Škatuláci

• USA The Boxtrolls (více)

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý. Každý, s výjimkou pana Chňapala. Tenhle nerudný chlap s alergií na sýr má se Škatuláky nevyřízené účty, a proto jim ani na chvíli nedá pokoj. Když je zrovna neloví, tak je aspoň pomlouvá. Tihle krabicoidní tvorové, nosící místo oblečení krabice od všeho možného, jsou ale velice plaší, a kdyby nepotřebovali kovové součástky pro svá udělátka, nikdy by své podzemní království neopouštěli. Lidí se bojí a drží se od nich co nejdál. Jedinou výjimkou je kluk jménem Vejce. Toho však za člověka nepovažují, protože ho jako mimino našli s krabicí naraženou na hrudníku, takže to logicky musel být taky Škatulák. Protože kořeny se zapřít nedají, podniká Vejce víc a víc dobrodružných výprav do světa lidí. Na jedné se seznámí s ďábelským plánem pana Chňapala, kterému představitelé Sýrečkova za pochytání všech Škatuláků přislíbili bílý klobouk jakožto symbol nejvyšší prestiže. Škatuláci potřebují pomoc. A ta přijde ze zcela nečekané strany. Jen aby nebylo pozdě. (CinemArt)

Trailer 3

Fr

„ŠKATULÁCI JSOU TADY! UKOUŠOU MI KONEČKY PRSTŮ A UDĚLAJ SI Z NICH NÁHRDELNÍK!…" /// Parádní ruční animace bude na konci bohužel to jediný, co zůstane v paměti. Příběh je totiž obyčejnej a předvídatelnej a proti světu pod zemí, kterej září originalitou (a pobaví i děti), ničím nepřekvapí. Víc než obsah zaujme způsob vyprávění, ale to dobrej scénář nenahradí. Škatuláci nejsou filmem pro nejmenší parchantíky. Sice se před projekcí nerozsvítí nepřístupná hvězda, ale už vidím, jak jim budete vysvětlovat vraždu či všeobecný veselí při veřejný popravě. Navíc ten černej humor… na druhou stranu, přestože divnej humor vyhledávám, předávkování smíchem mi nehrozilo. Jestli už máte dost všech hravejch a kýčovitejch pohádek, hledáte jinej styl vyprávění, divnej svět a roztomilou ošklivost malejch potvůrek, dá se Škatulákama docela dobře zabít víc jak hodina a půl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku „Here be Monsters!“, kterou v roce 2005 napsal Alan Snow, neznám. 2.) Zdrhl mi krabiček! 3.) Thx za titule ,,Shejmi“ a „Spider“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne ()

vteco

Průměrný animák, který bych nazval - zapomenutelným. Trollové v krabicích jsou psání až moc pro děti a tak nějak tam chybí ten správný humor, kterému by se zasmál téměř každý. Samotná animace je ale naprosto nádherná, navíc ji podporují poměrně dobře zvládnuté postavy a trošku temnější příběh. Pohádka lahodící na pohled, ale bohužel už ne tak přívětivá k srdci diváka, je pouze dostačující na jedno zhlédnutí. [60%] | 3D Kino - Prom. ()

KarelR

Pokud jste (jako já) nejásali u Koralíny ani ParaNormana, mohli byste ruční animaci od Laiky konečně docenit ve Škatulácích. Jde sice o jednoduchou pohádku, která nezbytně neláká do vícero zhlédnutí, je ale vystavěná tak šikovně a v podstatě i odvážně, že si určitě zaslouží spoustu pozornosti. A Županičův pan Chňapal je fenomenální! (7/10) ()

Spiker01

Chvíli mi trvalo, než jsem si na excentrickou animaci zvykl, ovšem nakonec se mi celkem zalíbila. Na rozdíl od podobně vyhlížejících Pirátů, kde jsem zas tak moc s animací spokojený nebyl. Škatuláci mě ale i jinak celkem překvapili a i když se samozřejmě jedná o animák, který potěší hlavně děti a nachází se v něm mnoho těch nejzákladnějších filmových klišé, má i své silné momenty a baví. Dabing výborný, sice mě malinko iritoval anglický přízvuk, ale to se dalo vzhledem k obsazení čekat...74% ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $50,837,305Tržby Celosvetovo $108,440,045Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,430,078 //počet predaných kusov 318,449Tržby za predaj DVD v USA $6,241,361 //počet predaných kusov 359,754║ Burtonovsky temné a uletené a to sú pozitíva(taká Coraline mala ďaleko viac čo ponúknuť), príbehovo ničím moc zaujímavé klasicky šablónové, hravosť a zábavnosť skoro žiadna /40%/ ()

• Při výrobě oblečení pro postavy byl často používán laser. (Janzic999)
  • Na výrobě filmu se podílelo více než 350 lidí, z nichž 28 byli animátoři. Bylo zde použito více než 55 postaviček a více než 20 000 ručně vyrobených rekvizit, které se ve filmu objevily. Modeláři spolu s tesaři vytvořili pro vlastní film 79 vedlejších a 26 hlavních scén. Na výrobě se podílelo 13 modelářů, 12 tesařů, 9 scénických malířů a nábytkářů a 4 výtvarníci. (Stoka)
  • Libreta písní k tomuto filmu složil Eric Idle, který byl členem komediální skupiny Monty Python. (SimcaJB)