I s duchem se dá letět vzduchem za štěstím! Viktor Preiss jako tajemný duch ve výpravné pohádce o zamilovaném mládenci, krásné princezně a hromadě zlata, které nakonec nikdo nepotřeboval... Jedné bouřlivé noci na Šibeničním vrchu objeví náhodou tulák Vojta (F. Skopal) v podzemí poklad, který hlídá tajemný duch. Vojta se ho poleká a uteče, předtím si ale stihne strčit do kapsy malé křesadlo a pár zlaťáků. O ty ho vzápětí připraví v podivné hospodě. Dozví se tam ale také o krásné princezně (V. Kubařová), která nikdy neopouští zámek. Když Vojta konečně použije křesadlo a přivolá tak nevědomky ducha (V. Preiss), který mu musí sloužit, jeho život se od základu změní. Na Vojtovo přání přinese duch v noci spící princeznu a Vojta se do ní okamžitě zamiluje. Chce být stále s ní. Duch mu v tom s radostí pomáhá. Mezitím si totiž hodného Vojtu oblíbil a v jeho přítomnosti zjišťuje, jak svůj bývalý život promarnil. Zdá se, že příběh směřuje ke šťastnému konci, když všechno zkomplikuje hamižná dvorní dáma (J. Bohdalová), která odhalí tajemství křesadla a je odhodlaná ke všemu, aby ho získala… (Česká televize)

sunfreedom

Koukám, že většina lidí tu nesnese vánoční pohádku na nižší úrovni, než nominace na Oscara. Taky bych asi čekal smysluplnější děj a trošičku víc akce, ale zase jsou Vánoce, že. Pěkně to napsala Mirka Spáčilová v recenzi na iDnes: štědrovečerní pohádka je pro režiséra vlastně peklo, protože 80 % lidí u ní rozbaluje dárky nebo nedej Bože ještě večeří. A pak chtějte zázraky... ()

elent

2 hvězdy, avšak pouze za Preisse. Na jednom skvělém herci opravdu nelze postavit celý film, pokuď mu ostatní ansámbl nedokáže alespoň obstojně sekundovat. Přehrávající Hrušínský je vyloženě trapas a na "vožralou" Jiřinu opravdu už nejsem zvědavej. Celý tento vánoční projekt zkrátka ve finále působí tak, že byl natočen pouze proto, aby (ne)herci měli na složenky... prostě úpadek. ()

DaveSmith

To fakt nejde. U sledování s rodinou jsem se tak nudil, že jsem si radši začal číst návod na novej vysavač. Hlavní hrdina je takovej nesympatickej nekňuba, že člověk radši začne fandit záporákům, Což o to, ale mezi nima (i přes kvalitní obsazení) taky není z čeho vybírat. Příběh nefunguje, scénář je vážně slabota a kameraman s osvětlovačem se občas dost flákaj. Jedna hvězda za Viktora Preisse, kterej hrál skvěle. No a Veronika Kubařová i přes postavu naivní princezny byla taky celkem sympatická. ()

matynka

Je to štědrovečerní pohádka, nečekala jsem žádný zázrak, a tento kousek celé naší rodině vyloženě padl po vypitém vánočním punči do noty. Preiss byl famózní, princezna pěkná, děj jednoduchý, Bohdalka dostatečně hnusná a král naprostý pitomec, ale to přece do pohádek patří. Na to, jaké se v poslední době pohádky točí, byla tahle moc fajn. ()

Godhaj

,,Jsem okraden! Na mizině, nemám nic!“ ,,Nic?“ ,,Jak nic!?“ Od této pohádky jsem si nesliboval žádný velký filmový zážitek, ale výsledek předčil i moje nejhorší očekávání. Největší hrůza nese jméno Bohdalová, která se svoji protivností řadí směle vedle kupříkladu Holubové. Vůbec herecký ansámbl nestál za nic. Dejdar příšerně přehrává, Skopal asi považuje za herectví, když v jednom kuse mele rukama a Hrušínský nehraje, jen ze sebe dělá blbce. Princezna Kubařová byla poměrně sympatická, ale mohla dostat větší prostor. No, a chudák Viktor Preiss, který se snaží, seč může, a kterému role skutečně sedla, ale zlepšení celkového dojmu to nemá velký vliv. Nefungující dialogy a celý příběh, špatný střih i časování akcí, to už jsou jen další chyby této pohádky. ()

lucky.loo

Musel bych se tu s názory jen opakovat, nu Anděl páně zůstane jedna z takových těch trochu povedenějších pohádek z poslední doby. Výběr rolí, např. Dejdar za "parchanta" to fakt ne, tomu jsem ho prostě nevěřil. Pan Preiss, slušný výkon jako vždy i když ten italský akcent mohli taky trošku víc vychytat. Příběhově neucelené. Opět takové to páté přes deváté, všichni tam sice poletují, ale dohromady má stejně člověk pocit, že se tam nic neděje. Z paní Bohdalové dělat tlustší a ošklivější než je opravdu nemuseli, neneslo to tu žádnou přidanou hodnotu v její roli. Jedna hvězda za snahu České televize něco nového dobrého dostat na obrazovku. Snaha o nové se vydařila, bohužel o dobrém zde mluvit nemůžeme. Hodnocení: 20% ()

Frog.cz

Nehodnotím páč jsem u toho usnul,takže asi nic moc,jenom vím že Bohdalová vypadala tak dost vodnatě,možná že to ale byla taková vrstva makeupu :-) ()

mig21

Úžasný Viktor Preis, který se opět vrátil ke komediálním rolím, sympatický pár chasník Skopal/princezna Kubařová, jasně čitelní padouši (včetně Bohdalky, která jen zbytečně šišlala)... ()

Pochtli

Smutné, jak nevyváženě pohádka nakonec dopadla - fajn Preiss, zato ze Skopala a Hrušínského udělali totální blbce.. A u některých momentů se člověk jen smál (např. Vojta si ve vězení sundá pásku přes oko, ale "roubík" ne). ()

Guinivieve

Obě hvězdičky patří jen a jen panu Preissovi, jemu bych dala plný počet, škoda tak bezvadně zahrané postavy pro takovou slátaninu. Jinak nesympatický hrdina Vojta, příšerná Jiřina Bohdalová a další dementní král (to už se žádná pohádka neobejde bez uslintaných blbečků?). Ještě jedině princezna byla docela milá. ()

Samarol

Pohádka, která moc nepotěší, ale zároveň ani nezklame. Nějaký pohádkový patos by zde snad i byl k nalezení, ale pokud si někdo pustí předlistopadovou tvorbu, jako je O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo S čerty nejsou žerty – moje dvě nejoblíbenější, bude mu vždycky něco scházet. I když Viktor Preiss byl jako vždy vynikající. I když zde hrála moje oblíbenkyně Veronika Kubařová, která vytvořila pohádkovsky velice příjemnou dvojici princezny s chudým vandrovníkem Františkem Skopalem. Něco mi prostě v téhle pohádce chybělo. Hlavně tedy kvůli ústřední dvojici se na ni někdy rád znovu podívám. Třeba to na druhý pohled bude lepší a ještě změním názor. ()

maoc

Možná jsem divný, ale líbil se mi František Skopal v roli naivního, ale charakterního a skoro až charismatického mirkodušínovského hrdiny s ostrým jazykem a srdcem na dlani. Taktéž princezna se povedla a spolu jim to hezky ladilo. Příběh měl mezery a atmosféra byla někdy řidší, ale celkově mě pohádka potěšila, byť tedy tak velký prostor bych dnes už okoukané Bohdalové nedával. ()

Boudyy

Nepříliš povedená štědrovečerní pohádka, která vypadá až moc levně a kromě Preisse nemá skoro co nabídnout. Námět není špatný, ale provedení ve scénáři se nepovedlo. Scény, které by mohly být krátké, jsou zde rozvleklé, aby zabraly více času a film trval déle. Ani ústřední dvojice mladých herců není špatná, ale scénář je scénář a ten to zazdil. Kromě toho, Zelenka už zase (!!!) vykrádá svou Nesmrtelnou tetu, tentokrát se to však opravdu nepovedlo. P.S.: Bohdalová nějak nabrala, ještě loni vypadala ve Šťastném smolaři dobře. ()