Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Daniel2003

Jak!? Víc cool film snad ani nejde natočit! Absolutně vše je v tomhle filmu tak extrémně stylové, že i kdyby to bylo sebehloupější, hltal bych to. Jenže ono není! Teda není až tak moc. Jasně, záporák i jeho plán je vážně cringe, ale o to jde! S.L. Jackson to totiž zandal na 1 s hvězdičkou. No a hlavní hrdinové - Kingsmani...co k nim říct? COOL JAK BLÁZEN! Všichni, ale hlavně s velkým náskokem Colin Firth, kterého bych v téhle roli absolutně nečekal, o to víc mi vyrazil dech. Neskutečnej nářez a potvrzení toho, že zábavný film může mít i nosný příběh a propracované postavy. ()

Ricci

Tak tohle je Bond na steroidech… Úžasná zábava, nekorektní vtípky, spousta WTF momentů a originálních nápadů. Vynikající hudba (která opisuje ústřední motiv z Bonda), která doplňuje vizuální a akční origie. Nevím proč mi to tak trvalo, než jsem se k tomu dostal. ()

hrumsrt

Mám na paměti, když tohle běželo v kinech, tuším, že jsem tehdy viděl i trailer, ale dostal jsem se k tomu až letos. Masivní casting, kde nechybí ani Mark Hamill ;).. Obecně koncept tajných agentů už má svůj lore v jiné sérii, - tedy James Bond - se kterou se tohle vždy bude porovnávat, ale vlastně proč ne! Elegantní, stylové a velmi poctivě napsané. Ten výcvik je pro mě něco neokoukaného, takže to jsem si naplno užil! Akční scény, obzvláště tedy s Colinem Firthem jsou ale natočeny takovým způsobem, že až vidím tu pomalou "strojovou" choreografii, která je pak následně zrychlena do absurdna. Hlavní záporák Valentine (Samuel L. Jackson) je bezpochyby zajímavou volbou, ale díky humornému scénáři působí často trapně a lacině. Nevím, co na tom vidí točit ty akční filmy proložené humorem tímhle způsobem (to není chyba Kingsmanů, to je trend posledních už více než 15 let), mě je to už ohrané a vadí mi to. Závěrem mě zklamal age rating, kdy teda pod R si představuji něco zcela jiného.. 70% ()

wowylgu313

Film narvaný efekty a hlavně "ujetou" akcí. Mělo to své rychlé tempo, které prostě nenudí. Nehledejte logiku. Líbil se mi styl boje a doprovod kamery, který vás baví pozorovat děj se co děj. Příjemné obsazení a "drugs" závěr byl už jen perla toho celého šílenství. 75% ;) ()

muti

Z každého niečo ale z ničoho nič, film sa snaží vykradat Bonda ale zároveň sa tvári že prináša niečo nové. V tom príde sek a na scénu prichádzajú až groteskne scény vybuchujúcich hláv. Je to akoby režisérovi začal nabiehať účinok akejsi látky. Celkovo mi to pokazilo dojem a film ktorý sa tvári štýlovo tak napokon vyzneje lacno ako mekáč pre milionárov. Tvorcovia nie sú žiadni kingsmeni, skôr nevkusní padousi. A film určite nie je žiaden Kick-Ass 🤷 ()

PetraMishka

Skvělý svižný snímek o jedné neznámé tajné službě představuje mix Jamese Bonda a Tarantina. Na jedné straně důraz na anglickost, tradici, na straně druhé až explicitní násilí, krev a chybějící končetiny. Přesto je to nesmírně zábavné i pro člověka, který nemiluje horrory, protože ukazuje násilí takové, jak reálně vypadá a na druhé straně to vyvažuje až hravostí, kdy i vybuchování hlav může být umělecký zážitek. Rozhodně to není vhodné pro děti. ()

kramatos

Jedním slovem nářez, Britové ukazují amíkům jak se točí filmy. A dokonce je přibalen i vynikající minipříběh "Těžký život protestanta", který řekl bych je pomyslnou třešničkou na tomto luxusním dortu. 90% ()

Brodequin

Namísto 50ti něčeho, doporučuji raději zajít na tuto drsnou bondovku, která si myslím trošku nadzvedla kvalitu filmů, které v poslední době dávají do kin. Svižná akce, perfektní souboje, jednoduchá zápletka a dostatek zdravého smíchu. Film, kde i vybuchujícím hlavám se budete smát. Občas drsné, přesto komediální. Výborný... 80% ()

Wanasto

Přišel,viděl a skvěle se pobavil.Doporučuji ke shlédnutí.Od začátku do konce filmu super zábava.Dávám filmu 95ˇ%... ()

