Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

TeeAge

|| Scenár: Ryan J. Condal, Evan Spiliotopoulos / Predloha: Steve Moore - Hercules: The Thracian Wars | Hudba: Fernando Velázquez | Distribúcia: Paramount, MGM | Štúdio: Flynn Picture Company, Radical Studios | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 243,4 milióna $ | Ocenenia: - || Výhodou druhého celovečerného Herkula v tomto roku je, že sa oproti Hercules: The Legend Begins neberie vážne, a tak má skôr humorný potenciál, než epický. Každopádne, aj napriek tomu, že má film viacero vtipných scén a odkazov, na komédiu to predsalen nestačí, a na plnohodnotný historický akčňák už vôbec nie. Takže svojim spôsobom úplne rovnako zbytočný film, ako ten prvý. Tie herkuloviny nie sú zlé, ale keby boli nevznikly, nič by sa bolo nestalo :) 50% | FullHD, THX, EN DTS | ()

genetique

Tragédi, ktorí si pozrú film len z toho dôvodu aby mu naparili odpadové hodnotenia, tak nech si pozerajú priame prenosy zo svätých omší v nedeľu na STV2. Kto z vás predsa čakal heroický film, ktorý by dosahoval kvality ako Scottov Gladiator, či Gibsonov Braveheart?! Určite nie tí, ktorí poznajú rutinéra Ratnera. Ja som vopred rátal s tuctovým popcorňákom, plným mystických príšer, jednoduchým scenárom typu krivda-odplata, burácajúcou akciou podporenou nemalou dávkou CGI a priemernými hercami. Na to som sa pripravil, naladil a film tomto ohľade nesklamal. Dokonca scenár kde-tu prekvapil, skvelo sa vydaril casting do vedľajších úloh, akcia bola miestami prekvapujúco obstojná, samozrejme sem-tam to smrdelo prúserom, ale Ratner to nakoniec zvládol a upevnil si pozíciu režiséra, ktorý je takzvanou "stávkou na istotu". 65%. ()

3DD!3

Líbí se mi myšlenka demytizování Herkula, příběh vycházející z komiksové předlohy je fajn. Předvídatelný a jednoduchý, ale fajn. Tempo je v pohodě (zpomalí jen po úvodní akci), triky slušné a Dwayne se snaží. Hlášky odsýpají (kraluje věštěc Iana McShanea) a všechno je prostě ok. Bohužel je to "ok" ten problém. Ratner není schopný vykřesat cokoliv zajímavého nebo neviděného. Děj si plyne a končí v plamenech a stylu Krále Škorpiona, to se The Rock za ty roky nic nenaučil? ()

Kaka

Jedině extended/unrated cut, jinak to nemá ani smysl. Protože jestli tu má něco hlavu a patu, pak je to několik velmi vydařených akčních/bitevních sekvencí, které vás leckdy strhnou svojí přímočarostí a relativně solidní dávkou rajského protlaku. Zbytek už je jen více, či méně efektní změť klišé. Spíše než k pompézní antické legendě to má blíže ke špinavému a ponurému Conanovi, přičemž i hlavní hrdina se sám tak stylizuje - resp. je stylizován. Je to brak, ale hlavní parta je sympatická a hláškování kupodivu funguje docela dobře a solidně tak odlehčuje nikterak objevný scénář. ()

Spiker01

3 hvězdičky za The Rocka a jednu navíc za to, že to bylo ve všech směrech lepší než ta kravina ze začátku roku. Brett Ratner nikdy nebyl ani nebude zárukou kvalitního filmu, ale Herkula spíchnul když ne dobře, tak alespoň obstojně. Film se ale točil snad někde v Maďarsku, takže hodně lokací vypadá podobně příšerně jako v Zrození legendy, ale trikaři to zamaskovali lépe (hlavně co se týče lokací, tak lze poznat vyšší rozpočet). Thrácké války rozhodně od začátku vypadaly na lepšího Herkula a vskutku tomu tak je, nebýt však Dwaynea, film by byl poloviční, to on vdechl filmu duši a je tedy nutné snímek brát jako jeho akční klenot, jelikož větší formu už snad mít ani nemůže. Viděno v kině 2x...70%...[23.7.2014_Cinema City IMAX_Flora] ()

akisha

Dwayne byl jako Herkules boží a jeho parta překvapivě sympatická. U podobnejch filmů je zázrak, že přicmrndávači hlavního hrdiny řeknou aspoň jednu vtipnou hlášku na hodinu, ale Herkulovi přistála celá hromada parádních herců jako McShane a Sewell a nejvíc mě potěšil Aksel Hennie a jeho bojovnej zápal. Akce a triky OK, ale strašně mě zklamalo, že se tak odbylo pověstnejch 12 úkolů. Proč čumět na pár zmalovanejch křováků a nudný tahanice o moc, když jsme mohli mít celej zápas s Hydrou, krádež jablek Hesperidek, vyklízení Augeášova chlívku (to by mohlo bejt obzvlášť šťavnatý) nebo třeba vyvedení psa Kerbera z podsvětí. Ale mohlo to bejt i mnohem horší, hlavní roli mohl dostat třeba Lautner, jeho partu hrát pár nagelovanejch modýlků a o krev bysme nezavadili. Celkově na hraně s mírným převažováním do kladna. ()

Nevka

Staré řecké báje a pověsti mám rád. Je hrozná škoda, že se jim kvalitní filmaři prostě odmítají věnovat a vznikají jen hrozné paskvily, které svou tupostí většinu lidí jen odradí. Tohle nicméně není Herculovým případem. V nejhorším případě se totiž jedná o průměrné zpracování klasického příběhu, do kterého Američané již klasicky vnesli svou vrstvu příběhu. Ze začátku bych upozornil, že útržky z předchozích dvanácti úkolů byly super (Hydra, býk a Nemejský lev). Vůbec bych se nezlobil, kdyby se příběh točil hlavně kolem nich. Následně však příběh uhne vlastním směrem a kromě bitvy v barbarské vesnici a před závěrečného twistu servíruje celkem rutinní podívanou. Jednou z mála sympatických postav pak zůstává McShaneův věštec. Naopak nejneosobnějším členem je Ioláos. Synovec, který v bájích pomohl zabít Hydru je tady prostě jen hňup. Na druhou stranu by se v Česku asi uplatnil jako jeden ze šmejdů. Celkově to však nebylo nejhorší a své momenty si to taky našlo - 3 hvězdy. ()

castor

Bitva, kecy, bitva, kecy, bitva. Některá ve tmě, jiná příjemně přehledná. Mytologické prvky jdou stranou, Hercules se živí jako žoldák, má partu spřízněných přátel a za peníze to řeže, co hrdlo protivníků ráčí. Bývalý gigantický wrestler Dwayne Johnson se svou družinou smysly neomámí, hlavu nezamotá, emoce nerozdmýchá (ač představuje psychicky zdeptaného hrdinu, jehož užírají vnitřní démoni z minulosti). Ale ani nenaštve. A to má ve svém čele režiséra Bretta Ratnera, který měl málokdy v minulosti svou chvilku. Nápady neoplývá, hláškování je v jeho režii spíš trapné. I tak je tahle nemytologická sranda snesitelná. Na tři hvězdy. Btw. Irina Shayk na premiéře zatraceně sexy!! ()

*CARNIFEX*

Popravde, čakal som to omnoho horšie. Dej síce je jednoduchý, no zato od svojich predchodcov vďaka odľahčeným dialógom zábavnejšie spracovaný. Je to taký "pukanco" snímok pri ktorom divák ani na sekundu nemusí premýšľať. Proste oddychovka, obohatená o mytologicky vizuálne dokonale spracovaný úvod s niekoľko fakt vydarenými hromadnými bitkami. Rozčarovanie prichádza až v závere, ktoré síce je poňaté odlišným spôsobom, ako to doposiaľ bolo v mnoha spracovaných Herculesoch k videniu, no okrem pádu sochy "slobody" nepriniesol nič prevratné. ()

D.Moore

V první řadě chci pochválit tvůrce traileru, který sice naoko láká na další trikovou podívanou plnou mytologických postav a oblud, ale nakonec je to úplně jinak. Hercules to u mě zkrátka vyhrál i bez hyder, obřích kanců, nemejských lvů a kdoví čeho dalšího. Jeho příběh sice není nijak závratně fantastický, ale odsýpá, aniž by se zastavil, a stále nabízí nějakou tu zábavu. Způsob, jakým scénář akci odlehčuje humorem, mi připomněl staré dobré filmy Arnolda Schwarzeneggera (Existuje někdo, kdo nevyprskne smíchy například při scéně s ohnivým oštěpem?) a herectví Dwayna Johnsona, kterému nelze nefandit, vlastně také. Dobře obsazené a zahrané jsou i ostatní postavy a režisér zvládl bitky natočit drsně navzdory tomu, že z nepřátel nestříká krev (tu si chytře nechal až na závěr pro titulního hrdinu), ale jen se z nich práší. ()

MM_Ramone

Priznám sa, že mám slabosť pre všetko grécke. Takže ma hodne interesuje aj starogrécka mystika, legendy, povesti a báje. Príbehy o statočných a odvážnych činoch Diovho syna Heraklesa (Herculesa) veľmi dobre poznám. V roku 2014 natočil režisér Brett Ratner kinofilm o tomto antickom hrdinovi. Pojal to v typickom, veľkolepom americkom popkornovom štýle. Bombastická akcia, prvotriedne filmové triky, bohatá produkcia a nabúšený wrestler Dwayne The Rock Johnson v titulnej úlohe. This is The Hercooles! Made in USA. **** ()

kulyk

Cvičenec Skalka je prostě sexy Samojec, nedá se svítit. Srovnávat jeho sošnou postavičku s o trošku starším ikonem bicepsoidního hraní, panem Černonegrem, se jaksi nabízí. Je faktem, že Árný vstoupil na plátno, znamenající svět, poněkud hůře připraven, než Johnson. Jeho veškerá herecká průprava spočívala v tom, že se od mlada snažil zamaskovat meteorismus (pro nežravce espumisanu - prdíky), když se mu při skupinovém činkování s ostatníma klukama náhodou střetla na luštěniny bohatá strava s příliš těžkým závažím. V těch krásných dobách tréninků na Mistra Holimpyje. Dwejn je jiná klasa. Při pobíhání v ringu, tam za velkou louží, si coby wrestlerská legenda osvojil celou paletu propracovaných výrazů. Vztek, strach, úlek, něco jako radost (asi), vztek, xycht bezvědomého, vztek a velice veliký vztek. To se mu to teď hraje. Inu - má našlápnuto stát se důstojným pokračovatelem toho z historického hlediska nejlépe vnímaného rakouského politika. Prokázal to i v momentálně komentovaném dílku. Film prostě stojí na něm. Lze to vidět, neurazí vás, mozkové závity se vám nepřehřejí, kozy tam nejsou, nebo jsem byl zrovna čůrat. Myslím, že jsem se vyjádřil výstižněji, než jste čekali. ()

Spooner

Klasická ratnerovská rutina, která je tak nudná a nezajímavá, že se v ní nudí i samotný The Rock. Takhle necharismatický výkon jsem od něj snad ještě nezažil. I v těch dětských kravinách se snažil více. Díky bohu za jeho věrné parťáky v čele s hláskujícími Ianem McShanem a Rufusem Sewellem, kteří se tuhle nudu snaží alespoň trochu zachránit. Hercules ať po tomto katastrofálním roce na plátno radši ani neleze. ()

Wacoslav1

Fucking kentaurs! Tak já teda nevím co tu kdo čekal, ale já to dostal a jsem každopádně spokojenej. Právě jsem si zase jednou festovně 90 minut vymýval mozek a užíval si pořádný bitvy. Film má svižný tempo nenudil jsem se ani chvilku rating PG-13 je ždímán na maximum a hlavně od chvíle co sem viděl první trailer mi bylo naprosto jasný, že tahle role sedne na Rocka jako ulitá a v tom jsem se nemýlil. Hlavně z jeho postavy vyzařuje obrovskej respekt a nečiní se pouze v bitvách, ale i jeho motivační projevy mají fakt koule. Jinak já si tady jako někteří co od toho čekali něco co nemohli dostat určitě nebudu stěžovat jak byl ten film děsně rutinní, hloupej plnej klišé a předvídatelnýho děje. Ano to byl, ale koho to sere? Důležitý je, že si můžeme po tý ptákovině od Harlina užít konečně film z pořádným Herculesem kterej je fakt uvěřitelnej. Bitvy byli super počet zabitých nepřátel jde do stovek i pár dobrých hlášek se tu najde. Zamrzí snad jenom absence nějakýho fakt pořádnýho záporáka a taky je fakt, že i když mi to jak jsem napsal nevadí, tak místy jsem se přeci jenom chytal za hlavu jak je ten film neskutečně blbej, ale čert to vem. Originální převratný epický dílo se od toho asi fakt čekat nedalo, ale já tam viděl vesměs všechno na co jsem se těšil a čekal, že tam bude a v tomhle ohledu film nezklamal. Takže ve finále jsem se rozhodoval mezi 3* a 4* nakonec zaokrouhlím nahoru hlavně z toho důvodu, že mi to furt nedá a musím to pořád porovnávat s tím Harlinovým počinem no a tohle je prostě o dvě třídy lepší. Netřeba dodávat, že Lutzova Homoklese by Rock zarazil jednou ranou 5 metrů do země. Takže solidní biják za mě 75% ()

Davies182

Totální bojová extáze. Právě jsem zhlédnul krvavý režisérský sestřih a nebojím se jej označit za zdaleka největší antickou řezničinu od prvního 300. Zcela vážně asi tak desettisíckrát akčnější, výpravnější a epičtější, než slibovaly rýpavé recenze (kinoverzí). ()

pepo

Ako zábavka pre 13 ročné decká v poho. Ale to je asi tak všetko Jeným okom dnu, druhým von. 5/10 a dúfam, že už po všetkých Artušoch, Conanoch, Titanoch Pompejách alebo tomto nastal čas konečne doceniť Petersenovu Troju ()

Xmilden

Dwayne Johnsona v podobných filmech prostě můžu. Je to směšné, dělá si to prdel samo ze sebe a v jedné scénce si to udělalo srandu i z konkurenčního Zrození legendy. Casting se povedl díky málo okoukaným hercům. Potěší že se nejedná o jakýsi během 90 minut budovaný pomník Herculových činů. Místo toho se děj příběhu smrsknul na plochu několika dní, kdy sledujeme kterak Hercules pomohl ke svobodě jednomu utlačovanému národu. Takovýhle film čas od času? Proč ne! 65% ()

Tom_Lachtan

Hercules je hrdé fantasy béčko, které používá zasazení do mytických kořenů starého Řecka, ale přitom by se hlavní hrdina s trochou snahy mohl klidně jmenovat Conan a výsledek by byl stejný - výborný. Fakt je to už hodně, hodně dlouho, co jsem se u nějakého pravověrného hrdinského fantasy takhle moc bavil, Dwayne Johnson je impozantní a bez problémů uhraje slušnej standart (nebo to odehrajou jeho vousy? Hm), jeho povinná gruppe spoluválečníků šlape podle žánrových pravidel a i když je příběh lehce neoriginální, je podán výborně. Na akci se taky slušně kouká, sice hlavní jmenné postavy pobíhají a odhlavují jako banda bererkrů bez pořádného výcviku (jinými slovy, je to hrozně vzdáleno realitě), ale upřímně, to většina soubojů ze Star Wars taky, filmové vidění takové je, já si ho užil, navíc je tu alespoň fajn využití štítové hradby. Zcela upřímně, hrdinské fantasy je srdcovka jako prase a tohle je přesně takové, jaké bych si dal každej rok jedno a fakt, že je to béčkové mi v tom vůbec nevadí. ()

-bad-mad-wolf-

Antická demýtizace, proč ne. Pod nudným příběhem s kupou prapodivných scenáristických rozhodnutí se schovává nadějný námět. Nejvíc fajn mi ve finále přišel fakt, že bitevní scény nesmrdí cégéíčkem a jsou za všech okolností přehledné (díky čemuž ovšem brzy vyjde najevo, že choreograf příliš nadání neměl). Uvidíš, zapomeneš. ()

darkrobyk

,,Měl nůž?" ,,Ale malý..." občasné vtipné průpovídky (zde jistě mnozí ví, že noži se říká prodloužený penis) nebyly vůbec na škodu ve snímku, který si mě získával opravdu postupně. Až bitva se mi zalíbila natolik, že jsem film přijal. Mrzí mne, že tvůrci se za každou cenu chtěli vyhnout mytologii (stejně jako v Tróji), což snímku spíš ublížilo. Navíc se snažili diváka vodit za nos. Kentauři? Kdepak. Bůh? (hm, správně ovšem byl polobůh, bůh až po smrti) Ne. Nebo nakonec ano? Fakt nevím. Možná by bylo jednodušší, kdyby se jmenoval prostě řecky Hérakles... Triky obstojné, až na těžce počítačově nepovedenou hydru. Dle mnohých ohlasů jsem čekal barvotiskovou hrůzu, což je dobře, jelikož jsem byl příjemně překvapen. Snad jen celkové ladění mohlo být pochmurnější, jinak jsem spokojen. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)