Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Shredder

Biaggio: “Joe….I’m gay.” Joe: “Are you sure…? ”Biaggio: “Yes, my lungs fill up with fluid each time the seasons change.” Joe: “That’s not being gay Biaggio…pretty sure that’s cystic fibrosis.” Biaggio: “Ohhhhh.” (smiles). Jedneho mimovolne vyzenie otec, ktory sa po strate manzelky rozhodol, ze svoju mizeriu prenesie na ostatnych. Druheho prehnane starostlivi, vtieravi, svihnuti rodicia. A potom je tu Biaggio, o ktorom toho vela nevieme, ale spolahlivo vie rozosmiat. Dvaja najlepsi kamarati a tragikomicka figurka testuju svoje kamaratstvo a odlucenie od disfuncknej rodiny v prirode. Skromny indie film so snovou atmosferou, ktora je prijemna, ale efemerna a neprenikne hlbsie pod kozu. ()

Tarhiel

Coming of age story, paralela o tom, že sme si aj s rodičmi v čomsi podobní (dokelu!), leto v prírode a pekní chalani - dobrý film :) ()

Scraffy

Milá dobrodružná komédia, ktorá sa na nič nehrá a ku koncu prinesie hodne. Užil som si film naplno. Výprava a aj kameru je tu vynikajúca a tie spomalené zábery sú parádne. Bol by to plný počet, ale ja neviem jednoducho prísť na chuť tomu Nickovi Robinsonovi, ktorý mi príde taký umelý. Ale aj tak sa jedná o nadpriemerný film. ()

Sedliak

Prekvapujúco príjemne strávená hodinka a pol. Dlho som uvažoval nad štvrtou hviezdou, ale keď som dal 4* "The Way Way Back", tak tu som musel dať o jednu menej. Odporúčam najmä zatrpknutým fachačom v korporáciách, ktorí príliš skoro zabudli, že niekdy stojí za to, urobiť si vlastné pravidlá. ()

Maica

Parádní prázdninové pokoukání, jemuž nechybí vtip, ale nevyhýbá se ani vážnějším tématům. Nejvíc jsem se bavila sledováním fousů. :-) ()

Mugs

Čekal jsem od filmu víc. Nebo mozná víc toho života v lese. V podstatě zde jde hlavně o vztah hlavního hrdiny a jeho otce. Všechno to mezi je nemastné neslané až na úvodní scénu. Největší problém jsem měl s tím, že jsem měl celou dobu pocit jako bych film už viděl, ale že by mi to až tak vypadlo z hlavy? ()

SAINTS

Dalši z nedocenenych americkych indie filmov.Všetko bolo perfektne,až kym neprišla blondina a všetko nezničila.Videne na čt art 22.8.2020 👍. ()

PlysovyMacko

Chlapci su otraveni z prikazov a zakazov rodicov, tak si postavia v lese domcek a uzivaju si slobody a leta. Az take velke dobrodruzstvo ako to znie, to neni. Biaggio bol zlato divny. ()

ostravak30

Vrátit se do pubertálních let, zažívat dobrodružství a postavit si vlastní dům? Možná by měl v dnešní době každý mladý člověk zažít něco podobného. Možná by dospěli. Možná bych pochopili, jak důležité je spolehnout se především sám na sebe a pokusili se nebýt závislí na druhých. Samá možná. Joe to každopádně udělá a nejenže dospěje, ale on pozná i sílu přátelství a také dá pocítit opravdový strach otci, který ho konečně začne brát jinak a rozhodně to jejich vztahu pomůže. Druhá věc je, že si kluci vyzkouší, jak nelehké je žít sám na sebe. Zpočátku je totiž snadné štípnout rodičům všechno od nářadí po peníze a jídlo si kupovat. Jenže postupně peníze dojdou a je třeba začít lovit a skutečně se o sebe postarat. Svoboda totiž není jen zábava. Je to každodenní boj o přežití v té nejlepší nebo nejhorší podobě, to záleží... Film je okořeněn ironickým humorem a opravdu kvalitními hereckými výkony. ()

mArtinko5MB

Niečo ako Into the wild trošku v inom rúchu. Príjemný príbeh, život v prírode. Zaspomínal som si na dectvo, stavanie bunkerov v lese. Trošku tej pubertiackej romantiky vo filme nechýbalo, trefne pasovala do filmu. Nakoniec vyzdvihnem výkony mladučkých hercov (veľmi sympatické) a snímky prírody v spojení s hudbou, wau. 78% ()

