Reklama

Reklama

Škatuláci

  • USA The Boxtrolls (více)
Trailer 6

VOD (1)

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý. Každý, s výjimkou pana Chňapala. Tenhle nerudný chlap s alergií na sýr má se Škatuláky nevyřízené účty, a proto jim ani na chvíli nedá pokoj. Když je zrovna neloví, tak je aspoň pomlouvá. Tihle krabicoidní tvorové, nosící místo oblečení krabice od všeho možného, jsou ale velice plaší, a kdyby nepotřebovali kovové součástky pro svá udělátka, nikdy by své podzemní království neopouštěli. Lidí se bojí a drží se od nich co nejdál. Jedinou výjimkou je kluk jménem Vejce. Toho však za člověka nepovažují, protože ho jako mimino našli s krabicí naraženou na hrudníku, takže to logicky musel být taky Škatulák. Protože kořeny se zapřít nedají, podniká Vejce víc a víc dobrodružných výprav do světa lidí. Na jedné se seznámí s ďábelským plánem pana Chňapala, kterému představitelé Sýrečkova za pochytání všech Škatuláků přislíbili bílý klobouk jakožto symbol nejvyšší prestiže. Škatuláci potřebují pomoc. A ta přijde ze zcela nečekané strany. Jen aby nebylo pozdě. (Cinemart)

(více)

Videa (26)

Trailer 6

Recenze (161)

majo25 

všechny recenze uživatele

V prvom rade je to parádne premakaná 'plastelínovská' animácia a všetky kulisy - vyhrali sa s nimi teda poriadne. Atmosféra, ktorá má trochu ďaleko od komédie, je tiež fajn, teda aspoň v tomto druhu temnejšieho 3D fantasy. Samotná sympatickosť postáv je však niečo, na čo si musí divák zvykať dlhšie - nechápem presne, prečo tak často musia mať postavičky dlhé tenké údy a nechutne tvarované telá so všeliakými deformáciami. Dúfam, že sa budúcnosť v tomto smere pohne niekam inam. Inak príbeh je celkom šmrcovný, trochu kopíruje predchádzajúce počiny štúdia Laika, trochu pripomína Burtonove snímky - rozhodne však nehrozí nuda. Viac humoru by ale tiež neuškodilo, skôr naopak. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Nevšední animák s nevšedním zpracováním. Trollové a v krabici od sardinek? V tomhle snímku je možné úplně všechno: pekelný vůz na chytání trollíků, skluzavka míli pod povrch do útočiště trollů či chlapec, jež věří, že když má na sobě tu krabici, tak je prostě troll a jeho povaha je veskrze trollská. 75% ()

Reklama

hammer_head 

všechny recenze uživatele

Škatuláci si mě získali především svou animací a originálním námětem. Bohužel to se nedá říct o příběhu, který je dost jednoduchý a nenabízí nic nového. Dalším problémem bylo duo hlavních postav, které nepatří zrovna k těm nejsympatičtějším. Tento animák má spoustu skvělých momentů, které přesto nedokážou dostat Škatuláky ze škatulky ''průměr''. ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele

Rodiny... a hrdinové… mají různé tvary a velikosti… dokonce obdélníkové. Příběh o tom, jak se škatuláci vyoutovali. Get out of the closet… I mean boxes! Winnie Portley-Rind sice chyběly potoky krve a hory kostí, ale nechyběla dost gore mluva, upalování dětí, skupinové… aktivity nahých škatuláků, nebo bombastická sebevražda kouskem sýra. Travesty included… A přitom to bylo letos již druhé autentické, ač groteskní podobenství o rodinách a odlišnostech… A děckám se to líbí, protože tomu rozumějí nejlíp. A nechybí vymazlená před titulková scéna s existenciálním přesahem... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ŠKATULÁCI JSOU TADY! UKOUŠOU MI KONEČKY PRSTŮ A UDĚLAJ SI Z NICH NÁHRDELNÍK!…" /// Parádní ruční animace bude na konci bohužel to jediný, co zůstane v paměti. Příběh je totiž obyčejnej a předvídatelnej a proti světu pod zemí, kterej září originalitou (a pobaví i děti), ničím nepřekvapí. Víc než obsah zaujme způsob vyprávění, ale to dobrej scénář nenahradí. Škatuláci nejsou filmem pro nejmenší parchantíky. Sice se před projekcí nerozsvítí nepřístupná hvězda, ale už vidím, jak jim budete vysvětlovat vraždu či všeobecný veselí při veřejný popravě. Navíc ten černej humor… na druhou stranu, přestože divnej humor vyhledávám, předávkování smíchem mi nehrozilo. Jestli už máte dost všech hravejch a kýčovitejch pohádek, hledáte jinej styl vyprávění, divnej svět a roztomilou ošklivost malejch potvůrek, dá se Škatulákama docela dobře zabít víc jak hodina a půl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku „Here be Monsters!“, kterou v roce 2005 napsal Alan Snow, neznám. 2.) Zdrhl mi krabiček! 3.) Thx za titule ,,Shejmi“ a „Spider“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Celá scéna byla osvětlována LED diodami, které podle hlavního kameramana dodávají domům i ulici lepší a reálnější světlo. Toto osvětlení je lepší i pro samotné loutky, u kterých nezpůsobuje odlesk a dokáže udržet plet'ové odstíny. (ČSFD)
  • Film obsahuje 185 záběrů, v nichž mechanické loutky a animovaný svět nahradí skuteční lidé. Ve 131 záběrech z tohoho celkového počtu vystupují lidé v kostýmech Škatuláků. (ČSFD)
  • Pro vytvoření mimiky jednotlivých loutek vzniklo více než 47 000 obličejů. K nim je nutné připočítat ještě 53 000 jednotlivých obličejových částí, z nichž 15 000 patřilo hlavnímu hrdinovi. (Janzic999)

Související novinky

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

26.12.2014

Studio LAIKA, jež se soustředí na mizící umění stop-motion animace, nám zatím nadělilo tři celovečeráky. Koralína, Norman a duchové i Škatuláci měli úspěch u diváků i u kritiků, není tedy divu, že v… (více)

Reklama

Reklama