Agent 47 (Rupert Friend) není obyčejný člověk, představuje vyvrcholení desetiletí trvajícího tajného genetického výzkumu. Stojí na konci vývojové řady, jeho existence navazuje na čtyřicet šest předchozích klonovaných agentů obdařených neuvěřitelnou silou, rychlostí, vytrvalostí a inteligencí. Agent 47 je elitním a dokonalým zabijákem, který byl pomocí genetických experimentů vyšlechtěn jako dokonalý vražedný stroj. Jeho nadcházejícím cílem je korporace, která má v úmyslu zmocnit se vytvořeného genu a pomocí něj vytvořit armádu zabijáků, jejichž schopnosti předčí dokonce i vlastnosti agenta 47. Uspěje? Nebo se stane její kořistí a zdrojem další zkázy? Ve svém osamělém boji se 47 spojí s Katiou van Dees (Hannah Ware), mladou ženou, která je schopná zodpovědět většinu otázek týkajících se jeho původu a zároveň střeží tajemství umožňující odhalit a především zničit nepřátelskou spikleneckou korporaci. Vše směřuje k závěrečné epické bitvě, v níž proti nim stojí v čele armády protivníků lstivý John Smith (Zachary Quinto). (CinemArt)

contreras

Říkal sem si, že koukám na nejlepší film co Uwe Boll natočil! a pak pořádně koukám co xindl to kur.. pojem Hitman a von to ne-e Uwe Boll. :D prase. ()

KyleReese

Kdy konečně dostane do rukou tématiku k zfilmování Hitmana někdo, kdo hrál, alespoň jeden díl této počítačové ságy? Tihle, to totiž rozhodně nebyli! Když jsem hned v úvodní sekvenci uviděl v rukou Čtyřicetsedmičky strunu, řekl jsem si "vypadá to nadějně". Jakmile, hned na to postřílel, zcela zbytečně, svými "stříbrnými pětačtyřicítkami" asi dvacet chlapů, mé naděje byly ty tam. Maximální potěšení přináší každému fanouškovi agenta 47, když kromě svého cíle, nikoho jiného nezabije. Takhle totiž takový špičkový agent - zabiják - skutečně pracuje, alespoň ve filmech a v PC hrách. Pokud tvůrci tohoto filmu budou tvrdit, že to nejde, tak ať si podrobně nastudují scénáře, natáčení a výsledné filmy, Bourneovské trilogie. Zejména třetí "Ultimátum" je skvělou ukázkou, jak pracovat s jednotlivcem proti davu, tiše a nezpozorován, aniž by jste při tom kohokoliv museli rozstřílet na hadry. Kdyby Greengras a spol. dostali do pracek Hitmana, určitě by to stálo za to. Co, jako fanoušek chlápka s čárovým kódem na zátylku, nechápu už vůbec, je, proč mu cpou k ruce nějakou, s prominutím, ženskou, která je úplně mimo a on se chová jako nějaký poblázněný bodyguard. To jako v příštím díle bude Hitman arab a pomáhat mu bude kouzelný kůň v rámci genderovské politiky?? A to nemluvím o věku Čtyřicetsedmičky, který je ve hrách podstatně vyšší než u mladičkého Ruperta. Zase má ale jemné rysy tváře, aby nevypadal jako ten škaredý zabiják:-))) Ať jenom nehaním, tak se na filmu najdou i některé lepší stránky. Určitě potěší častější "převlékání kabátů", než v starším bratříčkovi, občasné záblesky inteligentních likvidací nepřátel a feeling světa za jakousi oponou, než je ten běžný. To, však nemůže ani zdaleka vyrovnat tu neuvěřitelnou slátaninu scénáře, totálně nepřesvědčivých hereckých výkonů a doslova neúctu k fanouškům původních her. Takhle tedy opravdu ne a znovu už vůbec, jinak věřím, že už se objeví skutečný Agent 47 a názorně všem předvede, "jak to má v jeho podání vypadat". ()

Najnou

Hitmana mám hodně rád, proto jsem se filmu vyhýbal jak čert kříži. Nemohl jsem pochopit, která zhrzená duše do hlavní role obsadila cápka, kterýžto se svým jmenovcem od Ronalda Reuela rozhodně nesdílí hustodrsnou krutopřísnost, ale spíš vypadá jak lehce retardovaná holčička zachraňující koťátka. Inu a pak jednoho krásného dne koukáte na kolíku na Conana a oni vám tam hnedka po něm střihnou tuhle zrůdnost. Hned u úvodních titulků si začnete klást otázku, která zhrzená duše do hlavní role obsadila cápka, kterýžto.. No, dál to znáte, Mûmakil, koťátka.. A navíc ten týpek má háro! To, že tvůrci filmu neviděli ani přebal jediného dílu předlohy mě nepřekvapuje, ale mohli by znát aspoň, já nevim, Kojaka.. Ale prej tam má bejt nahatá Olina, tak to zkusím přetrpět, třeba alespoň jedna scéna bude ve dvě ráno stát za shlédnutí, stejně jako ve filmovém Paynovi (kterého btw znásilnili podobně hrubozrnně). A víte, co je nejhorší? Ona tam ta Olina vůbec nebyla, pač to vůbec nebyla ta původní debilita, ale nějaká nová debilita s úplně stejně debilním hlavním typošem! Ta opovážlivost! Nevěřil jsem vlastním očím. Chudák Sajlent Asasin.. Původně jsem chtěl přidat jednu hvězdu za to, že typoš dokázal bez chlámání se (původně jsem chtěl napsat S kamennou tváří, nicméně jeho tvář se dá popsat mnoha květnatými slovy, kámen mezi nimi ale rozhodně není) říci několikrát "sabderml body áma", ale opakovaná debilita už není debilitou, je jen tuplovanou debilitou. Na konci jsem ale alespoň konečně přišel na to, koho mi zdejší Agent 47 vlastně připomíná - virbl - a je to zkřížený Mr. Bean s Legolasem. Howgh. ()

Nortizop

Nemůžu být snad jediný, komu to přišlo jak remake Terminátora, který se postupně přetvořil ve Wanted / Daredevil? Koukat se na to dalo, ale je tam kupa otravných věcí i co se provedení týče, které by film, co nenabízí nic jiného měl mít zvládnuto perfektně - konktrétně mi zvedly žaludek nesmyslné stroboskopové efekty při přestřelce na ambasádě a když do toho přidáte trochu shakycam, je to skoro na zvracení. ()

Updated_Cake

Není moc, co bych hodnotil. Je to tragédie od A po Z. 1* za to, že některé scénky tam jsou alespoň průměrné a není to tak čistý odpad. Ovšem původní myšlence i akce Agenta 47 se to totálně vyhnulo a je to katastrofa. Ztráta času. ()

Portman01

Rupert Friend sa s tým ksichtom celkom hodí na Agenta 47, hoci mi tam vadili jeho vlasy. Keď už dohola tak poriadne. Dej a spracovanie mi pripomína Hitman Absolution. Je to lepšie ako Hitman (2007), snažili sa zaviesť aj nejaké herné prvky do filmu, bolo tu viac akcie, ale stále to nie je dokonalé. Možno kvoli jednoduchému príbehu, ale ani v hrách nebol nikdy nejak extra prešpikovaný. Koniec koncov Mr. 47 je nájomný vrah, nakoľko to nie je de facto ani kladná ani záporná postava, ale človek, ktorý si len vykonáva svoju prácu (za peniaze, samozrejme), príbeh tým pádom nie je žiadaný. Lenže toto nie je hra, ale film. A tvorcovia musia počítať aj s tým, že film si príde pozrieť aj veľa NEherného osadenstva. 47 dostane cieľ, ktorý má zlikvidovať, potom nastane obrat v príbehu, skvelý soundtrack, napatie, akčné scény a je to. Taká letná oddychovka, nič viac nič menej. Ja som spokojný. Ľúto mi je Thomasa Kretschmanna, ktorý v poslednej dobe nemá vo filmoch veľa priestoru (viď Avengers: Age of Ultron). A Zachary Quinto? Neviem ja mu akosi po Star Treku nemožem zožrať, že je záporák :D Hlavná ženská protagonistka mohla byť aspoň krajšia a mohla ukázať aj iné ksichty nie stále dookola ten istý. Takže celkovo 3 - 4. ()

sebii53

jedno z nejhorších představení letošního roku. Akční film u kterého jsem usínal a nakonec se smál. Je to film typu vypni mozek a sleduj jak hlavní hrdina vystřílí polovinu postav, ale mě ani tohle nebavilo. Režijně nezvládnutý patos. ()

Lubess.Knopp

Hru jsem nikdy nehrál ani nezkoušel nic ....Jako člověk ,který se s tímto assasinem setkává poprvé to byl osvěžující zážitek kvalitní akce . Ikdyž některé scény byly trošičku nesmyslné. Na film se dalo koukat s radostí . Dle konce bude zřejmě i druhý díl jsem zvědavý . Víc k tomuto filmu nemám průměrný devadesáti minutový mini-trhák. Za mě 80% . ()

Metalgirl20

Přiznávám, že jsem hru nehrála, ale pochybuji, že by zápletka byla tak zesloněná. Akční scény byly zajímavé, ale to je asi tak všechno. Hlavní hrdinka, co pořádně nevyužívá své schopnosti(kdyby je využila, bylo by po půlce konec filmu, uznávám), kovový podkožník, co by opravdu neměl přežít zásah proudu, ale přežije a stane se z něj albín a nakonec hlavní hrdina, který spí sice vsedě a s pistolemi u ruky, ale stejně mu je "sestřička" vyfoukne. Pro mě moc velkých zádrhelů. Tři hvězdy za scény, jinak hrůza. ()

Bednobuch

S úplným hodnocením si počkám na lepší kvalitu filmu. Ale každopádně se mi první Hitman líbil víc. Herecké výkony v tomto filmu nebyly nejlepší a i příběh nic moc. Upřímně jsem víc fandil záporákovi Zachary Quintovi, než hlavním dvěma postavám. ()

celebred odpad!

Chuck Norris ma deti so supermanom - hlavní hrdinovia vo filme. Dalsi dobry pribeh je zniceny.. tvorcovia mozu mat radost. Mohol to byt dobry film. ()

Formiczz

Tak tenhle film ve mně zanechal hodně rozporuplné pocity. Jelikož jsem opravdu fanoušek holohlavého zabijáka a s chutí jsem hrál všechny díly, musím říct, že filmy jsou daleko a ještě dál, od herního zpracování. Jsou popravdě řečeno hrozné. První filmové zpracování Hitmana bylo takové nemastné a neslané, Timothy Olyphant se toho ujal ale celkem dobře a zase tak velký propadák to nebyl. Druhý díl je ale matlanina všehochuť, Rambo 47 vs. John Smith aka T1000(Terminátor 2)? Proč? Nedá se nic dělat, doufat, že nějaký dobrý režisér přinese filmové zpracování Hitmana, kterému dám víc jak tři hvězdičky nebudu. Tohle se opravdu nepovedlo. ()

Mr.Branco odpad!

Tento film bol fakt biedny... Dúfam, že už nikdy viac. Tento film nebolo ani zábavné b-ečko ako napr. John Wick čo bol poctivý akčný film. Toto bol neskutočný grc. ()

Baerdeller

Tak tady je to jasný - Megaton by si pod svým jménem nejspíš už nic nenatočil, tak si vytvořil pseudonym Bach, aby nás mohl dál trápit svým rádoby akčním střihem ze kterýho bolí diváka oči... Naprosto prasáckej střih za který bych režiséra pověsil na tejden za gule do průvanu. Neříkejte mi, že to nikdo nevidí. Bach by se měl podívat na filmy od Greengrase, aby se naučil, jak se má stříhat akční film... Co se ale Bachovi upřít nedá, je cit pro aranžování scén, které dokážou zaujmout svou kompozicí. Doufám, že se Bach v Hollywoodu více neprosadí, ale zároveň mu přeji úspěšnou kariéru bytového architekta (pokud tedy scény netvořil primárně někdo jiný). Jenže k čemu to je dobrý, když to v pohybu vypadá prostě blbě? ()

PORTER44

Oproti jedničce slabší hlavně po herecké stránce tak příběhem,nepřemožitelný zabiják hledá profesora který zabijáky stvořil ale zrovna tak ho hledá protistrana která chce ve vytváření zabijáků pokračovat,do toho se připlete i profesorova dcera která má zabijácký gen taky a společně s č.47 chtějí profesora ochránit a korporaci zničit.Akční scény jako přestřelky a honičky v autech se docela povedly. ()

Commenius

Prvotní pokus o film dle počítačové hry se příliš nepovedl, ale dalo se na to dívat. Tahle míchanice s několika zvraty je ubohý pokus o ztvárnění akčního hrdiny z jinak oblíbené hry. Kromě akce se na herce nedá moc dívat. Počítačové efekty při jízdě v autě jsou odfláknuté, kamera občas kouká jinam, než má a dialog hitmana je k smíchu. Proč nám předkládají tohle? Scénarista by v tomto případě měl přestat brát drogy a zamyslet se na tím, co dělá. Dle mého názoru vyhozené peníze v kině. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Rychlý a zběsilý agent 47