Blazis34

Nenáročné, nezávislé pokoukání s herci v teenegerovském věku. Abych řekl pravdu nejvíce se mi líbil (ačkoliv z něj občas šla hrůza a strach) Moises Arias, protože mě dokázal i rozesmát a působil na mě prešně tak, jak asi měl. Ostatní dva Robinson a Basso nezahráli špatně, ale často mi přišlo, že se snaží hrát něco na co zatím nemají. Myslím, že ještě musí do hlavních rolí dospět. Jinak obsah děje nebyl špatný, líbil se mi i skvěle postavěný příbytek a spousta vychytávek v něm. Vzpoměl jsem si na své dětství, kde jsem též stavil a obýval bunkry, ale v procentovém měření s tímto "domem". Hlavní zápletka byla krutá a to když Joe chtěl dívku, která nakonec začala chodit s jeho nejlepším kamarádem - Patrickem. To v samotném životě vyprodukuje vždy velký problém, těžko se s tím ten druhý smiřuje. Ženy prostě dokáží narušit i to nejlepší kamarádství mezi "skorobratry". Celkem mě film nenudil, naopak bavil a dávám mu 70%, že se snažil býti originální a na nic si nehrál - lepší tři hvězdičky. ()

LaPelicula

Je to takové pěkné. Takové milé. Neurazí. Možná donutí se třeba i chvíli zamyslet nad sny, dospíváním, odvahou. Takový hezký film na nedělní odpoledne. Ale občas až moc táhlé a až příliš jasné. Jednoduše pecka u které bych zůstala zírat to teda zdaleka není a určitě ne film, který bych potřebovala vidět znova. ()

M@x.sK

Jeden z n najzvláštnejších filmov, ktoré som kedy videl. V dobrom. Banda chalanov vykreslených ako mladí chlapci, čo utekajú z domu, avšak vôbec nepôsobia mlado. Chalani skôr vyzerajú, že budú každým dňom maturovať a rozhodovať sa o prvom zamestnaní a prenájmu bytu v blízkosti centra. Ale mňa zaujalo na tomto filme práve to, že som sa v podstate správal ako oni, keď som mal 11 rokov a rebelsky sme s kamošmi chodili do lesa, hrali sme sa na vojakov, stavali sme si bunkre, do ktorých sme si nevodili ženy. Nie preto, že by sme nechceli, ale preto, že žiadna nechcela :) A zažili sme svoje hádky, nezhody, ale stále sme dokázali držať pokope. Nicka Offermana som vždy považoval za ľudskú verziu Grumpy Cat-a a aj v tomto filme sa tak tvári. Ale napriek tomu, ako nemám tú blbú mačku rád, tu mi prišiel ako najvtipnejší otec na svete. Biaggio je samostatná kategória, ešte som nevidel filmovú postavu, ktorá by perlila verbálne aj vizuálne pri každom zábere. :) ()

Labrio

Komedie podobného typu jako je Kings of Summer mi většinou celkem sedí, ale zrovna zde tomu tak nebylo. Jedná se o nízkorozpočtovou komedii o velkém útěku od rodičů, která dopadne podle mně dost předvídatelně a ničím zvlášť neosloví. I tak však ve filmu byly veselé chvíle a film nám dá alespoň nějaký podnět k přemýšlení. ()

Phex

Puberta je stav, kdy se geniální dítě permanentně diví, jakto že ho mohli zplodit tak debilní rodiče. Konec v ráji zase zapříčiní ženská a had - prý ploskolebec, který vlastně byl užovkou sanmartinskou. ()

BlondJames

Moises Arias mě absolutně odzbrojil svým tancem a proto si mě film získal, viděla jsem ho sice natřikrát, ale beru to tak, že jsem holka, a miluju holt jednorožce a třpytky a růžovou barvu, no :)) (A nejhorší na tom celém je, že je to opravdu pravda..) ()

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)