Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Bruce_cz

Cha cha, čisté guilty pleasure, které umí jen Vaughn (a Zack Snyder, když se snaží). Škoda, že chvílemi to vypadá, že Vaughn nevěděl, co přesně chce natočit, i když nutno uznat, že jakmile se to v kostele rozjede, člověk už nestíhá sbírat hubu z podlahy. Pět hvězd nevyjadřuje, že by se na tohle chtěl člověk dívat pořad dokola, ale tu radost z filmu a spousty drobných detailů. ()

LeniRo

Druhá polovina filmu, především od scény v kostele,...k tomu mám jen pár slov...Drsné, překvapující, výbušné...a nic pro slabé povahy. Je to tak praštěný, až je to téměř dokonalý. ()

metztlimoon

Nebyť toho že môj sparingpartner vedľa stále kašlal a trochu pindal, že to je blbosť a.... no kazil dojem z dobre nadsadenej komédie. Ľahký nábeh na paródiu, akčná pohodovka bez zbytočných rečí (napr. Jackson pew-pew Firth) a vymakanou kostolnou scénou... parádička. Obsadenie, dialógy, kostýmy (tie obleky mňam a aj mladý tam vyzerá fešácky). Oceňujem aj originálne sečné zbrane na tej Kriplici. Nešmýka sa jej to keď kráča s tým plechom po dlažbe??? :D U mňa solídnych 80%. ()

Chio02

Někdy byl fim na 5* jindy na 1* dávám lepší 3. Nejlepší scéna v kostele a záporák co nesnáší krev :). ()

Themyth

Je to James Bond pre dnešných teenagerov. Celkový dojem trochu kazí práve ten pocit jasného útoku na mladého diváka. Plus dve nechutné a nad slnko očividné reklamy na McDonalds a Adidas. Ináč je to po akčnej stránke okázalá a odviazaná adrenalínová jazda od začiatku do konca. Už som sa chcel nadýchnuť po jednej perfektnej scéne a hneď na to prišla druhá. Veľmi dobre natočené. ()

Apaachee

Naprosto skvostný film. Bavil jsem se každou vteřinu, akce střídala vtip, vtip střídala vážnost. A vše do sebe zapadalo, fungovalo! A nikdy nezapomenu, jak mě přikovala k sedadlu scénka z kostela. Bylo to něco, co jsem si přál vidět už hodně dávno. Excelentní! ()

Chandra

Kdo by řekl, že tak hnusná písnička, jako je Give It Up od KC and the Sunshine Band, mě po setkání s Kingsmanem pokaždé zalije přívalem pozitivní energie a nutkavou potřebou ji někde vybít. Hned. Hned. Hned! Scénář i choreografie vymazlené, Galahad, Merlin, Artuš, Eggsy, Gazelle i Valentine bez chybičky. Komiksová ujetost plná zábavného násilí. ()

BarkaS

Hroznáááá nuda. A nějak nechápu tu zahleděnost do násilí, co se teď nosí. Jedna hvězdička je za to, že to skončilo a že už to nebudu muset nikdy absolvovat. ()

pds

Už dlho som sa tak nepobavil. Akčné scény perfektne a prehladne natočené. Napr scéna v kostole , brutál, ale sledujete každý Jeho :) ťah... Šušlajúci SLJ a v podstate celkový výsmech ameriky je tiež bod k dobru.... 85% ()

bonvivan

Konečne "Bond", ktorý je lepší a zábavnejší ako posledných pár Bondov dohromady. "Šialenosť" v kostole v spojení s Lynyrd Skynyrds bola tak intenzívna, že som mal chuť postaviť sa a zatlieskať. ()

cortez

Téma a příběh jsou sice celkem ohrané, ale zpracování opravdu dobré, scény svižné, má to tempo (byť místy, jako v kostele, to je fakt záhul:)). Porce vtipných vsuvek, bondovské high-tech věcičky, pěkná choreografie bojů a rvaček, dobře zvolená hudba, vykreslení postav. Nebyly tam vyloženě žádné trapné repliky. Takže jednoduše jsem byl příjemně překvapen a za mě určitě přes 90%!:) ()

moriero

Tak tohle byl mazec! Fakt mazec! Taková teen-bondovka se vším všudy. A se znepokojivým odkazem Brownova Inferna. Tleskám nápadu i provedení. ()

wick

Plný počet to není...ale i tak se jedná o celkem originální parodii a hold starým bondovkám. Colin F. překvapí akcí, Samuel J. tradičně dobrý, některé gagy výborné. Ale bohužel jednou vidět stačí. ()

Nixdorfie

Byla to jízda, ale některé scény (masakr v kostele, matka s nožem, švédská princezna nabízející anální sex) na mě byly prostě trochu moc. Mám ráda černý humor, ale jen pokud je dokonale absurdní jako např. ve scéně s vybuchujícími hlavičkami a klasickou hudbou v pozadí ("That was spectacular!"), což skutečně bylo spektakulární a lehce mi to připomnělo Q. Tarantina, jehož filmy žeru i přes to, že v nich tečou hektolitry krve. Podobně na mě působilo i beach party vraždění na pláži. Ale jakási polovičatost, něco mezi vážně míněnou realitou a nadsázkou zkrátka není pro mě. Ač je film založený na extrémech a nečekanostech, některé scény mi přišly vyloženě samoúčelné a nelogické (např. střílení psů bylo neopodstatnělé i pro samotný výcvik, jediným plusovým bodem je, že se od něj odvíjela nejlepší hláška z celého filmu: "Vy jste zastřelil svého psa a nechal jste si ho vycpat? Vy jste úchyl!") a spoustu nelogických věcí v závěru přehlížím s tím, že to bylo skutečně jak z "pulp" komiksu (střílení ozbrojenců v koridorech jako v počítačové hře), o což zřejmě tvůrcům šlo. No, původně 3*, ale jak říkám, byla to jízda a navíc na šíleného šišlajícího Samuela L. Jacksona jsem myslela další tři dny, tudíž dávám 4*. ()

oSiSko

Gradovalo a gradovalo až vygradovalo. Ísť na film s vysokými očakávaniami vzhľadom na hodnotenia je dvojsečná zbraň, na jednej strane sa veľmi tešíte a na druhej strane keď nedostanete to, čo ste očakávali, tak to dokáže dvojnásobne sklamať. Neviem, nečítal som si o čom tento film je, z traileru som pochopil, že to bude akčná komédia, videl som tam Colina Firtha a Samuela L. Jacksona, tak som mal neskutočne veľké oči. Film však začal, pokračoval, už bola minimálne hodina za nami a na mojej tvári sa objavilo pár úškrnov a inak nič moc, stále som čakal niečo, čo vo mne vyvolá tú radosť z takmer 90% filmu. Na záver to prišlo, tam to Vaughn odpálil, bavil som sa, veľmi, ale prišlo to neskoro, u mňa je tom max. 70% a možno ani to nie. Film má veľa slabých miest, slabších hercov a potom zase fantastických hercov, nie je to vyvážené. Každopádne z hodnotení ostatných vidím veľké porovnávanie s Kick-ass, čo je tiež film, ktorý pre mňa teda ani náhodou nemá nejakú vysokú umeleckú hodnotu a tiež ma celkom vysoké ratingy, takže tam bude pes zakopaný, obidva filmy sú pre mňa na rovnakej úrovni, ale druhýkrát si ich určite nepozriem. ()

kuře.gril

Na můj vkus je v tom filmu trochu moc explicitního násilí, ale to by byla asi jediná výtka. Bavila jsem se skvěle, obsazení je bezchybné, hlášky jsou perfektní, prostě Vaughn je zárukou originality a kvality. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě