Supermana by si podal k snídani, Iron Mana k obědu a večer by naučil Hulka se nerozčilovat. Thorovo kladivo je pro něj jen dětské kladívko. Antický hrdina Herkules strčí všechny své následovníky do kapsy. Přišel na svět jako polobůh – syn vládce bohů Dia a smrtelné ženy -, vybavený nadlidskou silou a odvahou. Už od kolébky je zaslíben velkým činům: podle věštby má svrhnout tyranskou vládu svého nevlastního otce. Herkules ale zprvu o své skutečné identitě a o svém velkém poslání nic netuší. Jediné, po čem touží, je láska krétské princezny Hébé (Gaia Weiss), která byla ovšem z politických důvodů zaslíbena jeho bratrovi. Když ale přijde čas, aby naplnil svůj osud, čeká ho vyhnanství, otroctví, gladiátorské souboje v aréně, a posléze i velkolepá série hrdinských činů, které z něj udělají jednu z největších legend lidské historie. (Bontonfilm)

LiVentura

Asi souboje dali tvůrcům nějvětší práci, o ničem jiném to také ani není, nečekejte mýtické stvůry nebo impozantní dějovou linku. Vybředlá akční podívaná, jejíž vyznění se ztrácí a naprosto pozbývá smyslu podobný počin.. škoda. ()

Disk

Strašně hloupý film s lacinějším vizuálem a la Spartacus: Krev a písek, navíc bohužel s ratingem PG-13, takže na krev a sex zapomeňte. K tomu podprůměrné herecké výkony s ještě horšími replikami a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Na Kellana Lutze se aspoň hezky kouká, ale je to k ničemu, protože ten kluk je herecké poleno a charisma nechytil ani z rychlíku. 4/10 ()

666teen

Ano, Herkules nám v panoptiku osvalených mazlíků inspirovaných jistou Číslovkou chyběl. Snad je poslední. A určitě je nejhorší. Ono, když hlavnímu hrdinovi propůjčí muskulaturu pivovarského vola a obličej retardovaného pasáčka vepřů nějakej tupoun z Tvajlajtu, je o výsledku celkem s předstihem rozhodnuto. Další kožené spodky a zpomalené vrhy zbraní, nebo soupeřem už nedám. Asi vrhnu. ()

S.Quentin QUALE

A krade se ostošest! Themistoklés opcuje s Maximusem ve sračce s prachbídným příběhem, podle které je Spartakus scénáristickým velkofilmem. Od Renny Harlina bych teda čekal o něco lepší výsledek, nebo aspoň to, že si přelouskne Édu Petišku. A já bych si tak přál pořádných 12 úkolů pro Herkulese (snad se dočkám tady). No nic, tohle je přiblblý digital madness, na kterým je nějaký ten um znát, ale na ostřílenýho režiséra je tohle prostě špatný. Vzhledem k tomu, že jsem se na to dodíval, přičemž jsem neměl potřebu ten krám zhasnout, tak dávám 2*, ale tohle teda nikdy více. 30% ()

misterz

Chvála všetkým svätým, že to už mám za sebou. Tak hrozné spracovanie Herculovej legendy som ešte nevidel. Proti tomuto žvancu je Sorbíkov Hercules prvotriedna kvalita nominovaná na oscara. Ťažko sa baviť o tom, čo je zlé, pretože tu je zlé úplne všetko. Od castingu, réžie, efektov, kamery, hudby..... Jednoducho vo filme nefunguje skoro nič. Čerešničkou na torte je samotná postava Hercula, absolútne nevyhovujúci herec, ktorý je výsmechom všetkým jeho predchodcom. Vedel by som si ho predstaviť tancovať v Modrej ustrici alebo vo formácii Luneticu, ale hrať takúto rolu to vonkoncom nie. Tiež sa mi zdá čudné, že vo filme sa nepreleje snáď ani kvapka krvi, čo je teda povedzme si na rovinu dosť čudné, vzhľadom na charakter a povahu súbojov. Samotné súboje pôsobili odpudzujúco, spomaľovací efekt bol samoúčelný a len otravoval, niečo celkom iné ako pri 300 (2006). Trápna snaha o vykradnutie tohto filmu rozhodne nevyšla. Miestami to skôr pripomínalo Matrix, len tu to pôsobilo komicky. Príbeh bol nudný, hrozne plochý a povrchný s infantilnými dialógmi. Scenárista musel byť riadne mimo, keď z neho vyšla len takáto vtákovina s textami pre 6-ročné deti. Ani vlastne neviem, za čo tá hviezda, možno mi je ľúto dať môjmu obľúbenému žánru odpad. To jediné ma napadá. 25/100 ()

