesvědčivé vykreslování vzniku křehkého, podivného a osudového vztahu mezi psychiatričkou Katherine a zmateným Jamesem. Přestože se nejedná o film bezchybný, pokud je vám blízký žánr sci-fi, máte rádi Gilliema či prostě rádi uvažujete nad záhadnými filmy, je 12 Opic podívanou, kterou si nenechejte ujít. 90% ()

Falko

Bruce Willis - (James Cole) +++ Madeleine Stowe - (Kathryn Railly) +++ Joseph Melito - (mladý Cole) +++ Brad Pitt - (Jeffrey Goines) +++ David Morse - (Dr. Peters) +++ Christopher Plummer - (Dr. Goines) +++ Hudba: Paul Buckmaster +++ ()

castor

Necháš ji, vždyť je to doktorka. Kultovní sci-fi záležitost, ve které lidé věří v to, že lze vrátit čas a změnit vývoj, který je přivedl na pokraj zkázy. Pět miliard jich je totiž kvůli smrtícímu viru po smrti, pomoct má Bruce Willis (s naprostou změnou image) vyslaný do doby prvního výskytu nákazy a získat vzorek, aby šlo vyrobit vakcínu. Jenže se vyskytne ve špatném roce, kdy ještě o epidemii a Armádě dvanácti opic nemá nikdo tušení... Výsledkem je Gilliamův nesporný triumf a takřka filosofická úvaha, která zaujme zejména bravurní výpravou, kamerou Rogera Pratta a hereckými výkony, korunovanými potrhlým anarchistou Bradem Pittem (Zlatý glóbus, nominace na Oscara), který se v polovině 90. let nekonvenčními projekty bránil škatulce romantického hezouna. „Vyšlo“ mu to na výbornou, protože tady není tradičního skoro nic. Falešné stopy mají zelenou. ()

ClintEastwood

Velice zajímavý snímek. Sci-fi, ve které se Bruce Willis vrací do minulosti, aby upozornil lidstvo na blížící se apokalypsu v podobě bakterijní epidemie. Výborná atmosféra filmu umocňuje beznadějnost hlavních postav. Willis sám si není jistý, jestli je či není blázen. Pitt si jistý je, ale nepřipouští si to. Navíc hraje opravdu výborně. Snímku k dokonalosti NĚCO chybí, ale herecké výkony jsou jeho hlavní devizou, stejně jako již zmíněná atmosféra a závěr. ()

MM_Ramone

Veľmi dobrý psycho dramatický sci-fi thriller s velice zaujímavým, premysleným scénarom a kvalitným, vysoko profesionálnym filmovým spracovaním. Ku tomu ešte aj prvotriedné herecké obsadenie. Bruce Willis v hlavnej úlohe je absolutne bravúrny a Bratt Pitt takmer tak isto dokonalý. "Dvanásť opíc" je snímok o ktorom môžem smelo tvrdiť, že nie je len na jedno pozretie. Ja som ho už veru videl možno aj toľko krát, koľko bolo tých opíc v jeho názve. A stále si ho raz za čas rád pripomenie. "12 opíc". **** ()

Dan9K

Bruce Willis, Brad Pitt, Terry Gilliam, k tomu žánr sci-fi - dá se říci skoro jistota filmu patřící do mého TOP 10. Dokonalá pointa, herecké výkony hlavních představitelů snad nejlepší, jaké jsem ve filmu kdy viděl, dále konečně také reálné cestování časem bez paradoxů a bez viditelných logických chyb (alespoň tedy podle toho, jak jsem to já pochopil). Nemůžu jinak než zatleskat. Jenže čas od času jsem měl rozporuplné pocity, dost často jsem měl pocit, že ta či ona konkrétní scéna se dala udělat lépe, občas jsem vedlejším představitelům jejich hraní nevěřil, ale ze všeho nejvíce mi vadila na žánr sci-fi velice otřepaná zápletka. S povděkem kvituji, že je naprosto originálním a skvělým způsobem zpracovaná, ale holt z několika těžce popsatelných důvodů, na mě působí rozporuplně. ()

Niktorius

Takové filmy mám nejraději. Formálně famózní, emotivní, ale i myšlenkově bohaté a přitom divácky přístupné (např. Gilliamův starší počin, Brazil, nesplňuje poslední jmenovaný faktor a proto mu za sebe nemůžu udělit pětihvězdí, neboť jej vlastně pořádně nechápu). Twelve monkeys má plné dlaně i dalších prvků, které s takovou radostí vídám ve filmech: obrazovou výtvarnost, osobitost, dobré herecké výkony, padnoucí hudbu, či škokující rozuzlení zápletky, takže hodnocení je jasné.... ()

Faustka

Bruce Willis byl skvělý jako vždy. Ale Brad Pitt tu naprosto zazářil,co předvedl v tom blázinci to bylo tedy něco. Jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. ()

2Pac

Bezpochyby velmi zaujimavy pocin.Po zhliadnuti vo mne vsak ostal pocit ciastocneho strachu.Mozno strachu z neodvratitelnosti osudu.Predpokladam, ze presne to chceli tvorcovia filmu v divakovi zanechat.Prave kvoli tomu pocitu strachu a bezmocnosti hodnotim za 4*.Ja totiz neistotu bezmocnost a strach nerad;) ()

Davies182

Moc nechápu, jak jsem tento snímek mohl vidět zatím jenom jednou, ale určitě to jednoho dne napravím. Jeden z nejneobvyklejších, "nejhezčích" filmů, co jsem kdy viděl. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil