Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

juta

Horůrek na jedno podívání určitě jo. Není to vůbec špatný horor, téma je docela originální a na trápení hlavní hrdiny se dobře kouká. Jenže mi tu chyběla drsnější a temnější atmosféra. Chvílema to působí jako tv slátanina, což je škoda a možná bych i zvolil trochu jiné herce, ale zase se mi tu líbilo vraždění dětiček, to má ode mě malinkatý plus za to. :D ()

paascha

Stačilo málo, lepší obsazení, lepší scénář, možná i lepší režisér, a byla by z toho mrazivá pecka. Takhle se žena lekala, já smál a kocour prskal:-( ()

S.Quentin QUALE

Je docela škoda, že Jonu Wattsovi příliš nevychází pokusy o zahuštění atmosféry, protože jen tak mohl Klaun plně využít potenciálu jedné z nejlepších hororových masek za poslední roky a stát se děsivým hororem. I tak toho ale zbývá dost, jelikož se v průběhu seznamujeme se zákeřňáckým klaunským převlekem zabijákem, jež činí ze svého nositele pojídače malých dětí. Po postupném úvodu se film pohybuje ve vodách spíše slasherové zábavy, takže krve cáká dostatek, nějaká ta (jak jinak) dětská končetina se taky objeví, ze začátku dokonce padne nějaký ten vtípek. V tomto směru je nuda vyloučena a v kombinaci z našlapaným záporákem bych ani nedivil, kdyby jsme právě pokládali základy něčeho, na co bude v budoucnosti navázáno. Clown pobaví, a i když bohužel nemá dost šťávy vyděsit, což možná ani nebylo záměrem, za pozornost bezesporu stojí. 75% ()

misterz

Tak výborne spracovaný horor so zabijáckym klaunom v hlavnej úlohe tu už dávno nebol, ak nepočítam Stitches, ale to bolo skôr na srandu. Tu tento snímok už od začiatku nenechá nikoho na pochybách, že pôjde o niečo vážne, atmosfericky výborne vygradované, krvavé a desivé. To najlepšie na filme je bezpochyby démonická premena nešťastného otca rodiny, kde sledujeme zo začiatku márne pokusy vyzliecť kostým, cez pokusy nájsť nejaké riešenie ako sa zbaviť kliatby až po desivú finálnu premenu, pričom samotná maska bola zatiaľ to najlepšie, čo som na túto tému videl, maskéri si dali sakramentsky záležať. Stretnúť niečo také niekde v opustenej uličke tak ma ani zabíjať nemusí, zomrel by som od strachu ešte dávno predtým akoby sa do mňa zakusol (predtým by som ešte pustil do gatí). Zároveň sa snímok podarilo zahaliť do slušného mysteriózneho oparu v podobe legendy o pradávnom démonovi a jeho detských obetiach. V tomto smere sledovať postupne gradujúcu atmosféru a stále väčšie porcie desu a beznádeje bolo neskutočne výborné hororové vyžitie. Paradoxne, pri akčnejších a krvavých scénkach tento pocit akoby ustupoval, chcelo to viac napätia, krvi a hlavne viac obetí z radov dospelých. Takto si klaun pochutnával iba na detských výrastkoch, čo pochopiteľne nemohlo ísť explicitne na kameru. Aj tak, u mňa veľká spokojnosť. Tento horor by nemal ujsť žiadnemu hororovému fandovi. 80/100 ()

kingik

Před tímto klaunem by se měly mít děti fakt na pozoru. Pro svoji potěchu jich musí pět zabít, aby byla završena dávná kletba. Tu na sebe realitní makléř Kent uvalil, když se převlékl do nalezeného starého kostýmu klauna s prokletou minulostí. Od té chvíle je z něj krutý démon. Nechtěl zkazit svému synovi narozeniny, ale zkazil své rodině iluze o tom, že klauni jsou veselá a hodná stvoření, která by nikdy dětem neublížila. Ovšem omyl, dětem se v tomhle hororu ubližuje. Tedy bacha, jestli jste na tohle háklivý. V tom případě tenhle film nechte skrytý vašemu zraku a přečtěte si jen moje pojednání o něm. Originálně béčkový námět produkčně zaštítil Eli Roth. Režijně se nejede vždy úplně na maximum, klidně se mohlo v brutalitě i psycho nátlaku o stupínek přitlačit, avšak režisér a spoluautor scénáře John Watts opatřil pro film patřičně temnou fazonu, příjemnou nepředvídatelnost a mírně zvrhlé i atmosférické scény a finále, které filmu dalo důstojnou tečku. Film neměl financí nazbyt, zřejmě proto je ve filmu méně explicitních a technicky náročných scén, které k takto pojatému hororu většinou neodmyslitelně patří. Produkční tým kolem filmu bezejmenného režiséra však zdatně vypomáhal a dělal hodně pro to, aby lacinost nebila tolik do očí a realizace tímto nedostatkem nadmíru netrpěla. Je docela možné, že nějakou scénu si natočil i Eli Roth osobně. Film si nemohl dovolit žádná zvučná herecká jména. Až na Petera Stormare, který hraje šílence, jenž je o prokletí velmi dobře informován a zažil jej na vlastní kůži, je herecký tým sestaven výhradně z neznámých, ale adekvátně hrajících herců. Tenhle horor má spád. Od prvních minut se film zajímavě rozjíždí, Kent se nemůže vysvléct z kostýmu, který na něm ulpěl, pátrá se po jeho původu, jeho dítě i manželka jsou ve smrtelném ohrožení, následně se zjistí, že existuje jen jediný způsob, jak se prokletí zbavit, do toho přibývá obětí z řad dětí. Nedá se tedy napsat, že by byl film dějově odfláknutý a nudný. Je hlavně krystalicky béčkový, což je vlastně jeho největší přednost. Přesně v této kategorii se nesou kvality tohoto filmu. A ani Eli Roth na tom nic nezměnil. 70% ()

Kudly4

Kdyby se na tomhle Hororu nepodílel Eli Roth, tak bych to asi v polovině vypínal. Protože nebýt zde právě Gore, tak je to tuctový, Hororový drama a úplně jsem cítil v atmosféře filmu ten televizní smrad, který se táhnul od samého začátku. Laura Allen sice pěkná Milfka, ale hraní jí moc nešlo, emoce na nule. No, nebýt opravdu těch povedených Gore scén a dobrý masky klauna, na 3* by to fakt nebylo ani náhodou. Btw, ten TV Prima obsah, je fakt vtipný. ()

Anderton

Kvalitne napísaný horor so zopár výborne nakrútenými scénami a skvelými maskami. Prečo teda nižšie hodnotenie? Klaun bohužiaľ nemá atmosféru, všetko mimo hororou pôsobí ako z televíznej drámy a zrejme bude pes zakopaný aj v tom, že námet by perfektne zapadol do produkcie osemdesiatych rokov. Vtedy by sa stal bezpochyby aj kultovým dielom. Andy Powers si úlohu klauna užíva, show si ale pre seba neprekvapivo kradne Peter Stormare. No a bohužiaľ Laura Allen nebola dobrá voľba, manželku si mala zahrať Elisha Cuthbert, hneď by sme tu mali viac komentárov. Film môžeme čítať ako metaforu krízy stredného veku, či alkoholizmu alebo aj závislosti na drogách, v tomto je interpretácia otvorená a rozhodne to sú plusové body. Škoda tej atmosféry, takto 70%. ()

Frajer42

Pohádka o nesundatelné klaunské masce a vnitřním boji s nezdolnou touhou spapat nějaké to dítko. Vcelku originální námět. Originální náměty já rozhodně můžu. V hlavní roli bohužel nebyl úplně mistr sympaťák, tam si to asi žádalo šťastnější ruku při výběru. Zpočátku byl snímek čirou komedií. Postupem času se lehoulince přiostřovalo a na pár scének se kouknout vyloženě dalo. Strašidelné to tedy nebylo ani co by se za kapří nehet vešlo, ale to se nedá nic dělat. Závěr byl vcelku překvapivý, !SPOILER!→ když už člověk spapá 4 děti a chybí mu poslední, tak by nejeden čekal, že mu i to poslední sklouzne do krku. ← Jinak, ta závěrečná šášova podoba byla moc fajn. Tu chválím. Celé to trošičku smrdělo nedotažeností. Děj byl místy velmi nudný. Nějakou tu hvězdu zde však určitě zanechám, cosi to do sebe přeci jen mělo. ()

Campbell

Clown má zajímavou historii co vzniklo jen jako humorný fakeový trailer po pár letech nechal vzniknout celý film(díky za to Eli Rothe). Klaun je hodně zábavná blbina která se rozjede prakticky hned od prvních 5 minut. takže žádné čekání ale hned akce. Žádné hloupé kecy okolo. Krve je tu poměrně dostatek(na takový typ filmu) film je solidně natočený a dobře se na něj dívá. Konečně se ve filmu nebojí zabíjet pořádně děti. Sice občas je film zdlouhavý ale mě bavil dost. ()

silentname

Dúfal som, že konečne bude vonku silný horor a predsa sa to podarilo. Nekričal som, no musím priznať, že film výborne vedel držať atmosféru. Keby môžem ale povedať pravdu, tak prvá polka filmu bola vynikajúca, druhá už mala svoje klišé miesta, ktoré film začínali jemne zdržovať. Najmä záver na mňa pôsobil trošku nedotiahnuto. Masky boli super, herecké výkony boli výborné, dokonca musím povedať, že aj postavy boli vcelku zaujímavé, no mohli ísť miestami trošku viac do hĺbky a trošku ich rozpitvať. Najmä asi Brada Karlssona, ktorého príbeh podľa mňa ostane nedopovedaný. Napriek tomu však musím povedať, že sú silné momentky aj v druhej polovici filmu. Najmä asi keď Meg má svoju vlastnú dilemu a odvezie dievča na miesto, kde ju má Kent očakávať, alebo aj keď sa rozhodne posledné dieťa dostať úplne iným spôsobom. Myslím si, že najmenej zaujímavou postavou bol asi otec Meg, ktorý tam mal byť asi elementom zvyšovania drámy, len privádzal skôr Meg do hrozne nepríjemných situácií. Celkovo som ale rád, že som mal konečne horor, ktorý aj vedel vydesiť. A verte mi, radšej som si nechal zapnutú lampičku. Vydarený film ()

PetrPan

Originální horor, který ztrácí na působivosti v tom, v čem by měl být nejsilnější, tedy v útocích na děti. Využil-li by Watts dětskou bezbrannost na maximum, dosáhl by rozhodně daleko většího účinku. K děsivé dokonalosti totiž nechyběly kýbly krve, i tak jich bylo dost, ale stačila slza stékající po tváři vystrašeného dítěte a bylo by vymalováno. Klaun jako děsivá příšera ze starých pověstí měl rozhodně na víc. Tři hvězdy za dokonalou přeměnu v monstrum, psa, který ztrácí hlavu a kostým, který bych si doma občas rád oblékl... ()

Chrustyn

Trochu utahaný a možná zbytečně dlouhý, ale poměrně originální a občas černo-humorný horor o chlapíkovi, který si oblékne kostým klauna, který se stane stane jeho novou kůží. ()

korbitch22

Ty vole to je škody, námět absolutní náhul, který měl neuvěřitelný potenciál.Příběh, který kdyby točil James Wan, normálně by jsme umírali na infarkty po desítkách přímo v sálech, bohužel tohle všechno natočilo diletanské hovado a tak tu máme zase jen lehce nadprůměrný horor, který vás ale spíš nasere svým promarněným potenciálem.Nedokáže si to vůbec udržet atmosféru, vleče se to a bohužel ta kolonka drama je ve filmu víc než horor a to je v prdeli.Když tam jsou pasáže s tou knihou, ukázky démona na kameře, vyprávění o jeho mytologii a občasné scény s proměnou a pojídáním dětí (nějaký TO si může tak na pouti vyhonit péro v dětskym koutku) je to dokonalý, pokaždý, když tam tohle není je to v píči.Manželka hlavního hrdiny se sice chová dobře a to, že manželovi věří a chce mu pomoci je dobrý scénáristický tah, jenže Laura Allen je mizerná herečka a má emoční reakce asi jako po pár Budvarech sledujíc přenos z Parlamentu (ano nijaký a totálně vypatlaný) její reakce na sežrané dítě je asi jako ''do prdele'' došlo mlíko v lednici.Nebál jsem se u toho ani minutu a to mě sere nejvíc.Modrý čísla si tenhle film víc než zaslouží a co víc, hodně nižší modrý čísla.Je to strašná škoda, finální démon je naprosto dokonalý kurefsky děsivý hovado, jenže scénář je prostě mrdka, režisér nudař a konec je totálně na vyliž prdel.Kdyby ten kostým na sebe vzala moje drahá žena, doběhl bych jí vedle do školky pro pět uřvanejch zmrdů a s prstem v prdeli počkal až je sežere, zametl kosti a žil dál život se svojí milovanou.Jenže scénárista je srab a režisér pokrytecký čurák, co zničil látku filmu, na který jsem se týdny těšil a čekoval title minutu po minutě, abych se potom jenom nasral.55%. ()

heyda

Miluju horory, kde se lidi mění v monstra a když je to navíc natolik absurdní jako tenhle Clown, tak je o zábavu postaráno. Podle mě nejlepší horor letoška (prozatím) a ačkoli mám jisté výhrady, tak hodnocení napálím maximální. Pro mě nečekaně milé překvapení, které sice svým vývojem nikterak nepřekvapí, ale umí vytvořit solidní napětí a maskérky zaslouží velkou pochvalu. ()

rollman1

Ellíček mě zatím nikdy nezklamal. Kdekoliv se mihne, smrdí z toho dobrej, krvavej biják. Ať už je na postu producenta, režíséra nebo jen na place podává svačiny, vždy se jedná o nadprůměrný film. Clown není žádnou výjimkou. Je to prostě Perda na druhou. Troufám si říct, že zatím a možná i nadále to bude horor roku, protože se to neskutečně povedlo. Výborné gore, kde nechybí končetiny malých dětí, torza těl a nějaké ty cákance. Skvělá maska klauna a musím podoknout, že strašidelnější masku jsem v životě neviděl. Trošku bych přibral na atmosféře, ale jinak si film drží diváka od začátku do konce a jestli divák potí krev nebo je schovaný pod stolem u sledování filmu, tak to jen dokazuje kvality onoho snímku. ()

MontyBrogan

Bude to znieť cynicky, no taký je aj celý film, tak to napíšem priamo. Zabíjanie bezbranných detí je nuda. Ale chápem, že tá legenda takto viac dáva zmysel - nejaký vzťah k deťom tam asi musel byť. A masky sú výborné, aj celá technická stránka milo prekvapila. Silnejšie tri (maloleté pokrmy). ()