Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

paascha

čekal jsem béčko, dostal jsem céčko. Cítím se podveden, asi jako pacoš s žaludečním vředem, kterému zasádrují nohu:-( ()

Fiftis

Nový Herkules nemá nič, čo by sme už nepoznali, alebo nevideli. Stavia na osvedčené - akcia, nepriatelia, hrdinovia, akcia, trocha humoru, akcia.. Film ma ale dosť sklamal a ešte som pri žiadnom filme nebol tak oklamaný, ako pri tomto. Trailer naznačoval skvelé boje proti monštrám, čo ma najviac bavilo aj na seriáli o Herkulesovi. Vo filme boli ale všetky tieto scény postrihané presne ako v traileri a boli použité len ako flashbacky. V tom momente som musel film zastaviť a poprechádzať sa po byte, aby som trocha poľavil nervom. Film som síce dopozeral, ale viac ako 50% by som tomu nedal. Dwayne Johnson bol dôveryhodný, ale scenár ma proste veľmi nebavil. Radšej keby bol celý o bojoch s monštrami, než o jednom pupkatom kráľovi, ktorý ani neudrží v ruke meč. ()

Shakers

S tých sandalových filomv za rok 2014 (Pompeje, Harlinov Hercules) asi najlepší film aj keď ani toto nie je bohviečo. Tešil som sa na namakaného The Rocka a aj som ho dostal, tak isto aj jeho zábavu družinu, slušnú výpravu, kostýmy, hercov, či hudbu, ale toto všetko je len audiovizuálny zážitok (ktorý som si užil). Neviem či to tak mali aj tvorcovia v pláne, ale od Herculesa som čakal lepší príbeh, ale na druhú stranu pri tých akciách a tempe sa moc nedá nudiť. Obľúbený soundtrack: Arrival At Lord Cotys City, Training, End Titles. 70% - 3* ()

Pepinec

Pan Hercules má za tři, ale s tak odřenejma ušima, že si na ně už ani brejle nenasadí. Sám Johnson mě sice po dlouhý době zaujal - ono taky aby ne, když tu má ramena tak široký, že se málem nevešel na plátno -, ale mytologická vážnost a úchylnost mi přišla divná už na základce při hodinách dějepravy, natož pak u filmu jedoucím po vedlejší silnici. A jak byl krátký výpravný epos o polobožím drsňákovi, tak je krátký i můj poloboží komentář. Nashle u Xeny. (Ashburton, NZ) ()

sheen

Fantasy Hercules se nekoná, tato verze co natočili by mě víc seděla pro Conana než pro bájného Hercula. ()

Beckett51

Herr Koules se dal na (víceméně) reálnou kariéru (když nepočítáme házení s lidma a dřevěnýma vozama jako by to byly mlíčňáky pro vílu Zubničku a shození sochy Héry, vlastní sestry Másla, která vážila asi tak 50 tun, holýma oholenýma rukama). Mimo to se jedná o velice reálný historický film (možná bych řekl - až dokument!!), který si rozhodně na nic nehraje (narozdíl od Herkules - Zrození (pseudo)Legendy), zabaví, rozesměje (Ian McShane si tam všechny dává k snídani) a všichni záporáci dostanou do držky buď obřím kyjem, kudlou nebo 10ti tunovým šutrákem ve tvaru dámské hlavy, jak si zaslouží. Takováhle sandálová podívaná tu opravdu dlouho chyběla. ()

salahadin odpad!

Bacha na spoilery/////// Šmankote! Pořád se přetřásá, že studenti vysokých škol jsou rok od roku blbější. Mně přijde, že stejný trend panuje ve sférách filmových hlav, které už prostě neumí natočit ani průměrně špatný film... původně jsem chtěl dát 1* aspoň za Ingrid, ale bylo by to neadekvátní milosrdenství. Jenom poznámka pod čarou - začínám si budovat rezistentní odpor vůči podobným filmům, pro které vytvářím zcela nový žánr: "exactly-know-what-will-happen-in-next-moment", zkráceně "predictable", česky "blbost". Tenhle film nemá vůbec ambice podat nám strhující přepis řeckých mýtů, má jen průměrně bavit. Čím? Asi jen tou skvadrou hlavních ksichtů. Tak si je pojďme rozebrat: Co tu dělá R. Ritchie, snad neví ani on sám. Prý vypraveč, leč film vypráví úplně jiná postava, a to Ian McShane. Ten prosím pěkně rozevírá náruč letícímu kopí jen proto, že volal věštci na Prima Love. A už v půlce filmu se s ním všichni loučí. Cheche. Ingrid Berdal tady měla dělat maso, teda možná že ne sado maso, ale stehýnka, bříško, prostě aby si ti diváci (nepředpokládám, že by film zaujal i ženy) taky přišli na svý. Film bez ženských je přece předem odsouzen ke kasovnímu peklu. Rufus Sewell - chachá, kolik podobných charakterů jsem jen ve filmech viděl? Nepočítaně. V jedné scéně žblábolí, jak by za Erkila život položil, v další scéně zbaběle zařadí zpátečku, aby se hned na to hrdinsky vrátil!! Moje reakce? ---> ne, tu vážně nechcete slyšet. Kdyby to nebylo fakt smutný, bylo by to k popukání. A Aksel Hennie jako malé roztodivné zviřátko holt musel ze hry pryč, to je jasné. Ale jako beranidlo probíjející se testudem dobrý. A Skála? Tady to tvůrci totálně nedomysleli. Dwejn hrát neumí, to je každému jasné, stejně jako Arnie. Jenže toho si byli filmaři vědomi a nenechali Arnieho v Conanovi moc mluvit a film dopadl dobře. Jenže bůh-filmových-pásek ví, proč tohle Ratnerovi prostě nedošlo a nechává to testosteronový dvoumetrový hovado kdákat nesmysly jako z učebnice etikety Guth-Jarkovského!!!! Aaaaach jo........, kdeže jsou ty časy, kdy si Arnie pozval kámoše z Gold gymu na natáčení filmu, který neměl scénář....protože tyhle filmy by vůbec neměly mít scénnář!! Howgh ()

Cappuccino

Čakal som viac vtipných hlášok a zábavy, kvôli ktorým by sa v pokoji dala odpustiť mierna slaboduchosť celého filmu, alebo naopak trocha serióznejšieho nádychu, no to by som už asi chcel až príliš. Tak či onak sa ale jedná o sledovateľnú záležitosť, no predovšetkým kvôli Rockovi, ktorý je prosto klasa. Nebyť neho, išiel by som o hviezdu nižšie. ()

S.Quentin QUALE

Tři hvězdy z milosti. Tady jsem si po něčem stýskal, no toho se mi bohužel nedostalo, ale přeci jen je tento Herkules minimálně o The Rocka lepší. Kdybych nehodnotil toho dřívějšího letošního za dvě, pak je dal bez problémů tady. Akce zde docela ujde, ale příběhově je to jen sprosté zneužití jedné z nejstarších drsňáckých značek, za což se docela stydím, že vůbec ten průměr dávám. O ničem. 50% ()

Foox

Brett Ratner by měl vyfasovat zákaz natáčení potencionálně zajímavých filmů! Další látku totiž pohřbil do totální průměrnosti, která není ani natolik blbá, aby dostatečně bavila. The Rock coby Hercules by si zasloužil mnohem víc. ()

vteco

Prvních 5 minut perfektně navnadí a připraví diváka na velkolepou podívanou, která se ovšem nekoná. Scénář je až příliš jednoduchý a bohužel překvapivě docela dost ochuzený o veškerou mytologii, kterou byste zde čekali. The Rock zvládá postavu hrdinského Herkula pouze vzhledově, nikoli však herecky. Naopak vedlejší postavy jsou velice sympatické a baví, hlavně v soubojích, které jsou provedené velice profesionálně a poutavě. /55%/ ()

misterz

Úvod bol perfektný. Škoda, že to nezostalo viac v tej mytologickej rovine. Potom sa príbeh vydá typickým smerom tak príznačným pre mnohé filmy tohto žánru, ktorým predobrazom môže byť napr. Kráľ Škorpión, Barbar Conan a pod. The Rockovi však takáto pozícia veľmi pristane, postave dá vždy svoj osobitý šmrnc, preto sa mi ani nikdy neopozerá a vždy dokážem nad lacnejším príbehom prižmúriť jedno oko. Tiež tu máme kráľa, ktorému treba pomôcť v boji proti mocibažnému uzurpátorovi, pričom legendárnemu silákovi stoja v ceste mnohé prekážky a intrigy. Dejová linka je preto nabitá akciou, ktorá je navyše zabalená do veľmi pekného obrazu. Preto sa na snímok veľmi dobre pozerá, čo je snáď to najväčšie plus. Koniec akoby sa opäť vracal k lahôdkovej mytologickej pozícii, pričom sa snaží pohrať s divákom aj po duševnej stránke. Síce veľmi neohrabane a naivne, ale potešilo aj to málo. Ide o takú mierne nadpriemernú, akčnú fantasy jednohubku. 70/100 ()

liskam

Asi největší problém tohohle filmu je, že neví čím chce být a co chce vlastně vyprávět... A jen díky jménu Hercules je to film o herculovy, ale mohl by se klidně jmenovat "řečtí žoldáci" nebo podle jakéhokoliv hrdiny z herculovy skupiny. Většina z nich totiž byla opravdu zajímavá a já byl zvědavý na jejich osud skoro více než na to jak to dopadne s hlavním hrdinou. A to je také hlavní důvod, proč budu film nakonec hodnotit pozitivně, i když režisér je podle mě blb. Vedlejší role a jejich představitelé mě totiž opravdu bavili. za mě 70% ()

mzss1

|70%| Viděno: Extended verze (101 minut). Tak jsem se do toho pustil a děsil se, co z toho vznikne. Do kina jsem se na to rozhodně nechystal páč filmy o Herculovi moc nemusím. Přijde mi to jako hvězdná blbost pro děti, kdy Hercules spasí celý svět a zneškodní všechny nestvůry a nepřátele po celém světě. Jasně, určitě si ostatní řeknou, co to plácám za kraviny, ale to je můj názor. Proto jsem byl doslova překvapen, jakým způsobem byl tento snímek pojat (rozhodně tím nejlepším možným způsobem). Takže, na to, že tuhle Herculáckou tématiku nemám rád, mě to příjemně překvapilo. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě skvělý Rock, který se na roli Herculese neskutečně hodil. Jsem rád, že zde nebyly téměř žádní fantastické prvky, příšery atd – to zde bylo dost utlumeno a když to zde bylo, tak mi to nevadilo. Hercules nebyl úplně nezničitelný a to bylo dalším, vítaným plusem. Byly i dobré hlášky, skvělý Herculův tým. Jinač, ty bitvy byly takové skromné, ale zase na druhou stránku výborně natočené. Vzhledem k prodloužené verzi to nebylo uplně mírné. Herecké obsazení je na tom tak normálně. Hudba obyčejná, ušla. Co se týče příběhu, scénáře a tak dále – k tomu bych určité výhrady měl. Kdyby se to zlepšilo, mohla to být skutečně pecka, třeba ta pointa kdo je nepřítel, to jsem už dávno předvídal, ale jak to bylo spracované do scénáře, to mi nesedlo. To ale neznamená, že by mě to zklamalo. Pekca to není, ale v rámci možnosti překvápko pro mě. Naopak, od filmu jsem nečekal vůbec nic, takže moje rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou bylo po chvíli jasné. Podobné filmy nemusím a toto mi sedlo, takže velké překvapení pro mě. A to já čekal brak, tak s maximálně, jedou hvězdou. Rád jsem se zmýlil. ()

kingik

Nechtěli jste mýty a máte (hollywoodskou) pravdu. Rozhodně není lepší než legenda. Je rozpačitá, sympaticky nablblá a nevylučuje se, že se u ní po 98. minut, co film trvá, včetně titulek, nebudete řezat smíchy, anebo se kysele šklíbit. Stejně tak se nevylučuje, že se u ní budete perfekně bavit a přehlédnete to, co mohlo mít na filmu silné vyznění, avšak ve filmu vlivem zjednodušeného přístupu, poměrně absentuje. Otázkou je, proč se film pyšní názvem "Hercules", když to kolem něj, co je známo z pověstí, vlivem demýtizace vedené téměř až v parodické rovině, je rázem nepodstatné, a v zájmu konceptu vyprávění, zcela irelevantní(!). Kdyby se film jmenoval "Babišles", tak bych to i pochopil, že jeden finanční bůh, chce konat dobro a zatočit s neřádem, ale takhle nevím, co si o tom mám myslet. Přitom to obsahově není nijak složité. Divák však bude přesto tápat, zda brát Ratnerův pohled na Hercula vážně, a jestli to, vzhledem k jeho předchozí filmografii, nebyl jen další komediální kus šikovně zaobalený do dobrodružného spektáklu. Není přesně definováno, kdy brát Hercula jako muže z masa a kostí, a kdy ho ho vnímat jako poloboha. Tenhle tvůrčí záměr vychází nejasně a do konce filmu ho režisér nedokáže uspokojivě obhájit. Hercules sám, respektive jeho představitel, zpočátku ztrácí na své impozantnosti. Tu dohání až během filmu a řekněme, že skutečného Hercula má divák před sebou až v závěrečné fázi, která se odehrává v královském paláci, v němž legendární silák prokazuje nejvíce to, čím byl proslaven. Většinu času, mimo tuto sekvenci, na diváka však juká umolousaný vousáč se svalnatou muskulaturou, jehož výkon poněkud zaniká, protože jsou ve filmu i lepší herci (např.Ian McShane) než je právě Dwayne Johnson, ale také proto, že postava hrdiny není peně zakotvena do rozmáchlého celku, a je spíše jeho součástí než hlavním atributem. Jeho družina čítá, až na otravného synovce, samé dobré týpky, kteří sice jakoby každý vypadl z jiného časového období, ale přesto je s nimi v mnoha sekvencích to správné a odlehčené "dobrodrúžo" povyražení. Je ovšem diskutabilní, zda by amazonka Atalanta, kterou ztvárnila atraktivní Inrid Bolso Berdal, byla tak bezchybně nastajlovaná v duchu současných topmodelek, a to platí o castingu i ostatních ženských rolí, jejichž výběr se řídil zaběhaným trendem dokonalých manekýn brázdících spíše přehlídková mola, než antické období. Divák si však nejednou může připadat ochuzený, pokud jde o nejrůznější souboje Hercula s mýtickými příšerami, kterých je ve filmu žalostně málo. Je zde jen souboj s tříhlavým psem Kerberem, když mám být konkrétní. A náročné plnění 12 úkolů, kterými byl Hercules vystaven, se zde smrskne jen do cca pětiminutové úvodní sekvence, která z tvůrčího hlediska zrovna není na chlubení. Je škoda, že tvůrci zvolili pro tak zásadní legendární plnění úkolů, tak odbytý a neatraktivní přístup. Klidně už mohli pominout i hlavu přemoženého lva s rozevřenými čelistmi, kterou silák podle pověsti nosil. Johnson v tom stejně vypadal jak péro. Dost neústrojné ve zvoleném konceptu se ukázaly vize, kterými silák trpěl. Scénáristé nejdříve uchopili podle pověsti tento náročnější prvek, že Hercules své děti a manželku zabil, ale aby to nevyznělo pro hrdinu tak negativně, hned přispěchali s vysvětlením, jak to vlastně ve skutečnosti celé bylo s tím zabitím. Přidalo to jen další asymetrický rozkol do už tak rozkolísaného příběhu. On ten rozkol vyprávění byl v první polovině dost patrný, a než film nabral nějakou celistvější podobu, tak to trvalo. Druhá polovina filmu vyznívá kompaktněji. Výrazně nefunkční se zde jevila snaha dát bájným Kentaurům realistický rozměr. Film přesto začne být přehlednější a současně i zábavnější. Přidá se i příslušné množství akčních scén. Ty jsou na filmu asi tím nejlepším, i na úkor poutavého vyprávění, které nikdy pro Ratnera nebylo výsadou, což není u něj nic překvapivého. Akční sekvence vypadají skvěle a jsou i neméně kvalitně technicky zvládnuté a nasnímané. Nepostrádají přehlednost i ostrou dynamiku a souhru s kamerou. Kamera při nich zdatně plnila měřítka požadavků a bojové scény jsu kvalitně nasnímány a dokáží strhnout. Zamrzí jen jejich nulová krvavost, i když se bojuje výhradně sečnými zbraněmi, kapky krve se v nich nedořeže. Spuštěná krev z nosu při závěrečné efektní likvidaci krále, se nedá brát jako plnohodnotná náhrada. Výprava má svá pro a proti. Jednou je patřičně rozmáchlá, jak se na správný spektákl sluší a patří, a podruhé dává vzpomenout na druhořadou seriálovou tvorbu (viz Spartacus). Rušivé byly přechody z dialogových scén do akčních sekvencí, jimž chyběl cit pro plynulý chod. Ratner neměl snahu se nějak výrazněji poprat po "herkulovsku" s nedostatky scénáře a výrazněji maskovat jeho rozpačitou podobu. To on ostatně ani neumí. Rozhodl se tedy, dejme tomu, že ne v nouzi nejvyšší, pro sympatický akční přístup s rychlým posuvem událostí vpřed. Hudebně se film zrovna nevytáhl. Hudebnímu doprovodu chyběla patřičná rozmáchlost a výrazové podbarvení v několika scénách znatelně pauzírovalo. Závěrečné titulky naopak nabízejí zvučný solidní hudební flák. Tak či onak, Hollywood si vzal na paškál jednoho mýtického siláka, dal mu do vínku moderní prvky akčního spektáklu a na nějaké kouzlo legendy hodil antický bobek. Nějakým zásahem z Olympu došlo k tomu, že film nějakou svoji kvalitu má, ale mimořádný invenční, případně jiný přesah, zde není přítomen ani v náznacích, a když tak jen v nepatrných. Jestli tenhle Her, tak trochu nepostrádal kule. Tvůrci by nakonec v druhém plánu byli schopní diváka přesvědčit, že ty k(o)ule měla ve skutečnosti Héra. Ono Héra a Her má podobný slovní základ, že. Tak třeba příště. Pro tentokrát z toho vzešla decentní (ne až tak) slátanina s míně problematicky impozantním hrdinem. Nezafungovalo to vždy tak, jak to chtělo. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