SelfishMan

Nebudu to tu moc pitvat, tohle je zkrátka zábava, kterou si dám moc rád líbit ještě (ne)jednou. Výborný casting ve všech ohledech, dokonce i Egerton, z kterého jsem ponejprv nebyl úplně urvaný příjemně překvapil a dával si to hodně dobře. S.L.Jackson předvedl opět jednoho ze svých ujetých výstředních záporáků na kterého si člověl ale stejně postupně zvyknul. Ústřední zápletka dostatečně ulítlá tak (tím nemyslím rozvoj hlavního hrdiny), že by byla hodná takřka i pravé klasické Bondovky, dost prostoru pro jednotlivé postavy a jejich vývoj, ale přesto všechno hezky odsýpá bez zbytečných keců, vymakaná akce, která je dokonale choreograficky sestavená nasnímaná parádní kamerou a výborným soundrackem ( akcička v kostele v Kentucky za zvuku solíčka z Free Bird od Lynyrd Skynyrd mě přinutila doslova čumět s otevřenou pusou dokořán, to byl neskutečný nářez), skvělá stylizace a propracovanost organizace Kingsmanů, mohl bych pokračovat v superlativech asi ještě dlouho. No a když už začne situace až moc vážnět, přijde na věc dokonale načasovaná odzbrojující hláška a jedeme dál v kulervoucím tempu. Takovýchto filmů prosím víííc, tomu říkám dokonalá filmová podívaná mojeho gusta! Matthew na hrad, (nebo aspoň toho zlatýho panďuláka minimálně zaslouží), on mi zkrátka rozumí! ()

FEAR99

Typický Vaughn, který snad nikdy nedokáže zklamat. Tušil jsem to už od Stardustu, že jednoho dne bude jedním z nejlepších, né-li nejlepší. Že to Matthew znovu dokázal asi netřeba psát znovu, takže...Kingsmani jsou asi nejslabším (ale je to fakt natěsno) filmem od Stardustu. To nic nemění na faktu, že je to znovu ukázka energie, prvotřídní režie a něčeho, čemu se říká filmová hravost. Nápady natřískaný film, který sice v některých fázích postrádá tempo, ale jinak je nařachaný až až. Jmenovitě akce je skvělá (kostel a vlastně všechny potyčky), herci jsou přesně vybráni a zahráni - nejvíc zaujal Samuel L. Jackson, který v životě nehrál líp = pravděpodobně díky skvěle napsané roli, ostatní si odehrají svůj už tak vysoký standart. Samozřejmě největší chvála patří právě Vaughnovi, který má svůj rukopis (každý jeho film je krásně rozeznatelný), dokáže vést příběh, zná své fanoušky, pomrkává na ně a přesně ví, kdy zmírnit tempo či ho naopak zvýšit. Pár scén je už teď legendárních (pro mě nejvíc asi slovní potyčky mezi Jacksonem a Firthem u večeře a před kostelem) a některé scény prostě nemají chybu (vlastně každá druhá!). Krásnou ukázkou parádní podívané je u Vaughna i nepředvídatelnost, kdy nikdy nevíte, kdo přežije, kdo zemře apod. Opravdu toho nelze moc vytknout. Přesto se mi to nezažralo tolik pod kůži jako předchozí Vaugnovi filmy (proto i přes samou chválu 4*). Dost možná film, kdy druhá projekce může zvednou film ještě výš. Ale jinak paráda. PS.: Komerční úspěch mi už dlouho neudělal takovou radost jako tady. 7+/10 ()

Richi007

Masakrální nášup akční komedie, která mě opravdu rozesmála a zahřála u srdce. Do háje scénáristi fakt hulí, nebo si to nedokážu vysvětlit, jak dokážou vytvořit tak humorní barevnou inscenaci. Hlavně scény (včetně té perfektně hodící se hudby) v podobě vybuchujících hlav a hromadných bitek. Colin Firth a Samuel L. Jackson naprosté pecky, jímž sekunduje mladičký Taron Egerton. Z toho kluka ještě něco bude! Každopádně pro mě komedie roku a to je teprve únor, tohle už nic nepředčí! Ten konec je prostě boží! ()

tchempi

Tak nějak jsem čekal více srandy a více akce. Pár dobrých hlášek sice padne i akce je fajn, ale je toho pohříchu málo. Velkým plusem je, že jde o britskou věc a ne o puritánskou amíckou srágoru, takže fuckování a krvavé scény jsou osvěžující. Ale pokud to měla být retro alternativa k dnešním filozofickým Craigovským Bondovkám, mělo to být více nabušené a méně ukecané. 70 % ()

halberdier

Kingsman není asi nejlepší film, který jsem zatím letos zatím viděl, ale určitě je nejzábavnější. Nicméně bavit se budete hlavně v případě, že dokážete ocenit (podobně jako u Kick-Ass) záměrně nadsazené brutální akční scény a nekorektní černý humor. Ale i bez nich funguje Kingsman jako kvalitní akční podívaná se skvělým Colinem Firthem, snaživým Taronem Egertonem a zábavným Samuelem L. Jacksonem. Kick-Ass a X-Men: První třída se mně ale líbily o chlup víc. ()

Elassar

Vaugnovi se to povedlo zase. Stejně jako u Kick Ass jsem po traileru neměl jakoukoliv chuť film vidět. Nevěděl jsem, že film dělal Vaughn a jen jsem si říkal, proč se Colin a jiné hvězdy upsaly do takového prostoduchého typického dnešního akčňaku. A stejně jako u Kick Ass jsem se mýlil. Přítelkyně mě naštěstí vytáhla do kina a bylo to naprosto super. Skvělá zábava a jeden fór za druhým. Krásně odlehčeno. Díky. ()

Tomko87

Prácu Vaughna dobre poznám. No takúto šialenosť som sakra nečakal. Obrovský palec hore za akciu, hlášky, Marka Hamilla a Samuela L. Jacksona. Ten po Djangovy dal zase nezabudnuteľný výkon. Jeho hlavný záporák mi bude v hlave rezonovať pekelne dlho. Tak ako mega jatky v kostole. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě