Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

RavenSpector

Tady je vidět maximální snaha zalíbit se. Páni autoři neřeší nějaké to prefabrikování nápadů z jiných zfilmovaných pohádek ani sprostého a mizerného okopírování zrovinka třeba o dva roky starších Dvanácti měsíčků. První večerníček ještě pobaví líbivými melodiemi a celkem dobrým výkonem herců. Dvojka je jednoduše hodna protržení bránice při zjevení se vlka. On to v tomto případě totiž milé děti není vlk, ale prachobyčejný bizon s hlavou mravenečníka s neskutečně otřesnou animací. No, a jak v této Karkulce z reklamy vlček dopadl? Trapně děti, trapně a rozhodně nevtipně. A ten třetí part snad ani netřeba komentovat. K uzoufání nudné brouzdání pro quest a zpět - pro druhý a zpět ... a tady mě už opravdu padala hlava. Takže hodnocení je následující - poslední večerníček - odpad jako stodola, prostřední - směšné, ale skoro jedna hvězda, a úvodní pohádka za ty dva bodíky, které jsem dal. A ty dostal jednu Klus a druhou Lábus. ()

Nymfona

Na tuto pohádku, jsem se opravdu velice těšila, a tak moc jak jsem se na ní těšila, tak mě zklamala. Pohádka má být asi důkazem toho, že všechny již byly vymyšleny, tak již nezbývá nic jiného, než vzít ty nejslavnější, které už byly vymyšleny a "spatlat" je do jednoho nesmyslného příběhu. Pan Svěrák si asi v tu dobu říkal "No co, přidám tam trochu písniček, hodím tam nejoblíbenějšího zpěváka dnešní doby (Bože, vždyť vyfoukl Slavíka Gottovi, to bude trhák) jednoho hezounka a snad to nebude taková kravina. Bohužel je. Zpracování otřesné - z Vlka z červené Karkulky, jsem měla trauma, ještě 3 dny po zhlédnutí. Pohádku bych tedy nazvala jedním slovem "PATLANINA" a hlavně velké zklamání. Jedna hvězda je za krásnou úvodní píseň k pohádce a hezké ztvárnění ledových mužů (Pan Polívka podle mě super). ()

Vozy

Pohádka, kterou jsem nakonec dotrpěl do konce. Mladý Svěrák by se neměl pouštět do pohádek, to již naznačil Kuky. Splácanina několika pohádek, plytké až stupidní písničky, špatný výběr dětských herců a neuvěřitelně trapný příběh. Za posledních dvacet let se natočila spousta špatných pohádek, ale tato subjektivně bude patřit k těm nejhorším. :( ()

Tomiczekk

Na mě sice moc zpívánek, ale bylo to šmrncnutý humorem, sympatiční herci a občas mě překvapilo na ČR dobrý "efekty". Zápory, no...jako červená karkulka a hajnej zaváněl pedofílií :D i když nás upozornili, kdy svatba bude a místo toho kdyby raději měli občas mluvit tak do toho zpívali :-O zachraňovali to Dyk, Klus, Kaiser, Lábus a samozřejmě pan Svěrák. Chtěl jsem dát 2*, ale myslím, že za to, že je to česká a nová pohádka a víme jak je to v ČR s filmy novýma tak určo za 3* ()

Big Daddy

Rozhodně originálně pojaté vyprávění tří klasických pohádek. Muzikálové pojetí je sice zajímavým pokusem, ale s češtinou, která není moc zpěvná, hodně bojuje. Mladší diváci budou spokojeni a z těch starších hlavně fan klub Dyka s Klusem. Velkým tahákem je početné skvělé herecké obsazení, kde je vidět jak si každý velmi rád ohřeje polívčičku u Svěráků, byť třeba jen ve velmi malé roli. Už by to, ale chtělo po čase opět nějaký dospělější hit, kterého jsou doufám oba tvůrci ještě schopni. ()

Aeven

Krásná hudební pohádka. Líbí se mi hlavně Vojta Dyk a Tomáš Klus. Podle mě se pobaví děti i rodiče. Mařenka, Růženka a Karkulka téměř celý filmy působí jako by právě opustily blázinec. Vtipné scény nechybí a zaručeně nejlepší je pedofilní zpracování Červené Karkulky! A samozřejmě Bába z Mokřin v podání J. Lábuse - skvělé!:) Určitě doporučuji, oddechové podívání. ()

revere

Při vší úctě, kterou k tvůrcům chovám, musím konstatovat, že větší slátaninu jsem už dlouho neviděl. Štěstí, že byli bratři jen tři. I tak jsem odcházel z kina s pocitem, že jsem sice podpořil českou kinematografii, ale na úkor mých dětí, které se během promítání několikrát ptaly, kdy už bude konec. Myslím, že nic horšího se pohádce stát nemůže. - "Zdeňku Františkoviči, co to píšete?" - "Tři bratry." - "A není to příliš?" - "???" ()

Wedzie odpad!

pohádka, kterou zdravý jedinec svému potomkovi rozhodně nepustí, trocha pedofílie, trocha hnusu a kýče, trocha šílených hereckých výkonů a několika ,,songů" ze kterých máte tendenci tupě bušit hlavou do zdi. Námět naprosto dojebaný a věřím, že kdyby se tohoto Grimmové nebo Andersen dožili, spáchají okamžitě sebevraždu. Prosím pana Svěráka, aby se okamžitě dostavil omýt mi notebook, který jsem si díky jeho ,,dílku" pozvracela a nebo lépe, nechť si před tím, než ho napadne něco podobného opět točit, strčí hlavu (kulky bo libovolnou část těla) do dveří a bouchá tak dlouho, dokud ho ten záchvat nepřejde, ne pane Svěráku, to není záchvěv kreativity, to je mrtvička. ()

flakik

Jestli čeští filmoví tvůrci něco umí, tak jsou to pohádky. Trochu jsem měl obavy z Červené karkulky, ale nakonec mě spíš znepokojilo 12 měsíčků a to ne tak ztvárněním, jako spíš hudebním doprovodem. Uhlíř a Svěrák jsou skvělá kombinace, ale přece jen to sem tam trochu ujelo. Myslím si, že směřování špatným směrem má za vinu především hlavní partner NOVA, z jejichž produkce nikdy nic moc dobrého nevzešlo. Ale i tak, dobrá práce. Jsem hlavně rád, že jsme se už konečně naučili používat moderní technologie a nevzniká nám matlanice jako Saxána a Lexikon kouzel. ()

montel

Tři bratři se vydávají do světa hledat si své nevěsty. I když je každý z jiného těsta a jiné povahy, dokáží si své místo vedle vytoužené nevěsty vybojovat a to přímo ve třech slavných pohádkách. A to o Šípkové Růžence, Červené Karkulce a o Dvanácti měsíčcích... Myslel jsem si, že na poli pohádek už nejde vymyslet nic originálního, ale ono se to panu Svěrákovi opravdu povedlo. I když použil tři velmi známé pohádky, dokázal je velmi dobře zpracovat, přidat do toho Uhlířovské písničky a dobré herce a hned to mělo šmrnc a glanc. Bohužel ale nemám rád ani Dyka ani Kluse a i když by asi bez nich tato pohádka nebyla ono, já si prostě nemůžu pomoct, ale čtyři hvězdy jsem prostě dát nemohl. 60% ()

mia.com

Ten vlk se opravdu nepovedl :-D a pokud si mysliveček má vzít Karkulku, mohli z ní rovnou udělat mladou slečnu a ne malou holku se kterou udělali z myslivečka pedofila...Celkově to začlo super (Lábus a Klus jsou prostě peckovní), ale postupem času mě to už nudilo a neustálé zpívání lezlo na nervy... ()

tomikkasal odpad!

Tak tohle se Svěrákovým moc nepovedlo. Přehnaně moc písniček a zkopírované pohádky v ještě horším podání si nezaslouží ani jednu *. ()

shinlove

Roztomilá pohádka, která snad nikoho nemohla urazit. Sází na oblíbenost Kluse a Dyka, ale to filmu vůbec neškodí! 3* ()

Mina230692

Prostě pohádečka. Milá, hezká, dobře zpracovaná. Karkulka sice byla obětí domluveního sňatku a na vztah se švarným myslivečkem byla fakt dost malá, ale tak jako co už... ()

jarmil8

Je úleva po dlouhých letech vidět pohádku, která není trapná nebo mizerně natočená. Obsazení je vynikající (tedy snad až na Lábuse v roli baby sudičky). Jen moc nechápu smysl celého díla a tří pohádek v jednom filmu. ()

zeromen

Zatím jedna s nejhorších pohádek co jsem zatím vyděl. Jedna hvězda za Zdeňka Svěráka jako vypravěče. Jinak kravina, trapné a ohrané písničky od Uhlíře, a ještě ten s fetlý vlk. To už je lepší co se týče efektů pohádka za Humny je drak. Na dnešní dobu hrůza. Škoda vyhozených peněz. Ještě že máme mistra na pohádky pana Trošku. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015