Záhadný telefonát odstartuje nebezpečnou hru. Jejím ústředním protagonistou je neúspěšný obchodník Elliot. Pokud zvládne splnit 13 úkolů, jeden zlověstnější než druhý, čeká ho tučná odměna. (Filmbox)

Arsenal83

Skutočne veľmi nápadité, ale ku koncu strácajú tvorcovia dych. Tam, kde to už nejde príbehom, pridajú tony krvi, aby to aspoň šokovalo, keď už neprekvapilo. Celkom zaujímavé prekvapenie na záver je následne zabité prešpekulovaním a veľmi diétnym koncom. Na žáner typu krvavý horor so zaujímavou zápletkou je to ale hodné vzhliadnutia. Aj vďaka niektorým scénam, kde sa skôr zasmejete, ako vystrašíte. ()

heyda

Skvělá thrillerová oddechovka, svižná a dobře zahraná. Škoda jen toho závěru, kde se nahromadí dost zbytečných momentů, které působí spíš béčkově, ale jako celek to pořád patří k tomu lepšímu, co letos bylo natočeno. První hvězda dolů za to, že je to remake, druhá hvězda dolů za ten závěr. 65% ()

rollman1

Aktualizace komentáře: Po zhlédnutí předlohy stejně musím nechat 4*, jelikož mi americký remake přišel brutálnější a více napínavější. Obě verze mají své klady a zápory. Tato verze má někdy nevýhodu v krátkých úkolech, ale na druhou stranu má víc lepších úkolů, které mě bavily o malinko víc než ve verzi původní. Původní verze je víc sýrovější, nechutnější a má epičtější finále. Obě verze mají něco do sebe, takže je fajn vidět oba kousky. ()

honajz odpad!

Dokonce horší než původní thajská verze, která mě taky štvala, ale aspoň měla propracovaný vizuál. Tohle je televizní céčko, direct-to-DVD film, kam tvůrci snaživě navíc zakomponovali debilního bratra (jako nemocného) a multikulturně černošku jako potenciální manželku. Fuj. Navíc mi hlavní představitel celou dobu připomínal Watsona, teda Martina Freemana. ()

TheEvilTwin

Americká verze 13 sins je o něco lepší než její předchůdce, ale pořád to není žádná výhra. Americký vizuál mi sedí více než asijský, obzvlášt u takového filmu, herci vyloženě nepřehrávají, neběhají tam uječené thajky a působí to více seriozně. Některé úkoly byly jiné, některé úkoly stejné, některé byly více zajímavé a některé zase méně zajímavé než původní verze. Co se mi zde ale líbilo, bylo zapletení agentů do hry, zapojení bratra jako soutěžícího a další detaily, které trochu "vylepšily" nápad, nicméně na průměr to pořád nedosahuje a i přes snahu o inovativní sníměk je to pořád levné béčko, které nic nového nepřineslo a u kterého je divák rád, že už je po filmu. ()

eraserhead666

Má to větší spád než originál, ale nakonec to je stejně nezáživné, včetně nijakého konce. Jak mi v originálě vadilo řazení úkolů, tady ten nejšílenější rovnou vynechali. Hlavní hrdina je fajn (na rozdíl od thajského kolegy), ale i díky němu mi to často připadalo spíše hlavně jako komedie. A ten závěr stojí úplně přesně za to, co v tomto filmu, na rozdíl od thajského předchůdce, chybí. ()

claudel

Slušný thriller, u nějž nepřekvapí, že jde o americkou verzi něčeho neamerického. Stopáž je přiměřená, děj nedrhne, napětí je dostatečné. Zábavná jednohubka na filmovou noc v pracovním týdnu. ()

Morholt

Originál neznám, takže nemůžu porovnoávat, ale filmů na téma "odměna za splněné úkoly" už tu pár bylo, takže záleží především na charakteristice požadovaných úkonů. A to tady vyšlo tak 50 na 50. Některé byly morbidní, některé o ničem a některé i vtipné. A to poslední bylo tim kámenem úrazu. Ona by to byla celkem solidní černá komedie, pokud by režie scén vybízejících k úsměvu využila. To se bohužel nestalo. Hlavní devízou 13 Sins je tudíž tempo, protože pořád se něco děje a hlavní hrdina jde z mise do mise. To se mi líbilo a dávalo to i místy zapomenout na očividné nedostatky. Uvidím, jak na mne zapůsobí původní verze. Tuhle vidím na 60%. ()

6thSun

Hororové Vylomeniny. Třetí hvězda je vachrlatá jako vztah (jakékoli) celebrity, pro její udělení nakonec rozhodly některé vtipné momenty z úvodu snímku (škoda, že se této černé nadsázky nedržel celý děj) a hromadná motorkářská dekapitace. ()

JohnCZ

Nijak zvlášť originální námět, ale zpracování slušné a jednotlivé úkoly jsou černohumorně zábavné. Scenáristicky až moc vykonstruované a ne moc uvěřitelné a hlavně hlavní hrdina je děsný tydýt. ()

Astaroth12

Tento film nesrší riginalitou,lebo podobných filmov je veľa.Na začiatku vidime Elliota,ktorý je v riadnych sračkách a ešte ho každý využiva a hlavne zneužívajú jeho dobrotu.Ale vzápatí príde telefonát,ktorý mu ponuka vyvedenie z finančného pekla,keď splní 13.zdánlivo jednoduchých úloh.A to zdánlivo si zapamatajte,to je v tomto filme doležité,lebo od tej 1.úlohe až po 13tu to naberá na obrátkach.Tento film je v niektorých momentoch zábavný,ale aj morbídny.Čakal som nejakú adrenálínovu jazdu,no to som sa celkovo nedočkal,lebo vačšina tých úloh boli zábavno-dramatické,ale nie akčné.Na horor sa to tiež moc nechytalo,okrm niektorých drastickejších scén,ako napr.odrezanie ruky karbobrúskou,alebo motorkárska scéna,ktorá bola krvavá ale nemala čím ohromit,ale podobných scén s lanom je veľa a aj lepších.Po splnení niektorých úloh vidíme chlapa z ktorého sa stáva maniak a ešte si to začal aj užívať.To si robíte srandu? A to sa pýtam aj ja tvorcov čo chceli týmto filmom ovedať.Asi len tolko,že za peniaze sttratíme všetky morálne hodnoty a zásady a možete byť najmorálnejší človek,ale vidima rýchleho zbohatnutia,je vždy silnejšia a tým pádom správite aj to,čo by ste za normálnych okolností nikdy neurobili.A práve toto všetko film ukazuje.Bolo to aj predvídateľné ale koncová pointa potešila. ()

maddy odpad!

NIE, Nie, nie a ešte raz NIE! Síce nie som zásadne proti americkým remakom ázijských filmov ako mnoho divákov, väčšinu z nich som ochotný vziať aj na milosť (prvotriedny Ring, veľmi dobrý Grudge, slušné Mirrors, solídny The Uninvited a pod.) a zvyčajne aj chápem zmysel remaku priblížiť námety západnému divákovi. Ale dôvod prečo sa vynikajúci thajský 13 Game Sayawng pretočil do amerického 13 Sins úprimne vôbec nechápem! Z vizuálne pestrého thajského snímku sa totiž stal americký, amatérsky, ultralacný paškvil. Zvykne to byť presne opačne a ázijské snímky sa v amerických filmoch snažia pôsobiť o dosť veľkolepejšie. Tento krát však aj osem rokov starý thajský originál vyzerá oproti tejto americkej verzii ako diamant. Chabý vizuál a evidentne nízky rozpočet tohto remaku by možno nebol taký problém, keby film dosiahol aspoň tretinu kvality pôvodného snímku. Bohužiaľ, akákoľvek rafinovanosť pôvodného snímku , na ktorej v podstate celý čas staval, je úplne preč. Preč je originalita (logicky keďže sa len o nové spracovanie už raz videného), preč je zbesilé tempo, úchylná atmosféra, preč je intenzita jednotlivých úloh (väčšina pôsobí vyslovene smiešnie a tie najkontroverznejšie – jedenie hovna – úplne ignoruje, namiesto toho nahrádza kávičkovaním v reštaurácii s mŕtvolou) a preč je aj záverečné rozuzlenie, ktoré by diváka odrovnalo (to nahrádza kŕčovitým sentimentálnym koncom). 13 Sins doslovne všetky pozitíva pôvodného filmu zahadzuje a nahrádza ich samými negatívami. Verný je len v základnej premise a všetky zmeny, ktorými sa snaží odlíšiť nemajú žiaden prínos. Film to tak nie je zábavný, aj pri triezvej stopáži neskutočne nudí, chýba mu tempo a dynamika jednotlivých scén. Celkovú biedu už len podčiarkujú ochotnícke herecké výkony, kde namiesto sympatizovania s postavou z pôvodného thajského filmu, lezie svojou neschopnosťou Američan tak akurát na nervy. Od režiséra Daniela Stamma som nečakal ktovieaké zázraky, ale jeho predošlý horor The Last Exorcism bola aspoň neškodná jednohubka, toto je amaterizmus najhrubšieho zrna. Možno, keby som nebol oboznámený s vysokými kvalitami originálu tak tú jedno hviezdu udelím ... takto však nie! Namiesto plnenia trinástich bizarných úloh kvôli šesť miliónovej výhre by stačila jedna – dopozerať tento film. Prehra každého súťažiaceho by bola prehra viac ako stopercentne zaručená. ()

erased

Horor nebo thriller ani náhodou, pro diváka spíš ten ve filmu zmíněný snuff, a to pohříchu zábavný. Nadmíru se povedlo obsazení hlavní postavy, který typově přesně vystihuje ušlápnutého slušňáčka a zároveň se mu dá bez nejmenšího problému věřit jeho proměna. Určitě bych se sice nezlobil za větší roli Perlmanova policisty, prostřednictvím kterého by klidně mohlo jít dál i odkrývání pozadí této originální reality show, místo toho aby zůstalo u samoúčelných a ve výsledku i dost nesmyslných náznaků okultismu, ale přesto jsem s výsledkem nečekaně spokojený. ()

kaylin

I když nejsem fanoušek remaků – a bez ohledu na to, že jsem ještě neviděl původní film – jsem si jistý, že kvality této předělávky jsou dostatečně vysoké na to, aby si hodnocení 75 % zasloužil. „13 Sins“ je snímek, který přece jen v rámci amerických předělávek docela vyniká. Má slabší momenty a v závěru to začíná být možná až trochu moc rychlé, ale pořád je to výborná ukázka toho že remaky někdy nemusí skončit jako naprostý hnůj. ()

AffectedFace

Upřímně mě to bavilo. Začalo to docela nevinně a šlo to do krajních mezí. Kdybych nevěděl o takových sračkách udělal bych to samý. ()

grogodil

Vo svete, kde si môžem vybrať po každej stránke výživnejší, hutnejší a nekompromisnejší originál, je existencia odvareného 13 Sins úplnou zbytočnosťou. ()

Havaj8

Skvělej průměrnej thriller, kterej toho s hororem moc nemá, ale co má je dobrej nápad. Tyhle typy, kdy se prostě má něco plnit, maj svý kouzlo, protože se něco děje a stupňuje. Začíná to nenápadně až trapně, ale bylo jasný kam to směřuje. Na 90 minut, to celkem zodpovědělo i dost věcí okolo, samozřejmě to nebylo všechno promyšlený do detailu, ale to se dá lehce odpustit, i když by mě upřímně zajímalo, co a jak. ()

Caminzind

Thajskou filmovou předlohou jsem svého času ohodnotil bídně, stejně jako některé další snímky s podobnou tématikou. Jde o princip, o tu naivní faustovskou past, do které každý "hrdina" nakonec spadne, pročež jsou tahle díla poměrně předvídatelná. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že prostě nevěřím ve všehoschopnost, brutalitu, cynismus, odolnost a odhodlání obyčejného člověka udělat pro prachy prakticky cokoliv. Remake 13 Sins, který jsem si pustil tak nějak z nouze, je ale o trochu jiný. Kromě sympatického obsazení, má docela uvěřitelného hrdinu, který k jednotlivým úkolům (ty se zcela liší od předlohy) přistupuje s věrohodnou dávkou dilematu, osobního dramatu i důvtipu. Díky tomu je film lidštější, soucitnější a dokáže udržet napětí. Překvapilo. 64% ()