Reklama

Reklama

Škatuláci

  • USA The Boxtrolls (více)
Trailer 6

VOD (1)

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý. Každý, s výjimkou pana Chňapala. Tenhle nerudný chlap s alergií na sýr má se Škatuláky nevyřízené účty, a proto jim ani na chvíli nedá pokoj. Když je zrovna neloví, tak je aspoň pomlouvá. Tihle krabicoidní tvorové, nosící místo oblečení krabice od všeho možného, jsou ale velice plaší, a kdyby nepotřebovali kovové součástky pro svá udělátka, nikdy by své podzemní království neopouštěli. Lidí se bojí a drží se od nich co nejdál. Jedinou výjimkou je kluk jménem Vejce. Toho však za člověka nepovažují, protože ho jako mimino našli s krabicí naraženou na hrudníku, takže to logicky musel být taky Škatulák. Protože kořeny se zapřít nedají, podniká Vejce víc a víc dobrodružných výprav do světa lidí. Na jedné se seznámí s ďábelským plánem pana Chňapala, kterému představitelé Sýrečkova za pochytání všech Škatuláků přislíbili bílý klobouk jakožto symbol nejvyšší prestiže. Škatuláci potřebují pomoc. A ta přijde ze zcela nečekané strany. Jen aby nebylo pozdě. (CinemArt)

(více)

Videa (26)

Trailer 6

Recenze (161)

Lovely.Bones 

všechny recenze uživatele

Studio Laika se bohužel stále zhoršuje :-( Jejich prvotní kousek, Koralína, byl skvost režírovaný Henry Sellickem a dostal se dokonce i mezi moje TOP 10 filmů. Druhý film studia (Paranorman) mě už tolik neuchvátil, a to díky tomu, že ve stejné době se u nás dával i Frankeweenie, který byl stylově dosti podobný, a po všech stránkách lepší. Třetímu počinu jsem se dlouho vyhýbal, skrze jeho špatné recenze. Potom byly Škatuláci nominovaní na Oscara a začal jsem se o ně znovu zajímat. Tak jsem se konečně odhodlal, a opravdu je to zatím nejhorší Laika film. Ale pořád to je slušný film, o tom žádná. Animace je dobrá, příběh hezký a charaktery propracované. Hudba není nic extra a tvůrci už si nehrajou tak zajímavě s kamerou jako ve starších kouscích. Nedoporučuji všemi deseti, ale stále jsem si to docela užil ;-) ()

charlie_ando 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mám slabost pro animované filmy studia Laika, mají prostě svoje osobité kouzlo. To přesně platí i pro jejich nejnovější počin The Boxtrolls. Tahle strašidelná pohádka je určena, pro malé i velké diváky, kteří mají pro strach uděláno. Děj se odehrává v kouzelném městečku Sýrečkov, kde řádí tajuplní škatuláci. Jediné, co se o nich ví je, že unášejí děti a jedí sýr (což je ještě větší hřích, alespoň pro občany Sýrečkova) a tak je na ně povolán oslizlý deratizátor Archibald Snatcher (jenž má těžkou alergii na sýr). Jeho jediný úkol je zatrhnout noční rejdy démonů z hlubin města a všechny je pochytat. Městské podzemí má totiž svoji skrytou tvář. Škatuláci tu mají svůj útulný domov. Svoje nové útočiště tu našel i malý kluk, kterému říkají Vejce podle nápisu na krabici, kterou nosí, aby zapadl do místní svérázné společnosti. Tihle vcelku neškodní trpaslíci jsou vlastně vcelku hodná stvoření. Jak čas plyne tak kluk jménem Vejce roste, ale i lovci se činí a škatulákům citelně klesají počty. Jednoho dne unesou i jeho největšího kamaráda Rybu a tak se Vejce vypraví na záchranou výpravu na povrch. Dramatická cesta za dobrodružstvím a za odhalením velkého tajemství může začít. Tvůrci nám předkládají poutavý lehce strašidelný příběh, který je plný drobných vtípků a dokáže udržet diváka v očekávání. Prostě malý milý film, který má dětskou duši a je určen pro každého, kdo alespoň trochu odmítli dospět. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Nemůžu říci, že by Boxtrolls prospěla sázka na netradiční formu animace. Nejméně u mě tato snaha celkový dojem pokazila, jelikož se nestydím říci, že povětšinu času byla tato animace odpudivá. Boxtrolls se ani trošku nedotýkají působivosti a především dospělosti Koralíny. Bojím se, že dětem se nebudou líbit a pro dospělé budou Boxtrolls příliš dětinské. Hold opět britská snaha dělat věci trošku jinak, který je spíše kontraproduktivní. Rozhodně nejde o tuctovou záležitost, ale znovu už bych do toho nešel. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Viděno ve 3D Studio Laika si dalo záležet na suprovní animaci a prostředí. Škatuláci jsou tak škaredí, až jsou hezcí a roztomilí. Nejsou tu vysloveně žádné záporné postavy. Samotní Chňapalovi poskoci si neustále pohrávají s myšlenkou, že konají dobro. Postava Winnie je napsána úplně dokonale, typická ženská :-) Škoda dabingu a zaniknutí Elle Fanning. Pan Gristle vypadá jako L.R. Harvey z Lidské stonožky. Samozřejmě nechybí humor, nenásilný, trefný. V po titulkové scéně ukázka náročné výroby. Těší mě že vás poznávám, až mě to netěší. ()

ondrula 

všechny recenze uživatele

Krutě podhodnocený animák. Řemeslně přitom předvádí loutkovou animaci na špičkové úrovni a Trnka a jeho uctívači mu nesahají ani po kotníky. Chvíli jsem měl z počátku filmu problém s příběhem, protože mi připadal jako výplod mozku notorického uživatele psychedelik, ale po čase jsem si to srovnal. Naprostým vrcholem filmu byly pro mě scény, kde figurují výborní thugs, jinak poskoci hlavního záporáka. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Ve filmu se objevilo více než 55 druhů sýrů a 24 druhů plevelných rostlin. (ČSFD)
  • Mezi jistě zajímavé věci patří například i takový svetr hlavního hrdiny, který nebyl upleten z vlny, ale z obyčejných nití, aby vše odpovídalo realitě. Na výrobu vlastního svetru bylo použito více než 110 metrů nití. (ČSFD)
  • Na výrobě filmu se podílelo více než 350 lidí, z nichž 28 byli animátoři. Bylo zde použito více než 55 postaviček a více než 20 000 ručně vyrobených rekvizit, které se ve filmu objevily. Modeláři spolu s tesaři vytvořili pro vlastní film 79 vedlejších a 26 hlavních scén. Na výrobě se podílelo 13 modelářů, 12 tesařů, 9 scénických malířů a nábytkářů a 4 výtvarníci. (ČSFD)

Související novinky

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

26.12.2014

Studio LAIKA, jež se soustředí na mizící umění stop-motion animace, nám zatím nadělilo tři celovečeráky. Koralína, Norman a duchové i Škatuláci měli úspěch u diváků i u kritiků, není tedy divu, že v… (více)

Reklama

Reklama