Reklama

Reklama

Škatuláci

  • USA The Boxtrolls (více)
Trailer 5

VOD (1)

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý. Každý, s výjimkou pana Chňapala. Tenhle nerudný chlap s alergií na sýr má se Škatuláky nevyřízené účty, a proto jim ani na chvíli nedá pokoj. Když je zrovna neloví, tak je aspoň pomlouvá. Tihle krabicoidní tvorové, nosící místo oblečení krabice od všeho možného, jsou ale velice plaší, a kdyby nepotřebovali kovové součástky pro svá udělátka, nikdy by své podzemní království neopouštěli. Lidí se bojí a drží se od nich co nejdál. Jedinou výjimkou je kluk jménem Vejce. Toho však za člověka nepovažují, protože ho jako mimino našli s krabicí naraženou na hrudníku, takže to logicky musel být taky Škatulák. Protože kořeny se zapřít nedají, podniká Vejce víc a víc dobrodružných výprav do světa lidí. Na jedné se seznámí s ďábelským plánem pana Chňapala, kterému představitelé Sýrečkova za pochytání všech Škatuláků přislíbili bílý klobouk jakožto symbol nejvyšší prestiže. Škatuláci potřebují pomoc. A ta přijde ze zcela nečekané strany. Jen aby nebylo pozdě. (CinemArt)

(více)

Videa (26)

Trailer 5

Recenze (161)

PEZ 

všechny recenze uživatele

Originálne stvárnenie banálneho príbehu. Neskutočnú robotu odviedli animátori, keďže ručne pripravili až 20 000 objektov. Celé natáčanie trvalo až 72 týždňov. Jednotlivé postavičky a prostredie su fakt originálne, ale príbehovo sa jedná o predĺžovanú nudu. Pár krát som sa uchechtol, zopár nápadov sa našlo, ale 20-minútový kraťas by bol omnoho vhodnejší. Tu som sa musel v kine častokrát pozerať na hodinky. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Prvních 20 minut těžká nuda, pak se to naštěstí rozjelo a nějak jsem se do toho dostal. A nakonec z toho je celkem příjemný animák, který bych sice asi nemusel vidět znova, jisté prvky mi v něm lezly na nervy, svět Škatuláků není pořádně představený a závěr mi přišel přepísknutý, ale jinak se na to dívá docela dobře, párkrát jsem se i zasmál a za ztrátu času bych to rozhodně neoznačil. Rozhodně to dopadlo líp, než jsem původně očekával. A ten nápad se vzhledem Škatuláků je zajímavý (a možná i originální) + se mi líbil motiv hlavního záporáka, škoda jen, že zápletka je omletá a použitá minimálně třeba v Avatarovi... Ale jinak jo, není to špatný a docela se mi to i líbilo. 3* ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Trochu jiná animace, než je v poslední době divák zvyklí, porovnal bych to s Finfárem. Je to vtipné, dojemné a někdy to zavání až hororovou atmosférou. Jako celek je to povedené, napínavé a podpořené dobrou hudbou. Jen se těším na originální zvuk, protože mě zajímá zda Simon Pegg opravdu říká - džemík - jak nám to přeložila Česká distribuce. Jinak pro děti je to stravitelné, to mé se rozhodně nenudilo, dospěláka to také udržuje ve střehu a tak se z toho stal povedený sobotní výlet. Jen v kině nebylo moc diváků. Celkem deset. Viděno v kině Atlas. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ŠKATULÁCI JSOU TADY! UKOUŠOU MI KONEČKY PRSTŮ A UDĚLAJ SI Z NICH NÁHRDELNÍK!…" /// Parádní ruční animace bude na konci bohužel to jediný, co zůstane v paměti. Příběh je totiž obyčejnej a předvídatelnej a proti světu pod zemí, kterej září originalitou (a pobaví i děti), ničím nepřekvapí. Víc než obsah zaujme způsob vyprávění, ale to dobrej scénář nenahradí. Škatuláci nejsou filmem pro nejmenší parchantíky. Sice se před projekcí nerozsvítí nepřístupná hvězda, ale už vidím, jak jim budete vysvětlovat vraždu či všeobecný veselí při veřejný popravě. Navíc ten černej humor… na druhou stranu, přestože divnej humor vyhledávám, předávkování smíchem mi nehrozilo. Jestli už máte dost všech hravejch a kýčovitejch pohádek, hledáte jinej styl vyprávění, divnej svět a roztomilou ošklivost malejch potvůrek, dá se Škatulákama docela dobře zabít víc jak hodina a půl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku „Here be Monsters!“, kterou v roce 2005 napsal Alan Snow, neznám. 2.) Zdrhl mi krabiček! 3.) Thx za titule ,,Shejmi“ a „Spider“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Viděno ve 3D Studio Laika si dalo záležet na suprovní animaci a prostředí. Škatuláci jsou tak škaredí, až jsou hezcí a roztomilí. Nejsou tu vysloveně žádné záporné postavy. Samotní Chňapalovi poskoci si neustále pohrávají s myšlenkou, že konají dobro. Postava Winnie je napsána úplně dokonale, typická ženská :-) Škoda dabingu a zaniknutí Elle Fanning. Pan Gristle vypadá jako L.R. Harvey z Lidské stonožky. Samozřejmě nechybí humor, nenásilný, trefný. V po titulkové scéně ukázka náročné výroby. Těší mě že vás poznávám, až mě to netěší. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Animace probíhala technikou stop motion. (Pria)
  • Své "starosti" si animátoři užili i s krabicemi, které tvořily těla Škatuláků. Vlastní krabice byly vyrobeny nejenom z lisovaného a tvrdého plastu, ale také z olova, lepenky a hutné textílie, címž vznikl poměrně složitý kostým. (ČSFD)
  • Mezi jistě zajímavé věci patří například i takový svetr hlavního hrdiny, který nebyl upleten z vlny, ale z obyčejných nití, aby vše odpovídalo realitě. Na výrobu vlastního svetru bylo použito více než 110 metrů nití. (ČSFD)

Související novinky

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

26.12.2014

Studio LAIKA, jež se soustředí na mizící umění stop-motion animace, nám zatím nadělilo tři celovečeráky. Koralína, Norman a duchové i Škatuláci měli úspěch u diváků i u kritiků, není tedy divu, že v… (více)

Reklama

Reklama