Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Unka odpad!

Takovéto hodnocení jsem nedala snad nikdy. Film jsem nedokoukala. Prostě se to nedalo. Co to mělo být? Byla to recese? Jedině tak bych to pochopila. Vzít nejklasičtější klasiku a vůbec ji zfilmovat, už to chce kumšt. Nechápu, jak za tímto paskvilem mohou stát Svěráci. To, co jsem viděla, jsem s výjimkou pohledu na nádhernou českou krajinu protrpěla. Dost otravné a nezpěvné písně. Naprosto otřesný vlk. Tedy, fakt vlk? To těžko. No ale hlavně - zpracování pohádek, které vydají na samostatný příběh, do rychlopříběhu odehrajícího se asi tak během pěti minut? Nevídané. Svěrákovy průpovídky, dětské ručičky a umělé hlásky - měla jsem pocit, že najednou Zdeněk shodí oblek a řekne: Sorry, dělám si z vás prdel, teď vážně.--- Opravdu nechápu, jak tohleto mohlo být v kinech, mít úspěch a ještě mít pozitivní hodnocení a recenze. Opravdu odpad. ()

Bigfuckman

Z novodobých pohádek či spíše hororů mi tohle Svěrákovic dílo přišlo nadprůměrně koukatelné a i když dělat z toho téměř muzikál zas jistě nebylo tím nejlepším řešením.I když v pohádce o 12 měsíčkách je zpěvná část téměř bez výhrad. Za kreativní výtvor rádoby vlka bych maskéry nakopal do gdoulí. Ano má to spousty chyb a vykrádaček starých kvalitních pohádek např. scéna v kuchyni zakletého zámku mi nemohla nepřipomenout Jak se budí princezny.. Kdyby se takto od nekoukatelného novodobého pohádkového dna odrazili další pohádky jak právě 3 bratři jistě by to bylo dlouho očekávané přání nejednoho dětského i dospělého diváka. ()

Joe16210

Nádherné zpracování Svěrákových a Uhlířových operek, písničky navíc skvěle upraveny, obsazení také na jedničku. Nemohu dát jinak než pět *. ()

Tominni

Kombinace tří pohádek (Šípková Růženka, Červená Karkulka a 12 měsíčků) tentokrát Zdeňkovi Svěrákovi nevyšla tak, jako u scénáře pro film Lotrando a Zubejda. Zatímco první a poslední mini pohádka celkem jsou dobré, tak Červená Karkulka dost pokulhává a z lásky děvčátka a hajného mě dost bolí hlava, takhle tedy opravdu ne. Naštěstí alespoň dvě pohádky to trochu vyvažují na takový český průměr a výtvarné oko Svěráka mladšího k tomu. ()

Gump24

Česká muzikálová pohádka! Přesně moje sousto :) Klasická Cimrmanologie s výbornou výpravou a dokonalýma písničkama, které chytí a nepustí :) Dokonalé obsazení herců až na Dyka, kterého moc nemám ráda, ale i tak se to dá vydržet. Tomáš Klus jednoznačně přesvědčil. Každopádně nejsilnější asi Šípková Růženka :) ()

Snilek1379

Na dnešní poměry, co se týče úrovně českých pohádek, nebyl tento film až tak špatný. Přesto zde byly věci které mi vadily a které mu musím vytknout. V první ředě se mi obecně nelíbilo, jak byla celá pohádka nazpívaná. Byla zde místa, která byla vážně dobrá a chytlavá, ale to byly vyjímky. Jinak slabota. Navíc mi celá pohádka připadala jako narychlo natočený film. Dokonce ani hudbu si nevymysleli svoji, ale museli ji přejímat. To, co bych zde však hlavně chtěla vytknout, jsou scény, které se nám v poslední době cpou na místa, kde nemají co dělat. Skutečně nechápu, co v pohádce pro děti dělá polonahý Klus, proč "duben" chodí hasit oheň vlastní močí (Co se tohohle týče, asi to mělo být poukázání na morálku dnešního českého národa. Jelikož jsem ale velká vlastenka, tak s tímhle rozhodně nesouhlasím.) a co zde má co dělat ta hnusná pedofilní zápletka s Karkulkou. Podle mě to sem prostě nepatří. Jinak, co se celkového dojmu týče, celé mi to připadalo nudné, nezajímavé, bez zápletky. Přesto zde ovšem byl vidět odveden kus práce. Proto tedy dvě hvězdičky. ()

Veniss

Tak jsem po dlouhé době viděla zajímavou vánoční pohádku. Ano, mluvím o Třech bratrech, protože tohle se nedá říct o těch, které můžeme vidět v TV o Vánocích. A rovnou dávám 5 hvězdiček. Jedna za šťastnou ruku při obsazování rolí; druhá za typický svěrákovský humor; třetí za hudbu, kterou nemůžu vyhnat z hlavy, hudba je nejsilnější tahoun pohádky; čtvrtá za filmařinu, nikdy bych neřekla, že mě bude v době digitálních triků fascinovat takové pojetí vlka; a pátá za překvapení, kdo by to byl řekl, že tři pohádky, které jsou až notoricky znamé, tisíckrát vyprávěné a ohrané, může někdo natočit tak, že se mi líbí, a ráda se na ně podívám znovu (kolikrát jste viděli Popelku nebo Mrazíka??). Takhle přece mají vypadat pohádky, proto trochu nechápu některé komentáře. Mezi v současnosti točenými pohádkami je tahle jako růže mezi trním. ;-) ()

pekas

I přes účastenství lidí, na které jsem si stačil vyvolat averzi (starý Svěrák a jeho ochranářské kauzy, Klus a jeho nesympatická řeč) je to zábavný kousek. U nás doma už se zpívají úryvky, recitují některé dialogy, takže to má evidentní potenciál stát se kultem. Jeden z povedených kousků naší pohádkovo/písničkové filmografie, možná i proto, že mám slabost pro Vojtu Dyka. Ten kluk kde se objeví, tam je výbornej. 80% ()

MrMir

Po dlouhé ale dlouhé době nádherná hudební zpívaná pohádka, která s nadhledem vypráví tři notoricky známé příběhy, které propojuje nenásilně a tak jednoduše, že jsem musel smeknout. Vynikající hudba a texty (s ohledem na cílovou skupinu), fantastická kamera a výprava. Vynikající herci. ()

kslaww

Opravdu jsem se hodně bavil...veselé až střeštěné písničky, pedofilní myslivec, zajímavě vytvořený vlk a role Vojty Dyka zaručují o zábavu postaráno. ()

kaktusacek13

Nedá se nic dělat, ale úroveň českých pohádek stále klesá a už ji nezachrání ani dříve geniální pan Svěrák. První pohádka byla celkem pěkná, druhá mi připadala totálně nesmyslná a vím, že zde zopakuji již mnohokrát omílané a to že pohádka je dalo by se říct pedofilní, je snad normální aby cca 6letá holka byla zasnoubená s o dost starším klukem? Poslední příběh se mi zdá takový nijaký, prostě jednoduše a bez nápadu udělaná pohádka o 12 měsíčkách. Pohádky by se neměly takhle mixovat a už vůbec ne by do příběhu neměl takto zasahovat vypravěč a imaginární děti. ()

petisek

Tři bratři - neuveriteľne krásne natočený rozprávkový muzikál plný nápadov a fantázie, ktorý o niekoľko hláv vyčnieva nad bežnou českou, alebo slovenskou rozprávkovou produkciou. Špičkový herci, humor, napätie, krásna hudba a fantastické pesničky Jaroslava Uhlířa tvoria mix, ktorý v kombinácií s perom Zdeňka a režijným vedením Jana Svěrákových posunul českú rozprávku na novú úroveň. ()

MartinTerran

Sice je to "vykradačka" tří u nás dobře známých pohádek, ale jsou pojaty jinak a z jiné perspektivy. Částečné muzikálové zpracování se mi líbilo, písničky byly chytlavé, dobré a občas i úsměvné. Holt Svěráci filmy dělat umí a samozřejmě nesmím zapomenout na hudební doprovod Uhlíře, bez kterého by to nebylo ono. Herecké obsazení je zde špičkové, ale našly se tu i tváře málo známé. Takže za mě je zde vše, co má správná pohádka mít a moc se mi líbila čili sahám po plném hvězdičkovém hodnocení. nechápu ostatní uživatele že dávají tak nízké hodnocení. Hodnocení: 92/100 ()

Berry0153

Tři bratři dostanou za 3. Úvod byl moc pěkný, vtipný a sympatický. První pohádka se zapomnětlivým králem a švarným Jenem se nesla stejným duchem jako začátek. Herecké výkony skvělé, zvláště Matásek velmi mile překvapil. Ale pak... no zvířátka, co si povídají s myslivcem bych tak nějak ještě zvládla, ale vlkokrysa? Bába co si z vlkokrysy udělá hlídacího psa? Mysliveček, co čeká až se mu Karkulka dovyvine a bude vypadat jako její matička? Jakože cože? No a poslední pohádka taková průměrná, místy trochu trapná (duben a jeho přeháňka), ale to pak zase vynahrazuje hudební stránka. Konec neurazil ani nedojal. Zprůměrováno, vyčísleno - 60% ()

KaZbunda

Díky bohu za Svěráka - pokud vezmu pohádky za posledních 10 let, tak to nemá konkurenci. Těžko srovnávat s dalšími filmy od tohoto rodinného spolku, je to kvůli žánru zcela jiná káva. A naše děti to milují. ()

DjsVorel

Rozhodla jsem se zhlédnout film až půl roku po mediálním bumu, který tu celkem dlouho probíhal a sama jsem až překvapená, jak dobrý dojem na mě pohádka Tři bratři udělala. Souhlasím s tvrzením, že s námi Zdeněk Svěrák hraje od začátku čistou hru a všichni jsme věděli, že pohádka nepřinese zcela novou zápletku, ale tři známé pohádkové příběhy , které se tu prolínají. Co oceňuji je zvuk, kameru a kostýmy. Na druhou stranu grafika mohla být o něco propracovanější. Zejména pak v příběhu O červené Karkulce, kde podle mě bylo dost poznat, že zvířata jsou digitálně vytvořené (nemluvím o vlkovi, kde se ví o technických potížích při jeho zpracování). Už nejsem dítě, takže vím, jak se filmy tvoří a nebazíruji na detailech za každou cenu, nicméně jako dětský divák bych to nevnímala příliš věrohodně a myslím, že pohádky se tvoří především pro dětské publikum. Celkem zajímavé trio v hlavní roli, kde každý dnes už ví, jak talentovaný herec a zpěvák Vojta Dyk je, ale asi se shodneme na tom, že jsme byli celkem zvědaví, co nám předvede Tomáš Klus a jak mu bude sekundovat Zdeněk Piškula, do té doby známý především ze seriálu Vyprávěj. A myslím, že to nebylo vůbec špatné. Tím, že se jedna o muzikálové zpracování pohádky, tak se pohádka neopírá tolik o dialogy, což dle mého zejména Klusovi pomohlo a proto jeho výkon byl celkem přirozený. Zpívaná pohádka bylo přesně to, čeho jsem se dost bála. Všechny předešlé pohádky, ve který herci zpívali byli mdlé, nepřirozené a celkem to konečný dojem zkazilo, ale mám dojem, že tady se to vážně povedlo. Je jasné, že to co nám vždy Svěrákovi předloží je na české poměry dobré, a to opravdu nejsem jejich skálopevný fanoušek. Trochu bych ještě kritizovala ten úvod, kde jsme rovnou skočili do příběhu, bez zbytečně dlouhého prologu, na druhou stranu pro diváka to může být rychlé a gradace přišla vlastně hned v prvních 15 minutách filmu. Preferuji spíš staré pohádky, které jsou právě nádherné svou jednoduchostí a tohle moderní zdigitalizované pojetí prostě není můj šálek, ale doba se posouvá a konzumenti to tak vyžadují, takže se s tím musím holt smířit. Nicméně hodnotit pohádku jako odpad je celkem nešťastné si myslím. Sama jsem se dost dlouho rozhodovala mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale nakonec jsem se rozhodla pohádce trochu přilepšit, protože ze všech pohádek za posledních 10 let se mě tahle dotkla asi nejvíce. Edit.: po Štědrovečerním vystřízlivění musím hvězdu ubrat. Je fakt, že místy je to trošinku nuděnka a příběh s Karkulkou bych mohla oželet úplně. ()

Athree

Obrovské zklámání, ztráta mého drahoceného času. Hvězdička pro Jiřího Lábuse a hvězdička z úcty k Janu Svěrákovi. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015