sochoking

Podľa usmievavých kútikov Herculovej držky usudzujem, že chválenkárske kecy nagelovaného cigoša mu robili dobre, ale on ma tam svojou prítomnosťou neuveriteľne sral! ()

IQ Tiqe

Čekal jsem epický průměr bez vyšších ambicí a odměnou mi byl dobrej zážitek se starověkou epikou, hudbou i humorem. Ale přiznejme si to, táhne to Dwayne a jeho parta. [extended, 5.1] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Jordan

po úvodných piatich minútach končí grécka mytológia a začína hollywood... to by ani tak nevadilo, bohužiaľ však začína ten najprevarenejší hollywood plný okukaných a stokrát vyluhovaných klišé, bez nápadu, bez zaujímavejšej scény, bez humoru a napätia, so síce vypiplaným vizuálom, ale tiež kombinatoricky vyskladaným iba z ničím výraznejšie nezaujímajúcejšieho priemeru letných hollywoodskych historických a fantasy blockbusterov posledných 30 rokov... štruktúra vskutku otrepaná, dej sa neposúva vďaka kauzalite, ale po akýchsi skokoch - krátka informatívna scénka, kde sa všetko povie do 2 minút a potom sled ilustračných scén bez informatívnej hodnoty, kde sa predvádzajú efektári, maskéri, kostyméri a kaskadéri... keď niekto prehovorí, je to patetické, keď má prísť nejaký "zvrat" je to očakávané a jediná zábavka, ktorou si to môžete okoreniť, je hádať "odkiaľ" okopírované... asi najväčšie sklamanie tohtoročnej letnej blockbusterovej sezóny (lebo - priznajme si - od transformerov nikto nič vážne čakať nemohol); ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)