poster

Osmy (TV film)

 • anglický

  Wisdom Teeth

  (festivalový název)

Komedie

Česko, 2014, 82 min

Externí recenze k TV filmu (5)

 • Aktuálně.cz (Martin Svoboda II)

  "Ne že by v Osmách sedmdesátá léta působila jako pohodová doba, rozhodně se ale zdá, že byla chyba a hloupost narušovat jejich přirozený průběh a nenechat vyřešení nepříznivé situace "na jiných". Proto asi nepřekvapí, že podpis Charty 77 je tu vykreslen jako prázdný akt, který nemá žádný smysl a…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Liška) ****

  "Osobně se na každý nový projekt Jiřího Stracha těším, jelikož se jedná o mého jediného oblíbeného českého dramatického režiséra. A i tentokrát mě přesvědčil o tom, že režisérskému řemeslu rozumí. Po technické i herecké stránce se Osmám nedá nic upřít, obojí šlape jako hodinky. Zásadní problémy už…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ****

  "Druhá drobná výtka míří k poněkud levnější komunální satiře s instalatéry, ač Marek Taclík v montérkách vyloženě jiskří, ale jako celek se Osmy nominují na český film roku. Znamenají zatím nejčistší i nejsilnější společné dílo tria Epstein – Strach – Trojan. Královsky baví a přitom tiše tleskají…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Dlouhé čekání se vyplatilo. Televizní film, kterému by rozhodně slušelo i filmové plátno a krapet delší stopáž. Herci mají co hrát, režisér Strach má co režírovat, protože mu to scénárista Epstein dobře napsal. Škoda, že se takovému filmu nepodařilo v programu najít mnohem důstojnější místo, než…" (více)

 • TVzone.cz (Milan Rozšafný) ****

  "Na komediálním překvapení Osmy mi vlastně vadí jen jedna věc. Že neměla Česká televize dost odvahy na to, aby snímek i přes jeho nesmírné kvality procpala do kin. Nejen, že by film strčil hravě do kapsy většinu celovečerní konkurence svými kvalitami, bezchybnými herci a silnou myšlenkou. Ono by se…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace