Roseinka

Přistupovala jsem k filmu tak, aby se moje averze vůči knize, kde jsem více jak 50 stran nebyla schopná přečíst, protože tyhle harlequinky fakt nemusím, nepromítla. Bohužel musím konstatovat, že jsem byla dost znechucená. Stupidní dialogy byly asi na špici. Nesympatická Dakota mi připomínala T. Vilhemovou, kterou nemusím a Jamie vůbec není typ chlapa, co by se mi líbil, takže za mě se nebylo na co dívat. Erotické scény byly spíš nudné, je spousta filmů, kde to je tak tisíckrát lepší a víc vzrušující. Za mě je tenhle film jedna velká nuda. Jediná scéna, co se mi líbila, byla ta v zasedačce při projednávání smlouvy. Toť vše. Už nikdy více. ()

NoFiction

Knížku jsem bohužel nečetl, ale tento film je bohužel určen pro velice úzkou skupinu lidí, kteří to nějakým způsobem ocení. ()

vyfuk

Na film jsem se hlavně díval, aby se mi potvrdilo jaká kravina to je. A v podstatě se mi to potvrdilo. Tenhle film je prostě stupidní už z principu. Není to taková katastrofa jak lidi říkají a jak by se mělo zdát. Je mediálně silně podhodnocený, ale vydělal stamiliony, tak koho to sere. Film eskaluje ke svému konci dlouhé dvě hodiny a přitom nám neprozradil nic zásadního. Jen hlavní postava je asi tak blbá, že ji to nedošlo rovnou a nakonec si bude vymýšlet. Ale tak určitě. Spíš je trochu debilní, že film je hrozně medializován, takže automaticky, když o něm někdo někde něco slyší, je z toho na prášky. Nemluvím o tý písničce Rape me like you do. ()

LondonGirl

Musím sa priznať, že som celých 8 sekúnd váhala, či sem pridám to moje hodnotenie vo forme hviezdičiek, ktoré sú až 4. Niekedy mám pocit, že sa svet riadi novým trendom s názvom: poďme hejtovať všetko, čo sa páči väčšine. Ale pekne od začiatku. Film rozhodne nie je pre náročného diváka a musí mať svoje publikum, ktoré si aj získal, keďže to bolo u nás hneď vypredané. Názor, že sa bude páčiť najmä tým, ktorí čítali knihu, je možno aj opodstatnený, lebo tí čitatelia aspoň vedia súvislosti. Názor, že sa bude páčiť najmä tým, ktorí knihu nečítali, je tiež opodstatnený, lebo nie sú ovplyvnení. Toľko k tomuto. Je to celé individuálne. Výber hercov nemôžem ani trošku skritizovať, podľa mňa si každý z predstaviteľov zahral svoju rolu presne tak, ako mal. Pre mňa to nebolo žiadne drastické sado-maso, bol to film, ktorý sa decentne snažil vystihnúť podstatu knihy. Síce mi to miestami pripomenuko Twilight, hlavne, keď sa hlavná hrdinka spýtala pána Greya, prečo je s ním v izbe, a on povedal, že nie je schopný jej dať pokoj. A ona vypustila známu formulku: Then don´t. Ako ok, wtf? Ale inak sa mi to páčilo, napriek tomu úplne rozumiem, ak práve toto nie je niekoho šálka kávy. Ešte raz na to síce do kina nepôjdem, ale keď to bude na DVD, rada si to pozriem opäť, P.S. plus bod za hudbu. ()

Alisa odpad!

Chci zpátky promarněné dvě hodiny života!! Co to jako mělo být? Fakt odvaz..až jsem se z toho úplně posrala vážně..Vyvolalo to ve mně akorát tak pocit nudy a jestli tenhle ubohý chlapec byl "sadista", tak potom už nevím, kdo nebo co jsem já. :-D Celé mi to připomínalo hodně špatnou kopii Pretty woman. ()

Lenulinka

Hvězda za Jamieho. Dakota naprsto otřesná, chemie mezi herci absolutně žádná, a všeobecně jsem se u "erotických" a dalších důvěryhodných scén smála jejich trapnosti. Ale s tím se počítalo. ()

milancecil

280. Já jsem Christian, miliardář, smyslný netvor, psychopat, rozkoší je mi ubližovat, jsem z toho mála výjimečných, všemocných a vy jen ten sprostý dav bezmocných, jen hračky jste pro nás bez valné ceny, jen pro naše zvrhlé hrátky, pro zvrácené potěšení a radost z trýznění, vždyť jste bytosti bez moci, nám věrní, poslušní, na pospas vydaní otroci, tak smlouvu bez zaváhání podepiš a přijmi svoji otrokyně roli, svlékni se, nahá nech se zbít, nech nás na svém těle do syta ukojit, jen pro naši vznešenou přízeň, nebudeš litovat, jen se nám nevzpouzej, nezkoušej zpěčovat, a nepros, vždyť soucit, lidskost je nám všem tak cizí, kdo se nám znelíbí, mezi odpadem jako ti druzí zmizí, ano, přiznávám, že jsem čekal filmovou pohromu a tak se i stalo, dorazila večer na scénu a byla až nestoudně troufalá a skutečná, je pro mne těžké se jen tak s chápajícím povzdechem a povzneseně přes něco tak ubohého přenést, útlak jako projev náklonnosti k člověku? Odpuzující, sado-masochistická romantika, morbidní a zcestná, bolest a ponížení jako jakási pochybně ospravedlnitelná emocionální satisfakce, velmi smutné svědectví úpadku, dílo zařaditelné jedině tak do okrajového žánru fašistická pohádka. ()

Glowski odpad!

Padesát odstínů šedi je film celkově tak nevyrovnaný, že by si spíš než ohodnocení hvězdičkami a komentář zasloužil podrobnější rozbor. Proto jsem se rozhodl držet hodnocení slovy a shrnout své dojmy v této výpovědi.____________ Záměrně se nechci nijak dlouze rozepisovat o technických záležitostech, každému je nejspíš jasné, že si tvůrci ohlídali, aby očekávaný vysavač peněženek odešel z výrobního pásu bez jediného kazu - nasvícení interiérů, podkreslení hudbou atd. Herecké výkony jsou slušné, i když ne vždy uvěřitelné, avšak hlavní problém tkví v nákresu samotných postav a tím bude také asi nejlepší začít._______________ Christian Grey je po psychologické stránce skutečnou hříčkou přírody (nebo spíš spisovatelčina pera), nepravděpodobnost existence takového člověka nechává smutně sedět v koutě i Hannibala Lectera. Příběh operuje s pojmy jako je dominance nebo submisivita, ale neláme si hlavu s jejich praxí, v podstatě je obrací naruby. Pro začátek vypusťme z hlavy, že Grey by byl mnohem pravděpodobněji osobou sexuálně submisivní a zeptejme se, co na to jeho soukromý život? Chvílemi je naznačováno, že měl těžké dětství. Třeba nám to dovysvětlí v příštích dvou až třech dílech, prozatím ve mně vyvolává dojem nudné stereotypizace vyplývající z nesmyslných mýtů - logicky to odpovídá úsudku, že chlapec v dětství znásilněný otcem bude pravděpodobně homosexuál. No nic, tak dál. Jako diváci jsme nuceni chápat veškeré jeho chování coby součást jeho osobnosti, v tom případě však není na místě prohrabovat se kartotékou s BDSM orientací, raději bychom měli zapátrat v té s nebezpečných sociopatismem a neovladatelnou omnipotencí. Nádherně to potvrzuje svým výstupem v posledních patnácti minutách. V dnešní době, kdy období temného středověku skončilo a všichni volají po rozumném oddělení minoritních sexuálních orientací od psychických poruch, by bylo hezké, kdyby je od sebe uměli rozeznat i obyčejní lidé, třeba diváci padesáti odstínů. Nebudu uvádět další příklady, myslím že pro Christiana to stačilo.______________ Ana je v samé podstatě druhou stranou mince. Ledva dospělá, zmatená, naprosto nezkušená. Navzdory tomu je schopná se po hlavě vrhnout do dobrodružství pro duševně vyspělé lidi, kam nespadá. I proto nás asi v druhé třetině filmu začne otravovat neustálými otázkami jako „Proč bys mi měl dělat tohle?“ nebo „Proč bych měla dělat tamto?“. Nechá se jako ryze nezasvěcená osoba bít od svého protějšku a její uspokojení je tedy minimálně diskutabilní, spíš náleží fantazii diváků. Ze strany jejího partnera jde o další důkaz faktu, že se nesluší jej začleňovat do sexuálních minorit (už jen proto, že tímto počínáním šlape na nepsaná pravidle té, kam by chtěl zapadnout), patří jednoduše do sanatoria pro násilnické povahy, viz výše. V zásadě se dá říct, že autorka stvořila víc než chtěla, ale lidé berou z většiny v úvahu jen její námět. To vše je přirozeně zabalené do neprodyšné vrstvy mamonu, drahých darů a hotelových pokojů, protože který pes by štěkl po obyčejné prodavačce a průměrném dělníkovi, kteří sdílejí jiný pohled na sex, než většina společnosti?_________ Jsem si vědom, že beru v úvahu pouze první díl, navíc jen film, ale nejsem optimistou natolik, abych věřil, že zbylé dva zazáplatují všechny díry a vyléčí zlomeniny. Pokud se tak stane, rád se tomuto filmu omluvím, sám o sobě však bude úplně stejně nefunkční. Nedělám si ale ani naděje, že by se snad v rámci rizika nižších tržeb vydala kamera příště hlouběji a ukázala víc, než jen „decentní nutnosti“. Na obyčejný polotovar, který se žene za penězi je Padesát odstínů přiměřeně explicitní, ale nebývale roztřepené. Mezi ty romantické nezapadá vůbec, k tomu není co dodávat. Nepochybně jde o kasovní trhák, takže tím se nejspíš veškerá přání tvůrců vyplnila. () (méně) (více)

zsn

Víte, co mě ze vzteku a po zbytečném sexu baví? Vždy to, když svým hodnocením změním u filmu procenta. Zkusím to i zde :D ()

zolo23

Film, ktorý neponúka nič len romantickú nudu. Neveril, som že to môže byť až tak zlé a nezaujímavé. Ako TV film by som to bral,ale ako "kinofilm" ktorý zarobil takmer pol miliardy $ je snáď zlý vtip. Tie "bubáky" zarobila tuším dobrá reklama a zvedavosť ľudí, ale tak to proste chodí. Šedý podpriemer. ()

Hruzi

Skvělý marketing, film pokulhává. Proč? Musím se přiznat, že jsem knihu nečetl, ale téma nahrává tomu, že to bude film založen na emocích. Nemohu si pomoct, ale ze žádné scény ve filmu nevyzařovala taková energie, jakou by si divák zasloužil. Spíše mi přijde, že je film jako smlouva a business meeting. Formální, zvláštní, parodující samo sebe. Přesto tu jsou věci, právě jako zmiňovaný marketing nebo herecké výkony (hlavně Jamie Dornan) či soundtrack, které jsou chválihodné. ()

jenik71

Přiznávám, že jsem se na tenhle film podíval jenom proto, aby mě okolí nemělo za blba... Nuže, můj dojem z této erotické taškařice je ten, že to může rozvášnit ženy a dívky, které marně hledají nekřesťansky bohatého mladíka, který jim řádně nabacá na holou. Samozřejmě ale až poté, co si erotické hrátky nechají posvětit řádně sepsanou smlouvou. Úvod nevypadal úplně nejhůř, jenže druhá polovina filmu mě už nudila a přišlo mi to hodně stereotypní a nezajímavé. Jednu hvězdičku dávám hlavní dvojici herců (přece jen svoje role zvládli se ctí) a druhá hvězda je za hudbu. Film samotný bohužel za moc nestojí. ()

Akret

Perfektní film…jste-li holka mezi 15-18, považujete 27 letého muže za povolanou autoritu, která již toho v životě zažila tolik, že by své zkušenosti mohla rozdávat a máte náladu na dialogově nenáročnou komedii s opravdu vychytanými hláškami typu: „Jsi první, kterou jsem svezl ve svém vrtulníku!“ pak jste si vybrala film na jasných pět! Pokud nespadáte do této kategorie, bohužel u Vás dojde ke střídání pocitů zoufalství se smíchem vyvolávajícím pláč nad trapností a ty dvě hodiny života Vám už nikdo nevrátí! ()

skinny

Nevím, zdali klesá hodnota mého IQ nebo ten film byl fakt dobrej...rozhodně 1. překvapení letošního roku, ono to nebylo tak špatné, jak jsem čekala. Film odpovídá knižní předloze, která byla brak, film je o hodně lepší. Nenudila jsem se, bavila jsem se. Celý film ještě podtrhuje výborný soundtrack, který tady dělá 70% toho dobrého! Dakota i Jamie se na konec ukázali jako skvělá volba. Dakota je roztomile, vtipně naivní, Jamie je sexy psychouš :) Co se týče erotických scén, tak ukážou prsa, zadek a to je tak všechno :/ :D Co jiného jsem taky mohla čekat, jinak by to nemohli dát veřejně do kina, že :D Zajímavé, že nikdo během projekce z kina neodešel a při těch "sado-maso" scénách (schválně to je v uvozovkách, neboť nic tak šokujícího tam nebylo) bylo v sále hrobové ticho, a přestalo i šustění popcornu :D nevím, jestli chlapi spali nebo to opravdu vnímali, že se tam konečně něco děje :D ()

