poster

Škatuláci

 • anglický

  The Boxtrolls

 • slovenský

  Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sir-dave
  ****

  Viděno ve 3D Studio Laika si dalo záležet na suprovní animaci a prostředí. Škatuláci jsou tak škaredí, až jsou hezcí a roztomilí. Nejsou tu vysloveně žádné záporné postavy. Samotní Chňapalovi poskoci si neustále pohrávají s myšlenkou, že konají dobro. Postava Winnie je napsána úplně dokonale, typická ženská :-) Škoda dabingu a zaniknutí Elle Fanning. Pan Gristle vypadá jako L.R. Harvey z Lidské stonožky. Samozřejmě nechybí humor, nenásilný, trefný. V po titulkové scéně ukázka náročné výroby. Těší mě že vás poznávám, až mě to netěší.(24.10.2014)

 • Spiker01
  ****

  Chvíli mi trvalo, než jsem si na excentrickou animaci zvykl, ovšem nakonec se mi celkem zalíbila. Na rozdíl od podobně vyhlížejících Pirátů, kde jsem zas tak moc s animací spokojený nebyl. Škatuláci mě ale i jinak celkem překvapili a i když se samozřejmě jedná o animák, který potěší hlavně děti a nachází se v něm mnoho těch nejzákladnějších filmových klišé, má i své silné momenty a baví. Dabing výborný, sice mě malinko iritoval anglický přízvuk, ale to se dalo vzhledem k obsazení čekat...74%(21.1.2015)

 • PEZ
  ***

  Originálne stvárnenie banálneho príbehu. Neskutočnú robotu odviedli animátori, keďže ručne pripravili až 20 000 objektov. Celé natáčanie trvalo až 72 týždňov. Jednotlivé postavičky a prostredie su fakt originálne, ale príbehovo sa jedná o predĺžovanú nudu. Pár krát som sa uchechtol, zopár nápadov sa našlo, ale 20-minútový kraťas by bol omnoho vhodnejší. Tu som sa musel v kine častokrát pozerať na hodinky.(19.7.2015)

 • MartinezZ
  *

  Je mi velice líto. Takové práce to muselo dát a přitom taková blbost. Po báječné Koralíně přišel už pouze standardní ParaNorman a nyní portfolio doplňují už značně vypšouklí Boxtrolls, kteří nejsou ani hezcí, ani ničím zajímaví, jen přeplácaní, rádoby fantaskní, nezajímaví a nudní. Laika umí stopmotion, ale bohužel ty příběhy film od filmu více pokulhávají, tenhle mě zcela míjel a nebyl ani dětský ani nijak zajímavě hororový, prostě jen... byl. A nudil. ~ Paradoxně byla nejlepší potitulková část s rozhovorem dvou panďuláků a živou ukázkou, kterak animátor kmitá, aby těch pár desítek vteřin nechal postavičky ožít. A přinejmenším tehdy, ne-li už mnohem dříve, si právě uvědomíte, že takové práce to muselo dát a přitom to byla taková blbost. Smutné. ~~~ Na podobné (takřka stejné) téma sblížení se dvou navzájem nenáviděných světů doporučuji příběhem i vyzněním mnohem, MNOHEM příjemnější a lepší francouzský kreslený příběh O myšce a medvědovi: Ernest et Célestine.(26.12.2014)

 • BMW12
  ***

  Škatuláky jsem vyjímečně zhlédl na dvakrát. Vyjímečně proto, že normálně film nekouskuji a zhlédnu jej celý najednou. Ale tady ten úvod se mi tak nelíbil, že jsem to zabalil a šel spát. Po vyspání mě ale ten zbytek filmu celkem chytnul. I když mě to hrozně připomínalo známý příběh - Krysaře. Zatímco Krysař vyháněl myši z města, pan Chňapal vyhání Škatuláky. Ale animace zajímavá, taková netradiční. Dávám 3,5*.(8.6.2016)

 • - Animace probíhala technikou stop motion. (Pria)

 • - Pro vytvoření mimiky jednotlivých loutek vzniklo více než 47 000 obličejů. K nim je nutné připočítat ještě 53 000 jednotlivých obličejových částí, z nichž 15 000 patřilo hlavnímu hrdinovi. (Janzic999)

 • - Ve filmu se objevilo více než 55 druhů sýrů a 24 druhů plevelných rostlin. (Stoka)