liskam

Dokoukal jsem to.... Nevím jestli to bylo mou odolností, trpělivostí a pohodovou náladou před spuštěním filmu a nebo umem filmařů. V případě tohohle snímku se kloním k první variantě. Za mě 40% ()

kingik

Herkules, Héraklés nebo Alcidés, zkrátka, jak je libo, pocházel z Finska. Kamarádil se s režisérem Renny Harlinem. Ti se dohodli, že jednoho dne talentovaný režisér se zapadajícím statusem kdysi slavného a vyhledávaného režiséra, natočí o udatném silákovi akční spektákl a zbaví ho mýtů a bájů kolem něho. Ty nechá kolegům ze štábu "Herkules: The Thracian Wars", kteří ho budou následovat. Jaká dobrodružství spolu natočili za 80 mega už můžete posoudit sami. Já byl nadmíru spokojený."Slezte z toho lustru, Renny. Stejně vás vidím!". Co tak ustrašeně pane Harline. Natočil jste to podle nejlepšího vědomí a svědomí, a že Váš film nechutná kritice, která by nenatočila ani závěrečné titulky, tak na to dlabejte. Stále totiž patříte k režisérům s řemeslnými schopnostmi a citem pro spektakulární akci, o který jste nepřišel ani po letech (akčního) půstu. Z legendy o silákovi se to tady smrsklo vesměs jen na zabití Nemejského lva, které je tady zaměněno, protože se podle legendy mělo jednat o kitharoinského lva. V žádném případě tedy Herkula neuvidíme oblečeného do lví kůže a přilby s rozevřenými čelistmi, jak praví legenda. Vypustily se rovněž úklady nenávistné Héry anebo proslulé plnění dvanácti úkolů uložených Herkulovy za trest, z nichž právě jedním z nich bylo zabití Nemejského lva. Film by se tímto s největší pravděpodobností natáhl na nesmyslné tři hodiny, zatímco v této podobě uteče jako voda. Herkules je prezentován coby muž z masa a kostí a tahle demýtizace mně rozhodně přišla vhod, než nějaké půtky s božstvem na Olympu. Renny věděl pro jaké publikum svůj kino film točí. Pro mladé, dynamické, chtivé akce a překvapivě ne až tak popcornové, jak tomu bývá u jeho kolegů. Harlin je totiž režisér s vyspělejším režijním pohledem a stylem. Zachováni jsou tedy silákovi rodiče, povil ho Zeus s krásnou Alkménou (Roxanne McKee vynikající volba) a žárlivý král Amfytrion, když se to dozvěděl řádil jako umanutý (Scott Adkins rovněž skvělá volba). Herkules, měl bratra Ífikla, kterého ovšem krásná krétská princezna Hébé (Gaia Weiss plnila požadavky role na jedničku s hvězdičkou) nepřefikla, protože moc dobře tušila, co má za kládu Herkules v kalhotech (od toho počeštěné kule, co jdou v teplákových soupravách doprava) a při pohledu na jeho bratra chcípáčka, byla ochotná čekat na ten mužný nástroj, až se vrátí z dlouhé válečné výpravy. Ano, jak jistě tušíte, následovala Herkulova válečná výprava, padnutí do otroctví, kde se z něj stal udatný gladiátor, který své do té doby nepřemožitené protivníky v aréně rozmetal a do toho musel stále myslet na svoji milovanou, a především překazit chystanou svatbu svého zákeřného bratra s ní. A samozřejmě to ještě nebylo tak úplně všechno, protože zúčtování se svým fotříkem, si nechal až na konec. Film velmi rychle pádil vpřed, milostný vztah Harlin mezi Herkulem a Hébé zvádl perfektně, ač si na to nepotrpí. Akčním scénám, respektive častým soubojům nechyběly efektní zpomalovačky a napětí, ale na krev se nešlo. Kellan Lutz v roli siláka se vytasil s namakanou bednou, a vůbec nebyl tak nesympatický a blbě hrající, jak se mu v zaujatých recenzích připisuje. Akční dobrodružství s pěkným vizuálem a s akční porcí, které rychle v kině uteče. Letos byl zaznamenán boom historických filmů s obdobnou tématikou. "Pompeje" a "300:Vzestup říše" měly do mrtě propracovanou výpravu a technickou okázalost, ale chyběla jim dějová duše. To Harlinův "Herkules" ji na svých bedrech má. A přinesl i balvan, který mrštil po kritice. Mé hodnocení: 100% () (méně) (více)