pavcas

OK, tahle recenze se mi nebude psát lehce. V první řadě proto, že jsem zcela pod vlivem charisma Jamieho Dornana od tý doby, co jsem viděla The Fall a bylo to dlooooho předtím,než se upsal pro 50 Shades. V druhý řadě proto, že se snažím být objektivní a moje pocity jsou rozporuplný. Ok, četla jsem knížku,aspoň tu první, červená knihovna jak vyšitá, nicméně čtivý. Viděla jsem rozhovory s ním, jak je vtipnej, charismatickej a přirozenej, rozhodně ne prvoplánovitě sexsymbol, i když splňuje všechny parametry. Například má mega komplex z toho jak chodí, ok to sem nepatří,i když mně jeho chůze přijde nehorázně sexy. Ale prostě ten příběh je hlavně o lásce, takže mu odpustím zbytek, především proto že tam hraje on a protože jsem romantická duše. Sex tam hraje hlasitý, ale pořád druhý housle, nebo tak to bylo aspoň při filmovým zpracování myšleno a díky bohu za to, protože autorka by to nejradši udělala fakt hardcore, aspoň co jsem četla.. Je to o nejistým, svým způsobem nešťastným chlápkovi, kterej sice má všechno, ale myslí si, že není hoden lásky, myslí si že ani neumí milovat a jediný co umí je ovládat lidi a hlavně ženy jediným způsobem kterej zná, kterej zažil a tím si udržuje jakous takous životní rovnováhu. Prostě je "fifty shades of fucked up".A Jamie tohle stvárnil dokonale, protože role rozervanejch chlapíků mu prostě jdou, mimochodem všimli jste si tý narážky na seriovýho vraha ve scéně v obchodě ?Srandička co nebyla v knížce a narážka na zmiňovanej The Fall, dokonalý,ale jen pro zasvěcený. Pak přijde nějaká Ana a převrátí mu celej život naruby,protože nepřistoupí na jeho zavedený způsoby, no nepoznala se tam většina z nás, myslím v tý části jak Vám najednou život začne dávat smysl a jste schopný obětovat všechno pro toho druhýho? Nevím jak líp by se dalo natočit to, co bylo napsaný, způsobem jak to bylo napsaný,než jak to natočili a to včetně erotickejch pasáží. Nebylo tam nic pobuřujícícho,ani zvrácenýho. Ať si ten kdo to nečet říká co chce a honí si tady svoje intelektuální ego, ale já jsem byla byla příjemně překvapená, jak to bylo svěží, místama dost vtipný, dobře zahraný, romantický a ty sex scény byly prostě citlivě podaný, nad tím může omdlívat jen naprostej puritán. Překvapila mně příjemně Dakota, kterou jsem zaregistrovala ve filmu The Social Network , respektive zaregistrovala jsem její pěknej zadek když se zvedla z postele Justina Timberlaka.:-) Byla tady přirozená, upřímně naivní i sexy a ač hrála původně submisivní part, tak u její postavy byl znatelnej přerod a vývoj. Jamie Dornan mně nepřekvapil, to jsem psala na začátku, pro něj je tenhle film vstupenka do "A"listu, protože včera ho znal jen někdo a dneska o něm slyšeli všichni, což byl účel, především proto, že jako bejvalej ač světově uznávanej a dobře zaplacenej model neměl moc vysokej kredit jako herec a nedařilo se mu prorazit. Oscara nedostane,ale otevřelo mu to dveře. Každopádně jak jsem řekla na začátku, pocity rozporuplný, ale z toho co bylo napsáno vytěžili maximum. Aspoň podle mně. A soudtrack úžasnej................. A když to tady tak čtu, jak dávaj odpad ty co viděli max. ukázku nebo ani to ne a hrajou si na velký intelektuály, tak mám sto chutí dát 5* () (méně) (více)

gutshoter

Nevim, nečekal jsem nic, a hle - překvapení na světě. Dornan a Johnson to zahráli naprosto přesvědčivě a Elfmanovo hudba byla při intimních i méně pozoruhodných chvilkách naprosto skvělá. Závěrečná pětiminutovka měla i své emoce a i přes x "vtipných" scén a krajně nesmyslných zas tak nějak "po americku" mě tenhle fenomén fakt bavil. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva