Škatuláci

• slovenský

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 2014, 97 min

Škatuláci mi svým vzevřením připomínali loutkové filmy od Burtona či Koralinu, avšak oproti nim tito "krabičáci" ztrácejí na příběhové a vlastně i lehce na té vizuální stránce. Hlavní záporák měl opravdu charizma a škatuláci mi byli sympatičtí, ale na druhé straně mě trochu iritovala ta malá holka se svým otcem a členy sýrového spolku. Zkrátka ve výsledku průměrný snímek, který zaujme nejvíce tím, jak vypadá, nicméně v divákovi (alespoň tedy ve mně) toho o moc víc nezanechá.(16.10.2016)

• uiu

Větší volovinu jsem už dlouho neviděla, měla jsem pocit, že se dívám na pokračování Mimoňů nebo alespoň na film, kterým se tvůrci Mimoňů nechali inspirovat. Škatuláci jsou jacísi trollové, kteří neumí mluvit a vydávají pazvuky jako Mimoňové, dělají kotrmelce a skopičiny jako Mimoňové a stejně tak na ně neplatí všechny fyzikální zákony (hlavně, aby to bylo směšné pro děti) jako na Mimoně.(2.1.2016)

Studio Laika umí vytvářet a animovat nádherné postavy i kreatury v ještě nádhernějších kulisách, ale po dějové, potažmo scenáristické stránce to už lehce pokulhává. Většina těch postav je totiž charakterově plochá (v tomto případě veskrze prohnilá, případně pitomá) nebo jednoduše nezajímavá. Dítko se u toho samo sebou baví, o tom žádná, ale vnímavému dospělákovi v tom naprosto úžasném vizuálu přeci jen chybí nějaký ten vřelejší kousíček tvůrčího srdíčka.(22.2.2017)

Průměrný animák, který bych nazval - zapomenutelným. Trollové v krabicích jsou psání až moc pro děti a tak nějak tam chybí ten správný humor, kterému by se zasmál téměř každý. Samotná animace je ale naprosto nádherná, navíc ji podporují poměrně dobře zvládnuté postavy a trošku temnější příběh. Pohádka lahodící na pohled, ale bohužel už ne tak přívětivá k srdci diváka, je pouze dostačující na jedno zhlédnutí. [60%] | 3D Kino - Prom.(24.10.2014)

Perfektně vycizelovaná, drsná animovaná artovka. Která pro svou obskurnost a černohumornost nejspíš nezasáhne širší vrstvy. Škatuláci umně mixují prvky z Gaimana, Burtona i klasických animáčů, navíc ve skvěle slizkém, nepříjemném, ale zároveň roztomilém kabátku. Přestože vyprávění v závěru tak trochu dochází dech, parádní výtvarno drží celkový dojem hodně vysoko...(8.2.2015)

• - Mezi jistě zajímavé věci patří například i takový svetr hlavního hrdiny, který nebyl upleten z vlny, ale z obyčejných nití, aby vše odpovídalo realitě. Na výrobu vlastního svetru bylo použito více než 110 metrů nití. (Stoka)

• - Ve filmu se objevilo více než 55 druhů sýrů a 24 druhů plevelných rostlin. (Stoka)

• - Pro vytvoření mimiky jednotlivých loutek vzniklo více než 47 000 obličejů. K nim je nutné připočítat ještě 53 000 jednotlivých obličejových částí, z nichž 15 000 patřilo hlavnímu hrdinovi. (Janzic999)