InJo

Dá se to přežít. Harlinův HERKULES je sice tupý (a místy opravdu hodně), zkratkovitý a snad polovinu stopáže zpomalený, ale díky pravidelnému přísunu akce jakž takž sledovatelný (ačkoliv souboj s největším potenciálem je odbytý snad v každém směru). Spíš než antickou báji připomíná GLADIÁTORA s prvky fantasy a vizuálem (mého oblíbeného) seriálového SPARTAKA - a propos, jeho představitel (Liam McIntyre) zde dokonce hraje jednu z hlavních rolí! A je ze všech nejlepší a nejsympatičtější. Těsně za ním je Scott Adkins. A pokud je v nějakém filmu Adkins druhým nejlepším hercem, asi musí být jasné, že daný snímek z hlediska hereckých výkonů patrně nebude žádná hitparáda. A nejhorší "herectví" bohužel předvadí ten titulní necharismatický svalnatý tupoun (když začne pateticky promlouvat ke svému otci, je to peklo). Nepotěší ani fakt, že film je přístupný, takže se pochopitelně nekoná žádná nahota ani krvavé či brutální záběry (ty by přitom občas vyloženě sedly). Naštěstí jsem nic nečekal, tudíž ani nemám být z čeho zklamaný. Nicméně onen 70-ti milionový rozpočet mohl být využit mnohem lépe (mohli ho dát třeba mně :D). 50 % ()

Frajer42

Viděl jsem 10 filmů či seriálů s Kellan Lutzem a udělil jsem 6 odpadů. Už tady něco smrdělo. Přesto, film mi byl doporučen a doporučenému filmu se "ne" neříká. Začnu tím podařenějším. Souboje byly fajn. Nejednalo se o žádný zázrak techniky, ale dalo se na ně skutečně koukat. Když tedy opomenu to závěrečné šaškování s bleskovým mečem. Dále mě mírně zarmoutilo, že se tak šetřilo s krví, respektive krev se neobjevila, a taky možná proto mám pocit, že je film situován hlavně gayům, ženám a dětem. Na nic jiného kromě soubojů se nedalo dívat vůbec. Totálně debilní příběh o lásce, které osud, tak jako obvykle, nepřeje neumožnil mému srdíčku zaplesat. Dialogy poskakují na hraně absurdnosti. Soundtrack taky nebyl nic moc. Nudou jsem u filmu sice nepošel, ale netroufal bych si tu hovořit o béčku a postoupil bych abecedou minimálně o písmenko dál. Věřím, že ta paráda s The Rockem, kterou se chystám stáhnout bude ve všech směrech výživnější podívaná. ()

Socrates odpad!

Ten nám teda zrodil legendu! Udělat z Herkula gladiátora a natočit to ještě ke všemu tak směšným způsobem? Harlin je mrtvej, a bylo to útrpný devětadevadesátiminutový sloumoušnový umírání. ()

PetrPan

Chudák Héraklés, jistě se na Olympu obrací. Renny Harlin s jednoduchostí sobě vlastní předkládá patetickou, pseudohistorickou, nudnou, hloupou a trapnou sračku s neuvěřitelně přehrávajícími hereckými nulami, Gaiu Weiss si v téhle souvislosti budu dlouho pamatovat a příběhem, který s řeckořímskou mytologií nemá společného ani zbla. Potěšilo mě jen 3D, byl jsem na něm podruhé v životě a tentokrát mne nebolely oči a já se dokonce párkrát uhnul letícímu šípu, popravdě to ale Harlin přehnal i s tímhle, neustále a ve všech situacích a téměř kdekoliv poletující chmýří bylo po chvíli už dost otravné. Nu 200 Kč v hajzlu, nekonal se ani výplach mozku, který jsem od toho čekal, a po Lulanu Kecovi s láskou vzpomínám na Kevina Sorbóó. Hvězdu za to 3D. ()

Ratemus

Tragedie epických rozměrů, do toho ještě Kellan Lutz, který převzal pomyslné kladivo neherce po Jay Courtneymu a Taylora Kitsche. Nezachrání to Spartakus Liam Mclntyre, k tomu není co říct, špatnej casting, scénář o ničem, vizuál hroznej a absolutně nezajímavé postavy. ()

jarous

Tak film za mnou a tak je potřeba koment. A hned z kraje musím napsat, že nic moc, pravdou je, že v něčem se tvůrci drželi legendy, ale místy mytologii postavili na hlavu. Největší hrubka, Héra Herkula nenáviděla a celý jeho pozemský život mu kladla do cesty nejrůznější překážky. No a k filmu samotnému, některé scény byly nepřesvědčivé a zpomalovačky se taky moc nehodily. Děj byl divně chaotický, hlavně konec. Někteří představitelé byli lepší někteří horší, asi nejvíc se mi kupodivu líbil Ifikles, byl zahraný dobře. Jediné co si zaslouží plus je dobře zvolená hudba a pěkná příroda. A za to je ta třetí hvězda. ()

klerik

Tento Hercules určite nemá na VIKINGOV či SPARTAKA... Lenže som od neho nič nečakal a v pohode som ho dopozeral. Na rozdiel od Rockovho HERCULA či POMPEJÍ si tvorcovia zrejme uvedomili, čo točia a celkom ma pobavili. Možno v kine by ma to sklamalo viac (keďže scenár sa určite pôvodne nevolal The Legend of Hercules :-) a ide čisto o priživenie sa), ale doma na gauči mi to stačilo... ()

korbitch22

Víte jak před čtrnácti dny tak mohutně pršelo, tak to se Pius koukal na tenhle film a chcal smíchem.Stejný, odpudivý vizuál jako Třístovka, impotence Války Bohů, naivita televizního Spartaka říznutá imbecilností druhého Stmívání a hloupého egoismu jako nový Conan.Všechen tenhle negramotný bordel navíc bez pořádné řezničiny v pégéčkovým rejtingu.Kullan Chlup by se perfetkně hodil do áčkovýho gay porna.Díky bohu sem od toho nečekal vůbec nic, takže sem nemohl dosáhnout vrcholu....zklamání.Naštěstí se tam furt něco děje a akce, leč je bez digitální krve docela slušně baví,Už mi tam chyběla jen Ashley Greene jako mladá Xena a mohlo to být úplně "dokonalé".Seriál s Kevinem Sorbem je proti tomuhle bájny epos.35%.A ten blesk z adobe after efect mě bude děsit několik dní, i v fxguru si vyhraju víc sám v mobilu. ()

Nettrass

Mám rád mečírny, tak jsem dal 3*. Teď se jen bojím, aby z Olympu nepřiletěl nasraný Héraklés a nezafackoval mi za to kvantum hvězd uši do hlavy, se slovy: ,,Já ti dám, že takhle to bylo, já ti dám legendu,, . ()

BMW12

Tento film se hodně inspiroval 300: Bitva u Thermopyl a Gladiátorem. První polovina filmu hodně připomíná 300 a druhá polovina zase Gladiátora. Ovšem ty triky a digitální efekty se jim moc nepovedli, byly špatný. Navíc Kellan Lutz jako Herkules je obrovský fail. Po tom začátku jsem myslel, že na to ani nedokoukám, ale pak mě to i docela začalo bavit a vydržel jsem až do konce. Kde na mě čekalo další překvapení a to takové, že Hébé vrazila nůž do svého těla a probodla i toho co stál za ní. A ten dotyčný umřel, ale ona normálně přežila. WTF? A ta Herkulesova matka, dyt ta vypadala stejně mladě jak Herkules, tak jak mohla být jeho matka. ()

honajz

Jsem nevěděl, že Renny Harlin je na tom tak špatně, že musí točit pro Asylum. Neustále na krátko ostříhaný a s třídenním strništěm hrdina bez kapky hereckého talentu pobíhá od jedné ve studiu naklíčované scény ke druhé, jedině tedy s dialogovými okny v lese, to se natočilo snad jediné v reálu, a neustále se snaží vyhrát svou princeznu, i když mezitím zařve hromada lidí, nestvůr, příšer a podobných šmejdů. Souboje se snaží být kopií soubojů ve 300, snad jen s absencí digitálních cákanců krve. Nechybějí ale digitální příšery, a ty jsou tedy pěkně trapné - počínaje úvodním lvem, který vypadá jak rozpohybovaná plyšová hračka velikosti tak 60 cm. Těžká a nezábavná nuda. ()

Will_X

Scénka kdy kolem sebe "máchá" kameny, které jsou upevněny na řetězech, mě opravdu pobavila.....Závěrečný fight taky stojí za to..Snad nejabsurdnější film, který sem v poslední době viděl. Čekal jsem od tohoto filmu mnohem více, ale bohužel to na mě působí jako krásné béčko. 30% ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)