Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

fafejt001

Nějak se mi to nelíbilo. Dost akční , dvě péra nebo co to měla místo chodidel spolupracovnice - divné ,, a na závěr vy vybuchující hlavy .. hrůůůůůůza . Vidím , že mnohé film zaujal , no proti gustu .... A Samá destrukce na závěr . DĚS !!! ()

maty40

Chvilkama to je až moc přehnaný, ale v globále dobrá sranda. Asi to nebude nic, o čem bychom vyprávěli dalším generacím. Za velkou dávku nekorektností a britskýho humoru to ale zaslouží podporu. ()

lukasmyval

Zápletka nevystupuje z klasiky špionážního standardu, ale provedení je naprosto fantastický. Po vizuální stránce mě kingsman učaroval. Film našlapaný až po okraj adrenalinovou akcí a vtipem. Scéna v kostele mi málem způsobila zástavu srdce. Nádech na začátku a výdech až na konci scény. Herecké výkony jsou vyšší liga, ale nad všemi dle mého názoru vyčnívají výkony šišlajícího, násilí nesnášejícího, cool záporáka Samuela L. Jacksona a prostě skvělého až nečekaně pohyblivého Colina Firtha Během filmu 0 zívnutí. Za mě pět hvězd. ()

Saxos

Bondovka 21. století. Nápady, černý humor, hlášky, zpomalovačky, jedna vtipnější akce za druhou, perfektní soundtrack a určitě vytočení Švéďáci. Prostě Kingdman jízda v které každý může najít to své. ()

paradoxman

Colin Firth jako krutobijec v protestantském kostele? Explodující Obama? Neprustřelný deštník? Rozhodně ano! Britové se vyřádili a se svým osobitým humorem ztvárnili agenty tajné služby i šišlajícího záporáka. Zase jsem jednou dostal pořádnou nálož zábavy v solidním tempu. 85%. ()

WAGHiSS

Z první lajny lehce nepropečené, i když kořeněné jen špíčkovými posypy! Kostelní disko tradičně vede, stejně jako nabourávání archetypů jak postav, tak herců je ztělesňujících. Colin Firth by zfleku mohl následovat Neesona do Paříže. No a S.L.J. nečekaně překvapil! ("Well, this ain't that kind of movie.") ()

othoson

V Kingsmanovi si tajný agent za záchranu světa vysloužil asi tu nejlepší možnou odměnu v dějinách kinematografie ;) ()

Sharlis

Budem úprimný.... Vaughn skrátka robí jedinečné filmy. Dajme tomu kľudne 4* jasné možno sa nepáčila kamera alebo politická nekorektnosť, či príliš britského prízvuku, každý si niečo nájde.... ale stejne uznajme, že úplne každý jeden Vaughnov film je na totálnych jedinečných 5*. Či už je to Layer cake s Hardym a Craigom alebo Star Dust so sexy Pfeiffer.... potom Kickass a Xmen? Kurva ja chcem byť ako Vaughn. Verím, že v tomto tempe bude pokračovať ešte pár rokov, pretože Vaughnov tým píše topové scenáre. Síce trošku po termíne, ale užil som si to parádne. ()

Vajnlich

Tak tohle byl opravdu, můj šálek čaje. Na podobný film, čekám už dlouho. Konečně něco, u čeho jsem se ani na chvilku nenudil. Dokonce jsem nemusel ani používat rychlý posun vpřed. Prostě akce od začátku až do konce, do toho sem tam parádní hláška a můj oblíbenec, sympaťák Mark Strong . Prostě co víc si může člověk přát. Už teď vím, že jsem sice tenhle film vyděl dnes poprvé, ale určitě né naposled. A kdybych měl ještě místo, určitě si ho přidám mezi své oblíbené. ()

peeko

Jářku, nějakej prevít chce zas dělat hokusy pokusy s lidmama, jakože by mělo bejt i hafo mrtvejch a tak vůbec. Prostě zase rošťárna nějaké hlavy pomazané, tedy pošahané. Co s tim? No, myslim, že by nebylo od věci pozvat na to ty kluky britský, šikovný, gentlemountský, ne? A jako proč? No páč už vokázali, že něco uměj, že zvládaj větší i menší průsaky. Znáš ty kluci vod Cowleyho, ne? Něco jsem zaslech... Tak to byli určitě voni. Hele, ale voni jsou jen taková lokální náplast, jako jen na svym dvorečku, rozumíš. No prostě patrioti. Jen Londýn a pár okresních městeček, chápeš? Asi jo. Jenže pozor! Pak je tu ten Bond. A ten neřád řádí všude. Znám. Jak se tak dementně představuje a ještě dementnějc si objednává chlast. Ten je taky vod nich? No jistě. A von to udělá? Potřeboval by svolení vod královny, ale ta má nejčko starostě s vymejšlením jmen pro pravnoučata a sere na celej svět. Nějak se tam s nima roztrh pytel, či co. Herdekbaba! Neboj. Tam to může dělat skoro každej. Voni to maj v krvi, člověče! Hele. Anglie je plná uzavřených pánských klubů a... K čemu bordely?! Žádný bordely! To jsou gentlemoudi, jak se patří. Maj přísný kritéria a jen tak někdo se mezi ně nedostane. Navíc se fajnově voblíkaj, maj tu etiketu, vystříbřenou mluvu a sou fakt dost hodně ftipný, takže když někoho voddělaj, tak ten dotyčnej se ani tak moc nezlobí, chápeš? Jo. Rozumim. Kam se hrabou amíci, že? Přesně! Tak já jim dám vědět a bude zasejc na chvíli klid. Howg ()

Chester46

Dovolím si říct, že toto je nejlepší, nejvtipnější a hlavně nejinteligentnější film roku 2015. Práce Samuela L. Jacksona s postavou Valentina je naprosto dokonalá, hlavně to šišlání. Colin Firth se po hromadě slaďáren inspiroval u Liama Neesona a taky si vyzkoušel drsňáka a ono to dopadlo na jedničku s hvězdičkou. Taron Egerton příjemný překvapení a těším se na jeho další role. Tohle bude jeden z filmů, který zabije dabing, pryč bude anglický přízvuk, šišlání Valentinea a jako vždy půlka vtipů nevyzní tak jak má. Matthew Vaughn (opět) potvrzuje, že je skvělý režisér a že na co sáhne to se povede. Navíc i po finanční stránce úspěch. Práce s kamerou zvládnuta skvěle. Soundtrack je opět poskládán tak, že písnička, která normálně neni pro masový pouštění, získá díky filmu takovej rozměr, že si jí klidně pustim nahlas. Každá písnička či zvuk, má svoje místo a tak skvěle načasováné. Teď už jen otázka, zda opravdu má sequel cenu? Pokud u toho bude Vaughn určitě, pokud ne, tak to nechte u jednoho filmu prosím. 2x projekce během 14 dnů a už se nemůžu dočkat, až si to koupím domů. ()

Tomy_Reardon

No toto? Cekal sem prehnany hodnoceni ale po schlidnuti prikivuju na plnej pocet.. Jakoze coze? Ano, scenar vybornej, bez chyb, film plnej akce, prevratu, maso o Colina v kostele? Kam se hrabe Expendables.. Kingsmani zkratka vsichni na plnej plyn.. Konecne agentskej film u kteryho sem neodesel na cigo nebo do Mekace .. Samuel L. J. a jeho usislanej hlas byl dost dobrej.. Taky bych svyho psa nikdy nezastrelil.. Hala Kingsman!!! ()

MorraEddie

Kingsman mi dal vzpomenout na staré bondovky plné ruzných hračiček a vychytávek. Já jsem nadmíru spokojen,protože takový nářez jsem opravdu nečekal. Scéna v kostele je vůbec ta nejlepší z celého filmu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě