Agent 47 (Rupert Friend) není obyčejný člověk, představuje vyvrcholení desetiletí trvajícího tajného genetického výzkumu. Stojí na konci vývojové řady, jeho existence navazuje na čtyřicet šest předchozích klonovaných agentů obdařených neuvěřitelnou silou, rychlostí, vytrvalostí a inteligencí. Agent 47 je elitním a dokonalým zabijákem, který byl pomocí genetických experimentů vyšlechtěn jako dokonalý vražedný stroj. Jeho nadcházejícím cílem je korporace, která má v úmyslu zmocnit se vytvořeného genu a pomocí něj vytvořit armádu zabijáků, jejichž schopnosti předčí dokonce i vlastnosti agenta 47. Uspěje? Nebo se stane její kořistí a zdrojem další zkázy? Ve svém osamělém boji se 47 spojí s Katiou van Dees (Hannah Ware), mladou ženou, která je schopná zodpovědět většinu otázek týkajících se jeho původu a zároveň střeží tajemství umožňující odhalit a především zničit nepřátelskou spikleneckou korporaci. Vše směřuje k závěrečné epické bitvě, v níž proti nim stojí v čele armády protivníků lstivý John Smith (Zachary Quinto). (CinemArt)

Trustme

Dovolím si též vyjádřit k něčemu co je mi blízké. Pokud mně jako občasnému, odrostlému hráči počítačových her nějaká hra přirostla k myši, tak je to právě Hitman. Bravurně nastolená atmosféra, příklon k promyšlenému postupu a v některých dílech a mapách nemilosrdná obtížnost a metodika hraní pokus-omyl a hlavně možnost dohrát i bez jediného výstřelu a prozrazení. A příhodný design a ustrojení sympatického eliminatora. Řek bych, že tato hra je alespoň pro mě kultovní. První filmová dramatizace z roku 2007 vystrašila fanoušky hry, ale běžný divák to vstřebal. Tentokrát se tvůrci přiznávají i názvem, že jde opravdu o Agenta 47 a nikoliv nějakého holohlavého zabijáka v kvádru. Mohu si tedy dovolit být konkrétnější v rozboru. Představitel agenta 47 nemůže být jen někdo komu oholí hlavu a na ní nalepí cenovku s čárovým kódem. Fanoušek chce ksicht podobný tomu ve hře a nebo někoho, kdo nevypadá jako trojkou oholený Legolas. Proč film z velké části pojednává o nějaké pindě (které naštěstí Fourty Seven nepodlehne a to jen ze dvou důvodů). Příběh, děj, scénář, "herecké výkony" připomínají studentské cvičení, které produkoval německý automobilový průmyslník. Akce, která měla vypadat velmi matrixovsky, je k smíchu a k ukroucení si hlavy, jak to může být tak debilně komponované. Tvůrci patrně viděli jen pár známých fotek ze hry (škrcení strunou, gumová kachnička ve vaně s mrtvolou, převlek za hasiče), aby mohli říct, že film je Based on the video game Hitman. Zkrátka filmy podle her se neoplatí točit. Pokud vyvojářské studio není schopné si ohlídat výsledek. Ne každý je jako Blizzard Entertainment. ()

Yoda sama odpad!

Nechutná, nezábavná atrapa. Už od prvej epileptickej akcie blbý, zle natočený a... aha Skip Woods, už chápem. Každopádne som to Friendovi želal, v Homelande je niečo ako Agent 47 len s emóciami a vlastne najlepšou postavou, tu sa to nedá povedať. ()

VasaX

Abychom si rozuměli, mě se to líbí. Jako že jo. Ale příběh je plytký jak servírovací talíř v Masterchef, CGI efekty jsou laciné jak z nejhorší 3D střílečky (výbuch proudového motoru, jakékoli pády kohokoli z větší výšky, zejména s odrazem o něco), bezduché dialogy, jen lehce nadprůměrná akce. Ale zase tématika Hitmana, "Peter Quinn" a Zachary Quinto, hodinka a půl plus solidní bitky a pár záběrů s vyloženě překvapující estetikou (například v mrakodrapu záběr jak běží nahorů do schodů a sundají na bílých schodech tři bodyguardy, celé zabráno shora). Jinak ale není Agent 47 nic, o co by jste se ochudili. S Rupertem si raději dejte Homeland :-). ()

Danny F.

Agent je neskutečně neohrožený a divím se že ho nehrál nedotknutelný Statham. To by teprve byla pořádná blbost. Je to jako novodobý RoboCop. Vždy vyvázne bez škrábnutí. Až na vyjímku. Film je plný nesmyslných a nereálných vizuálních efektů což díky tomu snižuji hodnocení. Agent nesympatický. Kde se poděl Timothy? Přehnaně přehnaný film. Proč pro agenta frajera vybrali zrovna červené auto? Takové dívčí. A proč vráží do filmů většinou Audiny? Na druhou stranu je to plně akční podívaná, ale filmy nejsou jen o efektech. Možná zaujme spíše mladší generaci co si na takové přehnané akce potrpí. 70% ()

VanTom

Videoherní béčko, které s předlohou zachází ještě neobratněji než první filmový pokus, čili naplánovaný kradmý postup opravdu nečekejte, tohle je prachsprostá terminátorská střílečka. Za což jednoznačně nese vinu ultradementní scénář (jestli vůbec nějak vychází z hitmaní "mytologie", netuším, natož abych ocenil cliffhanger na závěr). Je-li vám záporák sympatičtější než titulní plochý, "bezemoční" zabiják, koledujete si o problém. Musím ale přiznat, že v poslední třetině se akce i hláškování poměrně rozjely, takže dojem nemám úplně tristní. ()

Sany33

Pre mňa je Hitman veľmi špecifický nakoľko som veľkým fanúšikom hernej série, ktorá sa teší nemalej obľube u množstva hráčov po celom svete. Agent 47 je celkom pekne ucelený film, ktorý dáva, aj keď iba v pozadí poznať, že sa jedná o program codename 47, na výrobu agentov a to je jeho veľké plus naproti jeho predchodcom, ktorý sa tvárili iba ako akčné filmy, ktoré si dali nálepku Hitman. na druhej strane je tu množstvo anti gravitačných scén a neuveriteľných hovadín ktoré sú hodné skôr superhrdinských filmov ako filmov o agentovi 47. Z môjho pohľadu ide o film, ktorý mňa ako fanúšika ani neurazí ale na druhej strane mi ani nevyrazil dych tak aj moje hodnotenie tomu zodpovedá. 53% ()

Timak

Ten Rupert je ale nesympatickej. Zlatej Olyphant. Jedna * za Hannah a druhá za to, že to bylo krátký a svižný. ()

Henk123 odpad!

Vencův slovník naučný by definoval tento film jako „kolosální píčovinu“. Jediné co vychytali je brutalita a protagonista, jinak to stojí za bobek a lolek. Všechno je špatně, ani náznak nějakých emocí, že bych se cítil vtažen do děje. Tohle prostě dojebali, kolotočáry. Dávám jednu hvězdu za jednu vyklouzlou, k pocumlání tvarovanou, bradavku. ()

mkubalikova

Dva týdny od zhlédnutí v kině si pamatuju jen tu scénu z vyslíchací místnosti, která byla už v traileru, a řeším, zda ta hlavní hrdinka hraje v reklamě na Hyundai Tucson. 50% ()

JohnSmith

Hitman s Olyphantem nebyl žádná sláva, ale aspoň to mělo hlavu a patu a na herce se dalo koukat. Woods napsal další scénář, který je ale naprosto mimo mísu a udělal z toho něco mix hloupostí, Terminátora a Mr. & Mrs. Smith. Bach potom naprosto nezvládl režii, jeho akční scény jsou fakt poděs a jen občas je to koukatelný. Tragédie je i ve výběru herců, kteří nejsou ani jeden sympatičtí, pokud jde o "klaďase" a záporák je pak úplná hrůza. Kretschmann už taky koukám hraje v každý hovadině a Hinds mu jako jediný ucházející herec, zdatně sekunduje. No dokoukal jsem to do konce a neusnul jsem, takže si to tu jednu hvězdu asi zaslouží. ()

m.a.t.o.

Fuch, to teda bolo. Neviem koľko buniek odumrie v mozgu človeka po vypití fľaše slivovice, ale povedal by som, že menej, než po dopozeraní tohto skvostu od (koho iného ako) Skipa Woodsa. Tá jedna hviezdička je za (asi) nechcenú zábavnosť. Som zvedavý, čím nás Skippino prekvapí nabudúce. 15 % ()

Tft odpad!

Bože proč? Asi 1000x jsem se sám sebe ptal co to dělám se svým časem při sledování tohohle braku. Všechno ve filmu se snaží vypadat uhlazeně a cool, že je to spíš parodií samo na sebe než akční film, co se musí uznat je, že občas mě to fakt pobavilo viz. scéna s uvolněním ze židle před motorem letadla. To jsem se smál, že jsem se za břicho popadal, nemyslím si však, že to byl účel tvůrců. Zrežírováno je to otřesně spíš to vypadá jako hodinu a půl dlouhej videoklip pro nějakou popovou hvězdičku. Herecký výkony těžko hodnotit, protože to co se ve filmu odehrává těžko nazývat herectvím. Ja nechápu, že má pořád někdo za potřebí ruinovat herní značky vydáváním podobných "filmů" (5%). ()

Jaro.Krafcik

Slabota, aj taký menši prepadák. O dosť slabšie ako Hitman z roku 2007. Ani herec a akcia to nezachránili. Som zvedavý čo prinesie Hitman 2, snáď bude aspoň tak dobrý ako videohry. 2* ()

Georgex

Naložit takhle s tak zajímavým námětem a doslova zneuctít jednoho z nejikoničtějších zabijáků v herní historii? To lze nazvat uměním, bohužel rozhodně ne v lichotivém smyslu. Zatímco první zpracování byla příjemná blbina na odreagování, která sice neměla s herní předlohou téměř nic společného, ale rozhodně danou herní sérii nikterak nepoškodila a dalo se na to pohlížet jako na průměrný akční film, tak toto je urážka celé herní série a zneuctění všeho, na čemž si dané hry zakládaly. Hlavní hrdina, který si mimochodem ani nebyl schopný oholit pořádně hlavu, se chová v rozporu s jakoukoliv logikou a nepozorovaného nájemného zabijáka připomíná asi tak jako strom na náměstí, doprovod mu dělá jeho ženská kopie, která se chová ještě dementněji a korunu tomu nasadí neprůstřelný hlavní záporák alá Terminátor. Pokud filmu prominete výše zmíněné a jste například diváky, kteří herní sérii neznají, tak bohužel ani v tomto případě nedostanete nic jiného než sled několika podprůměrných akčních scén jak vystřižených z osmdesátkového bijáku. Moje hodnocení 20%. ()

Fox85

Nuda, pár výstřelů, pár hloupých keců, zase nuda, zase pár výstřelů a zase nuda. Nebavilo mě to. Jelikož jsem ani jednu hru ze série Hitman nehrál, hodnotím to jako podprůměrný akční film, jinak bych asi podle reakcí fanoušků herní série musel jít asi ještě trochu níže. ()

Drnqonovic

Občas si říkám, že někteří lidé nemají soudnost a/nebo zdravý rozum. Jestli předchozí Hitman byl špatný, tohle byla ukrutnost na druhou. Dost dobře nechápu, jak někdo může napsat příběh k něčemu, co tomu VŮBEC neodpovídá? Z příběhu o profesionálnímu vrahovi, který pracuje tak, že si ho nikdo nevšimne a veškerá jeho práce vypadá jako nehoda nebo nešťastná náhoda, vytáhnou jenom hrdinův vzhled (rozuměj kravatu a čárkový kód) a natočí vlastní verzi Terminátora. Agent 47 je v této verzi superhrdina, který bojuje se Stormtroopery, všechno odpálí, zničí anebo zapálí. Naprosto tupá, nezábavná, nudná a urážející sračka. S tím, že Ciarán Hinds hraje v kdejaké sračce (nájem se holt musí platit) už jsem se smířil; jak se sem dostal Zachary Quinto, který si podle mě mohl vybrat, kde bude hrát... Inu, v novém Hitmanovi už jsem viděl bizarnější věci. ()

Raccoon.city

Rupert Friend nevyzerá vôbec ako Hitman skôr ako nasraný Lenin.Moc sa my nepáčil ani prvý diel ako fanúšika hry Hitman ale oproti tomuto je to Oskarový film ()

kenkaku

Tak a máme tu opět filmové zpracování herní série - mé oblíbené. Takže hodnocení opět nebude fér. Na film se lze dívat nezávisle jako na "jen film", potom na "předělávku konkrétní hry" nebo jako "druhou verzi" filmu z roku 2007. Pokaždé vyzní jinak. Ale k věci. Věrností k předloze (hře) je Agent 47 mnohem věrnější než jeho předchůdce. Řekl bych snad i že věrněji to už nešlo. Herní předloha je respektována celkem dost, ale... chybí mi tam to "mrknutí na hráče" kterého jsem se v případě prvního Hitmana dočkal mnohem více a častěji (herní techniky jako skrytí zbraní, pohled z třetí osoby, kluci hrající hru Hitman, atd.). Předchozí Hitman byl tedy pro hráče (i když silně ignoroval hru jako takovou) mnohem větší poctou než současná #47. Možná si ale jen na film musím zvyknout (stejně jako tomu bylo v předchozím případě). Tedy: naštvaný jako herní fanda nejsem, jen zůstávám s pocitem, že to sakra mohlo být ještě o maličko lepší. Jako samostatný film je to samozřejmě kravina :), jako předělávka hry velice solidní pokus a jako druhá verze? Já nevím... mě se snad ten předchozí pokus líbil víc... no uvidíme až napodruhé, napotřetí, napočtvrté ;) ()

adamulefa

Hitman z roku 2007 bol OK a tento nový reštrat je taktiež prinajlepšom OK. Nejaký potenciál tu však vidím a som celkom zvedavý na prípadné hypotetické pokračovanie. Prijal by som ak by to bolo viac stealthy, viac zamerané na Agenta 47 a s lepšími dialógmi. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Rychlý a zběsilý agent 47