Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

papuchalk

V dětství jsem tento díl bral až jako číslo tři, ale dnes mi připadá skoro nejlepší po filmové stránce. Celkem složitý (poctivý) příběh který opravdu potřebuje hodinu a půl na správné rozpletení. Dějové změny mají vynikající načasování, herci už vědí co mají hrát, spousta akce a přejezdů na nová místa, rasový podtext (postava Hillova otce). Nejlepší "sympatický" záporák petrolejář (ostatní se mi moc nelíběj prostě > Santer je moc frajírek i když výborně nadabovanej, ale Cornel je totální páprda s šátkem a plínou na sedle), nejlepší záporák "sviňák" Luka, a nehraje tam Gotz Goerge kterej mě irituje. Nabušená Ribana jaksviň + docela fatální love story linie :) chudák náčelník apačů prostě :/ No nejvíc to kazí asi Brice svým ultra toporným hereckým výkonem, paradox co? Jak se to po čtvrtstoletí změní. ()

baclajean

Nestarnúca klasika ktorú som už ako malý chlapec videl veľakrát, jej kvalitu však dokážem oceniť až s odstupom času, po rokoch. ()

Gig

Další ze série o náčelníku Apačů a Old Shatterhandovi. Plno oněch filmových mayovek se aspoň kostry drží předlohy. Žádná není bohužel věrná kopie. Ale tento díl si vypujčil z druhého dílu jen postavu Ribanny a motiv nešťastné lásky a původ Vinnetuovy lásky - tj. Assinibojcové. Jinak příběh z knižní předlohou nemá nic společného - snad jen petrolej a výbuch. Jo a možná scénu s koněm, který chtěl hlavní padouch koupit. Ale indiánka je to pěkná. ()

sharka.68

co na tom, že Karin Dor byla o půl roku starší než můj táta..stejně jsem chtěla být jí..dcerou náčelníka Tahšatunga..( Elen Petersenovou ne ani dcerou majora v další z mayovek)...jen jsem si vážně nechtěl avzít to merillovo štěně..ale mužného  a nádherného náčelníka Apačů. Mír-nemír! ()

saillor

Asi nejslabší film z "velké čtyřky mayovek", ale zas Vinnetou se nám zamiloval a slyší i když Rybanina ústa jsou tichá a hlavně mé nejoblíbenější "Ponka říká boj". A vůbec, celé kouzlo mayovek, krása krajiny kolem Plitvických jezer, teskná hudba, sexy německý zeměměřič, co našel na Západě rudého bratra... ()

gezper

I Vinnetou si občas potřebuje emočně odfrknout od věčného zachraňování Apačů z průserů a v kmeni Assiniboi je zrovna dcera náčelníka single. Dokonce má k sexuálním radovánkám k dispozici poměrně velkou soukromou jeskyni 20+1 s výbornou akustikou. Ovšem zároveň je paralelně třeba řešit klasickou dlouhodobě opakující se prekérku - mír mezi indiány a bělochy. K tomu štěně Merrilovo dostává zálusk též. Forrester má práci se svými podanými grázlíky značně usnadněnu, protože naprosto geniální a slizký Luka zpracuje a oblbne kde koho. Btw. flaneláč je neskutečný had a již potřetí za sebou mění úspěšně partu. Jeho wild-west-CV je opravdu našlapáno spoustou pracovních zkušeností na různých pozicích. [90%] ()

aannemer

Sice krásně natočené v úžasných exteriérech, ale příběh je tak hloupoučký... Nechápu proč, Mayův Vinnetou je přeci tak nádherná románová kolekce, že by se z dalo natočit i víc filmů než pouhé tři. ()

bmx6

Jedna z těch nejlepších ,,májovek´´.Rybana,Gentleman Vinnetou a statečný Olda,jsou to zkrátka skvělé vpomínky na dětsví.Terence Hill mě taky potěšil.Bohužel už to není taková nádhera jako kdysi a už si tu skvělou atmosféru nedokážu tolik užít,ale stejnak mi to stačí. ()

Saxos

Koukám teď na prázdninové Čt1 a vím proč jsem jako prcek celý víked otravoval babičku, aby mi dala 2,- Kčs. Chtěl jsem prostě do kina Vyšehrad na nedělní promítání pro děti. I když se teď můžu zasmát parukám indiánů, tak to prostě neudělám. Ten film si to prostě nezaslouží. Update rok 2022: opět prázdninový čumendo, z pěti dolů nejdu, sice bych chtěl kino, protože 2metry úhlopříčka nic moc. Závěr: doporučuji, stará velmi dobrá "kofbojka" po vzoru Rychlých šípů. ()

zigy

Tentokrát je ve formě Castlepool, který si pořizuje klobouky do rezervy, protože mu do nich pořád dělají díry kulkami. Hustá je též situace s hláškou "Klaním se též, pane" u mučednického kůlu, který si ovšem Castlepool mezitím vytrhl ze země. Požár v New Venangu je fakt masakr, je tohle vůbec film pro děti? Jako obvykle, hudba je boží a její spojení s akcí nemá obdoby. Chválit dabing by bylo nošením dříví do lesa, tak snad jen vyzvednu Vinkláře jako Terence Hilla a Větrovce jako padoucha Forrestera. ()