Příznivcům české detektivky netřeba jméno Hana Prošková představovat. Na její detektivky se, během 70. a 80. XX. století, stály fronty. Pamětníci jistě znají barrandovský film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z jejich knih v roce 1966 v režii Zdeňka Kubečky. Česká televize natočila naposledy její detektivku v roce 1989 v režii Dušana Kleina. Šlo o titul Zrcadlo nenávisti. Bylo by škoda nechat tyto kvalitní české detektivky nepovšimnuty. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu znovu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel, malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách, jen tak mimochodem, vypátrali vraha mladé stopařky. (Česká televize)

ghatos

Námět nebyl marný. Zpracování televizní, těžko šlo čekat něco lepšího. Honza Dolanský byl dobrý, má na víc. 50%. ()

Styxos

V porovnání s Exorcisty v labyrintu Plzeň je Případ pro rybáře ohromně nadprůměrný. Předně tu jsou Viktor Preiss jako Vašatko a David Matásek jako Horác. Sympatičtější dvojku vyšetřovatelů aby člověk v český televizní detektivce v poslední době pohledal. Je na nich něco staromilského, co mi prostě bylo sympatické. Nejsou to žádní supermani ani bouchači, prostě obyčejní chlápci, kteří se na dovolený nachomítnou k maléru, který jim tu dovolenou překazí. Byť z téhle dvojky nejvíc mých sympatií ukradl bohémský,( se sklony k alkoholu) (jo, mám slabost pro vyšetřovatele co milujou pití) Horác/Matásek. Je ostatně zajímavé sledovat, jak se mění tempo filmu. Po celou dobu, kdy vyšetřuje Vašátko je film úžasně pomalý (což nemyslím jako výtku), v okamžiku, kdy dojde k jistému zvratu a vyšetřování se "akčně" ujímá Horác, film výrazně zrychlí. Taky je tu skvělá (netelevizní) kamera a řada herců ve vedlejších rolích, z nichž si nejvíc prostoru krade Jan Dolanský... Bohužel film působí dvěma velkými problémy. Předně je to přílišná zmatečnost na začátku - osobně jsem chvíli vůbec netušil, která mlátí. Tvůrci jako kdyby chtěli do téhle stopáže narvat velké množství věcí, ale ta stopáž je právě limitovala. A tak se hodně důležitých momentů odehraje mimo záběr a pak se dovysvětlí pomocí dialogů. Ale třeba mají tvůrci jen rádi antickou tragédii (anebo v tomhle přesně kopírují předlohu). Poslední problém, který s tímhle filmem mám, jsou záběry na přírodu. Nemám nic proti přírodě, ale místy jsem měl pocit, že koukám na film Terrence Malicka, a ne na detektivku. Kdyby místo těhle artových záběrů využili stopáž na propracování vztahů mezi ústřední dvojkou působilo by to mnohem líp. Právě tyhle věci sráží Případ pro rybáře na kolena a nedovolují mu zvednout se a vykročit nad rámec české detektivky. Je to tak "jen" dobrý film, který nadchne, neurazí, ale nekráčí za hranice. ()

giovanni3

Tak nějak nechtěně jsem tento film shlédl a očekávám, že velmi rychle na něj i zapomenu.78 minut vesměs nudy. Potencionální vrah sdělí klíčová fakta jedině Preissovi do té doby mlčí či říká nepodstatné věci či nádává na nějaký komplot.. proč? Press co je od něj náhodou kousek na rybách ho jde zachránit. Pak příběh nabere na množství nových dat, ale opět jak lehce policie z výslechů neví nic Preiss a jeho neznámý kolega zjistí všechno, náhodou potkají všechny určí vraha k tomu stihnout chytnou velké úlovky a jako bonus vyřešit i dlouho nevyřešený trestný čin... jak prosté. prostě vše j zde strašně moc jednoduché a to množství náhodných setkání a z nich plynoucí informace byli velmi velmi nepřesvědčivé. Kladem je to, že kdo je vrah v koncovce filmu nebylo snadné určit indície ukazovaly na více lidí. Tudíž za mě slabší průměr. 2z5 ()

patrikus

Místy mě to trochu nudilo, postrádal jsem hudbu, nějakou působivou melodii a trochu napětí, nic se nedostavilo. Jen nějaké podivné "synťáky". Nechápu, jak na tohle mohla tak velká režisérka, jako Bělohradská přistoupit, to mě tedy geniální skladatel Šrámek trochu zklamal. Určitě natočila už lepší věci, škoda. Ale jinak skvělé obsazení, herci opravdu dobří... Příběh nebyl špatný, ale Preiss s Matáskem to prostě nezachrání. A co ten konec??? Kam se vytratila postava Dolanského? To tam vůbec nebylo dohrané! Mohlo to vzbudit krásné emoce, to je mi fakt líto.... ()

dopita

Jestli bylo zaděláno na víc než jen na tradiční televizní film České televize, tak jen díky velmi solidním hercům. Ale ani kvalitní herecká sestava nepomůže trochu rozklíženému scénáři, kterej sice má jistej potenciál, ale taky trochu moc postav, díky čemuž se v tom divák trochu ztrácí. Vyloženě průserová je ovšem režie, která film nemilosrdně pohřbívá od začátku až do konce. ()

Kovaja

Preiss byl za super klaďase.Role mu sedla jak prdel na hrnec.Chválím jeho odhodlání jízdy na mašině(pokud se nejednalo o dabléra).S Matáskem si hooodně užívali pohodu na rybách.Někdo tady píše o pomalém toku událostí v příběhu,musím oponovat že sem se ani na chvilku nenudil.Mile mě překvapil velký výčet hereckých osobností.Takže nedělní večer s detektivkou jak se patří!:-)) ()

Piškotka

Chaotické, moc zbytečných postav (proč Matásek, ryšavý vyšinutec, tolik policajtů..?) a nastavování omáčky. Vždyť V. Preiss by vše sfoukl za ně a to levou zadní. Dějová linka napínavá, ale s řadou odboček. Minulost propojená s přítomností všudypřítomná. Téměř všichni herci si tu užili svých pět minut slávy, a to i ti skvělí J. Dvořák, P. Rímský nebo M. Táborský. ()

vander19

Filmy z nášho, českého alebo slovenského prostredia si vždy rád pozrem. Proste situácie, prostredie, príroda alebo už len také cesty poprípade benzínky sú mi blízke. No jednoducho to poznám, je to u nás, ne v USA, VB, FR alebo ESP. Proste u nás doma. Možno aj preto je moje hodnotenie možno vyššie ako si film zaslúži. Ale tento prípad ma oslovil svojou atmosférou. Príjemná krčma, pekná príroda, milé námestia a zobrazenie uličiek. Pak príbeh, veľa postáv a občas ma mýlili, poriadne som nevedel koho myslia, keď sa vyprávali pri rieke Preiss s Matáskem. Až časom som si dotvoril predstavivosťou koho mysleli. Ale na to koľko málo detektívok je z nám známeho prostredia je tento film fajn. Som ani nevedel, že je to TV verzia a za to si zaslúži u mňa 4*... ()

ArthasKarfa

Pěkný detektivní příběh, který Vás poměrně pomalu vtáhne do děje a poté rozjede deduktivní drama plné spojitostí, osudů a vztahů. Preissovi tohle opravdu jde, hrát unaveného policajta, který ví přesně na co se zeptat, kam zavolat, aby dostal skutečného pachatele trestného činu. ()

Blueeyes

Děsně moc nemám ráda tyhle překombinované řadové kriminálky. Upřímně říkám, že jsem to zvládla dokoukat prakticky jen kvůli těm českobudějovickým [budějckým] ;) lokacím. Kdyby se to točilo kdekoli jinde, přiznávám, že bych nevydržela ani do třetiny.... Žádnej prostor pro seznámení diváka s obětí, takže její smrt vás nijak nezasáhne, podivní obyvatelé obce s prapodivnými motivy a to, co se dělo s úhlem kamery při prvním výslechu mě dohánělo k šílenství. Chvilku jsem se vážně obávala, že mám rozbitou televizi nebo možná otřes mozku :). ()

Chudobka

Proškovou jsem četla, tenhle film jsem před pár lety viděla. A musím říct, že se mi teď možná líbil víc než poprvé. Asi nostalgie. Krásná příroda, pomalé tempo, výborný Preiss, dobří herci i v menších rolích - Myšička, Melíšková, Vondráček, Táborský. Příjemné. ()

Bozvav

Líně vlekoucí se detektivka, kde byl tak úzký okruh podezřelých, že nedalo práci to mít vyšetřené dřív než policie. Skvěle obsazené, dobře zahrané, ovšem poněkud uspávající tempo. Za mne průměrná záležitost, 50%. ()

Rockerman

Totální chaos, který neměl hlavu ani patu. Atmosféra žádná a to investigativní vyšetřování dvojice Preiss - Matásek to bylo něco strašného. Vrcholem bylo, jak dostali skutečného vraha na zkrvavený fáč, ukrytý v hospodských kamnech! Tohle se opravdu nepovedlo! ()

domirovec

Ale jó, tohle bylo fajn. Taková příjemná, ovšem chvílemi naopak DOST na koukání nepříjemná krimi podívaná, která se v klidu zařadí mezi ty náhodné záležitosti, na které narazíte zničehonic v telce. Spokojenost. 3/5 ()

PavelZava

Rybář kapitán Vašátko (to je náhoda Vašátko-Vacátko) je na dovolené a sedí u řeky s malířem Horácem. Idyla klidu dovolené je postupně rušena případem znásilnění a vraždy Mileny Stárkové, až je konstábl Vašátko i divák zatažen do detektivky, která má slušný spád a je dobře natočena. Jedná se o skvělý herecký koncert Viktora Preisse a Davida Matáska. Dobrý ! ()

Ygnor

Průměrnost nad (pod) průměrnost. Překombinované a celkově pro mě nevěrohodné. Agatha Christie to fakt ani z letadla není. Režijně rovněž nesourodé.O proti minulé televizní neděli jen ultrazívačka. Filmy nejsou jen o penězích,ale samože i o invenci, která se někde vytrácí... ()