Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Přesně typ filmu, k němuž jsem si musel postupně najít cestu. Když jsem ho viděl poprvé, vůbec mě nebavil a svým obsahem mě docela sral. Trochu totiž nemám v oblibě (no, ono mi nijak nevadí, jen je trošku nechápu, takhle bych to spíše vyjádřil) tzv. víkenďáky - lidi, co celej tejden, od pondělí do pátku, relativně "poslušně" makaj v práci kterou nesnášej a celou tu dobu se až třesou (a často ani o ničem jiném nemluví) na to, až přijde pátek a oni vyrazí na pařbu. Pak ten pátek přijde, oni se doslova utrhnou ze řetězu, narvou do sebe co se jim dostane pod ruku, valej až do druhýho dne, v sobotu pak vydejchávaj dojezd a v neděli nabíraj sílu na další pracovní týden, kdy zase budou hezky pracovat a těšit se na další pátek. Takhle to samozřejmě vypadá trošku zevšeobecněný, ale pár přesně takových lidí znám. Musel jsem se na Human Traffic kouknout víckrát, abych nakonec zjistil, že o tomhle a ani o drogách ten film zase tak moc není. Postupně jsem odhalil i jeho silnej sociální a společenský odkaz a prostě jsem se do něj zamiloval. Kromě toho má film dost dobrou hudbu, vynikající humor (různé vychytávky typu reportéra vysvětlujícího jak to funguje s distribucí drog v klubu, Jipův a doktorův argumentační battle o kladech a záporech braní extáze, rozhovor Lulu s tetičkou apod.), dobrou kameru a střih a skvělý herecký výkony Lulu a Niny, ty jsou naprosto skvělý. Nejsem clubař, drogy neberu, ale tomuhle filmu rozumím, chápu ho a mám ho rád. ()

JASON_X

Před lety jsem byl z tohohle filmu napoprvé nadšený, ze scénáře a hlavně ze způsobu režie, z té smršti vtipu, gagů, výborných scén a obrazů... Nikdy jsem neinklinoval ke stylu života a ke způsobu zábavy hlavních postav, já se v jejich věku radši ožíral v rockových klubech, ale tohle dílo mi bylo hodně sympatické. Po letech už ale při poslechu všech těch stupidních dialogů všech těch duchoprázdných vymaštěnců nekřivím ústa k úsměvu, ale spíš k úšklebku a otráveně zvedám oči. Nicméně nebudu v tomhle případě subjektivní, nýbrž objektivní, natočené je to fakt perfektně, a já jsem se v osmnácti ve dvaceti taky choval jako duchoprázdný vymaštěnec, takže silné čtyři. ()

mm13

Také naozaj. Vrátane záveru. Pred rokmi mi to práve ním mierne škrípalo, ale práveže inak by to bolo nasilu. ()

BoPo

Éčková generácia, ktorá žije len pre piatkový večer. Pretrpí to čo je pred ním a nezaujíma ju to čo je po ňom. Žijú pre ten okamžik, kedy môžu donekonečna rozoberať Star Wars alebo si na všetko sťažovať. Smažky, ktoré nemajú žiaden ciel. Stačí im, že existujú. No a film je na tom podobne. ()

Lacike

Pred desiatimi rokmi som to celkom slusne zral a dal by som 4*, ale dnes to uz ide prakticky uplne mimo mna a dal by som 2*. Rozhodne to je ale zaujimavy film, ktory ale treba vidiet v spravnom veku. Asi tak okolo dvadsiatky. Takze nakoniec davam neutralne 3*. ()

bouncer

...a je tu víkend. Pařba začíná! Zajisté kultovní snímek o britské mládeži, který mi je (i přes odpor k jistému druhu hudby, který ve filmu převažuje) velice sympatický. Vcelku originálně pojatý film vás staví do pozorovatele nekončících víkendových party, kde se utratí všechny peníze během týdne vydělané...hned bych se přidal :-) Pro někoho poučení, pro jiného pobavení či poznaní nového, každopádně svězí vtipný snímek, který by neměl chybět v Nočním filmovém klubu na ČT2... ()

Terva

CITÁT - Přítomnost je pryč, fantazie je součástí reality. Myslí nám to jasně a přitom vůbec nemyslíme. Je to báječný. Přestáváme chtít věci ovládat. Zapomínáme na všechnu bolest v životě, lidi už nás neohrožujou. Všechny nejistoty vyprchaly. Jsme v oblacích........................................................................................................................ ()

schizmo

Další z klasik vlny revoltujících anglických režisérů, jenž krz pohledu do společnosti na drogách závislé mládeže, odkrývá více pravdy a skutečností založených zřejmě na skutečných zážitcích, než by se mohlo zdát... ()

Francik

Sice "jen" hulím, ale film mě oslovil tak, že jsem se celou dobu neodtrhl. No, prostě za ***** a hlavně nenutit těm, kteří nechtějí. ()

Korbitch

Vzkaz pro pana Šteindlera: Kdybyste si nejdříve zkouknul Human Traffic, nevyblil by ste takovej shit, jako je Perníková věž, protože TAKHLE to chodí, když ste na drogách!!! A kdo tady brečí, že to je film o tom,jak si co nejlíp zasrat mozek, ten to absolutně nepochopil. Ty lidi nemaj jinej smysl života, a když vám nevyhovuje realita, snažíte se z ní uletět.....prostě to pochopí jen ten, co měl v životě stejnej problém!!!Každá věta,každý slovo,co tu padne je těžkej fakt.Zažil sem tyhle sračky na vlastní kůži.Vím,o čem mluvím a vědí to i tvůrci tohoto filmu!!!HOWGH! ()

Praxis

Esence devadesátek, časů, kdy se mohlo všechno. Divokost a nespoutanost o víkendu vs krutá realita a nuda a šeď pracovního týdne. Film pro lidi tak o 15 let mladší než já. Nicméně naprosto luxusní soundtrack, který dává vzpomenout dobám, kdy taneční hudba byla o něčem jiném, než o současných kolotočích na monstr akcích. 60% ()

Davson

V tomto filmu je mnohem více životní pravdy než ve většině současných "seriózních dramat", která jsou oceňována na filmových festivalech! A jen tak mimochodem - taky je to neskutečně zábavné, hravé, chytře natočené se spoustou krásných drobností a vůbec je radost se na to dívat. Nemohu to nemilovat - jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Vojcl

Přirovnání k mému velmi oblíbenému Trainspottingu je na místě. Human Traffic oproti němu nemá téměř žádný děj, ale jako sonda do života mladých britských narkomanů má neméně stejně silnou výpovědní hodnotu. Zajímavá ujetá kamera i střih. Nutno také pochválit výkony herců, kteří ve svých rolích vůbec nepůsobí trapně, i když zvolený styl by k tomu hodně vybízel. ()

ABLABLABLA

Myslím, že jsem udělala velkou chybu, že jsem si před tím, než jsem si film pustila, něco nedala :D Protože tohle je totální zhulená či spíše zfetovaná (ono je to úplně fuk) pakárna a ujetina.... ovšem dobrá. Na tohle se ale člověk nemůže dívat úplně střízlivy a tak vůbec, jinak jen kroutíte očima "co to do háje má být?" Nemůže se popřít, že je to ale zábavná a svěží komedie. 3,5* ()

kaylin

Docela dobře je zde zachyceno to, jak se lidé chovají, jak vnímají svoji práci a jak jsou pro ně víkendy skvělým vysvobozením, v podstatě dočasnou dávkou, která jim tu rutinu a nudu trochu zažene. Těší se na ně, prožívají je naplno, neřeší následky. A pak zase zapadnou do rutiny. Vlastně je to docela smutné. ()